Dodaj do ulubionych

I....po żałobie!!!

09.04.11, 15:01
www.tvn24.pl/12691,1698848,0,1,rosjanie-podmienili-tablice-wycieli-ludobojstwo-w-katyniu,wiadomosc.html
Temat dnia skandal z tablicą, uroczystości żałobne raczej w tle.
--
Czy dom bez kota — najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego — zasługuje w ogóle na miano domu?
Mark Twain.
Edytor zaawansowany
  • natla 09.04.11, 15:20
    Jest to niewątpliwie skandal, ale też.....woda na młyn i będzie porządnie, do ostatniej kropli wykorzystana.

--
  • wrzosowapolana 09.04.11, 16:12
    Zauważcie, że fundatorzy tablicy przemycili, ewidentnie licząc, że w czasie żałoby im się to uda, "ludobójstwo", o które toczy się spór historyczny i sądowy. Rosjanie dawali do zrozumienia, ze tego nie chcą. W końcu to nie jest w ich interesie, ale za to na ich ziemi. Nasza dyplomacja zbagatelizowała, pewnie licząc, że w imię dobrych stosunków Rosja nie podejmie żadnych kroków. Sądzę, że chcieli to zmienić po uroczystościach.
    Nie podoba mi się postępowanie Rosjan, ale tak samo nie podoba mi się szantaż emocjonalny fundatorów tablicy.
    --
    Życie niemal na pewno ma sens.
  • euro-walonki 09.04.11, 16:30
    wrzosowapolana napisała:
    > Nie podoba mi się postępowanie Rosjan, ale tak samo nie podoba mi się szantaż e
    > mocjonalny fundatorów tablicy.

Dobrze, że odbyło się to tylko tak, a nie tak:
    www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/czerwona-gwiazda-na-grobie---nie-odslonieto-mogily-rosyjskich-zolnierzy-w-ossowie,63243,1
  • euro-walonki 09.04.11, 16:24
    No tak, skandal, że właśnie dziś i pod osłoną nocy. Ale nie zapominajmy, że oryginalna tablica została wmurowana bez niczyjej zgody na terytorium obcego państwa, co jest niezgodne z prawem międzynarodowym.
    Teraz czekam tylko, aż podniesie się wrzask, że na tej nowej nie ma krzyża, bo jak dotąd jakoś nikt tego nie zauważył. I tak oto całkiem niechcący ruscy podali na tacy Jarkowi K. świetny materiał do klipu wyborczego. wink
    A żałoba będzie trwać, spoko Misiu. To będzie tylko dodatkowy element martyrologii "bohatersko poległego".
  • natla 09.04.11, 16:38
    No tak, nie wiedziałam, że nie było zgody, ba, że bez pytania. Racja. Jednak że zrobiono to dziś, to brzydkie. No i wychodzi, ze MSZ wiedział o konflikcie, brał w tym udział, ale "myślał", że sprawę zakończą po rocznicy. Dla mnie to po ludzku zrozumiałe.
    Przed chwilą słyszałam, że ufundowała ją część rodzin.....która? Pytam nie z ciekawości, tylko z powodu "wody na młyn".
    --
  • misia007 09.04.11, 16:45
    Z drugiej strony to Rosjanie nie mogli sprawić J.K lepszego prezentu.Ale będzie grzmiał jutro!!!
    A może ma jakiś układ z....Putinem????
    --
    Czy dom bez kota — najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego — zasługuje w ogóle na miano domu?
    Mark Twain.
  • euro-walonki 09.04.11, 16:49
    natla napisała:
    > Przed chwilą słyszałam, że ufundowała ją część rodzin.....

Tablicę ufundowało Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010, pod przewodnictwem Pani Zuzanny Kurtyki /nie mylić ze Stowarzyszeniem Rodzin Katyńskich/.
  • natla 09.04.11, 17:01
    Ano właśnie....dlatego nie załapałam. No to cześć. Od jutra nie otwieram TV. Wytrzymam? wink
    --
  • euro-walonki 09.04.11, 18:02
    Wytrzymaj dla higieny psychicznej! Przez cały tydzień zbierałam sobie filmy do obejrzenia w niedzielę /gdyby miało wiać i padać, czego szczerze życzyłam podpałacowym krzykaczom/, ale pogoda ma być nie najgorsza, więc będzie można się się dotlenić, zahaczając po drodze o centrum ogrodnicze. smile
  • misia007 09.04.11, 18:05
    Pewnie,ze wytrzymasz. w kółko bębnią o tym samym.
    --
    Mark Twain.
  • graga211 09.04.11, 18:32
    Zgadzam się, dlatego mam dość podłe życzenie: żeby w Warszawie wiało, lało i waliło gradem. Poza miastem niechaj sloneczko świeci i kwiecień się mai.
    Trzeba jakoś przeżyć te 2 -3 dni i oby nie następny jeszcze rok!

• izis52 09.04.11, 20:18
    Kolejny przykry cios dla Tuska i Komorowskiego, tym bardziej, że tak chyłkiem bez zapowiedzi podmienili. Wszyscy przeczuwamy, co się będzie działo i chyba nas przeczucie nie zawiedzie.

Spośród zgromadzonych książek wybrałam "Wieczór w Bizancjum" Irwina Shawa. Kiedyś czytałam, ale niezmiennie zachwyca mnie realistyczno-ironiczny stosunek autora do bohaterów książki oraz sposób budowania scenerii.
    Miło wtulić się w kanapę i oderwać od bełkotu w tv.
    --
    http://i52.tinypic.com/2n7i913.gif
  • natla 10.04.11, 07:36
    Wytrzymałam wczoraj i wieczorór nie oglądałam żadnych wiadomości. O 21,30 odd kumoszki na psiacerku dowiedziałamm się o jakichś rozróbach, ale nie sprawdziłam. Czuje się jak bohaterka big_grin
    Może dzięki temu spałam jak suseł - 8h!
    PIękne słońce, kijki przede mną, a jak tam w W-wie? Oszołomstwo już wylazło z nor?
    --
  • eurytka 10.04.11, 09:16
    Natla napisała:

>a jak tam w W-wie? Oszołomstwo już wylazło z nor?

No darowałabyś sobie choć dziś! sad

--
    Miłuj wszystko a znajdziesz wszystko.
    mój blog
  • dwa-filary 10.04.11, 10:17
    eurytko, dlaczego Ciebie tu nie ma, wśród podobnie myślących ??? Uroczystości na Krak. Przedmieściu bez Ciebie ????
    Nie drwię z nieszczęścia, bo to było. W skupieniu wspominam tych co zginęli. WSZYSTKICH- 96 osób, a nie tylko Lecha Kaczyńskiego.
    Natla, masz rację. Oszołomstwo już wypełzło. Warszawa sparaliżowana. J.K. zorganizował 4 oddzielne marsze, które będą zakłócały życie w mieście aż do wieczora.
    Przecież można godnie uczcić pamięć tych co zginęli............................
    --
    Interesuje mnie przyszłość,bo tam zamierzam spędzić resztę życia.
    http://i45.tinypic.com/2vwwpwx.jpg
  • izis52 10.04.11, 10:48
    Niewielki pochód przeszedł z rynku pod Wawel. Głuche dźwięki Zygmunta obwieściły rocznicę.
    Mam nadzieję, że w moim mieście po mszy na Wawelu, w której uczestniczy Marta Kaczyńska będzie godnie i spokojnie. Na parkingu pod Wawelem pusto, niewiele autokarów, z których część, tam stale parkuje. Ludzie spacerują wzdłuż Wisły jak zwykle.

www.kamery-internetowe.pl/krakow/31684/www,31684.html
    --
  • izis52 10.04.11, 10:51
    Poprawiam się miała być kamera na Wawel.

www.kamery-internetowe.pl/krakow/31684/www,31684.html

--
  • natla 10.04.11, 14:04
    Zastrzegałam się, ale telewizor włączyłam, a w drugim pokoju pracuję przy kompie. Podsłuchuje, co tam się dzieje.
    Moja uwagę przykuł abp Nycz bardzo dobrym kazaniem. Wysłuchałam duży fragment
    i zastanawiam się, czy te słowa trafią do właściwych osób i spowodują refleksje. SF?
    --
  • misia007 10.04.11, 14:54
    bo wczoraj gościliśmy z noclegiem syna marnotrawnego ,dziś rano dowiedziałam się w TOK FM gdzie aktualnie są prawdziwi Polacy i udaliśmy się z miśkiem do IKEI po parę drobiazgów.Przy okazji wpadła nam w oko, boska szafa i chyba będzie nasza.Obejrzę sobie uroczystości w pigułce czyli w Faktach.I starczy myślę.
    --
    Mark Twain.
  • natla 10.04.11, 14:56
    Starczy, aż nadto big_grin
    --
  • natla 10.04.11, 14:57
    Misiu, w niedzielę do IKEI???? To naprawdę była ucieczka na oślep big_grin
    Dobrze, że nagroda w postaci szafy się znalazła.
    --
  • euro-walonki 10.04.11, 14:02
    Jasne, dziś wszelkie oszołomstwo zmieniło się we wzorowych patriotów, oddających się w głębokim skupieniu refleksji nad tajemnicą przemijania oraz żarliwej modlitwie za dusze zmarłych. uncertain
    I pomyśleć, że u niektórych ta potrzeba manifestacji miłości do ojczyzny i narodu jest tak wielka, że nawet są w stanie usunąć na plan dalszy swoją osobistą tragedię i zrezygnować w wizyty w miejscu pochówku brata-bliźniaka w rocznicę jego śmierci.

Niech ich wywieje wiatr historii. A wieje tu, jak w kieleckim na dworcu. smile
  • dwa-filary 10.04.11, 15:03
    Byłam zmuszona przejść przez Krak. Przedmieście, co prawda trochę bliżej Zamku, a tam tłum. Ileż wrogości, wręcz nienawiści w oczach tych ludzi. Toż to "dziwka polityka" dziś tam rządzi, a nie żałoba. Smutne to, jak Naród nam się podzielił.
    --
  • natla 10.04.11, 15:08
    Smutne i przy tak dużej nienawiści nie ma nadziei na porozumienie.
    --
  • natla 10.04.11, 15:09
    Nie ma, bo wszystko leży w rękach JK.
    --
  • misia007 10.04.11, 15:21
    Natlo ,IKEA w niedzielę tłoczna owszem ale w dzień powszedni dojazd makabryczny bo most Grota w nieustającym remoncie a sytuacja była przymusowa bo skończyły się nam szczotki,sierść usuwające.. a bez tego kociarze ani rusz.Poza tym liczyłam,że więcej 'prawdziwków" w miejsca wyznaczone poleci i ....tu się przyznam przeliczyłam.Tyle,że ludzie tam mili jacyś, z uśmiechem na ustach więc żle nie było.
    --
    Mark Twain.
  • natla 10.04.11, 15:31
    Kolejny koszmar. Tak sobie wyobrażam lata 30-te.
    --
  • natla 10.04.11, 15:34
    Czy RLK to nie prywata?
    --
  • natla 10.04.11, 15:32
    No przeceiż na szaczęście W-wa nie składa sie z samych "prawdziwków" wink
    --
  • wrzosowapolana 10.04.11, 16:50
    natla napisała:

> Nie ma, bo wszystko leży w rękach JK.

Natla, czy Ciebie już zupełnie po...kręciło?!surprised A moje, a Twoje ręce, ze innych tu obecnych nie wspomnę, to pies!
    A ja srana obejrzałam sobie obchody do momentu, gdy tłuszcza zaczęła rozróbę. Potem pstryk i książeczka.

--
  • natla 10.04.11, 16:55
    Herbert się w grobie przewrócił.
    Jestem tym wszystkim okrutnie zbulwersowana. Zaczynam "kasandrzyć". Jeżeli dalej będzie tyle prowokacji, to nie wiem czy ludzie wytrzymają. A jak nie wytrzymają, to.....?
    --
  • natla 10.04.11, 16:56
    No właśnie, boje sie "naszych rąk".
    --
  • natla 10.04.11, 17:12
    Ten bełkot o pamięci jest chyba dostosowany do poziomu słuchaczy. Istny koszmar.
    --
  • natla 10.04.11, 17:14
    To nie tylko walka wyborcza, to nawoływanie do wojny domowej.
    --
  • misia007 10.04.11, 17:31
    o świcie????nazwać drani????po nazwisku podać???albo ....milczeć!!!!!
    --
    Mark Twain.
  • euro-walonki 10.04.11, 19:43
    https://bi.im-g.pl/im/5/9410/z9410785X,Warszawa-Powazki-Wojskowe-10-04-2011-godz--16--Tlum.jpg
    Warszawa, 10.04.2011, godz. 16. Tłum pod krzyżem Katyńskim na Powązkach Wojskowych.

"Tak, pamiętamy bo nie pamiętać mogą tylko ci, którzy ani Polski, ani poległych, ani nawet siebie samych nie szanują. A oni nie są szanowani także przez innych."
    Naczelny Żałobnik Kraju - Jarosław K.
  • natla 10.04.11, 19:53
    Eeee tam, czepiacie się Walonki......a kto by był obecny na Krakowskim?
    --
  • misia007 10.04.11, 20:05
    www.tvn24.pl/-1,1699064,0,1,7-tys-ludzi-przed-palacem,wiadomosc.html
    --
    Mark Twain.
  • izis52 10.04.11, 20:16
    Mam nadzieję, że tylko tyle zagłosuje ?

--
  • natla 10.04.11, 20:25
    Dobrze, że mam Was. Akurat dziś nie miałam dostępu do osób zajmujących się choć trochę polityką i nie miałam do kogo pomstować. Top miał wyraźnie dość. On po prostu nie wierzy w taką ciemnotę wśród ludz z jednej strony, a z drugiej w takie chorobliwe ukochanie władzy.
    --
  • izis52 10.04.11, 20:44
    Mądry Topik, bardzo mądry piesek. Mój chłop miotał się po domu i to włączył, to wyłączył. Gdy jednak przyklął sobie porządnie po tych - zdradzonych o świcie, to odłożyłam książkę wiedząc, że musi być bardzo źle. Nie pamiętam wręcz takiej reakcji nawet na opowieści pewnych znajomych o bombie termo....coś tam w Smoleńsku.
    I to ma być rocznica ? Gdyby moje dziecko było stewardesą tego samolotu, czy inną osobą obsługi, nie ręczę za siebie.
    --
    http://i53.tinypic.com/2w7qrf7.jpg Szczęściem jest - dostrzeganie tylko jasnej strony życia.
  • euro-walonki 10.04.11, 22:39
    allegro.pl/popiersie-figurka-lech-kaczynski-kaczynskiego-i1555534184.html
    Coś mi to przypomina. Tylko wtedy to były popiersia, a nie jakieś ogryzki po-szyja. No i taniej dostępne zapewne. smile
  • natla 10.04.11, 22:55
    Czekaj, bo zgłupiałam. To żart oczywiście? big_grin
    --
  • euro-walonki 10.04.11, 23:29
    natla napisała:

> Czekaj, bo zgłupiałam. To żart oczywiście? big_grin

Nie, Natello. To nie żart. To biznes.
  • natla 11.04.11, 06:50
    No, to mam 9 dni na zastanowienie.
    A swoją drogą, to powinno być karalne big_grin
    --
  • izis52 11.04.11, 07:57
    Od jakiegoś czasu ktoś sprzedaje - hołd smoleński nowego Matejki........, więc figurkom się Natlu dziwisz ? Tu przynajmniej można wybrać spośród kilku.

kontakt24.tvn.pl/artykul,obraz-quot-hold-smolenski-quot-hit-czy-kit,61962.html
  • natla 11.04.11, 08:15
    No właśnie psia kość, ja się ciąglę dziwię. Już bym mogła wydorośleć i sie zdystansować. wink
    --
  • izis52 11.04.11, 08:34
    Nie pozwolą całkiem zdystansować się. Realne jest niestety niebezpieczeństwo nastania IV RP, w dobie kryzysu gospodarczego i nośnych haseł o odnowie moralnej oraz sprawiedliwości społecznej.

--
  • izis52 10.04.11, 20:14
    Z przemówienia pogrążonego w żałobie JK
    Jeśli chcemy Polski solidarnej, Polski, o którą walczyły miliony, to musimy przypomnieć sobie te dni sprzed sześciu lat, o tym co nazwano IV Rzeczpospolitą. Chociaż wtedy się nie udało, to musi się udać teraz. Musimy zmienić Polskę, w imię interesu naszego narodu, w imię przyszłych pokoleń. Tak dalej być nie może – oświadczył Kaczyński. – Głęboko wierzę, że przyjdzie taki czas, że będzie składać się kwiaty i zapalać znicze pod powstałymi już pomnikami i będziemy wspominać straszny dzień 10 kwietnia 2010 r. jako dzień tragicznego wydarzenia, ale i przebudzenia Polaków. Jestem dziś przekonany, ze Polska się budzi i że będziemy mieć nową lepszą Polskę – dodał prezes PiS.

Przerażająca byłaby ta IV RP.
    --
  • vogino62 11.04.11, 09:26

Już sie przebudziłem teraz ide na piwo(")--
    Wojciech(smile

"Dla każdego świeci jakieś słońce" (gdzies w necie wyczytane)
  • wrzosowapolana 11.04.11, 11:33
    I to jest właściwa postawa. Żałoba (czyli czas ochronny dla kiboli w garniturkach) się skończyła. Po browarku i do robotysmile
    --
  • misia007 11.04.11, 12:45
    Nikt rozsądny się na te gadki już nie nabierze.Na krakowskim wygląda,że zwolenników sporo ale Krakowskie wąskie gardło więcej nie wlezie.Ciężko będzie to wytrzymać do wyborów ale...damy radę.Po drodze wakacje ,nasza prezydencja w Unii a więc nowe problemy-wytrzymamy.Polak dużo zniesie.
    --
    Mark Twain.
  • natla 11.04.11, 14:07
    Może choć ten problem rozwiążemy. Póki coś nie stanie przed pałacem, póty będą rozróby. Tak więc pomysł porozrzucania 96 reflektorów jest dla mnie bdb. I ładny i powinien wszystkich zadowolić. O ile podjudzacze nie wymyślą wstawienia krzyża w środek albo co gorsze, pomnika LK na kuniu. big_grin

--
  • misia007 11.04.11, 14:44
    Na osiołku...jeśli już!
    --
    Mark Twain.
  • nolitta 11.04.11, 15:42
    slupy swietlne(pomysl bardzo kosztowny-prad), a pod kazdym slupem wience, kwiaty, swieczki, kazda rodzina wybierze sobie swoj slup i bedzie tak jak na cmentarzu.... zawody ktory slup ladniejszy...zobaczycie.
  • eurytka 11.04.11, 15:56
    Podziwiam waszą dociekliwość i zainteresowanie tematemsmile
    Dziś jak dla mnie po żałobie, więc zwrot oszołomy wyszły z nor
    tylko uśmiech wywołuje na twarzy.
    Nie mam zdrowia aż tak bardzo tego śledzić,
    w ogóle polityką mało się interesuję,
    rzadko sie na te tematy wypowiadam..
    Okrzyki wczorajsze pod pałacem i powtórka przemówienia pana prezesa
    z ochami i achami na temat brata, wyrwały mnie z poobiedniej drzemki.
    Co to się w tym naszym kraju dzieje, Dżizassurprised
    --
    Miłuj wszystko a znajdziesz wszystko.
    mój blog
  • natla 11.04.11, 16:23
    Nolitto, nie kracz, błagam! big_grin Na to nie wpadłam, a to rzeczywiście bardzo prawdopodobne. Mam nadzieję, ze Hanusia na to nie pozwoli wink
    Maerta wyraziła aprobatę, musi co zadawala to też wuja.....a właściwie chyba stryja.
    --
  • misia007 11.04.11, 16:48
    www.tvn24.pl/-1,1699102,0,1,jest-96-powodow--by-powstal-ten-pomnik-pokazali-projekt,wiadomosc.html
    Piękny projekt, nowoczesny i pasujący do Krakowskiego Przedmieścia.Dla jasności to nie widzę powodu dlaczego ma być pomnik przed Pałacem ale jeśli już to ten projekt moim zdaniem jest idealny.

Tylko co z tego jak Błaszczak już bredzi,ze to pomnik niematerialny i musi być jeszcze...materialny.
    --
    Mark Twain.
  • natla 11.04.11, 16:53
    big_grin big_grin big_grin smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    --
  • wrzosowapolana 11.04.11, 17:31
    Pomniki zmarłym stawia się na cmentarzu, szczególnie zasłużonym - w miejscach publicznych. Żeby być szczególnie zasłużonym nie wystarczy zginąć w wypadku.
    A pomnik/krzyż/światła pod Pałacem Prezydenckim mają być tylko pretekstem do ganiania z pochodniami. Swoją drogą, jak jeszcze długo te nielegalne zgromadzenia będą tolerowane?
    --
  • misia007 11.04.11, 18:47
    Wrzosowa z pochodniami i tak będą ganiać do wyborów na 100% a i potem chętni się znajdą.Postawić też coś pod Pałacem w końcu postawią na bank więc jeśli już to niech to będzie coś ładnego.A ten projekt widzę się podoba!
    --
    Mark Twain.
  • wrzosowapolana 12.04.11, 08:43
    misia007 napisała:

> Wrzosowa z pochodniami i tak będą ganiać do wyborów na 100% a i potem chętni si
    > ę znajdą.Postawić też coś pod Pałacem w końcu postawią na bank więc jeśli już t
    > o niech to będzie coś ładnego.A ten projekt widzę się podoba!

Jasne, że będą, ale nielegalnie. Pomnik da im legalny pretekst i co im zrobisz? W chwili obecnej właściwie powinni prosić każdorazowo o pozwolenia na zgromadzenie. KP to nie Hyde Park, do...nędzy!

--
  • natla 12.04.11, 10:06
    " KP to nie Hyde Park, do...nędzy!"
    Może władze to wreszcie zauważą....tylko co potem?

--
  • misia007 12.04.11, 15:50
    To proste co potem.Jest w naszym narodzie a ściślej w jego ekstremalnej części jakiś bezsensowny opór i co gorsza skłonność do .... posłannictwa i umartwiania..Nie brakuje tez kandydatów na męczenników za sprawę,którzy tylko marzą o jakiejś stanowczej akcji ze strony służb porządkowych.To ich wzmacnia, jednoczy,zachęca.Tak więc ręce opadają!!
    --
    Mark Twain.
  • wrzosowapolana 12.04.11, 16:00
    Misiu, Natlu, możemy coś z tym zrobić, albo siąść i płakać. Wybór należy do nas. Czyli legalnie wybranych przez nas władz.
    --
  • misia007 12.04.11, 17:05
    Ja podobnie jak myślę Natla uważam że...trzeba coś dać i dlatego te światła mi pasują.Są dla mnie do przyjęcia.Dać i koniec trzymać się tego.Płakać nie zamierzam!
    --
    Mark Twain.
  • euro-walonki 12.04.11, 00:44
    wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ujrzalam-J-Kaczynskiego-nie-myje-oczu-przez-tydzien,wid,13306413,wiadomosc_video.html?ticaid=1c1c8
    Nawet, jeśli pod pałacem stanęłyby 4 pomniki i po jednym na każdym placu i rogu ulicy, tych ludzi już nic nie zmieni. Przypomina mi to przedwojenne niemieckie kroniki filmowe i te nieco późniejsze, z archiwów Mosfilmu.
    Ci starzy, opętani ludzie są dla mnie bardziej przerażający od ryczących w amoku kiboli.
  • dwa-filary 11.04.11, 19:46
    natla napisała:

> Może choć ten problem rozwiążemy. Póki coś nie stanie przed pałacem, póty będą
    > rozróby. Tak więc pomysł porozrzucania 96 reflektorów jest dla mnie bdb. I ładn
    > y i powinien wszystkich zadowolić. O ile podjudzacze nie wymyślą wstawienia krz
    > yża w środek albo co gorsze, pomnika LK na kuniu. big_grin
    >

Ileż to nas - podatników będzie kosztować utrzymanie tego światełka do nieba??? a znając już PIS to zaraz na każdym będzie klepsydra kto zacz, a pod światełkiem znicz będzie się palił.....chyba ten kuń byłby spokojniejszysmile
    --
  • graga211 12.04.11, 08:33
    ... bardziej przerażający od ryczących w amoku kiboli - powyżej padło stwierdzenie.
    Popieram. Dla mnie też.
    I zastanawiam się - skąd oni? Dlaczego?
    To jest część pokolenia peerelu urodzonego w trakcie trwania wojny i bezpośrednio po niej. I myślę, że nareszcie korzystają z wolności pozwalającej mówić co się komu żywnie podoba, pluć na wszystko, co nie jest po myśli, żądać cudów na kiju. Tego nie było wolno za czasów ich młodości, dlatego siedzieli cicho i potulnie chodzili na capstrzyki, pochody pierwszomajowe. Niektórzy może w tym nie uczestniczyli i w ogóle w niczym, tylko żyli jak pasożyty bynajmniej nie rezygnując z peerelowskich przywilejów. Bo przecież im się należało!

Takie oto myśli i rozważania chodzą mi po głowie, gdyż naprawdę nie mogę zrozumieć tej eskalacji nienawiści rodaka do rodaka.
    Jarek K nakręca tłum, a tłum nakręca Jarka i mamy perpetuum mobile.

Odnośnie świateł zapomnieli o 97-mym.
    Sam pomysł ciekawy, ale....eh, szkoda słów, szkoda klawiatury.
  • filip505 12.04.11, 17:50
    ...na szczescie koniec,nie mowcie mi tylko
    ze w wykonaniu pis to byla zaloba,dla mnie
    to jakas prymitywna hucpa polityczna,mam
    nadzieje ze te 7 tys na krakowskim to juz
    wszyscy zwolennicy pis na swiecie,amen.
  • natla 12.04.11, 20:10
    W PE otwarto wystawę na temat wiadomy.....w atmosferze skandalu, ponieważ zaklejono podpisy pod zdjeciami.
    No cóż sie dziwić, skoro np. były takie podpisy:
    "Według tłumaczenia Geringer de Oedenberg treść napisów była następująca:

"Żaden inny polityk nie cieszył się takim oddaniem obywateli jak Profesor Lech Kaczyński";

"Według opinii znacznej części polskiego społeczeństwa, Profesor Lech Kaczyński był najwybitniejszym polskim politykiem po II wojnie światowej";"

--
  • izis52 13.04.11, 08:21
    No i tym sposobem nie pozwalają - wielu osobom zapamiętać milszych wspomnień o nim. Jeśli takie mieli.....
    --
  • wrzosowapolana 13.04.11, 08:30
    Tylko, ze to nie o pamięć chodzi, a o nasz wizerunek. Europa nie myśli: PiS i inni Polacy, tylko - Polacy i trudno się jej dziwić, nikt nie musi się wgłębiać w meandry naszej sceny politycznej. Ta sromota spada na nas wszystkichsad
    --
  • pierogi_z_jagodami 14.04.11, 06:46
    heh
    a co tam się stało na tym Kr. Prz., zginął tam ktoś?
    wink
  • wrzosowapolana 14.04.11, 08:55
    Niestety nie. Nawet nie zaginąłwink
    --
  • izis52 14.04.11, 08:56
    pierogi_z_jagodami napisała:

> heh
    > a co tam się stało na tym Kr. Prz., zginął tam ktoś?
    > wink
    Pierożku - taaaaak, jednemu panu zginął rozum. Ot, po kawałku sad Ostatni kawałek po przegranych wyborach. Niektórzy poszukują go z pochodniami, lampkami. Jak widać bezskutecznie.

--
    http://i53.tinypic.com/2w7qrf7.jpg Szczęściem jest - dostrzeganie tylko jasnej strony życia.
  • wiga2008 14.04.11, 09:45
    To może list gończy wystosować? "Zaginął rozum. Uczciwy znalazca proszony o zwrot w trybie pilnym. Wysoka nagroda!."
    Nawet byłabym skłonna dorzucić się do zbiórki na tak zbożny cel. big_grin
  • izis52 14.04.11, 10:38
    Wiguś - organizuj tę zbiórkę. Mam nadzieję, że kwalifikowana większość się ściepnie ? big_grin big_grin

--
  • natla 14.04.11, 11:09
    Zaraz, zaraz, chcecie nieuczciwie zarobić? Najpierw znaleźć, a potem znaleźne. Jednak obawiam się, ze rozumek jest tak zakamuflowany, iż nie do znalezienia.
    --
  • izis52 14.04.11, 11:36
    Obawiam się, że znófffff masz rację big_grin big_grin . Nogi mam zmarznięte i ręce też, więc nie wybieram się na poszukiwania. Gdyby ktoś jednak znalazł - to ręce musiałby mieć godne, aby przekazać zgubę.

--
  • natla 14.04.11, 11:53
    A sondaże wciąż leciutko do góry. Nic nie rozumiem sad
    --
  • misia007 14.04.11, 17:08
    wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/62127,chcial__to_polecial,artykul.html
    mogę się podpisać pod każdym zdaniem.
    --
    Mark Twain.
  • pierogi_z_jagodami 15.04.11, 13:24
    Sondaże? w gorę? ojoj. Znam trochę takich ludzi, takich jak ci, co tam na Kr. Przedm. szukają swoich rozumków. Nie da się ukryć, że spora część naszego kochanego narodu taka jest i nic na to nie poradzimy.
  • filip505 16.04.11, 03:56
    ....ja bym proponowal zeby kazdy pis-owiec w swojej
    gminie postawil lechowi jakis pomnik za wlasne
    pieniadze,na wlasnej ziemi,najlepiej jarkowi tez,
    wtedy bedzie pewnosc ze niedlugo znikna z polskiej
    ziemi,jak stalina.
  • wrzosowapolana 16.04.11, 07:48
    Popieram. Kaczorki w ogródku zamiast krasnali.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka