Płacz i płać bo dojdą koszty i odsetki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W związku z tym ,ze ludzie otrzymują pisemne powiadomienia o zapłacie zaległości abonamentu rtv przypomnieć należy ,że:
    podstawa to wyrejestrowanie odbiornika /jeśli jednak dostałeś już upomnienie to wyrejestrowanie odbiornika jest możliwe dopiero po uregulowaniu należności wykazanej w upomnieniu/
    ALE:
    Od opłaty abonamentowej zwolnione są:
    a) osoby, co do których orzeczono o zaliczeniu do I grupy inwalidów lub całkowitej niezdolności do pracy,
    b) znacznym stopniu niepełnosprawności,
    c) trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym,
    d) osoby, które ukończyły 75 lat
    e) osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne
    f) osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu
    g) osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15 %,
    h) osoby, które ukończyły 60 lat oraz mają ustalone prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 % przeciętnego wynagrodzenia
    i) osoby:
    - które mają prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej
    - bezrobotne,
    - posiadające prawo do zasiłku przedemerytalnego,
    - posiadające prawo do świadczenia przedemerytalnego

MOŻNA też złożyć wniosek o umorzenie lub rozłożenie na raty zadłużenia:

INFORMACjA o przyjmowaniu i załatwianiu wniosków w sprawie umorzenia lub rozłożenia na raty zaległości w płatności opłat abonamentowych / Dział 2 pkt. 7/:

krrit.gov.pl/data/files/_public%28...%290/abonament/abonamentrtv_wnioski_072012.pdf
    --
    http://i42.tinypic.com/1qk1n4.jpg
    • No cóż płacę ...bez płaczu.....od zawsze chyba.
      --
      Stanisław Jerzy Lec

An­tro­pomor­fi­zac­ja ba­jek? Przy tym zez­wierzęce­niu człowieka!
      • Nareszcie coś się w opłatach ruszyło?
        Nie bardzo wierzę że nasz "cwany" naród będzie płacił.
        Sama płacę od "początku świata" i uważam że jest to obowiązek każdego uczciwego obywatela.
        Niestety,cwaniaków u nas dostatek...
        • A wedlug mnie to wszyscy z jednym wyjatkiem winni placic abonament.
          Wyjatek:
          - osoby bezdomne
          • blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/631460,oszukiwanie-polakow-w-swietle-prawa---fakty.html
            smile
            Czasami płacę, aczkolwiek z niechęcią i opóźnieneiem smile
          • Kla-ra nie zgadzam się, że powinnam płacić. Bo niby za co ?
            Kupując tv za niego płacę, dlaczego mam płacić za jego używanie?
            To tak, jakbyś kupiła sobie piękne balowe szpilki, a tu nie dość, że kazaliby Ci płacić za to, że je masz, niezależnie od tego, czy w nich chodzisz, to jeszcze nie daj Boże miałabyś w nich iść na Giewont smile
            • Nareszcie ktoś kto nie chce płacić big_grin A juz myślałem że jestem tutaj takim odmieńcem big_grin
              Wydaje mi się jednak ,że doszlismy już do takiego punktu z którego rząd się nie wycofa i chciał nie chciał musisz płacić , ot taka mała dyktatura w demokracji . Jakież argumenty można wysłupłać przeciwko tym którzy nie płacą . W gruncie rzeczy co mnie obchodzi tv i każdy prezenter biorący tam tyle forsy miesięcznie, co mnie musi wystarczyć na rok . Wreszcie kto komu jest potrzebny . A w dobie kryzysu każdy pretekst jest dobry , jak każde marganie na niepłacących . Tylko czy do głupawego serialu, jakichś teleturniei typu nie wiesz to wybierz tego co odpadnie,potrzebne są az takie fundusze ? Za używanie piszesz , no a jak to się rozpleni i co uzywasz za to płacisz ...tongue_outtongue_outtongue_out
              • Ciekawe,że za kablówkę płaci się bez protestu i bez dorabiania różnych teorii a w sumie z tych XXXX programów,które oferują ogląda się kilka.A płaci się bo wyłączą i koniec balu.
                --
                Stanisław Jerzy Lec

• misia, ale to JA wybieram, czy chcę kablówkę i którą. Nie PODPISUJĘ umowy, nie płacę. Podpisałaś umowę z TV ? Bo ja nie!
                  • Lisia jesteś chciał nie chciał obywatelka tego kraju i przepisy,regulacje prawne odnośnie wiadomego tematu Cię obowiązują ....jak każdego.Oczywiście od Ciebie zależy płacisz czy nie
                    ....i mnie nic do tego.
                    --
                    Stanisław Jerzy Lec

• ...nie podpisalas tez umowy na finansowanie szkol
                    a finansujesz,na placenie podatkow a placisz,
                    ale wydaje mi sie ze jak wszyscy maja placic
                    to powinni o ta malutka kwote podniesc
                    podatek,skonczy sie dyskusja na lata,
                    tylko pierogi beda pokrzywdzone,choc nie,
                    moze se kupia tv,
    • Ale to dopiero początek tego co wymyślił rudy z archeologiem:

podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/645913,podatek_od_nieruchomosci_zaplacimy_rowniez_od_kabli.html
      --
      • ....lisia,podatki to umowa spoleczna,spoleczenstwo poprzez
        swoich przedstawicieli,powiedzmy sejm,umawia sie ze soba
        ze beda utrzymywac panstwo,czyli wspolna czesc kosztow,
        jak we wspolnocie mieszkaniowej,mieszkanie twoje ale dach,
        sciany nosne,grube rury, itp,sa wspolna wlasnoscia za ktora
        placicie wspolnie,
        • ludzie, czytajcie, no. Abonament nie jest podatkiem.
          Płacę, bo jest wymóg, ale się z tym nie zgadzam. smile
          • Amityr, DZIWISZ sie ??
            A co do tego podatku kablowego to pierwszy raz czytam , przecieram oczy i nie kumam)))
            Musze tak na trzezwo i ze zrozumieniem tak z 10X ...
            • ...irisia.a gdzie napisalem ze jest???????,podatkiem,
            • Osadzeni mogą posiadać w celi telewizor , pod warunkiem ,że jest ich własnością i ze ....opłacają abonament.Nie płacisz, nudy na pudy....w takiej celi.Wyczytałam to przy okazji sprawy Marcina P. który ....oba warunki spełnia.
              --
              Stanisław Jerzy Lec

• @misia
                Jeszcze raz powtarzam ,że to nie jest abonament.
                --
                • Jak go zwał ,tak go zwał....utarło się,że abonament.
                  --
                  Stanisław Jerzy Lec

• www.isk.infor.pl/aktualnosci,11,1,39760,Znamy-stawki-abonamentu-RTV-na-2012-rok.html
                    --
                    Stanisław Jerzy Lec

• Jakieś 35 lat temu, kiedy przeprowadziłam się do własnego mieszkania ,
                      pierwszą wizyta był tajniak, który doczepił się do małego telewizorka...
                      Jeszcze nawet nie byłam urządzona, potem kare musieliśmy płacićsad
                      Pewnie było to ze 40 zł.
                      Kilka lat temu premier wprowadził ludzi w błąd,
                      mówiąc, że nie trzeba płacić abonamentu.
                      Co niektórzy uwierzyli....
                      Doliczają niestety odsetki i kary za niepłacenie.
                    • @misia
                      Czy to niedziwne ,ze TVN może się utrzymać z reklamy a TYP ma stale mało i mało? A ile zarabia na telenowelach.
                      --
                      • Kryzys w TVN nadal się pogłębia. Zadłużona telewizja straciła w drugim kwartale tego roku aż... 240 milionów złotych! W piątek kurs akcji spadł do najniższego poziomu w historii - 6 złotych, czyli o ponad 14 procent mniej niż tydzień temu. W tym czasie WIG20 urósł o 2,6 proc.

Wycena rynkowa TVN to obecnie 2,06 mld zł. To olbrzymi spadek - w czasie hossy w 2007 roku firma była warta prawie 5 razy więcej. Wtedy właśnie podpisywano wiele gwiazdorskich kontraktów. Celebryci brali olbrzymie kredyty, mając nadzieję, że ich wynagrodzenia będą już tylko rosnąć.

Tak znaczący spadek cen akcji analitycy tłumaczą informacjami o kiepskich wynikach oglądalności TVN w sierpniu. Spodziewają się też, że spółka może wkrótce wypaść z indeksu WIG20.
                        To z wypowiedzi Karoliny Korwin-Piotrowskiej.A co do reklam to w TVN są praktycznie ....co chwila.

--
                        Stanisław Jerzy Lec

• ....chyba ci sie ten argument nie udal amityr,zawsze jest szansa
                          zrobic to jak pierogi,na sepa u znajomych poogladac,zanim sie
                          wkur.....,
                          • Na początku myślałem ,że jestem starej daty i coś nie łapie co się u nas w "Polsce " dzieje. Ale teraz już wiem na 100%,że to nie była żadna rewolucja a złodziejstwo i jeden wielki Amber Gold. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to ,że zaczyna mi zwisać .Ten wpajany szacunek dla kraju( mimo PRL-u ) w którym przyszło mi się urodzić i żyć, to wielkie kłamstwo i fałsz. Mało ,śmiać mi się chce z tych wszystkich patriotów i czerwonych i nieczerwonychobecnie a właściwie zawsze uważanych za frajerów .Na czynach i ich śmierci inni dorobili się fortun,ustawili swoje rodziny i maja wszystko i wszystkich tam gdzie światło nie dochodzi.
                            --
                            • ...zawsze tak bylo i........,bog lub natura stworzyli ten swiat tak,
                              ze grabie grabia do siebie,frajerami sa ci co mysla ze moze byc
                              inaczej,chodzi o skale tego,jak niewielka, da sie zyc,idealnego
                              swiata nie bylo,nie ma i nie bedzie,kazdy musi se na wlasna reke
                              znalezc w nim swoje miejsce,i to nie raz,bo sie to ciagle zmienia,
                              ale zawsze mozna tylko nazekac,ale to kiepskie rozwiazanie moim
                              zdaniem,
                        • Misiu,TVN - ITI w piatek podpisala umowe z Canal+ i zwyzkowala na gieldzie.
                          Ogolnie gielda piatkowa zakonczyla sie dobrym wynikiem .Piec spolek m.in ORLEN,KGHM - bily rekordy zwyzkowe.
                          Orlen nawet 7 do gory!!!!
                          • Bardzo się cieszę,oby nadrobili straty.Kolega miśka pracuje w TVNie i różowo to tam teraz nie jest.
                            --
                            Stanisław Jerzy Lec

• metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,12515941,Przyszlo_wezwanie_do_zaplaty_abonamentu_za_piec_lat_.html?as=1&startsz=x
                              --
                              Stanisław Jerzy Lec

• Pozwać premiera, jego słowa święte,
                                płacić nie kazałsmile
                                Niech się teraz przed ludem wytłumaczy.
                                Najlepiej mają się ci co nigdzie nie zgłosili,
                                płacą już za tyle mediów, że im się nie dziwie, że nie zgłaszają,
                                zresztą raczej tylko kablówkę oglądają... a nie jakieś klany czy inne tasiemce...
                                Tak to sie w tym kraju porobiło, że najbiedniejszych i najpoczciwszych się łupi,
                                czyli płac jeśliś głupi....
                                --
                                kocham co chcę, robię co lubię
                                http://www.chuda777.republika.pl/grafika/oczko.GIF
                                emerytura
                                http://www.chuda777.republika.pl/grafika/usmiech_ani.gif

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.