Dodaj do ulubionych

Pomysł na kryzys

22.09.12, 09:55
Zainspirował mnie dowcip rysunkowy: dwaj panowie w sutannach (chyba przebrani ?) z dziecięcymi wózeczkami. Podpis: wreszcie nasze wielodzietne rodziny będą miały lokum. No i wygooglałam. Na dodatek oświeciło mnie jak zrobić biznes w kryzysie, otóż robię biznesplan projektu Bezpieczne osiedle dla rodzin muzułmańskich. Póki nie rozeznam rynku na bliskim wschodzie i płn. Afryce, chyba niepotrzebnie ujawniam ???

religia.tv/news,2646-katolickie_osiedle.html
Obserwuj wątek
    • misia007 Re: Pomysł na kryzys 22.09.12, 10:19
      Po co szukasz tak daleko,to może być przecież osiedle dla"ludzi myślących podobnie".Pięknie by było,tylko pomyśl taka hmmmm naturalna segregacja a nie taki misz masz ....jak dziś.
      --
      Stanisław Jerzy Lec

An­tro­pomor­fi­zac­ja ba­jek? Przy tym zez­wierzęce­niu człowieka!
        • kla-ra Re: Pomysł na kryzys 24.09.12, 10:01
          "Jesienna roza" - pieknie i wlazlam na strone spodziewajac sie czegos milego.
          A to , Dom Opieki dla Seniora w Katowicach,Sosnowcu ...
          Pobyt miesieczny tylko 3000 zl + leki + pampersy.
          To jest BIZNES nie tylko na kryzys!!!!!!!!
          Jeszcze 5 lat temu w Krakowie placilam 2.000 +
          • eurytka Re: Pomysł na kryzys 24.09.12, 11:54
            Tak, tak, trzeba mieć działkę, wybudować pensjonat, napędzać klientów i biznes się kręcibig_grin
            Tylko skąd biedni emeryci, im młodsi tym biedniejsi, maja mieć na to pieniądze?
            Skoro nawet na leczenie ich nie stać?
              • eurytka Re: Pomysł na kryzys 24.09.12, 18:26
                Tyle pensjonatów, świetnie wyposażonych, z łazienka, telewizorem, stoi pustych przez całą zimę i jesień i wiosnę nad morzem.
                Chętnie bym tam zamieszkała, tyle że mnie nie stać tak cały rok.
                Zauważyłam, że nawet kaloryferów nie maja,
                wynajmują tylko w sezonie ot 3, 4 miesiące harówy od rana do nocy i zarobią na cały rok,
                bez użerania się ze staruchamibig_grin
                    • natla Re: Pomysł na kryzys 28.09.12, 07:48
                      Arusiku, mam nadzieję, że Klara ma rację. Z tym sobie możesz sam/a dać radę. Najgorzej mają ci z biznesami swoimi. Zastój totalny w większości branż. Cieszę się, że nie mam własnej firmy. Wprawdzie standard życia jest niższy, ale na państwowym chlebie czy też dorabianiu prywatnym nie zbankrutuję. Najwyżej ponarzekam na podwyżki i ograniczę wydatki.
                      --
                      _____________________________________________________________
                      Myślisz, że możesz wszystko? Trzaśnij obrotowymi drzwiami!!wink

Kobiety powinny wyglądać jak kobiety, a nie wytapetowane kości!
                        • natla Re: Pomysł na kryzys 29.09.12, 08:29
                          Tak, właściwie mnie też oduczono narzekania na podwyżki, bo co to da? Więc zmienie zeznanie.......czasem odnotuję podwyżki, ale nie stoję z kumoszką i nie narzekam. smile Kupuję mniej i w miarę taniej, czekając na lepsze czasy.
                          --

• natla Re: Pomysł na kryzys 29.09.12, 08:46
                            I jeszcze.......
                            Jedzenie, ubranie, "luksusy" ograniczam bez specjalnego bólu, po prostu wybieram najważniejsze. Natomiast z racji racji, chadzam teraz po aptekach i jestem bezradna. Lekarze przepisują medykamenty, które bardzo często okazują sie chybione i tak rośnie w domu górka niepotrzebnych leków i niknie wtopiona w nie kasa. Ten etap teraz przechodzę. Uczę się, jak nie wyrzucać pieniędzy w aptece. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną aptekę, z mądrym i niepazernym personelem, który myśli za mnie o zamiennikach i skuteczności wypisanych leków. Ale też często widzę starych ludzi, którzy rezygnują z zakupu, albo którym pani mgr tłumaczy, że czegoś tam nie muszą kupować, bo to wspomagacze.
                            --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka