Dodaj do ulubionych

Kurczak Mike

10.09.16, 15:26
Ta historia miała swój początek 10 września1945 roku . tego dnia, farmer Lloyd Olsen z miasta Fruita stanu Kolorado wziął do ręki siekierkę pragnąc zabić kurczaka n a kolację .
Nie wiadomo dlaczego , źle trafił ofiarę odcinając łepek ,ale pozostawiając większą część pnia mózgu i jedno ucho . tym samym kurczak niestety nie zamienił się w smaczna potrawkę lub pieczonego kęska ,ale dalej chodził i miał się wcale dobrze . A jeszcze lepiej miał się jego właściciel , który zbierał pieniądze od osób które miały chęć zobaczyć żyjącego ptaka bez łepka . ?Ja wiem ,że to w dzisiejszych czasach brzmi dosyć śmiesznie i humorystycznie , hard horrorowo i można by pękać ze śmiechu . Takie czasy stety lub nie
Niewierzących odsyłam do wikipedii gdzie szczegółowo opisano cała historie . Tak więc jest najprawdziwsza prawda , bez cienia lub lania wody.
Ale ta historia na która trafiłem przypadkiem , o ile takowe są na tym świecie , spowodowała że nagle zabłysło w mojej głowie światełko . I to absolutnie nie dlatego ,żebym miał robić jakies interesy, dajmy na to, rynkowe .
Nie powiem żebym nie pomyślał , iż ludzie to maja szczęście i na jednym kurczaku bez głowy robili doskonałe interesy , bo czyż takowym nie było przytulanie co miesiąc , w przeliczeniu na dzisiejsze złotówki , 50 000 peelenków miesięcznie ? Pomyśleć że taki kurczak miał niesamowite przebicie i by ł żyłą złota, za ktorą co miesiąc tenże farmer, mógł kupować nieliche stado małych kurczaczków , które po pięciu miesiącach stawały się pieczenią ,potrawką, rosołem ,albo innym jadalnym dziwolągiem .
Zresztą ta historia jest doskonałym przykładem na wielorakość przykładów i opieraniu się na niej kształtując dalszą swoja przyszłość . No pomyślcie sobie tylko , że dzisiejsza wiedza medyczna , technika, pozwalają na zapewne tworzenie takich zjawiskowych bezgłowych istot bez liku . Z tym że idąc śladem podaży i popytu , miały by te następne bezgłowe koszmarki wartośc jedynię kaloryczna czyli znikomą . Zależy to jednak tez od całej otoczki pijaru jakim otoczyłby właściciel tego potworka całą historię . I medium które to, tą historię ciągnęło by w nieskończoność . A przynajmniej do zaspokojenia finansowego co poniektórych hapaczy łatwego zarobku .
Czy ż ten mój wywód nie powoli nie zbliża się do finału jakim pragnę zaszczycić tych czytaczy przemiłych, którzy może tak a może nie, podpiszą się pod tym postem.
I czyż nie wydaje się wam ,że tam kurczak Mike nie ma swego przełożenia w stosunku do partii PO która powoli zamiera lub zachowuje się jak ten kurczak. Nie wydaje głosu donośnie , ale jeszcze śpi na grzędzie , żeby istnieć trzeba , aby ktoś ich nakarmił i strzykawka wydobył nadmierna ilość śluzu zbierająca się w tchawicy . Ale samouduszenia wreszcie i tak nastąpi powodując odejście kurczaka Mikea w niebyt , jak i samej partii PO. Tutaj jednak jest jedna prawidłowość , kurczak nie zmartwychwstanie , na sklonowanie też nie ma szans bo do tej pory połączył się z minerałami mamusi Ziemi i jest absolutnie nie do odróżnienia . Inaczej politycy . Ci założą następne piórka i przeobrażą się nadzwyczajnych osobników stojących na straży nie tylko praworządności . Nic absolutnie więcej nie narzucam, każdy może sobie wybrać postacie do tej historii . Czyli farmera , siekierkę , pieniek , grzędę, 25 centów za możliwość zobaczenia i takie tam inne . Chociaż ...
Jeśli urzędniczka obrotna postarała się o drobne 38 milionów ...
Z drugiej strony można by ogłosić konkurs na wybór najlepszego reżysera do nakręcenia bajki o kurczaku bez głowy , ale jeśli by ten wybrany reżyser dalej poszedł i obciał jeszcze cos kurczakowi czyli pospolite jaja, ponieważ był kogutem. Oj ....Zbyszku nie idź ta drogą , oj nie idź ...
big_grin
Edytor zaawansowany
 • natla 02.10.16, 16:29
  A może wystarczyłoby Sagi, gdybyś widział ludzi, a nie partie?
  --
  _____________________________________________________________
  Myślisz, że możesz wszystko? Trzaśnij obrotowymi drzwiami!!wink
  Kobiety powinny wyglądać jak kobiety, a nie wytapetowane kości!
 • sagittarius954 03.10.16, 10:08
  Teza o tyle fałszywa o ile niemożliwa do ogarnięcia . Nie jest mozliwe poznanie na tyle ludzi( konkretnych a oddalonych, ktorych się zna jedynie z publikacji mediów ) , aby właściwie odgadnąć ich zamiary . Z partiami jest łatwiej , co nie znaczy ,że właściwie oceniam lub oceniamy ich działania po skutkach jakie przeprowadzają lub zaniechają działania.
 • izis52 03.10.16, 11:29
  sagittarius954 napisał:

  > Z partiami jest łatwiej , co nie znaczy ,że właściwie oceniam lub oceniamy ich działania po skutkach jakie przeprowadzają lub zaniechają działania. <

  Jeśli oceniasz właściwie swoją ulubioną partię, wskaż te pozytywne skutki rządów ?
 • sagittarius954 03.10.16, 14:06
  Pierwsze . 500+
  jak dalece było to trafne posunięcie wystarczy przedstawić wypowiedzi samej partii opozycyjnej PO , ktora od lamentu i przestawienia katastroficznej diagnozy Polski do ostatniej konwencji PO proponującej 500 dla każdego dziecka . A od takiego postawienia sprawy Polska nie polegnie w gruzach .

  Jeśli oceniasz niewłaściwie swoja ulubiona partię , wskaż negatywne skutki jej rządów ?
 • sagittarius954 03.10.16, 10:10
  A myślisz że możliwe jest poznanie ludzi z konkretnych partii ?
 • natla 03.10.16, 10:31
  Dlatego słucham ich wypowiedzi i czytam dyskusje. Uważam, że dzięki temu widzę idiotów we WSZYSTKICH partiach, podobnie jak ludzi mądrych i logicznych. Nawet w PISie big_grin, choć to jedynie tylko jednostki.

  --
  _____________________________________________________________
  Myślisz, że możesz wszystko? Trzaśnij obrotowymi drzwiami!!wink
  Kobiety powinny wyglądać jak kobiety, a nie wytapetowane kości!
 • sagittarius954 03.10.16, 14:17
  Ale zapewniam cię ,że Twoja wiedza i tak jest sztucznie podtrzymywana a to ze względu na stronnicze media . Jednej czy drugiej strony . I naprawdę jest brak bezstronnych dziennikarzy i takowego medium . Analizujesz tylko te aspekty do których masz dostęp i ktorymi cię łaskawie oświecono . Śmiem twierdzić ,że tak naprawde, niewielki jest to procent prawdziwych informacji , albo inaczej prawda opakowana w zupełnie inną suknię nieprawdziwych tez . Oczywiście możesz mnie mieć za oszołoma . big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka