Dodaj do ulubionych

ogłoszenia matrymonialne wczoraj i dziś ;)

26.08.08, 19:37
na pewnym forum wpadły mi w oczy ogłoszenia matrymonialne z roku 1925. istne perełki wink
zapodaję kilka..
``
Dwie osoby, panienka krawcowa, o nieksazitelnej przeszłości, lat 32, oraz separowana modniarka, życiem znękana, lat 28, pragną z braku znajomości tą drogą poznać dwóch panów o dobrym sercu, prawym charakterze, kochających ognisko domowe, mogący mieć mieszkanie na pracownię mają pierwszeństwo - cel towarzyski, małżeństwo nie wykluczone.
**
W pogoni za dobrą, jasną duszą, nawiążę sympatyczną nić drogą korespondencji jedynie z mężczyzną starszym, wybitnie inteligentnym i duchowo przesubtelnionym. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kuryera
pod "Baśń tęczowa".
*
Młoda, pełna życia i humoru rozwódka, o której ogólnie twierdzą, że jest bardzo przystojna, poszukuje tą drogą męża, człowieka
bogatego lub na poważnem stanowisku. Wiek, narodowość i wyznanie obojętne. Gniazdko w postaci dwóch pokoi i kuchnia, mam
urządzone. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kuryera dla "Damy salonowej".
``

dla kontrastu ogłoszenia dzisiejsze (z dwukropek.pl, znalezione przypadkiem..):
``
Fajny mężczyzna ,stan wolny szuka koniecznie zgrabnej kobiety
około 40-tki.Jestem zainteresowany znajomością na dłuzej a
najlepiej na stałe.Warszawa lub okolice.
#
Coś masz do naprawienia w domu?
Coś sie popsuło, cieknie woda z kranu?
Coś z prądem?
A może coś innego?
Napisz na pewno doradzę smile
Ja to naprawię w stroju Adamasmile (właściwie bez ubrania..)
#
Wolny, bez zobowiązań , o dużej kulturze , pogodny, niezależny finansowo, ale odrobinę nieśmiały dość przystojny 39 latek pozna Panią 25- 35 lat z Warszawy w celu niezobowiązujących spotkań i miłego spędzenia czasu.
Jeśli doskwiera Ci samotność napisz do mniesmile.
``

i taka mnie naszła refleksja - tyle się trąbi o romantyźmie.. o uczuciach, samotności.. ale już same te anonsy sprawiają, że człowiekowi (a mnie na pewno) bliżej do ubiegłej epoki wink

--
Roluję bo lubię smile
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka