Dodaj do ulubionych

Polacy wycofują pieniądze z funduszy akcji

19.10.10, 18:17
A co to oznacza? ... chyba nie trzeba tłumaczyć.

--
Religion can never reform mankind because religion is a slavery
---------------------------------------------------------------
www.youtube.com/watch?hl=pl&v=njuqQFRBcV4&gl=PL
Edytor zaawansowany
 • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 18:37
  własnie nie wiem napisz ,podobno jak wybiórcza cos pisze należy postępowac dokładnie odwrotnie
 • Gość: wydoopcony Leming IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.10.10, 18:51
  ...już się dowiedziałem co to oznacza, dzisiaj,
 • Gość: tłumacz IP: 178.73.48.* 19.10.10, 19:05
  że ostatnie wzrosty na giełdzie papierów wartościowych (100% wzrostu od lutego 2009) były napędzane głównie przez kapitał spekulacyjny z zagranicy (głównie Londyn). A to z kolei oznacza że gdy Polacy zaczną szturmować banki by kupować jednostki TFI, wówczas tenże zagraniczny kapitał spekulacyjny zrealizuje pokaźne zyski i historia zatoczy koło, jak miało to miejsce w 2007 roku (WIG20 3917 punktów).
 • Gość: olo IP: 151.59.16.* 19.10.10, 19:59
  Ze Polacy wreszcie zmądrzeli i widzą co się świeci rząd sprawę olał i ludzie musza liczyć tylko na siebie.
  Na Ukrainie już działają w celu wyeliminowania pompowniczych spekulantów a w Polsce rząd sprawę olał a media jeszcze nakłaniają do kupa. "ZE NIBY KOLEJKI SĄ" kto nie kupi starci życie itp.

  Wiadomo ze pompowniczy pompują bankę ale jak widać już nie jest tak łatwo.
  wyborcza.biz/biznes/1,101562,8472349,EBOiR__Polska_narazona_na_ryzyko_banki_spekulacyjnej.html
  EBOiR: Polska narażona na ryzyko bańki spekulacyjnej
  Jego zdaniem, choć do tego regionu napływa mniej zagranicznych inwestycji bezpośrednich, to Polska i Rosja borykają się z problemem nadmiernego napływu gotówki, co w przypadku niektórych aktywów tworzy ryzyko powstania nowych baniek spekulacyjnych.
 • Gość: diakon IP: *.chello.pl 19.10.10, 23:01
  Realnie patrząc bańkę widac na kilometr, spółki giełdowe ciagną ledwo ledwo jak cała nasza gospodarka, a akcje biją kolejne rekordy, najbardziej śmieszą mnie eksperci którzy triumfują ze obroniliśmy wzrosty i zdobyliśmy koleje rekordy, z czego sie cieszyć że kolejnych lemingów zaraz wycyckaja z kasy. Powinno sie obłożyć transakcje giełdowe podatkiem obrotowym, transakcje długookresowe ok, spekulacja płaci. Giełda zamiast być szkieletem gospodarki stała sie rakiem na realnej gospodarce.
 • Gość: groszowa sprawa IP: 178.73.49.* 19.10.10, 19:16
  > A co to oznacza? ... chyba nie trzeba tłumaczyć.

  To nie oznacza dokładnie nic. Aktywa w polskich rekach g... znacza w skali swiatowej, wiec na rynek nijak to nie wplynie. A znajac rozeznanie Polakow w inwestycjach, ruch ten nie wynika tez z zadnych racjonalnych przeslanek odnoszacych sie do gospodarki. Dlatego ja bym z tego wnioskow nie wyciagal. I tyle.
 • Gość: es IP: *.elpos.net 19.10.10, 22:41
  pewnie wplaca na lokate 5%:)
 • Gość: kamillo IP: 217.149.250.* 20.10.10, 09:01
  A czy nie jest tak, że wycofują swoje pieniądze z funduszy akcji, żeby zakupić akcje bezpośrednio w domach maklerskich? Przecież te setki tysięcy Polaków uczestniczących w ostatnich dużych prywatyzacjach skądś musiało wziąć pieniądze. Bo jednak Polaków nie stać na to, żeby od tak wyciągnąć z kapelusza te kilka tysięcy złotych.
 • Gość: darek IP: *.toya.net.pl 19.10.10, 19:22
  To oznacza, że końca wzrostów jeszcze nie ma. Właśnie kiedy nastąpi fala wpłat do najbardziej agresywnych funduszy przez osoby fizyczne to będzie oznaczać, że kończy się hossa bo właśnie w ostatniej fazie do gry przystępują laicy którzy wierzą, że giełda to maszynka do robienia pieniędzy i można tylko zyskać. To, że nie ma właśnie dużych nabyć funduszy ryzykownych oznacza, że ludzie się sparzyli ostatnią bessą i teraz już bezpieczniej lokują swoje pieniądze.
 • Gość: to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 19:33
  oznacza że Polacy zaczynają mysleć racjonalnie i przestali wierzyć w perpetum mobile. Giełdaę stworzono po to by "ciemny lud" ograbić z resztek zarobionych pieniędzy. Ale jeszcze parę wahnięć i może coś dotrze do pustych głów i przestaną wierzyć w złote rybki i zaczną oszczędzać w PKO.
 • Gość: Ekumeniczny IP: *.dsl.bell.ca 19.10.10, 19:52
  Znakomity post przedmowcy.
  Miejmy nadzieje drogi Kolego ze naszymi postami choc kilku naszych rodakow uratujemy od strat finansowych i zwiazanego z tym stresu.

  POLAKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nie po to NIEpolak sprzedaje glupiemu Polakowi papiery BEZwartosciowe zeby Polaka zrobic bogatym.

  Polaku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  pozyczales kiedys od NIEpolaka w jego banku? NIEpolak kazal ci przyniesc zaswiadczenie z pracy, podac poreczyciela, zazadal wplaty downpayment ( udzialu wlasnego ) i aktem notarialnym zabezpieczyl sobie wlasnosc twojego mieszkania na wypadek twojego bankructwa.

  A co daje ci NIEpolak gdy ty pozyczasz mu pieniadze czyli kupujesz akcje?
  NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nie masz oznaczonego skladnika majatkowego ktory zabezpiecza twoj papiery BEZwartosciowe.
  nie masz zadnego aktu notarialnego, nie masz jego NIEpolskiego udzialu wlasnego, nie masz nazwiska jego poreczyciela. Nie masz NIC. Zarobic mozesz tylko wtedy gdy znajdzie sie jeszcze wiekszy idiota od ciebie i odkupi twoje papiery BEZwartosciowe za jeszcze wieksza kwote.

  Polaku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Slyszalez o Madoffie, Drabinskim, Filderhofie, Lehmanach, Reichmanach, Shapiro?

  Oni tworza piramide, i wyplacaja sobie za twoje pieniadze wysokie pensje i nagrody. Ich akcje sa zabezpieczone na OZNACZONYM majatku firmy. Gdy uplynnia pieniadze, bankrutuja jak Madof. A ty zostajesz na lodzie. Filderhof, ( pochodzenie warto sprawdzic) sprzedal akcje kopalni zlota na 6 mld dolarow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Gdy wreszcie audytorzy firmy dotarli do indonezji zeby zobaczyc kopalnie, byla tam tylko szopa wielkosci wychodka i dwie zardzewiale lopaty.

  Polaku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  przekaz tresc postow ekumenicznego wszystkim swoim znajomym. Jesli cie zignoruja, to ich strata. To oni wkrotce beda plakac a ty bedziesz sie smial.
 • Gość: es IP: *.elpos.net 19.10.10, 22:43
  Nazwa Wall street pochodzi od sciany, ktora nie pozwalala zwierzetom farmy oddalac sie poza osade polozona na krancu Manhattanu. Farmerska spuscizna przetrwala do dzis w jezyku inwestorow. Cztery rodzaje zwierzat SA szczególnie często wymieniane na Wall street: byki i niedzwiedzie, oraz swinie i owce. (…)
  Byk walczy, zadajac ciosy swoimi rogami. Byk jest kupującym-osoba, która liczy na zwyżkę i zarabia na wzroście cen. Niedziwedz probuje Powalic przeciwnika lapami. Jest sprzedajcym-osoba, stawiajaca na zniżkę i czer piaca zyski ze spadku cen.
  Swinie SA chciwe, Ida na rzez, kiedy iwnestuja po to, by zaspokoic swoja pazernosc. Niektóre zawieraja transakcje kupna lub sprzedazy zbyt duzej wartości i bankrutuja z powodu niewielkiej, niekorzystnej dla nich zmiany cen. Inne swinie przetrzymuja swoje pozycje –czekaja na zyski już po odwróceniu trendu. Owce SA pasywne i strachliwie podążają za trendem, poufnymi informacjami lub za guru. Czasami zakładają bycze rogi lub skore niedzwiedzia i probuja się tym przechwalac. Możesz je rozpoznac po zalosnym beczeniu, jakie wydaja z siebie wtedy, gdy rozszerza się zakres wahan cen na rynku.(...)"
 • Gość: kamillo IP: 217.149.250.* 20.10.10, 09:11
  Jak ja się cieszę, że są tacy naiwni ludzie jak "Ekumeniczny", czy "to". Przecież Banki muszą na jakichś naiwniakach zarabiać. Oszczędzajcie w pko i dajcie się r... bez wazeliny. Przecież to wasza sprawa, że tracicie przez to cały czas Wasze ciężko zarobione oszczędności. Nigdy do niczego nie dojdziecie - taka już Wasza mentalność, że sami skazujecie się na porażkę. Wasze oszczędności w bankach zje inflacja przez co Wam nic nie zostanie.
  Giełda jest dla ludzi, którzy nie boją się zaryzykować i przede wszystkim dla tych, którzy się w tym orientują. Można szybko odejść z kwitkiem, albo wygrać miliony. To właśnie dzięki giełdzie zarobiłem przez ostatni rok na samochód (może nie nowy, ale 30tys drogą nie chodzi). Zaczynałem od 15tys zł. W banku po roku nawet na lokacie więcej niż tysiąc nie zarobiłbym, a na giełdzie pomnożyłem ponad 2 krotnie zainwestowane pieniądze.
  Tylko trzeba było ZARYZYKOWAĆ !
 • Gość: wew IP: 222.128.41.* 20.10.10, 03:31
  Ale bzdura. W dluzszej perspektywie tylko gielda daje sensowne zyski.

  To, ze ludzie wycofuja wszystko bo przeczytali w prasie, ze gielda moze spasc to czysty idiotyzm.

  Chcesz byc biedny, oszczedzaj w PKO.

  Chcesz miec wiecej, oszczedzaj na gieldzie!!!!! ALE rob to sensownie. Zaloz sobie strategie i sie jej trzymaj. Jesli zamierzasz kupowac i sprzedawac co rok to moze od razu sobie daruj...
 • niegracz 19.10.10, 20:04
  Gość portalu: darek napisał(a):

  > To oznacza, że końca wzrostów jeszcze nie ma. '
  ani końca spadków

  w uzupelnieniu redakcja - jak zwykle - zapomniała dodac
  że ten fundusz czy inny, taki czy siaki
  globalnie nie ma znaczenia

  gra na giełdzie to przelewanie pieniedzy miedzy graczami

  nic innego
 • Gość: ekumeniczny IP: *.dsl.bell.ca 19.10.10, 19:29
  POLAKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  nie po to NIEpolak sprzedal Polakowi papiery BEZwartosciowe zeby Polaka zrobic bogatym.
  Nie badz glupi, nie daj sie oszukac.

  Polaku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  Namawiaja cie w oszukanczej prasie do "inwestowania" ????
  Oto jaka powinna byc twoja odpowiedz:
  NIEpolaku, jak sobie wydrukowales papiery BEZwartosciowe to sam je sobie kup. Ja Polak inwestuje w dzieci.

  Polaku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jesli chcesz wiedziec jak bardzo NIEpolacy chca cie nabic w butelke, sprawdz jaki jest stosunek majatku firmy do market capitalization tej firmy. Wtedy oczy ci sie otworza.

  Gdy NIEpolacy i ich oszukancza prasa namawia cie do inwestowania, zaproponuj tym oszustom odwrotna transakcje. Jesli np. majatek firmy/market capitalization wynosi 1:10, powoedz NIEpolakowi ze ty dasz mu jednego dolara za kazde 10 dolarow ktore on ci da. To powinno ostudzic jego NIEpolskie WRODZONE sklonnosci do oszustwa. Niestety to nie ostudzi jego WRODZONEGO wstretu do produktywnej pracy.
  AMEN
  ++++++++++++++++++
 • Gość: Ekumeniczny IP: *.dsl.bell.ca 19.10.10, 20:02
  Reforma gieldy projektu EKUMENICZNEGO
  =================================

  1/ Wartosc wydanych akcji nie moze przekroczyc 75% majatku firmy.
  2/ Do majatku firmy nie wolno wliczac logo i innych BEZwartosciowych "skladnikow majatkowych"
  3/ Premie dla CEO moga byc wyplacane tylko gdy firma przynosi zyski a gorna granica tej premii nie moze przekroczyc 5% zysku firmy
  4/ Placa CEO nie moze przekroczyc 10x placy zwyklego pracownika
  5/ Makler gieldowy ktory wprowadzil w blad, a takze CEO i aparatczykowie firmy oraz wlasciciele NIEpolacy, sa personalnie odpowiedzialni za oszustwa. W przypadku winy, nalezy ich skazac na PPP (Przymusowa prace Produktywna) przy zagospodarowaniu nieuzytkow, pracach niebezpiecznych, w kopalniach, sadzeniu lasow, AZ DO MOMENTU GDY ODROBIA CO UKRADLI. jesli ich dzieci i rodziny czerpaly korzysci majatkowe z przestepstwa rodzica, dzieci zone i krewnych tez nalezy osadzic w obozie pracy przymusowej az do czasu odrobienia tego co ukradli.

  Podoba ci sie Polaku demokracja ekumenicznego? To domagaj sie tego samego od twoich politykow.
 • darek.kalcz 19.10.10, 20:54
  Ad.1) Art. 154 § 3 K.s.h. mówi, że udziały nie mogą być obejmowane poniżej ich wartości nominalnej. Musiałbyś zmienić nie zasady działania giełdy a prawo handlowe. Bo jak rozumiem to masz na myśli. Bo jeżeli wartość aktywów miałaby być wyższa niż wartość kapitału zakładowego tworzonego z wartości nominalnej akcji to musiałby istnieć jeszcze kapitał rezerwowy/zapasowy. Tylko pytanie, kto go ma wnieść do spółki ten kapitał jako tą poduszkę bezpieczeństwa żeby akcjonariusze czuli się bezpiecznie i jednocześnie taki ktoś nie miałby w niej udziału.
  Ad.2) Nie wiem jak w rachunkowości gdzie indziej, ale w Polsce dodatnia wartość firmy (bo jak rozumiem to masz na myśli) ma miejsce tylko wtedy, gdy jedna spółka kupuje drugą za cenę wyższą niż wartość jej majątku. Uważa się, że ta różnica to właśnie m.in. logo, marka, wizerunek itp. Bo w innej sytuacji nie ma możliwości umieszczania i wyceny w bilansie spółki własnego logo.
  Ad. 5). Piszesz o NIEpolakach. A co z Polakami? Oni mogą rąbać swoich rodaków bezkarnie? Ciekawy relatywizm.

  Zalecasz, aby sprawdzać relację wartości rynkowej spółki do wartości jej majątku. Jak wycenianego majątku? Wg wartości księgowej? Nie przystaje zupełnie do wartości rzeczywistych. Dlatego zresztą wskaźnik giełdowy cena/wartość księgowa jest wg mnie raczej pozbawiony wartości informacyjnej. A może wartość rynkowa składników majątku? To teraz wyceń wartość poszczególnych składników majątku KGHM i oceń czy jest przewartościowana.

  Wiem, że to nie forum eksperckie i każdy średnio zorientowany w temacie (łagodnie ujmując) może się wypowiedzieć, ale, mimo że to Internet i każdy wypowiada się anonimowo to wypadałoby się zastanowić najpierw zanim coś się napisze. I jeszcze prosić żeby treść tych wynurzeń internauci rozpropagowywali dalej.
 • Gość: gugcia0 IP: *.chello.pl 19.10.10, 21:30
  kraj sie wali, ma 750 mld zl dlugu,100 mld deficytu,350 mld planowanego deficytu ZUS w okresie 5 lat,gdy rzad kradnie kase umarlakom i chce 25% vatu to chyba akcje w owym kraju nie moga miec potencjalu na staly wzrost,szczegolnie gdy ich ceny sa totalnie przesolone.Lud juz sie mocno poparzyl na Lehmann kryzysie i zaczyna cos kapowac z tej zabawy gieldowo-walutowej.Lud juz nie wierzy w 300% zysku na akcjach i w zlotego na poziomie 2 zl za dolara i franka for ever.Lud powoli widzi upadek zielonej wyspy, na ktorej to nawet strzelaja do politykow z Walthera P99,widzi ceny w sklepach i na rachunkach,widzi czarne chmury o greckim zapaszku,czuje cos pismo nosem,ze idzie czas ratowania wlasnej d....., a nie grania na zwyzke akcji o 300% na rok.Lud sie robi nerwowy,a to cos znaczy.Co????
 • Gość: es IP: *.elpos.net 19.10.10, 22:45
  powiem delikatnie: nie masz zielonego pojecia.
 • Gość: ekumeniczny IP: *.dsl.bell.ca 20.10.10, 03:56
  @ darek.kalcz
  Ksiegowy z przeroslym ego? Enron tez mial ksiegowych z przeroslym ego. Teraz przebywaja w osrodku penitencjarnym.

  Skoro juz zaliczyles sie do ekspertow to moze powiesz nam nie ekspertom co masz na mysli mowiac o prawie "hand lowe" ??? ;-))))))

  Rodacy !!!!! Obecne przepisy zachecaja wielu oszustow do zalozenia firmy nie w celu prowadzenia dzialalnosci gospodarczej, ale w celu sprzedania akcji. Celuja w tym zwlaszcza NIEpolacy. Zakladaja firme, ktora od samego poczatku nie ma racji bytu, i dzieki ukladom wchodza na gielde. Juz po sprzedaniu IPO (initial public offering) "firma" stara sie uplynnic pieniadze. Wynajmuja swoje rodziny jako "konsultantow" od spraw niepotrzebnych, przyznaja sobie wielkie premie, wynagrodzenia, stock options. Aby sprzedac akcje, zazwyczaj obiecuja wysokie prowizje maklerom gieldowym a i innymi formami "motywacji" nie gardza. W dodatku ZAWSZE ich NIEpolskie oszustwa poprzedzone sa "kampania reklamowa" w "wolnej prasie". W ten sposob publika kupuje papiery BEZwartosciowe bo naczytala sie w prasie ze to dobry interes. Prawdziwy obraz sytuacji finansowej takie firmy jest ukrywany przez "kreatywne ksiegowanie" i ofiary oszustwa dowiaduja sie o faktach gdy juz jest za pozno. Oczywiscie NIEpolacy to sprytne bestie, trzeba im to przyznac. Wynajmuja puppetow-naiwniakow w postaci CEO i glupich ksiegowych. Gdy firma sie sypie, ksiegowi i CEO ida do wiezienia a NIEpolacy otwieraja nowa firme (jak to mialo miejsce z Enronem).

  Kapital rezerwowy? Drogi kolego, gdyby zalozyciele-oszusci wielu firm BYLI ZMUSZENI wnosic kapital rezerwowy, nie doszloby do oszustw. I przede wszystkim nie byloby sytuacji gdzie oszust zaklada firme tylko po to zeby wejsc na gielde, jak Madoff lub Filderhof. Uczciwy przedsiebiorca ktorego dzialalnosc jest natury ekonomicznej a nie KRYMINALNEJ wniesie swoj kapital bo wie ze jego produkt lub service przyniesie zysk, i on ten zysk w postaci dewidendy dostanie.

  Nie wiesz jak wyceniac wartosc spolki? Na ten temat sa cale tony literatury. Metoda wyceny zalezy od rodzaju dzialalnosci. Tymi metodami da sie wycenic nawet wartosc firm ktorych produktem sa software, "service product" lub "service product" + "tangible product". Wartosc patentow tez da sie wycenic. Nie da sie natomiast przewidziec procesow sadowych przeciw firmie. Bywa ze takie procesy sa planowane i rozkladaja niewygodna konkurencje. Ma sie wrazenie ze Rydzykowi szykuja takie rozrywki.

  Dlaczego zarzucasz mi ze ostrzegam innych Polakow? to moi rodacy. Taki jestes ekspert? Twoje intencje mozemy sprawdzic w 5 minut. Ja oferuje ze zainwestuje u ciebie eksperta $100 000. Ja zatrzymuje dla siebie tylko 5% zysku. Caly pozostaly zysk ktory wypracujesz jest twoj. TYLKO JEST JEDEN WARUNEK: dajesz mi GWARANCJE notarialna (swoim majatkiem) ze w przypadku gdy stracisz moje pieniadze, ja przejmuje twoj majatek ktory stoi pod zastaw moich $100 000. Czekam na odpowiedz "ekspercie". Pokazesz nam jak "eksperci" inwestuja.

 • Gość: darek IP: *.159.21.39.static.crowley.pl 20.10.10, 08:41
  Nie czuję się ekspertem w odróżnieniu od ciebie mimo że jak widzę z twoich wypowiedzi wiedzę księgową mam znacznie większą niż ty i w odróżnieniu od ciebie wiem o czym piszę. Piszę po prostu tak jak to wygląda w prawie bez emocjonalnego zacięcia.
  Enron nie miał księgowych z przyrosłym ego tylko księgowych oszustów którym pomagali audytorzy oszuści.
  Jeżeli nie wiesz co to prawo handlowe to myślę ze nie powinieneś z taką butą wypowiadać się na forum.
  Nie zarzucam ci że ostrzegasz innych Polaków. Już samo to że kłamiesz przytaczając wypowiedzi których nie napisałem dyskredytuje cię jako poważnego rozmówcę. Albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
  Tak się ostro dystansujesz od analityków giełdowych i całego tego środowiska a masz taką samą manierę do wtrącania angielskich słów jak oni.
  Zakładam że ty jesteś uczciwy. Przyjmijmy że masz super pomysł i trochę kasy ale nie aż tyle żeby rozwinąć własny biznes. Emitujesz akcje które obejmują akcjonariusze w 100% a ty z własnych środków wpłacasz swoją kasę jako kapitał zapasowy żeby akcjonariusze czuli się bezpiecznie. I co z tego masz? Nic. Bo nie masz akcji firmy którą założyłeś i nie masz jeszcze kasy bo wpłaciłeś ją jako kapitał zapasowy. Akcjonariusze co najwyżej mogą cie zatrudnić jako prezesa a jak im się nie spodobasz to cię wyrzucą. To jest twoja filozofia.
  Wiem jak wyceniać spółki bo pisałem na ten temat magisterkę i myślę że wiem na ten temat znacznie więcej niż ty. Ale jeżeli piszesz o wartości majątku to odpada np. metoda DCF bo wg ciebie na pewno jest niemiarodajna. Zostają tylko metody majątkowe a tu powstają ogromne problemy dla drobnego inwestora który chciałby zainwestować w spółkę.
  A co przedstawiona na końcu posta „oferta” ma wspólnego z giełdą i spółkami handlowymi? To jest jakaś umowa cywilna ale mimo że nie jestem prawnikiem to jakoś nie widzę analogii do tematu dyskusji.
 • Gość: kamillo IP: 217.149.250.* 20.10.10, 09:14
  Ten "Ekumeniczny" to widać jakiś straszny nieudacznik. Wypowiada się tak ostro bo sam dał się wyr... bez wazeliny, wszystko stracił bo się nie znał to teraz wielce spec się zrobił. Ktoś musi stracić, żeby inny mógł zyskać. Oby więcej takich kolesi.
 • Gość: c IP: *.xdsl.centertel.pl 19.10.10, 21:28
  Ba! Żeby telko akcje... Od kilku miesięcy UCIEKAM od złotówki, obligacji i wszystkiego, co związane z Bolandą...
 • Gość: Midas IP: *.ists.pl 19.10.10, 22:56
  Ciekawe, w co się teraz napaliłeś.
 • Gość: Midas IP: *.ists.pl 19.10.10, 23:00
  A ja robię kokosowe interesy na lemingach.

  Lemingom instynkt stadny każde robić same głupoty.

  Teraz sprzedają w panice. A ja poczekam trochę i jak akcje osiągną kompletne dno, to wykupię całe pakiety darmo. To już wkrótce!!

  Potem akcje poszybują. Lemingi zaczną kupować stadnie.

  Wtedy ja sprzedam.

  Moje na wierzchu.

  Kosztem głupich lemingów.
 • jkredman 20.10.10, 09:00
 • Gość: Fąfel IP: *.poznan.uw.gov.pl 20.10.10, 09:30
  Nie dziwię się skoro fundusze pobierają opłaty za zarządzanie bez względu na wyniki. To niezły interes, bez względu na to czy zarobią kasę dla swoich klientów czy nie to zawsze trzeba im zapłacić. W jakim innym biznesie to jest możliwe?
 • Gość: kruk IP: 178.73.63.* 20.10.10, 09:52
 • anna-888 20.10.10, 10:48
  To nie takie dziwne - a raczej prawidlowe !!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka