Dodaj do ulubionych

Kto rok temu zainwestował w fundusze akcji, móg...

06.01.11, 11:05
Należy unikać jak ognia funduszu PIONEER - pobierają wysokie prowizje,natomiast wyniki mają gó...ane.Oczywiście,tłumaczą to czynnikami obiektywnymi - lecz to nikogo nic nie obchodzi.Nie obiecują nawet poprawy.
Jedno,co powinni zrobić,to zmienić osoby zarządzające .
Edytor zaawansowany
  • Gość: kamil IP: *.kielce.vectranet.pl 06.01.11, 14:38
    Ja bym teraz nie ryzykował. W najbliższych miesiącach jeszcze może nie, ale za rok - dwa będzie ostry zjazd w dół. Rząd będzie musiał ograniczyć deficyt do 0 (już teraz powinni to robić, ale cwanie przeksięgowali wydatki). Będzie ogólna panika i ucieczka kapitału z giełdy, a co za tym idzie wiadomo...

------------------------------
    Wege - samo zdowie
  • Gość: plywak IP: *.financialexpress.net 06.01.11, 15:24
    zaczyna sie...! ...nagonka na fundusze. czyli za jakies 6 miesiecy trzeba kupowac ponton bo bedzie Niagara Falls
  • greg7380 06.01.11, 18:15
    Teraz taniej tak jak widać niedługo i to z dużym prawdopodobieństwem ostro w dół. Zobaczymy jak potoczy się sytuacja gospodarcza w Chinach.
    --
    pozyczkiikredyty.blogspot.com/ wszystkoogotowaniuipieczeniu.blogspot.com/
  • Gość: Małpiarnia IP: 178.56.1.* 06.01.11, 16:36
    Funduszy jest dużo. Jak weźmiemy dwadzieścia małp, to któraś też zarobi tyle co najlepszy fundusz, a znając małpy, to można się spodziewac i z 10 punktów procentowych więcej.
  • Gość: inwestor IP: *.dynamic.chello.pl 06.01.11, 17:04
    Właśnie o to chodzi. Nikt nigdy nie napisze w jaki sposób wybrać 'ten' dobry fundusz. Kiedy mamy do dyspozycji kilkaset funduszy to porównania jak w artykule nie mają sensu. Równie dobrze inwestor może sobie wybrać 2 z kilkuset akcji i jak trafi to pisać, że akcje dały zarobić.

Co innego jakby funduszy było z 5 tylko.

Ale chyba na tym ten biznes polega - każde towarzystwo tworzy kilkanaście lub kilkadziesiąt różnych funduszy (np. akcji, obligacji przedsiębiortws, rynków wschodzących, akcji małych spółek, agresywny, bezpieczny, itp.), bo wie, że któryś z nich na pewno okaże się lepszy od innych. I na koniec roku poda się do wiadomości uczestkników ile to ten fundusz zarobił i jacy świetni są zarządzający.
  • matt.cobosco 06.01.11, 18:14
    psi-arz napisał:

- Należy unikać jak ognia funduszu PIONEER -

Ale którego funduszu? Pioneer ma w ofercie kilkadziesiąt funduszy, od najbezpieczniejszych np. Pioneer Pieniężny (prowizja za nabycie jednostek 0%) po najbardziej ryzykowne fundusze akcji krajowych i zagranicznych (np. Pioneer Akcji Polskich czy Pioneer Akcji Rynków Wschodzących, w których prowizja za nabycie jednostek może wynosić nawet 5%).
  • Gość: a IP: *.wroclaw.vectranet.pl 06.01.11, 18:47
    Nooo...ładnie naganiamy :)

Pochwalcie się może ile zarobilibyśmy gdyby wziąć wyniki nie z ostatniego roku ale z dwóch albo trzech lat. Ujemne wyniki nie wyglądają już tak dobrze.

Inwestowanie w fundusze "na rok" to olbrzymia głupota. Ktoś kto wejdzie teraz w fundusze skończy jak jelonki ubrane kilka lat temu w jednostki uczestnictwa tuż przed wielką sracz*ą. Już lepiej przelejcie mi połowę swoich oszczędności na moje konto.
  • matt.cobosco 07.01.11, 20:33
    Gość portalu: a napisał(a):

- Nooo...ładnie naganiamy :)

Zwłaszcza pisanie na wstępie o 5% opłacie za nabycie jednostek to naganianie w najczystszej formie.
  • Gość: xxx IP: *.toya.net.pl 06.01.11, 20:22
    rok temu zainwestowałam 3000zł w fundusz akcyjny DWS, w tym momencie zostało mi 29176.
    Jakby nie patrzeć jestem na minusie.
    Raz loterią jest zainwestowanie w fundusze, drugi raz w odpowiednie fundusze.
  • Gość: xxx IP: *.toya.net.pl 06.01.11, 20:25
    przepraszam za pomylkę, mialo być: 2917,6zł
  • Gość: hagar IP: *.wejherowo.vectranet.pl 06.01.11, 22:36
    Nie wiem jak to zrobiles. Ja inwestuje w fundusze DWS na SFI mBanku od poczatku roku 2010. Nie bylo wejscia z duza kwota, tylko od zera co miesiac dokupywanie jednostek udzialowych w miare mozliwosci finansowych. I jestem na mocnym plusie:)
    Nie wiem czy dywersyfikowales portfel, w co dokladnie zainwestowales. Patrzac na roczne wyniki funduszy DWS tylko jeden ukonczyl rok na minusie (zmian klimatycznych).
  • Gość: marmeladka IP: 87.99.24.* 06.01.11, 21:08
    bardzo chcialabym poniwestowac, kusi mnie to juz od jakiegos czasu, ale jestem totoalnie zielona w temacie, nawet nie wiem od czego zaczac
  • Gość: hagar IP: *.wejherowo.vectranet.pl 06.01.11, 22:18
    Na stronie mbanku masz poradnik inwestora, powinno sie dac to wyszukac w google pod haslem "szkola inwestowania sfi", na poczatek zawsze cos. Ogolnie przejrzyj to co jest na stronach Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych. SFI w polaczeniu z ekontem daje spora swobode. Wchodzisz kiedy chcesz, za ile chcesz i mozesz calkowicie zrezygnowac kiedy zechcesz. Brak prowizji za kupno, sprzedaz, zamiane, ale ograniczony parasol (np przy zmianie funduszu z DWS na HSBC zaplacisz podatek belki). Sa tez takie produkty jak np oferowane przez Skandie. Umowa na jakis okres, okreslona miesieczna skladka. Pobieraja wysokie prowizje ale w zamian masz pelen parasol na wszystkie fundusze, ciekawa oferte i nie potrzebujesz wielkich srodkow na start (np zeby zakupic udzialy HSBC na kwota min na jeden fundusz to 5tys zl, wezmy dywersyfikacje na 3 rozne fundusze i na dzien dobry musisz dysponowac 15 tys zl). W innych nie inwestuje wiec sie nie wypowiadam:)
    Na vibank.pl masz gre gieldowa..moze posluzyc do sprawdzenia sie bez ryzykowania realnych pieniedzy.
    Jakbys miala jakies pytania napisz na hagar myslnik wl malpa wp kropka pl, odpowiem w miare mozliwosci.
  • Gość: Inga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.11, 13:49
    Najlepiej zaczac od pójścia do doradcy a tam juz wszystko wytłumaczą!!!
  • Gość: na-plus IP: 91.206.210.* 07.01.11, 22:04
    Na fundusze szkoda czasu.
    Najlepszą alternatywą jest bezpośredni zakup akcji na GPW.
    Nie płacimy frycowego, mamy pełną kontrolę nad inwestycją.

"na plus"
    na-plus.blogspot.com/
  • Gość: spadkobierca IP: *.centertel.pl 08.01.11, 15:46
    Znowu naganiają do funduszy jak do sieci leszcze. Lokata w fundusze jako jedyna jest objęta podwójnie podatkiem (najpierw dochodowym 19% , bo to nie spadkobierca inwestował i odpowiednio spadkowym). Jeżeli fundusz nie będzie miał strat, co od wielu lat jest wyjątkiem to spadkobiercy zwróci tylko ok. połowy kapitału. Polecam, to są dopiero wspaniałe długoterminowe inwestycje!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka