Dodaj do ulubionych

Polacy nie chcą zarabiać w funduszach akcji. Pi...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.11, 14:55
Ja korzystam z Noble fundusz i jestem zadowolona jak ktoś wie czego chce to i zarobi wystarczy tylko dobrze wybrać!!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: marmeladka IP: 87.99.24.* 07.01.11, 18:44
    a co maja zrobic ci ktorzy sa w temacie zupelnie zieloni a tez chcieliby zarobic? czytanie artykulow branzowych niestety nie pomaga
  • oglaszam_wszem_i_wobec 09.01.11, 14:43
    obecnie jest boom na technologie odnawialne , w Chinach produkcja paneli slonecznych rosnie z kazdym rokiem o 100%
    w UK od kwietnia 2010 jest program pomagajacy w instalowaniu technologii solarnych
    gwarantujacy odkup produkowanej energii na kolejne 25 lat , Niemcy maja taki sam program , do tego do 2020 chca uzyskac 60% zapotrzebowania rynku , wniosek jest prosty

nalezy inwestowac w :
    - firmy produkujace panele sloneczne (te ktore maja najwieksze obroty i najtrwalsze produkty)
    - producentow srebra potrzebnego do produkcji paneli (KGHM i inni) - Chiny ograniczyly eksport srebra w 2010 , a popyt na srebro rosnie z kazdym dniem bo coraz to nowsze zastosowania sa dla tego metalu
    - firmy produkujace tanie samochody elektryczne (tesco czy poczta w UK kupuja elektryczne ciezarowki)
    - producentow metali rzadkich potrzebnych do produkcji technologii (Chiny ograniczyly eksport w 2010)
    - producentow miedzi - zapotrzebowanie nigdy nie spadnie

a dodatkowo jak masz sporo kasy ulokuj 20-40 procent swoich zasobow w srebrze tylko w fizycznej postaci , bo jest go coraz mniej , a cena srebra jest zanizana dzieki istnieniu ETF-ow , ktore bedac instrumentem pochodnym manipuluja cena w dol , do tego posiadacze ETF-ow w chwili bankructwa funduszu pozostaja z niczym , wiec nalezy unikac takich funduszy ktore sa ochoczo reklamowane przez gazety, a w momencie kiedy pojawia sie niedobory srebra na rynkach cena srebra jak i technologii wykorzystujacych srebro pojda w gore

obecnie roczna podaz srebra to 800 MLN uncji srebra

za 4 lata samo UK bedzie potrzebowalo 100 MLN uncji na technologie sloneczne tylko , gdy obecnie przemysl zuzywa 450 MLN srebra , co do zlota to radzilbym go unikac bo nie ma zadnego zastosowania , i jedynie zyska na wartosci jak USA upadnie i ujawni wszystkie swoje dlugi , a wtedy bedzie 7000 za uncje lub wiecej , ale srebro bedzie lepiej stalo w porownaniu z dzisiejsza cena i w stosunku do ceny zlota, zawsze warto miec pare uncji zlota ale to jezeli na prawde masz zbyt duzo pieniedzy , bo ceny beda roznac bo USA musi drukowac pieniadze i to bardzo duzo musi dodrukowac , wiec wszelkie rynki fundusze inwestycyjne padna jak dlugie w pewnym momencie , nalezy teraz jedynie inwestowac w cos co jest fizycznie uzasadnione jak inwestycje ktore wymienilem powyzej , plus ewentualnie inne surowce ktorego popyt nie spadnie : cukier , kawa , herbata , ryz , pszenica

• Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.11, 18:35
    Chiny dołożą wszelkich starań aby zapchać Zachód technologiami energii odnawialnej: ekstremalnie drogimi, niewydajnymi, niezdolnymi do zastąpienia węgla, gazu i ropy.
    Chiny ze swej strony skupią się na skupowaniu złóż wyżej wymienionych nośników, a Zachodowi eko-szajba wyjdzie bokiem.
  • Gość: Kamila IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.11, 15:16
    Takich porad moim zdaniem nie powinno się szukać na forum najlepiej wybrać się do doradcy!
  • Gość: Avi IP: 195.116.120.* 11.01.11, 20:04
    Inwestuję w miśki z noble, ale jeśli chcesz coś spokojniejszego to tez mają. A z treści samego artykułu wynika żeby brać się za fundusze.
  • Gość: Flyte IP: *.adslplus.ch 09.01.11, 14:28
    A jak pozniej gielda dupnie, to bedzie jeden wielki placz i lament.
    Co ciekawe, artykuly takie pojawiaja sie jak gielda jest na gorce. Czyli: wpuszczamy stado baranow do ostrzyzenia i jazda, gielda pierdut.

Podobnie z art. dot. wzrostu CHF:"jak on bardzo wzrosl, czy juz przewalutowac?" Sluchajcie gazety, to bedziecie chodzic boso w zimie.
  • Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.11, 14:34
    Kolejny artykuł z paragrafu wymądrzanie się po fakcie.
    Tyle tylko, że za takie kłapanie paszczą się nie odpowiada, a płacić będzie wpuszczony w maliny.
  • krzysiozboj 09.01.11, 16:19
    Żeby można było ogolić stado baranów to ktoś to stado musi zapędzić tam gdzie trzeba :))
    Do odpowiedzialności za kłapanie paszczą chciałby Orban przymusić ale ... wtedy to już zamordyzm i faszyzm ;)
  • Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.11, 18:29
    Ale z drugiej strony czy można rządzić krajem w którym lud wierzy w to co mówią media a te media uporczywie kreują swoją, nie zawsze prawdziwą, wizję rzeczywistości.
  • unencumbered 09.01.11, 14:43
    decyzją ludzi którzy mają pieniążki,inwestują bezpiecznie znaczy się mądrze.Rynek akcji to rynek który nie jest niestety przejrzysty oraz bezpieczny,czasy kryzysu wybitnie nie sprzyjają w inwestowanie w akcje,to poprostu czysty hazard.Należy się pokłonić nad mądrością ludzi i dopingować ich aby ich bezpiecznie ulokowane pieniążki przynosiły im jak najwięcej zysku.
  • krzysiozboj 09.01.11, 16:21
    A pozwolę się nie zgodzić, hazard to w ruletce, w kasynie jest. Giełda działa trochę jak piramida finansowa która jest "resetowana" co jakiś czas, to nie hazard, hazard pozwala czasem coś wygrać ;)
  • Gość: Macho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.11, 18:31
    W dobie gdy niektóre banki mają dostęp do kolejki zleceń giełdowych _przed_ ich realizacją i mogą wstawiać swoje zlecenia w dowolne jej miejsce giełda nie zasługuje na miano hazardu. Tam nie ma miejsca na przypadki.
  • Gość: ano IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.01.11, 14:51
    pewnie że nie. Moi znajomi dali się namówić i po roku od każdego 1000 mieli 12 zł "zysku".
    I jeszcze powinni się cieszyć że nie dopłacili do interesu.
  • ws21 09.01.11, 15:01
    A może nie chcą stracić? Wystarczy sprawdzić co spotkało budapesztańską giełdę po racjonalizatorskich pomysłach rządzących. Jesteśmy na tej samej drodze.
    Naszą giełdę czeka spadek w przepaść.
  • Gość: Jacek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.11, 15:06
    Kilku moich znajomych, niezależnie od siebie zaczęło intensywnie kolekcjonować obrazy. Przyjemność obcowania ze sztuką? Rozwój osobisty? Inwestycja?
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.11, 16:38
    Ja kupiłem kilka obrazów, ale czysto dla przyjemności - koledzy podali mi nazwiska ciekawych artystów i namiary na galerie, które ich reprezentują. Nie chciałem, żeby moje dzieci dorastały w domu bez obrazów czy bez książek. W mojej rodzinie sztukę uznawano za fanaberię i potem głupio się czułem w rozmowach np. z Niemcami, którzy znali lepiej polskich artystów niż ja. Więc w takim sensie była to dla mnie też inwestycja, bo znalazłem wspólny temat rozmów, które często owocują zleceniami z mojej branży.
  • elka200 21.01.17, 20:23
    Dokladnie, obraz nadaje charakteru pomieszczenia :) w moim domu tez musza wisiec piekne obrazy najlepszych artystow. Ostatnio zakupilam obraz GAMPH - bardzo ciezko je dostac, mega drogi 18.000zl :(( ale na scianie wyglada jak CUDO NATURY. Wart jest ceny.
  • as-zalogowany 09.01.11, 15:19
    "więc ominął ich drugi z rzędu rok hossy na giełdzie"

Zaraz zaraz, czyli dla autora artykułu - jeśli rok mamy hossę, potem przychodzi bessa, a następnie odrabiamy straty i wracamy do poprzedniego poziomu - to jest dwa lata hossy? Wystarczy spojrzeć na wykres WIG z ostatnich 3 lat, by zobaczyć, że jak na 23 lata hossy to nieco "załamany" jest. Ale co tam, dupnięcie z 5000 pkt na 2200 nie jest przecież warte odnotowania, trzeba myśleć optymistycznie jak autor.
    --
    Perypetie młodego Polaka
  • Gość: Mietek IP: *.adsl.inetia.pl 09.01.11, 15:29
    Ja zainewstowałem na początku 2007r i straciłem po dwóch latach ok. 30-40%. Jak chciałem wycofać pieniądze to mnie uspokajali że jest wszystko pod kontrolą i nie mam czego się obawiać aż wreszcze się wkurzyłem bo ile można stracić. Nie wieżcie analitykom rynkowym, jak namawiaja do kupna i mówią że jest wszystko O.K. to zn. że chcą sprzedać fundusze, że już zaczyna się walić fundusz, niech sami sobie kupuja przecież to ich pieniądze, z funduszami jest tak jak na giełdzie samochodowej gra w kubki, najpierw cie podpuszczają a potem przegrywasz wszystko.
  • gasper77 09.01.11, 18:18
    Witam w klubie ja od 2007 roku straciłem 40 % zainwestowanej kasy, a od blisko 2 lat moje fundusze idą 500 zł w prawo lub w lewo -nie wiem czym się zajmują "analitycy" banku BPH
  • z_uk 09.01.11, 16:02
    To jest poprawny tytul.
  • Gość: Maria M. IP: *.access.telenet.be 09.01.11, 16:10
    I nic dziwnego - w koncu sugerowanie sie historycznymi danymi [pt. 'Przez ostatnie dwa lata zarobilismy 60%!'] to prosta droga do kupowania w gorce. I straty.

Od poczatku roku gielda leci na pysk. Dla porownania z porada p. Samcika, komentarz tegoz autora bloga z tym zwiazany:
    gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,86242,8914577,Piatek__zamkniecie__Znowu_spadki__WIG20_walczy_o_podwojne.html
    Wnioski niech kazdy sobie wyciagnie sam ;)
  • Gość: Robert IP: *.icpnet.pl 09.01.11, 18:12
    Prosty kurs o tym, jak działa giełda.

niss26an50.wordpress.com/2009/06/16/prosty-kurs-o-tym-jak-dziala-gielda
  • Gość: xxx IP: *.toya.net.pl 09.01.11, 18:15
    po rku uczestnictwa w funduszu akcji DWS jestem na minusie, więc jaka hossa?
  • Gość: Ja IP: 91.211.84.* 09.01.11, 21:39
    Bo jesteś ostrzyżona owieczką. Trzeba było wejść np. w 2002/2003 roku i sprzedać w 2006/2007 to byś był kilkaset % do przodu. A tak - wszedłeś na górce i wtopiłeś. Typowe - pewnie przeczytałeś w gazecie o rekordowych zyskach funduszy i postanowiłeś skorzystać - tylko, że wtedy było już za późno. Jak się typowy Kowalski o czymś dowiaduje to jest już musztarda po obiedzie i ostatni gasi światło, hehe.
  • Gość: foksterierka IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.11, 00:21
    A ja zarobiłam 17% i teraz wszystko wyczyściłam, bo potrzebuję na remont. Następnym razem spróbuję jak już będzie po strzyżeniu:-)
  • ariston1 11.01.11, 12:55
    Może przez ostatnie dwa lata fundusze akcji rosły ale przez ostatnie cztery już niekoniecznie. I ci co zainwestowali cztery lata temu w obligacje lepiej na tym wyszli. A ci co zainwestowali w akcje będą musieli jeszcze długo poczekać żeby wyjść na zero, oczywiście jak dobrze pójdzie, bo nie wiadomo czy teraz nie ma górki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka