Dodaj do ulubionych

Inwestujesz w strukturę, też ryzykujesz

IP: 95.108.66.* 11.03.11, 21:48
Tak. Struktura to sprytny produkt, w którym wystarczy aby sprawdziła się przepowiednia analityków aby zarobić nawet ponad 20% rocznie. Aby tego dokonać część ryzykowna struktury musi zarobić grubo ponad 100% w ujęciu rocznym. Łatwe? Oczywiście nie - i dlatego tylko co 10-a daje jakiś zysk większy niż lokata.

Struktura wymaga przewidywania przyszłości. Ale - czasem można pójść "na łatwiznę" i zaoferować Klientom trzy struktury na ten sam instrument. Np. na Euro. Jedną na wzrost, jedną na spadek, jedną na utrzymanie się kursu :) Proste, prawda?

Przyjrzałem się dwóm takim przypadkom:
mBanku:
opiekuninwestora.blox.pl/2011/02/Struktur-czar-Czyli-Klientom-KB-sie-udalo-Ale-co.html
oraz ostatniej ofercie BZ WBK:
blog.opiekuninwestora.pl/index.php/kiedy-struktury-nie-sa-tworzone-przez-ekspertow/
W artykule pada zdanie: fundusze akcji są ryzykowne. Nie muszą być - jeżeli ryzyko będziemy kontrolować Wystarczy przyjąć prostą zasadę: chcę dużo zarobić, ale nie chcę dużo stracić. Wystarczy tylko pilnować takiej inwestycji.
Edytor zaawansowany
  • Gość: max IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 14.03.11, 17:08
    wszystkie inwestycje moga byc ryzykowne, wiec warto dobrze zbadac rynek i wybrac cos, co ryzyko ma niewielkie, noblowskie fundusze sa takim przykladam, wiem bo sprawdzilem
  • Gość: Avi IP: 195.116.120.* 14.03.11, 18:18
    Nie ryzykujesz nie masz nic. Wiadomo że ze wszystkim związane jest ryzyko. Jednak lepiej je ponieść i zarobić godne pieniądze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka