Dodaj do ulubionych

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego znowu u p...

IP: *.devs.futuro.pl 05.04.11, 13:26
To świetnie, że teraz państwo nie będzie musiało pożyczać tych pieniędzy, ale skąd weźmie, gdy już trzeba będzie wypłacać???
Edytor zaawansowany
 • Gość: dw IP: 85.89.178.* 05.04.11, 13:38
  Dlaczego przy nazwisku Stępnia dodajecie prof. przecież to ino magister!
 • Gość: ironic IP: *.aster.pl 05.04.11, 14:06
  Nie mówi się "ino" , ino "tylko".
 • jimmyjazz 05.04.11, 15:26
  Dubieniecki kilkadziesiąt tysiaków, ale teraz już wiele nie załatwi. To u porzednika.

  Ciekawe ile Stępień skasował. OFE jest sporo - każde pewnie rzuciło parę ojro.

  --
  Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie.

  Dla odważnych
  i27.tinypic.com/34oap9h.png
 • Gość: zi IP: *.dynamic.chello.pl 05.04.11, 13:39
  wynajdujacy różne kruczki by zyskać na czasie. Nie protestował, gdy wprowadzano OFE i obniżano przyszłe emerytury a burzy się, gdy próbuje się ograniczyć przyszłe zyski właścicieli OFE, bo przecież nikt im nie zabiera tego co zdążyły zgromadzić.
 • dejot7 05.04.11, 16:28
  Stępień ma zdolność grania różnych ról. Z polityka, członka rządu Buzka w randze wiceministra, stał się momentalnie niezależnym sędzią Trybunału Konstytucyjnego, gdzie dochrapał się nawet pod koniec kadencji stanowiska prezesa (jak złośliwie zauważają jego notki biograficzne był to pierwszy prezes TK bez tytułu naukowego profesora).

  Teraz specjalizuje się w ofe. Jego zdaniem reforma wprowadzająca ofe polega ochronie konstytucyjnej, ponieważ jest istotą społecznej gospodarki rynkowej, o której mówi Konstytucja (naprawdę coś takiego powiedział). Jako wybitny ekspert prawno-ekonomiczny w liście do Prezydenta dowodzi też, że istnienie ofe nie powiększa długu publicznego, a inaczej twierdzi tylko "rząd i usłużni mu eksperci" (przy czym słowo eksperci jest wzięte w cudzysłów, co chyba nie jest gestem kurtuazji wobec większości ekonomistów, nawet części tych popierających ofe, którzy uparcie twierdzą, że odprowadzanie składek do ofe powiększa jednak ten dług). Po prostu Stępień się nie cacka, ma autorytet prawniczy i rozkłada nim wszystkich na łopatki, a Prezydent przed nim mięknie i zaprasza co rusz na konsultacje.
 • Gość: z IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.11, 13:43
  banku. Niech ciebie głowa nie boli - wypracujesz to wypłaci. Skoro jesteśmy tak mocni finansowo(wg ciebie i Balcerowicza) , że obecnie jesteśmy zdolni do wypracowywania nadwyżki 20mld rocznie to co się martwisz o przyszłość?
 • Gość: gene_raptor IP: 193.0.122.* 05.04.11, 13:47
  za prawem OFE do dalszego okradania obywateli! Rozumiem, że utrata miliardowych dochodów może być niemiła, ale szarganie autorytetu TK dla obrony bandyckich interesów tp trochę przydużo! Lepiej niech panowie stepień i gajowy pójdą gdzieś w plener strzelić kolejnego byka ... prezydent ortograficznego, a stępień logicznego! I niechże pan Stępień pamięta, że prezydent potrafi publicznie łgać i kręcić i g...uzik zrobić - tak jak obiecał pracującym emerytom, że nie będą się musieli zwalniać z pracy... i co? A w tej sprawie pan Stępień nie ma zamiaru jakoś bronić "gwałconej"Konstytucji? Widocznie ofgangsterzy są według niego bardziej "warci" wsparcia, niż emeryci pozbawiani praw nabytych!
 • Gość: aa IP: *.15-1.cable.virginmedia.com 05.04.11, 14:06
  a ZUS wg ciebie to sama swietosc? szczegolnie te palace i armia urzedasow pracuja na twoja emeryture hehe
 • Gość: misio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.11, 14:15
  ale przynajmniej te "pałace" stoją w Polsce, a nie są to statki na Karaibach z "kształcącymi" się urzędasami z ofe, jak cię dymać w pu..cię.
 • Gość: gene_raptor IP: 193.0.122.* 05.04.11, 14:22
  służą. Zaś OFE pobiera 7,5% składki, które powiększają wyłacznie prywatne majątki udziałowców - między innymi twórców przekrętu z emeryturami, zwanego "reformą", ofgangsterów, którzy przepchnęli ten gniot przez sejm i senat, ofmanipulantów, którzy zrobili medialny podkład pod to oszustwo... I teraz bronią swoich zysków - jak widać uderzając już do wszelkich instancji...
 • Gość: lolo IP: 84.205.4.* 05.04.11, 15:13
  www.szprotawa.znp.edu.pl/index.php/news/208-kto-stoi-za-ofe
 • Gość: neron IP: 89.204.153.* 05.04.11, 13:53
  Po co on tam idzie ? A czy wprowadzenie tej reformy przez rzad Buzka-Balcerowicza byl zgodny z konstytucja ? Przeciez nie zabezpieczono zadnych srodkow na tak droga, dla budzetu, reforme. Czasami sie zastanawiam, dlaczego jak oni rzadzili, np. Balcerowicz, Hausner, Miller, Cimoszewicz i inni nie zaczeli reform systemu emerytalnego od ograniczac przywilejow dla gornikow, mundurowych, esbekow, reformowac KRUZ, a teraz maja tak wiele do powiedzenia i tyle "znakomitych rad". Wtedy, jak rzadzili, dzialali po najmniejszej linii oporu wszystkie ograniczenia dotyczyla zawsze najbiedniejszych i najslabszych. Szczytem bezczelnego neoliberalizmu bylo zabranie przez rzad lewicowy doplat do barow mlecznych, podobno 15 mln zl w skali roku oraz doplat do biletow studenckich. Mam w doopie taka lewice.
  Stepien nie zna sie na ekonomii i nie jest konstytucjonalista, dlatego nie powinien sie wypowiadac w sprawie OFE, tym bardziej jako byly.
 • mali_kali 05.04.11, 14:00
  Problem polega na czyms zupelnie innym. Nie mozna sie spodziewac, ze spoleczenstwo w jednej kieszeni bedzie oszczedzac (OFE), a w drugiej bedzie pozyczac (deficyt budzetowy). Pieniadze sa ciagle jedne i te same. Zeby OFE mialy sens, to budzet musi byc zrownowazony - bez ZADNEGO deficytu.

  Klamstwem jest twierdzenie, ze OFE sa szkodliwe i okradaja obywateli. Na pewno ich uslugi nie naleza do najtanszych. Ale to wina rzadu i parlamentu. To parlament przeglosowalo prawo, ktore gwarantuje OFE okreslone prowizje i to parlament przeglosowal ustawe, ktora czyni OFE obowiazkowymi. Wreszcie to rzad caly czas sie zadluza i sprowadza na nas klopoty. Wczesniej, czy pozniej to zadluzenie odbije nam sie czkawka. Juz w tej chwili ok. 10% przychodow budzetowych idzie na pokrycie zobowiazan odsetkowych. Wszystkiemu jest winien parlament, ktory aprobuje takie deficyty budzetowe. Od lat - niezaleznie od opcji politycznych.

  Czy Ty bralbys kredyt, aby zalozyc lokate? (mozesz skorzystac tylko z ofert dostepnych przecietniakom)

  --
  Rząd nie jest rozumem, ani elokwencją, lecz siłą fizyczną. - G. Washington
 • najlepszygeorge 05.04.11, 14:25
  Jak się budżet nie domyka, to się tnie wydatki, a nie rezygnuje z oszczędzania na przyszłość.
 • 1stanczyk 05.04.11, 16:40
  to się tnie wydatki,"

  Chyba tylko akwizycja OFE kosztowała do tej pory pięćset milionów złotych !...
  Trzeba by jeszcze znać ile kosztowała "obsługa" OFE

  Tak właśnie tnie się wydatki i słusznie.

  www.pte.pl/pliki/2/1/stanowiskopiatek14lutego2011em3.pdf
  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/leokadia-oreziak-jak-wprowadzono-polsce-ofe
  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/hanna-kuzinska-komu-potrzebne-sa-otwarte-fundusze-emerytalne
  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/wieslaw-zoltkowski-ofe-czy-zus
  www.szprotawa.znp.edu.pl/index.php/news/208-kto-stoi-za-ofe


  Re: OFE nikogo nie okradają
  --
  www.thekf.org/events/news/petition/
 • mali_kali 05.04.11, 17:44
  Robia to dzieki koncesjom uchwalonym przez parlament. Ciekawe dlaczego SLD-PSL, potem PiS-LPR-Samoobrona, a teraz PO-PSL nigdy wczesniej nie pomysleli nad zupelnym uwolnieniem prowizji, a takze zniesieniem obowiazku OFE? Mogli to zrobic. Zawiedli rzadzacy, a nie OFE. To oni okradli swoich poddanych.

  --
  Rząd nie jest rozumem, ani elokwencją, lecz siłą fizyczną. - G. Washington
 • Gość: ciecie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 19:16
  wydatków to jest szkoła debilnego Balcerowicza. Nie tnie się wydatków tylko się je racjonalizuje tak by wydatki zwiększały rozwój.
 • Gość: ji IP: *.ceti.pl 05.04.11, 14:59
  znooowu poszedł, kto płaci? czy facet ma konto w OFE? że mu tak zależy? niech gazeta to sprawdzi. Czas już aby obciąć ponadnormatywne marże OFE.
 • Gość: lolo IP: 84.205.4.* 05.04.11, 15:10
 • knock.out.4 05.04.11, 15:14
  się spotkać z Prezydentem. Nie wiedzieliście? Pewnie myślicie że to forma lobbingu.
 • 1stanczyk 05.04.11, 17:06
  w naszym życiu publicznym, a więc mający wpływ na naszą przyszłość powinien mieć prawny, zagrożony procesem karnym w nawet przypadku nieumyślnego niedopełnienia, obowiązek ujawniania wszystkich swoich powiązań ekonomicznych.

  Większość naszych obecnych "ekspertów" w sprawie OFE szybko z ekspertów musiałaby się przemianować na finansowych lobbystów

  Jak się okazuje, niezaleznie od takiego czy innego najczęściej gó... wartego tytułu "naukowego", prestiżu z tym światowym włącznie, patriotycznego pajacowatego wyszczekania typowego dla postokrągłostołowych durniów punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia


  Jedyną rzeczą jaka można rządowi Tuska zarzucić to jest fakt, że tak długo czekał i zwlekał z reformą
  Bo blisko rok od tragicznej śmierci sp Lecha Kaczynskiego zakładając niekoniecznie słusznie, że niezaleznie czy był jej przeciwny czy nie, czy też zwlekałby z podpisem jako, nie liczący się z interesami naszego kraju, rywal polityczny.

  Bo przeszło trzy lata jeśli zakładać, że sp Prezydent Lech Kaczyński nie był przeszkodą

  www.pte.pl/pliki/2/1/stanowiskopiatek14lutego2011em3.pdf
  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/leokadia-oreziak-jak-wprowadzono-polsce-ofe
  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/hanna-kuzinska-komu-potrzebne-sa-otwarte-fundusze-emerytalne
  www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/wieslaw-zoltkowski-ofe-czy-zus
  www.szprotawa.znp.edu.pl/index.php/news/208-kto-stoi-za-ofe


  Były prezes Trybunału Konstytucyjnego znowu u p...u
  --
  www.thekf.org/events/news/petition/
 • Gość: nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.11, 19:14
  czekał , tylko Tusk ze swoją ekipą nie miał o tym przekręcie pojęcia. Fedakowa już rok temu podnosiła ten problem ale Tusk ją olał bo nie kumał.
 • 1stanczyk 05.04.11, 22:29
  "Fedak-owa już rok temu podnosiła ten problem ale Tusk ją olał bo nie kumał."

  Sprawa jest tak grubymi nićmi szyta, że dzisiaj nie wiadomo czy nie potrzebna jest komisja sejmowa by zbadać jak doszło w ogóle do uchwalania podobnej ustawy!

  Nawet Orlowski w jednym z wywiadów po "dyskusji" Rostowskiego z Balcerowiczem przyznawał ta ustawa z czasów Buzka została "przepchnięta" nie w toku poważnej dyskusji wśród ekonomistów ale politycznie, podobnie jak ta pierwsza reforma Balcerowicza z pomocą światowej finansjery, tylko tym razem za pomocą kretyńskich reklam z emerytami pod palmami.

  To w ogóle była i jest plama Rostowskiego bo przecież to Rostowski zajmuje się Ministerstwem Finansów i budżetem.

  Fedak jest Ministrem Pracy i Polityki Społecznej.

  Wychodząc daleko poza swoje kompetencje i w obawie o niewyobrażalne przed wyborami z punktu widzenia politycznego "cięcia" w budżecie na okoliczność rosnącego za sprawą ustawy emerytalnej deficytu uratowała tylko możliwość na drugą kadencje Tuska.

  Jeśli zostanie Premierem w drugiej kadencji z wdzięczności powinien Ja zrobić wicepremierem.


  Re: Każdy bez wyjątku zabierający osobowo głos
  --
  www.thekf.org/events/news/petition/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka