Dodaj do ulubionych

Uwaga na "Kumulatus" Polbanku

IP: *.baltnet.ru 05.05.11, 12:37
Witam wszystkich obecnych i przyszłych klientów Polbanku. Chciałem wszystkich przestrzec przed ich super ofertą Program Pomnażania Oszczędności Kumulatus. Razem z firmą Aegon oferują psełdoubezpieczenie inwestycyjne. Wpłaca się co miesiąc po np. 100 zł, opłata jest zwiększana o 5% co rok. (czyli po roku oplata wynosi 105 zł). I po 20 latach gwarantują wypłatę ponad 42000 zł + zyski z inwestycji (ale tu nie ma nic pewnego). I bardzo fajnie - szkoda tylko że jak się zrezygnuje z usług polbanku to automatycznie rozwiązywana jest umowa z Aegonem, i jeżeli nie minęły 2 lata opłat to cała kasa jest stracona. A i nawet po 2 latach traci się 3/4 wpłaconej kwoty. Aegon nic na to nie może poradzić - trzeb mieć jakąś usługę polbanku bo tylko z ich kont można wpłacać składki.
Mam kredyt w polbanku tzn. bezpieczny - czyli płacę odsetki dopiero jak wykorzystam kredyt. Miało nie być żadnych opłat dopóki nie wykorzystam kredytu. Tym czasem w pół roku po podpisaniu umowy zmienili regulamin i kazali sobie płacić za posiadanie karty do rachunku. A teraz dostałem właśnie zmianę regulaminu w którym wprowadzają 3 nowe opłaty "ubezpieczeniowe" - na życie, od utraty pracy i niezdolności do pracy, od kradzieży gotówki po wypłacie z bankomatu. W sumie czy korzystam z kredytu czy nie będę musiał płacić. To jest właśnie polbank. A jak zrezygnuje z ich usług - do czego mam prawo w związku ze zmianą regulaminu - stracę kasę wpłacaną na "Kumulatusa".
Polbank to chyba najgorszy bank z jakim współpracowałem - Jakie są wasze opinie i czy mieliście podobne doświadczenia i czy może można z tym coś zrobić aby odzyskać kasę. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: betty Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.11, 10:06
      na temat Kumulatusa nie będę dyskutować, chcę tylko nadmienić, że jeśli produkt lub jego konstrukcja Ci nie odpowiadały to mogłeś zrezygnować z niego w ciągu 20 dni

> Mam kredyt w polbanku tzn. bezpieczny - czyli płacę odsetki dopiero jak wykorzy
      > stam kredyt. Miało nie być żadnych opłat dopóki nie wykorzystam kredytu. Tym cz
      > asem w pół roku po podpisaniu umowy zmienili regulamin i kazali sobie płacić za
      > posiadanie karty do rachunku.

za kartę również nie płacisz jeśli nie korzystasz z kredytu

A teraz dostałem właśnie zmianę regulaminu w któ
      > rym wprowadzają 3 nowe opłaty "ubezpieczeniowe" - na życie, od utraty pracy i n
      > iezdolności do pracy, od kradzieży gotówki po wypłacie z bankomatu. W sumie cz
      > y korzystam z kredytu czy nie będę musiał płacić.

wprowadzane ubezpieczenia są dobrowolne, nikt nie każe Ci z nich korzystać. Aby do nich przystąpić musisz podpisać stosowną deklarację, więc nic nie zrobi się samo

uprzedzając komentarze - tak, jestem pracownikiem Polbanku. Tak, nie wszystkie nasze produkty są idealne, ale jakiś inny bank taki ma?

pozdrawiam
      • Gość: yabus Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.acn.waw.pl 07.05.11, 17:02
        Bardzo dziękuję pracownikowi Polbanku za odpowiedz. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to mam nadzieję, że tak właśnie będzie i nie będę obciążony dodatkowymi kosztami. Jeżeli nie zawrę dodatkowych umów na ubezpieczenie.
        Natomiast jeżeli chodzi o Kumulatusa to nie mogłem z niego zrezygnować po 20 dniach bo byłem do tego produktu pozytywnie nastawiony jako do dobrej inwestycji, jednak dopiero po 2 latach dowiedziałem się że rezygnacja z usług Polbanku powoduje automatyczne zerwanie umowy z Aegonem.
        W umowie Kumulatus nic takiego nie ma, a pracownik Polbanku opisujący usługę nie wspomniał o tym.
        • Gość: gość Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.play-internet.pl 27.09.13, 22:20
          Witam,
          Ja mam większy problem. Również miałem umowę z Kumulatusem. Dla mnie Polbank to złodzieje. Miałem taką sytuację, że potrzebowałem gotówkę ponieważ kupowałem auto, a ponieważ placówka banku nie jest w mojej miejscowości, więc codziennie pobierałem max limitu w bankomatach innych banków oczywiście z prowizją. Efekt taki, że raz w bankomacie PKO S.a próbowałem pobrać 3000zł (taki limit) i oczywiście bankomat zastrajkował w trakcie operacji i pieniążków nie wydał ale oczywiście konto obciążył. W niedługim czasie podobna sytuacja i próba podjęcia kwoty 3000zł ale w innym bankomacie i to samo z tymże widniał inny komunikat. Co się okazało konto moje ponownie zostało obciążone ale pieniędzy nie zobaczyłem. Po moich wizytach i reklamacjach w placówce banku nic nie wskurałem. reklamacje składałem 6 razy. Bank twierdzi, że w ich systemie wszystko OK. natomiast sytuacja na koncie -ok 3000zł z hakiem. Nie podpisywałem nigdy żadnej umowy na debet a tu raptem byłem pod kreską. Sprawa ciągnie się już 2 lata. Jak wspomniałem też miałem KUMULATUSA, ale nie było środków na koncie więc KUMULATUS przepadł i moje z nim pieniądze a płaciłem przeszło 2 lata. Nawiasem mówiac POLBANK to najgorszy bank z możliwych- złodzieje itp. Odradzam wszystkim!!!
      • Gość: Aneta123 Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.13, 15:47
        To nie tylko was przestrzegam przed Kumulatusem. Mnie udało się po 4 miesiącach "wyszarpać" całosć pieniędzy wpłaconych na ten program Pomnażania pieniędzy. Tylko trzeba z nimi ostro grać i w żadnym wypadku nie podpisywać dokumentu który podtykają do podpisu o tym ze godzimy sie na wypłatę sumy gwarantowane - bo wówczas zamkniecie sobie drogę do odzyskania wszystkich pieniędzy i wypłacą wam około 1/4 wpłaconej kwoty. Nie dawajcie się zbić z tropu. Twardo żądajcie swoich pieniędzy. Ale zeby było ciekawiej to powiedzmy ze odzyskałam swoje pieniądze ( bez odsetek ) - tylko te "gołe" - (bez odsetek) pieniązki które wpłacilam. To teraz z Polbanku a obecnie Raiffeisen dostałam PIT - 8C i jakie było moje zdzwienie ze od tych moich wyszarpanych pieniędzy około 6.100,00 zł mam zapłacić ponad 1000,00 zł podatku!!!!!!!! W PIT- 8C wpisamo "rodzaj przychodu" - reklamacja. Rozumiem ze bym zarobiła,otrzymała odsetki to okey był przychód - ale od pieniędzy tych które wpłacałam mam zapłacic podatek od dochodu. Czy uważacie ze to jest w porządku. Nie mogę tego zrozumieć, ponieważ raz już zapłaciłam podatek od tych pieniązków w moim wynagrodzeniu, z którego to wynagrodzenia wpłacałam do Polbanku po 300 zł miesięcznie na Kumulutusa i teraz drugi raz mam zapłacić podatek. Coś tu chyba nie jest w porządku.
      • Gość: wiki Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.12, 13:19
        ja na kumulatus wplacilem prawie 3000zl (2 lat) o 2 latach rozwiazalam umowe, zworotu dostalam niecle 650 zl, w chwili obecnej dzwonilam do Polbanku aby pokazali mi dowody na jakiej w ogole podstawie zostala ze mna zawarta ta umowa, niestety Pan z ktorym rozmawialam zrobil mi do sluchawki wielkie yyyyyyyyyyyyyyyy po czym powiedzial ze zapyta sie kierowniczki i oddzwoni. Tak oddzwonil mowiac ze trzeba zlozyc zazalenie i oni postaraja sie cos ustalic. JEDEN WIELKI BAŁAGAN, uwazam ten bank za najgorszy mimo ze mam konta jeszcze w 3 innych. Zaciągnelam w nim kredyt i bylam zmuszona zalozenia w nim konta, po jakims czasie wyskoczyli mi z niespodzianka ze musze miec comiesieczne obroty 4000zl, raz zapomnialam o nich i co- kara, zaplacilam ponad 1000zl, kolejnym kwiatkiem jest te kumulatus, ale ja tak teo nie zostawie, nikt nie bedzie mnie okradal!
        • Gość: wsd Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.dynamic.chello.pl 01.08.12, 19:12
          u mnie minęło 2 lata w kumulatusie, przy okazji remontu mieszkania myślałem że spieniężę oszczędności i po tym jak dokładnie zacząłem się wczytywać włosy mi na głowie stanęły. Nie byłem zbytnio zadowolony nigdy z tego banku bo coś załatwić trzeba było godzinę się nastać w kolejkach. Ale po wpłaceniu 2400 na kumulatus teraz mi wypłacą nieco ponad 600 zł. Wychodzi że po 17 latach będę mógł wypłacić tyle ile wpłaciłem, totalna porażka. Rezygnuje z usług banku jutro, skoro tak nabijają swoich klientów to straciłem do nich zaufanie. Nie będę robił interesów ze złodziejami. Z tego co czytam w internecie ludzi których naciągnęli na produkty tego typu jest więcej. Gdyby oferowali ten produkt w placówce po możliwości przeczytania warunków umowy nigdy bym z nimi takiej umowy nie zawarł. Dla mnie to złodzieje wprowadzający ludzi w błąd.
              • Gość: okoproroka Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.12, 21:27
                propozycję pozwu zbiorowego gdzieś już czytałam na innym forum, niestety były to wpisy z 2010 i 2011 roku a wątek umarł; może każdemu indywidualnie udało się coś załatwić?? Ja mam cały czas nadzieję i wierzę w uczciwość tej instytucji po tak nieuczciwym zagraniu jak "zawarcie umowy przez telefon" i pobieranie z mojego konta moich własnych pieniędzy.

Byłabym wdzięczna komuś kto dostał zwrot składek, by tutaj podzielił się drogą załatwienia sprawy i pozytywnego finału :)

pozdrawiam wszystkich wplątanych w "Kumulatusa"
              • Gość: anonim Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 12.08.12, 04:54
                Witam,

Ludzie, czytajcie co bierzecie a nie macie pretensje do całego świata, że was oszukano.
                Ja wszedłem tylko na stronę banku i już znam produkt.

P.S informacje na temat produktu zawarte są w języku polskim, nie trzeba żadnego gimnastykowania żeby odczytać opis produktu.
                Tym bardziej, że zawierając umowę nawet przez telefon na 100% macie dokumenty w domu.
                • Gość: okoproroka Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.12, 19:29
                  Szanowny Anonimie,
                  właśnie o to chodzi, że nikt z nas nie miał możliwości przeczytania umowy ani nikt nie wyrażał zgody na to by składki były zabierane z naszych kont; Aegon jedną nic nie znaczącą dla Klienta rozmowę traktował jako zawarcie umowy, była to wina konsultantów i ich przełożonych. Na przyszłość radzę dokładniej czytać posty, one też są w języku polskim.

PS. Jeśli nie jesteś osobą oszukaną, nie rozumiem po co tracisz czas na wypowiedzi w wątku, chyba że reprezentujesz Aegon i w ten sposób bronisz tego badziewia :) pozdrawiam.
                    • malgorzata352 Re: Nie ma rzeczy niemożliwych, czyli... 16.11.12, 10:07
                      Bardzo, bardzo proszę, by pisały TYLKO I WYŁĄCZNIE te osoby, które zostały celowo "wkręcone", źle poinformowane przez konsultantów, a nie te którym nagle się odwidział Kumulatus i kombinują jakby tu zrezygnować i odzyskać całość składek.
                      Otrzymuję mnóstwo maili, od dziś nie będę wszystkim odpisywać, ze względu na brak czasu.
                      Jeśli jednak autentycznie czujesz się oszukany, wprowadzony w błąd przez konsultanta, rozmowa przebiegała niezgodnie z rzeczywistością jak cię później spotkała czy masz inne - MOCNE argumenty - pisz, chętnie pomogę.
                    • Gość: gonia Zwrot za kumulatus IP: *.adsl.inetia.pl 22.01.14, 13:09
                      Witam bardzo chcę zerwać umowę z kumulatus ale nie wiem jak mogę odzyskać pieniądze które wpłaciłam bardzo proszę o podpowiedz. Dodam jeszcze jedno że podczas rozmowy z konsultantem nie zostałam poinformowana że co roku składka będzie się powyższać o 5 zł a wręcz przeciwnie miała to być stała opłata po roku się zdziwiłam fatk że przysłano jakieś papiery ale oczywiście nie w terminie i nic nie mogłam zrobić

• Gość: agata Re: Zwrot za kumulatus IP: *.zicom.pl 22.01.14, 21:43
                        ja oddałam sprawę do arbitra bankowego właśnie pytałam czy ktoś wygrał sprawę prowadzoną przez niego dostałam papiery bronią się strasznie z nagraną rozmową z konsultantem nie wiem co z tego wyjdzie ale większość ludzi ma lub miała taki problem ja także zrozumiałam że po dwóch latach można będzie wybrać zaoszczędzone pieniądze a oni mi wciskają 640 zł.to jest chore...
                        • Gość: Kumulatus'owicz. Re: Zwrot za kumulatus IP: *.play-internet.pl 23.01.14, 12:21
                          Marudzicie jak "ofiary Amber Gold"- miało być pięknie, mega zyski bez podatku, a to, że AG wisiało na czarnej liście KNF to było nie ważne... kto by to sprawdzał. Inna sprawa, że KAŻDY bank jest piramidą finansową z tym, że pobierają podatki od naszych oszczędności i dlatego są przyjazne Ministerstwu Finansów więc ich się nie dotyka. Amber zaczęło skutecznie odbierać bankom środki z lokat itp., a więc i zmniejszać wpływy z podatku belki więc... trzeba było ich uwalić.
                          Kumulatus, to inwestycja wieloletnia, ale w tym kraju mało kto rozumie to pojęcie.
                          Ja czekam, bo założyłem Kumula z ciekawości.
                      • Gość: Agna15 Re: Zwrot za kumulatus IP: *.adsl.inetia.pl 09.01.15, 12:43
                        Witam,
                        właśnie odzyskałam wszystkie składki z Kumulatusa!!
                        Należy napisać najpierw pismo do banku o zwrot składek, a potem jak odpowiedzą negatywnie, to należy napisać do Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego, wpłacić tam 50 zł. i dołączyć odmowne pismo z banku oraz dokumenty potwierdzające wpłacane składki oraz podać na jakie konto ma być zwrot i w ciągu trzech tygodni pieniądze są. Pozdrawiam
                        • Gość: Andrzej P. Re: Zwrot za kumulatus IP: 80.79.86.* 27.01.15, 13:02
                          Szczerze gratuluję sukcesu. Nie ukrywam, że jednocześnie bardzo zazdroszczę, bo ja również byłbym bardzo zaineresowany takim sposobem "wyplątania" się z Kumulatusa, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Bardzo byłbym wdzięczny za podpowiedź jak należy sformułować to pierwsze pismo do banku, tzn na co się powołać i jakich używać określeń, aby pismo nie stało się dla nich podstawą do zerwania umowy ubezpieczenia i wypłaty ich złodziejskiej "Wartości Wykupu" zamiast zwrotu składek.
                          Pozdrawiam.
                          • Gość: przyjazny Re: Zwrot za kumulatus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.15, 19:50
                            To pismo które zadziałało w starciu z Raiffaisen po pierwszej odmowie
                            Nie zgadzam się ze tezami zawartymi w tym piśmie oraz stwierdzam co następuje:

nie przekazywano mi przed zawarciem umowy na piśmie lub za pomocą innego statycznego nośnika informacji dostępnego dla konsumenta ? zgodnie z art. 16b ust. 3 w zw. z art. 16b ust. 1 pkt. 4, 5, 9 i 12 tej ustawy ? informacji o istotnych właściwościach świadczenia, cenie lub wynagrodzeniu (obejmującym wszystkie ich składniki, w tym opłaty i podatki), prawie oraz sposobie odstąpienia od umowy (albo wskazaniu, że prawo takie nie przysługuje) i o minimalnym okresie, na jaki ma być zawarta umowa o świadczeniu ciągłym lub okresowym;

Zatajano przede mną przy prezentowaniu mi oferty informacje, że:

a) Program Pomnażania Oszczędności ?Kumulatus? jest w istocie ubezpieczeniem na życie,

b) przed upływem określonego czasu nie można zrezygnować z ubezpieczenia bez utraty całości lub części wpłaconych środków, w wyniku czego zawarłem umowę, których inaczej bym nie zawarł,

co stanowi nieuczciwą praktykę rynkową polegającą na zaniechaniu wprowadzającym w błąd w rozumieniu art. 6 ust. 3 pkt 1 w zw. z art. 6 ust. 1 i art. 4 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (Dz. U. nr 171 poz. 1206) i ? godzącą w zbiorowe interesy konsumentów ? praktyką określoną w art. 24 ust. 2 pkt. 3 w zw. z art. 24 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Poza tym termin przysłania mi umowy wykluczał możliwość skutecznego odstąpienia od niej

W związku z tym proszę o pozytywne rozpatrzenie reklamacji i przelanie wpłaconych przeze mnie środków na konto o numerze:
          • Gość: Kumulatusowicz Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.play-internet.pl 01.08.13, 00:39
            A ja Was podziwiam, płaczecie, że złodzieje, oszuści i kto co tam wymyśli. Szkoda, że nie rozumiecie, co to program oszczędnościowy- jak się podpisuje umowę na 10-15lat to nie zrywa się jej po roku czy 2ch. Ja podpisałem na 15 i płacę.
            Ciekawe czy jak podpisujecie umowy z telefonią komórkową na 2-3lata to też po roku zrywacie i się wściekacie na kary za zerwanie umowy?
            Myślcie, PROSZĘ!!!
    • Gość: student Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.ziw.osi.pl 27.10.12, 13:09
      zbliżał się okres 2 lat i chciałem wypłacić pieniądze. okazało się, że nie ma takiej opcji. poczytałem różne fora, komentarze i złożyłem reklmację telefonicznie. w moim przypadku pracownica Polbanku ewidentnie wprowadziła mnie w błąd. wyraźnie kilkukrotnie pytałem cz po 2 latach mogę wypłacić wszystkie środki i zostałem o tym zapewniony. w reklamacji zgodziłem się na odsłuchanie rozmowy. pieniądze wróciły po 3 tygodniach bez żadnej oficjalnej informacji. zapewne nikomu nie została przeczytana umowa w całości co jest pierwszą podstawą do uznania reklamacji (co również ująłem w mojej).

czytajcie komentarze, piszcie reklamacje do skutku :)
    • Gość: John Re: Uwaga na Polbank !!! IP: *.adsl.inetia.pl 21.05.13, 00:03
      Ja przestrzegam Wszystkich przed braniem kredytów hipotecznych w Polbanku, przy podpisywaniu umowy wszystko miło, kredyt na preferencyjnych warunkach, ale z zastrzeżeniem : ubezpieczenia mieszkania, ubezpieczenia na życie regularnych przelewów, 3 operacji kartą.
      Oczywiście Pani tłumaczy, że nikt tego tak dokładnie nie wymaga itd. Po krótkim okresie okazuje się, że wystarczy nie spełnić jednego warunku np. 2 operacje kartą to marża wzrasta do "normalnej " marży czyli 5 p.p !!!
      OMIJAJCIE TEN BANK SZEROKIM ŁUKIEM
      • Gość: Magda Re: Uwaga na Polbank !!! IP: *.dynamic.chello.pl 13.08.13, 17:19
        Nie wiem jak rozwiązać problem związany z tym bankiem.Trzy tygodnie temu komornik wysłał pismo do banku o ściągnięciu blokady z mojego konta na które wpływają świadczenia rodzinne z mops,bank nie respektuje tego pisma i dalej blokuje mi dostęp do tych pieniędzy chociaż według prawa świadczenia rodzinne (fundusz alimentacyjny i zasiłek rodzinny) nie mogą być wstrzymywane przez żadną instytucje,na infolinii z bankiem nie można się z nikim dogadać mówią że sprawdzą i oddzwonią a nie robią tego w oddziale banku też nie raczą mi pomóc w tej sprawie napisałam dziś reklamacje i na odp mam czekać 30 dni. Zaznaczę jeszcze że na ugadałam się z komornikiem że będę spłacać dług a w tej sytuacji nie mogę.Katastrofa nie bank,nie rzetelni pracownicy brak znajomości podstawowych praw.Nie wiem już co mam robić żeby odzyskać pieniądze .Może tu ktoś mi pomoże co dalej robić?
        • straubik Re: Uwaga na Polbank !!! 24.09.13, 10:00
          Witam. Proszę o sprawdzenie czy może są jeszcze inni klienci oszukani przez Polbank Reiffeisen. Dnia 19.09.2013r. dokonałam zapłaty kartą na kwotę 472 zł. Bank pobrał mi z konta za tą płatność 944 zł. Zauważyłam ten fakt w dniu 23.09.2013r. zadzwoniłam na Infolinię, gdzie dowiedziałam się, że rzeczywiście nastąpiła pomyłka i w ciągu doby na moje konto wróci nienależnie pobrana kwota. Niestety dzisiaj nadal nie mam środków a jak zadzwoniłam tam dzisiaj to się dowiedziałam, że mają czas na rozpoznanie mojej reklamacji 30 dni i proszą mnie o cierpliwość. Ja mam płatności, których muszę dokonać, nie mam środków na koncie. Ja mam teraz prosić o cierpliwość operatora telefonu, czy zakład energetyki?
          Ja chciałabym ostrzec innych klientów, bo być może jest tak, że jak od każdego klienta z konta pobierają nienależne środki i trzymają je przez 30 dni to moją z tego niezły zysk.
          Ja się czuję oszukana, wręcz okradziona z własnych pieniędzy.
    • Gość: OUczciwości Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.13, 22:21
      Podczas rozmowy telefonicznej gdzie wyrazilam zgodę na przystapienie do Kumulatusa wprowadzono mnie w błąd. Dokumenty dostałam 2 miesiące po rozmowie telefonicznej a zrezygnować można w ciągu 20 dni. W moim odczuciu cały program to jedno wielkie oszustwo. Po wstępnej rozmowiie z pracownikiem UOKiK jestem umówiona na spotkanie. Może ktoś chce dołączyć? Opisz swoja sprawę na oddajciemojepieniadze@interia.pl , zostaw również kontakt do siebie
    • Gość: Marek Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: 213.158.221.* 16.01.15, 09:57
      Witam, ja odzyskałem całą kasę po rezygnacji, ale są 2 rozwiązania:
      1/Można zmienić produkt z kredytu na np. konto wspomagające, które jak do tej pory było darmowe i służyło mi tylko do przelewów na Kumulatus.
      2/ Przy rezygnacji trzeba sobie przypomnieć rozmowę z konsultantem, ponieważ na 99% procent nie informowali oni o rocznej indeksacji o 5%, następnie należy zwrócić się do Polbanku o nadesłanie nagrania rozmów z konsultantem w związku z wątpliwościami co do rzetelności przekazanych informacji o produkcie przez konsultanta (zakładam,że tak jak w moim przypadku umowa zawarta została telefonicznie). Nie wolno nic pisać o chęci rezygnacji z umowy, jeżeli będą dzwonić i się dopytywać o rezygnację to też nie potwierdzać bo wtedy wypłacą po swojemu marne grosze a nie całość.Nagrania pewnie nie przyślą, wtedy należy zażądać w związku z wprowadzeniem w błąd przez konsultanta całej kwoty. Można też postraszyć instytucjami, które się zajmują takimi sprawami, wiem, że są pozwy zbiorowe, można to znaleźć w internecie. Pozdrawiam i powodzenia.Marek
      • Gość: m. Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: 194.165.48.* 16.02.15, 15:11
        Ja wpłacam na kumulatus od XI 2009 roku, chce teraz zrezygnowac i wyplacic pieniadze, nie pamietam rozmowy z konsultantem sprzed paru lat, ale pamietam, ze umowa zostala zawarta telefonicznie, czy informowal mnie o indeksacji, tego nie pamietam, w ogole wyplacaja wszystkie srodki jakie pobierali czy tylko czesc ???
        • Gość: elomelo15 Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.15, 22:00
          Witam,

Reklamacja przebiegła bezproblemowo. trwało to może 1,5 miesiąca. Kasa zwrócona z banku i aegon'u. Na potrzeby wsparcia założyłem specjalną skrzynkę: reklamacja.kumulatus@interia.pl Piszcie, ja zwrotnie prześlę Wam pismo które wysłałem do Aegon'u a on przekazał do banku. Jedno pismo wystarczyło do przyjęcia reklamacji. Warto upomnieć się o swoją kasę.
          Pozdrawiam,
          • koziorozka Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku 24.07.15, 10:03
            Gość portalu: elomelo15 napisał(a):
            > Jedno pismo wystarczyło do przyjęcia reklamacji.

To zamieść je tu na forum lub skan na jakimś ogólnie dostępnym portalu.
            Jesteś niezalogowany, każesz do siebie pisać - mi to wygląda na jakieś naciągactwo.
              • Gość: elomelo15 Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.15, 12:37
                macie prawo wietrzyć spisek druga rzecz to fakt iż skoro mi się udało nie ma gwarancji że innym też się uda bo może faktycznie odsłuchują te rozmowy i weryfikują z argumentacji z z reklamacji,ale wg mnie warto spróbować. mam nadzieję, ze te dwie osoby którym to już wysłałem napiszą coś od siebie i ewentualnie podzielą się informacjami jak im idzie walka o swoje.
            • Gość: Muzyk. Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.internetia.net.pl 24.07.15, 12:34
              UWAGA NA ELOMELO15!!!
              Wysłałem do niego prośbę i odesłał mi wzór pisma do Aegon, co gorsza sensownie napisane, więc wygląda na to, że podał maila żeby pomóc innym!!! Brońcie się przed bezinteresownością i dalej siejcie panikę szukając spisku! Koziorożka jest chyba po ciężkich doznaniach życiowych. Współczuję szczerze takiego braku zaufania.
                • Gość: Muzyk. Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.internetia.net.pl 24.07.15, 12:45
                  Ja sam jestem wyznawcą różnych teorii spiskowych, ale jak wpłacam do molocha pieniądze i uwiązałem się umową na lata, to jakie ryzyko w podaniu adresu mailowego jednej osobie? To już mania prześladowcza- nasze dane latają w sieci i nawet niedokońca wiemy gdzie. Jak pisałem to tylko adres mail, nie prosiłeś o nr dowodu czy pesel lub rozmiar buta... Ja napewno muszę przerobić Twoje pismo, bo zawsze zadaję dużo pytań i nie pamiętam jakie słowa dokładnie padły kilka lat temu- dam znać czy przesłali nagrania.
                  Pozdrawiam i dzięki.
                  • Gość: elomelo15 Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.15, 13:01
                    no to trzymam kciuki. nagrania to Ci chyba nie prześlę, jedynie przyznają się do błędu tudzież tylko potwierdzą iż człowiek został doinformowany. Moim zdanie jednak należy duży nacisk położyć również fakt na to podkresli swoją decyzją UOKiK - Decyzja nr DDK 2/2014 Raiffeisen czyli

"Przepisy dotyczące zawierania umowy na odległość mówią, iż każdorazowo mają Państwo obowiązek informowania konsumenta przed zawarciem umowy na piśmie lub za pomocą innego statycznego nośnika informacji dostępnego dla konsumenta"

warto to przeczytać i po swojemu sklecić w dokumencie. za dużo paragrafów oczywiście chyba nie warto wypisywąć gdyż bank musi zrozumieć, że my znamy swoje prawa i wiemy iż oni nie dopilnowali wszystkiego, a przecież paragrafów i prawa nie znamy ;) więc nie ma co się za bardzo wymądrzać i wychylać :) tak czy siak powodzenia dla wszystkich! myślę, że bank i aegon już sobie 'poobracali' naszymi pieniędzmi na giełdzie i czas je w końcu społeczeństwu zwrócić :")
                    • Gość: specjaljst Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.175.236.27.maxnet.net.pl 30.07.15, 13:56
                      właśnie zamierzam użyć argumentów z decyzji UOKiKu. Zrezygnowałem z Kumulatusa 3 lata temu i nie dostałem żadnego zwrotu, nawet tego marnego 25%. Obecnie jestem po wymianie 2 pism - oba odmowne, bo jak twierdzi Raiff - dobrowolnie wyraziłem zgodę na przystąpienie do programu i zostałem poinformowany o szczegółach oferty.

Warto poczytać tę decyzję bo jest tam sporo argumentów dla chcących odzyskać pieniądze (zwłaszcza w pkt. 5) jak uda mi się kasę odzyskać to się pochwalę :))
      • sabinamazur36 Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku 29.01.17, 18:21
        Witam.
        Panie Marku. Bardzo proszę o pomoc w zakresie rezygnacji programu kumulatus oraz odzyskania całości wpłaconej kwoty. 4 lata temu skorzystałam telefonicznie z tego programu i niestety nie poinformowano mnie o indeksacji i zapewniano że będę mogła po rezygnacji odzyskać całość wpłaconych środków. Niestety dowiedziałam się, że mam wpłacone 12.000 zł a mogą wypłacić mi jedynie 8.000 zł. To jest takie niesprawiedliwe:(. Będę bardzo wdzięczna za informację gdzie można znaleźć wzory pism i jak postępować aby odzyskać pieniążki. Gratuluję, że udało się to Panu. Bardzo dziękuję i pozdrawiam. Sabina (slobos@o2.pl).
      • mlisica Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku 03.02.17, 22:30
        Witam Panie Marku piszę z gorącą prośbą o pomoc w odstąpieniu od programu Kumulatus którą zawarłam podczas rozmowy telefonicznej 20-06-2011 i czuję się oszukana przez tą instytucję i wprowadzona w błąd a sama nie wiem jak to załatwić.Bardzo proszę o pomoc i wzór pism które Pan wystosował by odzyskać wszystkie składki.Z góry dziękuję
        magda_lisiecka@wp.pl
    • kingagorecka Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku 03.11.16, 09:12
      Ja także jestem posiadaczką "Kumulatusa", chociaż zrezygnowałam z usług Polbanku obecnego Raiffeisen Polbank i proszę o pomoc jak wypłacić pieniądze. Proszę bardzo o wysyłkę porady, wzoru pisma i innych potrzebnych informacji na adres: kinga.gorecka1@wp.pl
      Pozdrawiam
    • mamdomek Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku 05.01.17, 01:17
      Żaden bank nie istnieje po to, żebyś Ty zarabiał, lecz jest to instytucja (firma) której celem jest zarabianie na Tobie.
      Bank należy traktować jako użyteczna instytucje usługową, z której się korzysta w razie potrzeby, a nie jako wujcia który kasę z dobroci serca rozdaje. Bo to się nie zdarza NIGDY.
      Jeżeli w banku coś nie jest zagwarantowane w umowie, to należy to traktować jako nieistniejące. Zyski hipotetyczne, to zyski zerowe. Czyli strata, uwzględniając inflację.
    • ewweeraa Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku 28.02.17, 10:50
      Witam i zwracam się z gorącą prośbą o wskazówki, ewent sposób /pismo w jaki udało się Panstwu w całości uzyskać zwrot środków wpłaconych na ten nieuczciwy program.W 2014 r zmuszona byłam przerwać dyspozycję przekazu z konta bankowego wówczas jeszcze Polbank / obecnie Raiffeisen z uwagi na afery, jakie powstały wokół tego programu. Zaoferowali wykup za marne 632zł- .jako  gwarantowana w 3 roku programu. Niemniej jednak do dznia dzisiejszego nie odebrałam od nich pieniędzy z tego tyt. Składałam reklamację do banku, powołali sie na nagranie i pełne informacje od konsultanta...nagranie mam nie zawsze jest czytelne w sposób dokładny.Może proszę o wskazówki również na co powinnam zwrócić uwagę, dziękuję serdecznie za pomoc !!/ewe_er@o2.pl
    • Gość: dymek42-42 Re: Uwaga na "Kumulatus" Polbanku IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.10.17, 12:24
      Dzień dobry!

Od jakiegoś czasu szukam rozwiązania problemu związanego z polisolokatą "Kumulatus", którą w 2012 roku zawarł mój mąż. Dzisiaj znalazłam forum z dyskusją na ten temat, a na nim Pana post, w którym pisze Pan, iż udało się panu odzyskać całość wpłaconych składek i zaoferował pomoc polegającą na przesłaniu wzorów pism i informacji jak tego dokonać. Byłabym wdzięczna za udzielenie mi podobnej pomocy i przesłanie niezbędnych dokumentów i informacji na adres asia.dymkowska@o2.pl

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki