Komentarze do artykułu

Co ty wiesz o pomostówkach - informator emerytalny "Gazety"

Masz koło pięćdziesiątki, niezbyt ciekawą sytuację zawodową, wyglądasz z niepokojem emerytury, chętnie już byś na nią poszedł? Denerwują cię plotki o planie Hausnera, zmianach we wcześniejszych emeryturach i zasiłkach przedemerytalnych? Mylą ci się wcześniejsze emerytury i świadczenia przedemerytalne (potocznie i mylnie zwane pomostówkami)?

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Co ty wiesz o pomostówkach - informator emeryta... Dodaj do ulubionych

• IP: *.internetdsl.tpnet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 11.05.04, 10:29
    urodziłem się w 1958r obecnie mam 23 lata pracy pod ziemią ,chciałbym wiedzie
    c czy będę mógł przejść na wcześniejszą emeryturę , w opisanych grupach
    zawodowych nie ma takiego przpadku ,chciałbym wiedzieć cz trwają prace w
    sejmie dotyczące takiego zapytania jak moje.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: księgowa IP: *.foxnet.com.pl 11.05.04, 12:53
      Urodziłam się w 1953 r.27 lat i 6 miesięcy perzepracowalam w handlu w tym 17
      lat jako księgowa. Czy będ mogła skorzystać z pomostówki i kiedy?NIE MOĘ
      ZNALEŻĆ PRACY OD 2 LAT. Do dziś jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku.
      • Gość: jadkus IP: *.ust.tke.pl 11.05.04, 13:32
        urodziłam się 1956r mam 32 lata pracy i czy 20006 r będę mogła przejść na
        wcześniejszą emerytueę
      • Gość: jadkus IP: *.ust.tke.pl 11.05.04, 13:43
        w sierpniu tego roku skoncze 48l i mam już 32 lata pracy i nadal pracuję czy w
        20006 r będę mogła przejsc na wczesniejszą emereturę bede miała 50 lat
      • Gość: Gość IP: *.crowley.pl 11.05.04, 19:30
        Urodziłem się w 1955 roku.Nie należę do OFE.Obecnie mam przepracowane 33lata ,
        w tym do 1992 roku - 17lat w warunkach szczególnych. Czy i kiedy będę mógł
        przejść na wcześniejszą emeryturę ? Czy i kiedy będę mógł skorzystać ze
        świadczenia emerytalnego czy pomostowego ?
      • Gość: grazyna IP: *.zetosa.com.pl 21.05.04, 13:45
        w roku 2005 koncze 50 lat mam 31 lat pracy czy bede mogla pojsc na tzw
        pomostowke
      • Gość: Damian IP: *.set-com.pl 04.06.04, 13:41
        Urodziłem się w 1966r. obecnie mam 20 lat pracy pod ziemią w górnictwie ,czyli
        do końca 2007r.nie będe miał25 lat pracy, co będzie od 2007r.na jakich
        warunkach będe mógł przejść na emeryture.
      • Gość: ela nauczyciel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.04, 12:27
        mam 30 letni staz pracy 21lat w oswiacie w tym 3letni urlop wychowawczy
        w1986rczy on wlicza mi sie do stazu pracy w oswiacie kiedy bende mogla przejsc
        na emeryture.
    • Gość: Małgorzata IP: *.nsn.pl / 213.199.195.* 11.05.04, 13:45
      Urodzilam sie w 1957 r,obecnie mam przepracowane 32 lata.Nadal pracuje,ale czy
      bede mogla po ukonczeniu 50 lat przejsc na świadczenie przedemerytalne.Wiek 50
      lat kończe 21.11.2007 r.
      • Gość: Małgorzata IP: *.zep.com.pl 12.05.04, 06:55
    • 11.05.04, 18:21
      artykuł bardzo ciekawy,ale jest jedno ale może autor tego artykułu pan Wojciech
      Staszewski wyjaśni jak wystąpić z II FILARU. Napisał że można powołać się np.na
      tzw."błąd w oświadczeniu woli" przy zawieraniu umowy z funduszem,ale jak i gdzie
      to zrobić? Z tego co wiem to fundusze nie są takie chętne aby rozwiązać
      umowę.Popełniłem historyczny błąd ale nikt mnie nie poinformował że teraz będą
      takie jaja z wcześniejszą emeryturą,a mogłem wcale się nie zapisać.
    • Gość: Grażyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 18:43
      Urodziłam się w 1954r. Mam 28,5 lat pracy w tym 15 lat w warunkach szkodliwych.
      Obecnie jestem 4,5 lat na zasiłku przedemerytalnym. Kiedy będę mogła przejść na
      wcześniejsza emeryturę?
    • Gość: Jerzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 18:47
      Urodziłem się w 1952r. mam 30 lat pracy w tym 15 lat w warunkach szkodliwych.
      Byłem kierowcą smaochodów ciężarowych powyżej 3,5 t. Obecnie jestem 2,5 roku na
      zasiłku przedemerytalnym. Czy i kiedy będę mógł przejść na wcześniejszą
      emeryturę?
    • Gość: A.B IP: *.77.classcom.pl 11.05.04, 20:08
      Urodzilam sie w 1956r pracuje jako nauczyciel od 1977r, czy w 2007 bede mogla
      przejsc na emeryture?
    • Gość: Nauczycielka :) IP: 80.51.243.* 11.05.04, 20:19
      Urodziłam się w 1959r. Pracuję jako nauczyciel od IX 1979r.
      Na dzień 1.01.1999r. okres składkowy - 13lat i 7 miesięcy
      okres nieskładkowy - 5 lat i 8 miesięcy.
      31.08.2006r. mój stosunek pracy zostanie rozwiązany, o ile wcześniej nie
      uzupełnię kwalifikacji. Czy i kiedy będę mogła przejść na wcześniejszą
      emeryturę????
    • Gość: Anna z Lodzi IP: 217.113.233.* 11.05.04, 20:33
      Mam 50 lat i 29 lat pracy w waunkach opsanych w zalaczniku A do Ustawy z 1983
      r., czyli w warunkach szkoldliwych (we wrzesniu tego roku 30 lat pracy) - nadal
      nie wiem czy moglabym przejsc na wczesniejsza emeryture
    • Gość: kowalski IP: *.dnet.pl / 217.153.102.* 11.05.04, 20:41
      Mlodzi emeryci!!! hihihi hahaha LUDZIE W SILE WIEKU NA EMERYTURACH: SPIA I TV
      OGLADAJA ----- DEMORALIZACJA SPOLECZENSTWA!!! ja tez tak chce..... za friko
      brac od zycia!
      • Gość: kowalska IP: 217.113.233.* 11.05.04, 20:51
        Uwazam, ze informacja kazdemu sie nalezy a tymczasem jak to w polskim zwyczaju
        bywa jest dezinformacja. Nie wiem ile Pan ma lat ani ile lat pracy i w jakich
        warunkach ale nie sadze aby byl pan wlasciwa osoba do wydawania takich sadow.
        Dodam tylko, ze nic nie ma za darmo czy jak Pan woli za friko - ja zaplacilam
        zdrowiem....
        • Gość: kowalski IP: *.dnet.pl / 217.153.102.* 11.05.04, 21:33
          Cos Pani powiem..... nie praktykuje czegosc co Pani sugestywnie interpretuje!
          nie jestem za dezinformacja juz kiedys to przerabialismy jeszcze mozna spotkac
          w mediach ale w moje slowa prosze tego nie WCISKAC!!!

CO do wydawania opini jestem chyba wlasciwa osoba........ obserwuje tendecje
          wlasnie z okresu gdzie panowala "ta" Pani dezinformacja a wiec "czy sie stoi
          czy sie lezy...." w naszym kraju gdzie gros ludzi ma renty i emerytury i
          pracuje jest przerazajaca!

to nie koniec wiele ludzi chce pojsc na emeryturke zamiast pracowac - nie mowie
          o tych co stracili zdrowie bo pracowali na takich stanowiskach, ale o LENIACH! -
          a skad Pani mysli ze biora sie pieniadze (skad dzieci to kazdy wie...) z
          ciezkiej pracy !!!

a dla tych "emerytow" skad? dlaczego w Polsce praca jest tak droga zus,
          skarbowka itd... bo wiekszosc idzie na utrzymanie naszych reprezentantow
          spolecznych a reszta na TYCH ! PIWKO, TV, KOLESIE....

TO JEST TA DEMORALIZACJA !!!!

co do Pani argumentacji, ze stracila Pani zdrowie to juz pisalem wyzej ale tak
          nasuwa mi sie mysl, ze DYREKTORZY, KIEROWNICY itp tez niekiedy traca zdrowie a
          nikt im tego jakos nie chce zrekompensowac ---- i co???
          NACHAPALI SIE TO MAJA........

-----pozostawiam bez komentarza---------
          • Gość: kowalska IP: 217.113.233.* 11.05.04, 21:53
            Uwazam, ze skro wypowiada sie Pan na forum publicznym to winien Pan precyzowac
            swoje wypowiedzi

Za polityke panstwa nie mam zamiaru odpowiadac, ale rzadam informacji i mam do
            tego prawo !!!

P.S. dyrektorzy przynajmniej wiedza za co pracowali i gdyby im zapewnic
            wczesniejsze emerytury to zapewniam drogi Panie - budzet tego nie wytrzyma !!!

------rowniez bez kometarza-------------
            • Gość: kowalski IP: *.dnet.pl / 217.153.102.* 11.05.04, 22:10
              hehehe a to dobre Pani nie odpowiada??? prosze nie zartowac!!! a poslowie, a
              rzad to co kosmici wybieraja??? prosze nie zartowac!!!

dyrektorzy wiedza??? a kto im odda zdrowie i czas zabrany rodzinie???
              niejednokrotnie odpowiadaja wlasnym majatkiem za podwladnych.....

a co do wytrzymania budzetu to wlasnie przechodzi probe odejscia i zmian
              politycznych.....

NASZCZESCIE PAN HAUSNER zrobi to co malo ktory rzad sie odwazyl, przesuwali i
              przesuwali az sie rozprolo..... - BEDZIE LEPPIEJ TO DOPIERO ZOBACZYMY

KONIEC Z FIKCJA I DARMOZJADAMI

PS
              forum to forum nikt mi nie kaze precyzowac tak wypowiedzi by 38 mln to
              zrozumialo, kazdy ma inne IQ

pozdrawiam no chyba ze jeszcze chce Pani podywagowac ze mna.......
    • 12.05.04, 03:26
      Chcialbym wiedziec czy i kiedy otrzymam emeryture, jezeli
      ur.09.10.47r.przepracowalem 31 lat w tym 15 lat w warunkach
      szkodliwych ,posiadam swiadectwo z 15-to letnim stazem pracy z firmy,obecnie
      jestem na zasilku przedemerytalnym.
      • Gość: roz IP: *.pik-net.pl 20.12.04, 16:22
        ur.20.09.1947 przepracowałem 35 lat wtum 15 lat w warunkach szkodliwych obecnie
        pracuję. Proszę o odpowiedz koiedy mogę ubiegać się o wcześniejszą emeryturę
    • Gość: izaak IP: *.satbit.pl / *.satbit.com.pl 12.05.04, 22:07
      Witam, ur. w 1947 r. mam 43 lata pracy w tym 40 lat w warunkach szkodliwych, ta
      sama firma, ciąłość pracy, czy mogę przejść w tym roku na wcześniejszą
      emeryturę? Odpoiwedzi proszę przesyłać na adres izuniak@op.pl
      • Gość: ANNA IP: *.interpc.pl / *.interpc.pl 28.05.04, 17:31
        Pytanie moje nie dotyczy pomostówek,lecz przysługującej renty po zmarłym męzu
        górniku.Mąż zmarł 13 grudnia 1999r.Miał przyznaną emeryturę od 1997r. W tym
        roku będzie już 5 lat od śmierci męza.Ja 18 pażdziernika br skonczę 50 lat,CZY
        PRZYSŁUGUJE MI OD PAŻDZIERNIKA RENTA PO Mężu,Proszę o odpowiedz , z góry
        dziękuję.POZDRAWIAM.
    • Gość: Nauczycielka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.04, 21:10
      W czerwcu skończę 55 lat. Mam przepracowane 13 lat składkowych, 3 lata
      bezskładkowe, 7 lat zatwierdzonej (przez światków) pracy w rolnictwie-
      bezskładkowych, 8 lat renta inwalidzka II grupa, 1 rok zasiłek po zabraniu
      renty. Obecnie nie pracuje od 5 lat, nie otrzymuje zasiłku dla bezrobotnych,
      zarejestrowana w Urzędzie od 5 lat jako bezrobotna. Czy mam jakieś możliwości
      otrzymania pomostówki lub innych świadczeń?
    • Gość: Sprzedawca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.05.04, 20:03
      Hej. Chciałam prosić o pomoc w udzieleniu odpowiedzi na pytania. W maju
      skończyłam 50 lat życia i mija mi 33 lata i 6 miesięcy - pracy, w 2006 roku
      będę miała 52 lata życia. Chciałabym przejść na wcześniejszą emeryturę (zasiłek
      przedemerytalny), pracuje obecnie w sklepie spożywczym u prywaciarza.
      Słyszałam, że dodatkowym warunkiem jest umowa o pracę u ostatniego pracodawcy
      365 dni i zwolnienie z przyczyn ekonomicznych zakładu. 365 dni ostatniej umowy
      minie mi 11 sierpnia. Najgorsze jest to, że prawdopodobnie od 1 sierpnia wejdą
      w życie nowe przepisy i oczywiście wszystko się zmieni. Co mam robić w tej
      sytuacji? Bardzo proszę o podpowiedź. szpaczki@.poczta.onet.pl
    • Gość: księgowa IP: *.w31.gd / *.gd-net.pl 21.05.04, 21:01
      Urodziłam się w 1954 roku.Za m-c będę mieć 50 lat Od 2 lat jestem bez
      pracy,ponieważ jest to zawód nie wygodny dla prywatnych
      przedsiębiorców.Pracujesz 2 lata stajesz się bezużyteczny.Za dużo wiesz,każdy
      dzisiaj balansuje na takiej linie.Na tzw.granicy prawa .Trzeba się zabezpieczyć
      do min.trzeciego pokolenia.Sam-dom,dla dzieci dom no ipozostają jeszcze
      wnuki.Wtedy jak wszyscy będą mieli tak dużo dopiero dostrzeżesz pracownika.Tak
      wygląda kapitalizm.U nas będzie ten prawdziwy za ileś pokoleń. Wszyscy się
      muszą wzbogacić ,żeby dostrzec szaraka,który na nich pracuje.Księgowa kiedy za
      mądra,trzeba zwolnić bo za dużo widzi. I tu pies pogrzebany.Nikt nie chce jej
      zatrudnić .Ma 50 lat.Za młoda żeby umrzeć a za stara żeby pracować i jeszcze
      widzieć nieprawidłowości.Czy doczekam emerytury .Nie wiem.Mam 29 lat pracy i
      jestem na utrzymaniu męza/budżetówka i mimo że ma też 50 lat jest już na
      emeryturze-chociaż dalej pracuje.Czuję się niepotrzebna,nic nie warta,stara i
      nie wiem kiedy wpadnę w depresję.Chyba o to chodzi naszym rządzącym. Podział do
      1949 i po roku 1949. Myślałam,że wszyscy jesteśmy jednakowi.Niestety nie.Nie
      chce mi się nawet myśleć co ta ekipa jeszcze ciekawego wymyśli.To jest horror.
    • Gość: Gaga IP: 80.48.241.* 28.05.04, 10:10
      Uważam, że kobiety w Polsce powinny przechodzić na emeryturę dopiero w wieku
      165 lat. Po co im wypłacać ich pieniądze "już" po 60 latach pracy na co
      najmniej trzech etatach. Przecież kochamy swoje matki Polki?
      Jeszcze takiego anypolskiego i antyludzkiego rządu jak pezetperowki nie
      widziałam. Dzieci i kobiety mają uratować kraj i uzdrowić finanse publiczne!
      podoba mi się. /zresztą nic nowego - najsłabszych można zawsdze
      skubać. "Pozdrowienia dla pomysłodawców, za ich patriotyzm i miłość do narodu"
    • Gość: Rębiarz IP: *.su.krakow.pl / *.su.krakow.pl 28.05.04, 12:03
      do emerytury mam doliczone 2 lata pracy w gospodarstwie /szkoła rolnicz/ w tym
      roku będę mieć 33 lata pracy czyli razem 35lat pracy . Urodziłam się w 1952r.
      Na wcześniejszą emeryturę nie mogę liczyć -wiek . Jeśli dopracuje do 55 lat to
      mogę dostać tylko świadczenie czy to sprawiedliwe po 38 latach pracy ?.Wiadomo
      że zakład musi mnie zwolnić bo inaczej będzie mnie musiał zatrudnić aż do 60
      roku źycia . Czy 35 lat pracy nic nie znaczy.Czy ja muszę przepracować 43 lata.
    • Gość: Basia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.04, 19:08
      czy praca w laboratorium analitycznym jest zakfalikowana do szczególnych
      warunków jak podaj gazeta ,,Dziennik Zachodni"
    • Gość: alina IP: *.optinex.pl / *.optinex.pl 02.06.04, 01:29
      Mam 50 lat i 29 lat pracy + 3 lata w rolnictwie. Zostałam zwolniona w wyniku
      zwolnień grupowych. Obecnie jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku. Czy w
      tej sytuacji należy mi sie cokolwiek??????
    • Gość: Kunegunda. IP: *.optinex.pl / *.optinex.pl 02.06.04, 01:59
      Okres ochronny (4lata) jest traktowany jako plus w ustawie- coś dobrego.
      Bzdura!!!!! Kto zatrudni mnie w wieku 50lat, aby potem nie móc zwolnić przez 4
      lata. Tą ustawa zamykacie szansę znalezienia pracy osobom mającym ponad 50 lat.
      Za starzy na zatrudnienie i za młodzi na emerytury. Po jaką cholerę 460 posłów
      pierdzi w stołki jeśli nie potrafi rozwiązać podstawowych problemów ludzkości?
      Plany Hauznera to stracone pieniądze, które on pobiera. Jeden w wieku 50 lat
      ma zasiłek inny nie ma nic.Ten co przepracował 25 lat idzie na emerytyrę, a
      ten co 29 lat nie ma nic i po jaką cholerę płacił składki. Człowiek powinien
      przepracować wymagany staż i przechodzić na emeryture. Guzik to powinno
      obchodzić kogokolwiek czy zaczełam pracować mając lat 16 czy 36.
      • Gość: df IP: *.ingram.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.04, 11:41
        zgadzam się
    • Gość: kobieta IP: *.zeto.opole.pl / *.zeto.opole.pl 04.06.04, 10:14
      W roku 2006 skończę 54 lata i 39 lat pracy (kobieta) co będzie jeżeli strace
      pracę po tylu latach? Co będzie mi sie należało? O rocznikach 52 jakoś nikt nie
      pomyślał. Moim zdanie kobiety które maja 40 letni staż pracy powinny mieć
      zagwarantowane przejście na emeryturę bez względu ile maja lat.To powinno być
      zapisane w ustawie.
    • Gość: zaglebianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.04, 10:38
      prosze mi odpowiedziec ..mam 51lat pracowalam na koleji od 1971-2004 do marca.w
      marcu przeszlam na swiadczenie przedemerytalne .czy w wieku 55 lat moge przejsc
      na wczesniejsza emeryture albo na pomostowa zaznaczam ze przed 1999r spelnialam
      warunek o warunkach szczegolnych
    • Gość: zgibi IP: *.elsat.net.pl / *.elsat.net.pl 04.06.04, 14:53
    • Gość: gzgibi IP: *.elsat.net.pl / *.elsat.net.pl 04.06.04, 14:53
    • Gość: gzgibi IP: *.elsat.net.pl / *.elsat.net.pl 04.06.04, 14:53
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.