Dodaj do ulubionych

Darmowy mBank już nie taki darmowy. 2 zł za del...

• Gość: czesio IP: *.icpnet.pl 02.06.11, 18:03
    Likwiduję konto moje,żony i syna (izzy konto bo za chwilę będzie miał 18 lat) I co zatkało kakao!!!! mBank = md............
  • balada 02.06.11, 18:06
    Głównie z tej przyczyny że znudził mi sie ich drętwy interfejs. Ale niestety po przeliczeniu kosztów i porównaniu funkcjonalności, jednak zostawałam. No cóż, może tym razem sie uda.
  • Gość: :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 19:35
    Interfejs MBanku to akurat największa zaleta MB. Jest w nim wszystko co potrzeba a nie ma zbędnych wodotrysków.
  • Gość: vcx IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.11, 21:27
    interfejs mają drewniany to fakt, podobnie jak w polbanku, już wizualniej przyjazny i bez wodotrysków mają i mieli przed liftingiem w PKO S.A. no ale tam sie słono płaci i żadnych profitów no moze z wyjatkiem oprocentowania pewnie z 0,1% na koncie ;-)
  • Gość: Broń i sław IP: 178.73.49.* 02.06.11, 18:07
    mam w mBanku kartę debetową i kredytową. Tej pierwszej używam WYŁĄCZNIE do wyciągania gotówki z bankomatów, tą drugą natomiast płacę dużo i chętnie. Czy to wystarczy, żeby nie ściągali ze mnie haraczu? Bo debetową nie płacę w ogóle.
  • Gość: x IP: *.dormar.net.pl 02.06.11, 19:02
    Tak, wystarczy
  • Gość: kopua IP: *.ar.wroc.pl 02.06.11, 19:02
    Z artykułu:
    "Jeżeli [klient] ma kartę debetową i kredytową i płaci obiema, transakcje po prostu się zsumują."
    Czyli TAK.
  • Gość: Broń i sław IP: 178.73.49.* 02.06.11, 19:51
    > "Jeżeli [klient] ma kartę debetową i kredytową i płaci obiema

No właśnie ja nie płacę OBIEMA, tylko jedną. Kredytową. Stąd moje wątpliwości.
    Ale dzięki za wsparcie :-)
  • Gość: LukaszP IP: *.play-internet.pl 02.06.11, 18:10
    Gdyby ten bank miał normalne fizyczne oddziały, to chyba zrezygnowałbym po prostu z karty, ale w tym wypadku rezygnacja z karty oznacza całkowitą utratę funkcjonalnośći konta, bo pieniędzy nie ma ani gdzie wypłacić, ani wpłacić.

Do tej pory byłem w mBanku z przyzwyczajenia i lezały sobie u nich moje pieniądze, ale tym posunięciem skutecznie przekonali mnie do przejrzenia ofert innych banków. Myślę, że bez problemu znajdę lepszą ofertę.
  • Gość: krzysiek IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.11, 18:20
    Ludzie pusty smiech mnie ogarnia jak widze ten artykul i niektorych wypociny.Wystarczy zrobic zakupy za 100zl miesiecznie!!!Czy to taki majątek w dobie wszechobecnych terminali w kazdym spozywczaku, gdzie mozna zaplacic karta nawet za 1 batona? Nie robcie scen i nie siejcie paniki.
  • Gość: Paweł IP: *.finemedia.pl 02.06.11, 19:05
    Niektórzy z pewnych względów w żadnych okolicznościach nie chcą płacić kartą i już.
    Inni płacą kredytówką konkurencyjnego banku, gdzie mają bonusy za każdą transakcję, a konto w mbanku jest tym 2-3 służącym do:
    - wypłaty gotówki
    - płatności domowych
    - płatności przez internet (chociaż teraz w wielu miejscach można błyskawicznie zapłacić bez pośrednictwa mbanku)
    - handlu na alledrogo
    - ewentualnie do zakupu funduszy inwestycyjnych (kiedyś to było ok, od 3-4 lat nie mam pojęcia) lub ubezpieczenia pojazdu

• Gość: OC IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.11, 19:19
    z tym ubezpieczeniem samochodu to straszna lipa, kończyło mi sie OC, mbank wyliczył mi zamiast 330 jak ostatnio prawie 500 (bez jakiś grosików). zirytowałem się, bo żadnej szkody, nic.
    więc sprawdziłem ofertę LD i okazało się że nawet poniżej 300 (niedużo, ale zawsze na dwa piwa) da radę to samo (czyli OC jednorazowo płatne za rok)
  • Gość: Dzem IP: 77.222.244.* 02.06.11, 19:06
    Wolę płacić kartą, która mi daje coś w zamian niż płacić kartą, która mi nic nie daje. A pilnowanie się, żeby wydać 100 zł jakąś konkretną kartą, którą normalnie to jest problem.

• Gość: Wrum IP: *.dynamic.mm.pl 03.06.11, 02:23
    Śmiech cię ogarnia powiadasz? A jaki poziom bezpieczeństwa prezentuje sobą zwykła karta debetowa względem kredytowej chciałbym zapytać. To po pierwsze, a po drugie znaczna część klientów tego banku to osoby, które nie używają debetówki do transakcji w sklepach, jeśli już ktoś ma takie potrzeby to bierze kredytową, debetowa z założenia służyła wyłącznie do bankomatów i sporadycznych wydatków sklepowych, ale głównie bankomaty.

Natomiast mBank jakoś dziwnie sobie poprzekręcał w tej durnej pale rzeczywistość, i zrównał kartę debetową z kredytową.
  • Gość: X IP: *.home.aster.pl 02.06.11, 18:14
    Czemu masz takie złe zdanie o swojej mamie?
  • Gość: h IP: *.toya.net.pl 02.06.11, 18:18
    A ty czemu nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nawet dogryźć nie umiesz tak, żeby się nie zaplątać we własną głupotę?
  • Gość: zzz IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.11, 18:21
    jestem już po telefonie na mLinię, "zastrzegłem" kartę (ponoć to wystarczy) i nie będą przysyłać nowej. Łaski bez, mBank i tak zawsze był taki dodatkowym bankiem do płatności w internecie i handlu i używałem tej karty sporadycznie. Konta nie zamykam, karty już nie będę używał, ot co. MBank straciłjednak w moich oczach i na pewno nigdy mu nie zaufam - miały być jasne zasady na zawsze, a tu lipa. Nie ma sprawy, ale to działa w dwie strony. Już kiedyś przejściowo wprowadzili opłaty za przelewy bankowe i musiel isię z nich z niesmakiem wycofać :-).
  • zloty_strzal 02.06.11, 18:25
    No tak, szalona kwota 100pln/ m-c na transakcje bezgotówkowe przekracza możliwości czytelników gazety...
    --
    69,5
  • Gość: juzprawiebyłymbank IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.06.11, 21:30
    Chodzi o zasady, honor, coś czego nie można przeliczyć na pieniądze!
  • Gość: joj IP: *.aster.pl 02.06.11, 21:57
    za 3 miesiące mam 2 piwa (zaznaczam piwa, a nie piwopodobne popłuczyny). Wilę więc je przeznaczyć na browary niż dać niemrom z fujbanku za pierdzenie.
  • Gość: arme IP: *.centertel.pl 02.06.11, 22:48
    Następne indywiduum, które nie może pojąć, że ktoś nie płaci kartą, a tylko używa jej do wypłat z bankomatów. Dlaczego?
    1. Bo nie lubi płacić kartą.
    2. Bo najbliższy mały sklepik nie obsługuje płatności kartą.
    3. Bo lubi robić zakupy w np. Biedronce.
    4. Bo wszystko zamawia przez internet z dostawą do domu.
    i tysiące innych powodów....
  • zloty_strzal 03.06.11, 17:24
    Gość portalu: arme napisał(a):

> Następne indywiduum, które nie może pojąć, że ktoś nie płaci kartą, a tylko uży
    > wa jej do wypłat z bankomatów. Dlaczego?
    > 1. Bo nie lubi płacić kartą.
    > 2. Bo najbliższy mały sklepik nie obsługuje płatności kartą.
    > 3. Bo lubi robić zakupy w np. Biedronce.
    > 4. Bo wszystko zamawia przez internet z dostawą do domu.
    > i tysiące innych powodów....

Czy ja ci każę mieć konto w tym banku? Nie. Więc się odpie...
    --
    bykom-stop.avx.pl
  • lemonna 02.06.11, 18:25
    pieprzycie głupoty ludzie, jak można nie zrobić zakupów za 100 zł płacąc kartą? przecież to 2 wizyty w supermarkecie, albo jedna zakupa w h&m. a jeśli nie korzystacie z karty to po co wam w ogóle konto? dla mnie ta zmiana to nic nowego.
    --
    the truth will set you free but earlier it will piss you off !!
  • Gość: aleabsurd IP: *.icpnet.pl 02.06.11, 18:45
    Konto po to żeby było gdzie dostawać pensję. A jak bank nie ma oddziałów to w jaki sposób mam wypłacić swoje pieniądze, siłą woli? Jak się nie ma oddziałów to trzeba dawać darmową kartę bankomatową. I tyle.
  • Gość: Polak IP: *.acn.waw.pl 02.06.11, 19:28
    po pierwsze po co konto jak ktos nie korzysta z karty?
    a po to zeby wykonywac przelewy ktorych wykonuje codziennie kilka na taka sume jakiej ty nawet nie masz na koncie a z karty korzystam jedynie sporadycznie wyciagajac pieniadze z bankomatu jesli zajdzie taka potrzeba lub kupujac cos w sklepie ale to bardzo rzadko bo rzadko kupuje cos w sklepach stacjonarnych

rada jest jedna WSZYSCY masowo powinni zrezygnowac z karty pozostajac w banku bo konto jest darmowe
  • olek_01 02.06.11, 21:24
    emonna napisała:

> pieprzycie głupoty ludzie, jak można nie zrobić zakupów za 100 zł płacąc kartą?
    > przecież to 2 wizyty w supermarkecie, albo jedna zakupa w h&m.
    Albo jedno tankowanie ;-))))
    --
    DTR,DOL - strzeż się tych blach ,dla własnego (i innych) bezpieczeństwa!
  • Gość: gosc IP: 89.204.169.* 02.06.11, 21:28
    po to wyplacac z niego gotowke idioto..
  • Gość: Hmmm... IP: 2.102.130.* 02.06.11, 21:29
    Tylko nie każdy robi regularnie zakupy. Ja na przykład mieszkam w Anglii i używam karty mBanku tylko jak przyjeżdżam do Polski raz na pół roku, wydaję wtedy za to co najmniej kilkanaście tysięcy w ciągu tygodnia. Dla mBanku widać jestem za słabym klientem...
  • Gość: Gosc IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.06.11, 22:08
    Jak do płątnosci używa sie karty kredytowej a delfinek był tylko do bankomatu to teraz trzeba myslec i specjalnie robić płatnosci kartą która służyła tylko do wypłat. Najważniejsze że trzeba o tym mysleć a jak sie zapomni i jeszcze zrobi sie debet to tylko kłopoty. A po co sobie komplikować życie ;). Na rynku są karty darmowe (razem z ROR) z których można wypłacać z wszystkich bankomatów za darmo i jeszcze z PayPas ;))))
  • Gość: fvr IP: *.internetia.net.pl 03.06.11, 01:22
    niech zgadnę...20-letnia blondynka w różowych ciuchach..bo kto inny wydaje po 50 zł w supermarkecie i płaci kartą , czy w H&M(to twój ulubiony sklep? w Niemczech to jak Biedronka).Ile to razy widziałem przy kasie takich jak ty płacących kartą za byle co, po kilkanaście zł - ale tak żeby wszyscy widzieli- mam kartę!to nic ,że ojciec wpłaca..a wyobraź sobie ,że reszta kolejki się z ciebie śmieje i się wścieka , bo niestety u nas płatność kartą zamiast przyśpieszyć zakupy spowalnia..kasjer by obsłużył w tym czasie 2 osoby bez kart...ale ty masz kartę i chcesz nią płacić ...niech inni czekają.Ja np. nie płacę kartą przy drobnych zakupach do kilkuset zł i nie mam zamiaru tego robić , a jak zobaczę kogoś teraz płacącego delfinkiem to wyśmieję- dla 2 zł...śmieszna jest ta opłata , co nie zmienia faktu że jest nie fair, ten bank przecież bez kart by nie istniał- nie ma oddziałów , niczego - więc wydawane karty są w jego interesie.Nie powinni się ośmieszać- obracają przecież moimi pieniędzmi!zarabiają na tym więcej niż 2 zł, mam tu tylko konto dla przelewów , tak jak i w większości innych banków- karty debetowe są mi niepotrzebne, ale są niezbędne dla kogoś kto nie ma rachunku w innym banku i chce wpłacić , lub wypłacić pieniądze...uważam ,że to głupi ruch - dziwna polityka..mogliby pobierać opłatę od martwych kont , albo takich co nie robią jakiegoś obrotu..ale zakupy?!z prowizji od sklepu ze 100zł dostaną 4zl..pazerność
  • Gość: Krzepki Harry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.11, 14:19
    Niezły frajer i do tego dziad z ciebie, ja nie płacę kartą za drobne zakupy po 500-1000zł, swoją kartę wyciągam tylko jak robię grubsze zakupy od klocka w górę, nie rzadziej niż 5 razy w tygodniu.
  • Gość: waliant IP: *.ip.netia.com.pl 03.06.11, 08:06
    Wyobraź sobie, choć może to być trudne, że ja korzystam z konta, żeby opłacać różne płatności stałe. A poza tym płacę wszędzie wyłącznie gotówką. Karta jest mi potrzebna TYLKO i aż po to, żeby wypłacać pieniądze z bankomatu.
  • Gość: Kaczus (Tomek) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.11, 08:39
    Może nie wszyscy kupują w supermarketach? Z konta można korzystać inaczej niż płacąc kartą, wykonywać inne operacje, które dziwnym przypadkiem również przynoszą zysk bankowi, ale Ty tego nie zrozumiesz, skoro całą swoją wypłatę zostawiasz w hipermarkecie...
  • Gość: harry IP: *.unknown.vectranet.pl 03.06.11, 18:05
    Konto mam po ty by wpływała mi tam wypłata a płacę kredytówkami innych banków bo mbank ma daremne programy partnerskie i rabaty. Nie używam debetówki w ogóle chyba że kniecznie potrzebuję wybrać kasę z bankomatu. Tak więc sam "pieprzysz" tłuku.
  • Gość: ji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 18:29
    różne opłaty pamiętam
    za wydanie karty to może nawet sam prezes wymyślił? - zlikwidowali
    za skrzynkę pocztową (email)? nie pamiętam może to był bepech założyli na krzywy ryj i zaczęli kasować - też zlikwidowali
    po prostu kolejne dziecię marketingu podliczyło ile dwuzłotówek dostanie z klientów ale może się przeliczyć bo może się okazać ze dla ludzi słowo droższe niż pieniądze jest :)
    pozdrawiam młodych rzutkich i kreatywnych
  • Gość: ji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 18:31
    nie robię zakupów kartą po co pół swiata ma wiedzieć jakie mydło kupuję w supermarkecie.
  • harrison_bergeron 02.06.11, 22:20
    I właśnie za ten komfort będziesz płacił 2 zł miesięcznie. To chyba nie dużo za spokój ducha?
  • Gość: qwerty IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.11, 18:32
    to fakt, że jako jeden z nielicznych banków nic nie chciał OD NAS za NASZE PIENIĄDZE.Proste zasady, podstawa zawsze za darmo. Nie chodzi o to, że to zalediwe 2 złote, ale o to, że to 2 złote których nie widzę sensu płacić, jako klient. Mam komuś płacić za to, że trzyma moje pieniądze? Zachowałbym się tak samo, gdyby chodziło o 2 grosze, 2 złote, czy 20 złotych. Dla zasady. Dziwię się, że tak łątwo porzucili to, co ich wyróżniało, ale cóż - wolny wybór. Są inne banki, a mój "delfinek" właśnie został dezaktywowany.
  • Gość: kgb IP: 80.50.133.* 02.06.11, 18:40
    Zasady są, jesli się je łamie to dla zasady trzeba poszukać innego banku.
  • Gość: juzef IP: 213.241.1.* 02.06.11, 18:34
    jak ktoś w ciągu miesiąca nie zapłaci kartą 100 zł, to znaczy, że mu jest niepotrzebna i może jej równie dobrze nie mieć.
  • Gość: as IP: *.toya.net.pl 02.06.11, 18:41
    No, zwłaszcza w banku internetowym, bez oddziałów, miszczu.
  • Gość: Ufff... IP: 2.102.130.* 02.06.11, 21:31
    Kurde, skąd się biorą tacy debile? Rozumiem że jak wyjedziesz na wakacje na miesiąc, to równie dobrze możesz pociąć kartę, bo ci nie jest potrzebna? A co z ludźmi, którzy dużo jeżdżą po świecie, albo pracują za granicą i robią zakupy w Polsce okresowo?
  • Gość: Albin Siwak IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.11, 21:46
    nie ma miesiąca wakacji, bo z...la do roboty.
  • Gość: Ufff... IP: 2.102.130.* 02.06.11, 22:33
    Zwykły człowiek może też mieć własny biznes i wakacje kiedy chce. Jak miałem swoją firmę w Polsce, to 3 miesiące w roku spędzałem na wyjazdach.
  • Gość: pierdu pierdu IP: *.tpnet.pl 03.06.11, 13:45
    a ludzie w tym czasie na ciebie tyrali za najniższą krajową. no ale wiem kapitalizm, załóż sam biznes, do roboty itp...........
  • Gość: Ufff... IP: 2.102.129.* 03.06.11, 15:24
    Idiotów nie sieją, dla kretynów każdy człowiek nie pracujący na etacie to krwiopijca. Byłem samozatrudniony i sam tyrałem, nikim się nie wyręczałem, za to po skończeniu kilku projektów chciałem zawsze odpocząć żeby nie skończyć w wariatkowie.
    Skoro uważasz że własna firma to tylko wakacja, a inny na Ciebie tyrają to droga wolna - załóż swoją i zobaczymy jak to będzie.
  • harrison_bergeron 02.06.11, 22:22
    Idą do banku który darmowość usług uzależnia od wielkości wpływów miesięcznych. Albo uważają, że 2zł to nie majątek.
  • gambiting 03.06.11, 14:20
    I teraz przeczytaj sobie to co napisałeś. I jeszcze raz. No i po raz trzeci jeszcze przeczytaj. A teraz się zastanów - czy takim osobom będzie przeszkadzało te 2zł opłaty??
  • Gość: Ufff... IP: 2.102.129.* 03.06.11, 15:26
    Po raz kolejny piszę - tu nie chodzi o te 2zł, tu chodzi o fakt, że konto nie jest darmowe nawet dla tych, których roczne wydatki realizowane za pomocą karty idą w dziesiątki tysięcy. W cywilizowanym świecie podstawowe konta z kartą debetową są za darmo.
  • Gość: xx IP: *.home.aster.pl 15.06.11, 00:40
    Takich stać na 2 PLN miesięcznie. Prawda?
  • ojca 03.06.11, 08:30
    Gość portalu: juzef napisał(a):

> jak ktoś w ciągu miesiąca nie zapłaci kartą 100 zł, to znaczy, że mu jest niepo
    > trzebna i może jej równie dobrze nie mieć.

Co cie obchodzi człowieku czy mi karta potrzebna czy nie? Za chwile będziesz ryczał, że komuś nie są potrzebne przelewy za 0zł bo nie robi ich 10 w miesiącu itd. Jak ktoś zakładał konto w mBanku to karta za 0zł i koniec gadki. Zdziwisz się bankowy szczurku ilu ludzi porzuci wasze "darmowe" konta.

--
    deser.pl/deser/1,97052,7361310,Praca_sprzataczki_jest_lepsza_od_bankowca.html
  • gambiting 03.06.11, 14:22
    Jak ktoś miał kartę to dalej będzie jej używał za darmo. A jak Ci się skończy ważność to po prostu nie przedłużaj umowy. Ale jestem 100% przekonany,że zakładanie rachunku w innym banku kosztuje więcej zachodu niż te 2zł. Ja przynajmniej szanuje swój czas. A płacić za mbank płaciłem już dawno bo mam więcej niż jedną kartę i wtedy jest 1,50zł opłaty na miesiąc.
  • ulanzalasem 02.06.11, 18:34
    Gość portalu: krzysiek napisał(a):
    > Ludzie pusty smiech mnie ogarnia jak widze ten artykul i niektorych wypociny.Wystarczy zrobic zakupy za 100zl miesiecznie!!!Czy to taki majątek w dobie wszechobecnych terminali w kazdym spozywczaku, gdzie mozna zaplacic karta nawet za 1 batona? Nie robcie scen i nie siejcie paniki.

Nie rób z siebie idioty! Baton za 10zł? Nie wiesz, że jest limit przy płatnościach kartą...poza tym w twoich spożywczakach nie ma terminali, ale widać żyjesz w swoim świecie.
    Poza tym było za darmo to było i już! Dzisiaj jest 2zł co miesiąc lub 100zł za zakupy, a za rok lub dwa będzie 3-5zł lub 200-300zł ;)

www.bosbank.pl/index.php?page=e_konto
    0 zł za prowadzenie e-KONTA (w przypadku systematycznych miesięcznych wpływów na rachunek w wysokości min. 1000 zł), opłata nie jest pobierana w przypadku, gdy posiadacz e-KONTA bądź jeden ze współposiadaczy nie ukończył 28 roku życia.
    Czyli teraz prawdopodobnie najtańsze konto dla studenta w BOŚ S.A.

www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/konta/l2/db_net_konto_internetowe
  • Gość: hana IP: *.chelmnet.pl 02.06.11, 20:51
    W moim sklepie osiedlowym mogę zrobić zakupy za 1,50 i zapłacić kartą. Limity ustalają właściciele niektórych sklepów, ale to nie jest norma. Nie wiem o co ten szum, przecież wiadomo że chodzi o pozbycie się "martwych" klientów czyli nieaktywnych, bo im tylko zaśmiecają bazę. bazę.
  • Gość: kliiiient IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.11, 22:16
    ten bank od początku do końca miał być darmowy

Ten bank nie ma oddziałó, wiec karta to jedyne wyjście żeby wybrać kasę. Jak ktoś mieszka w małej miejscowości to płaci tylko gotówką. A jak ktoś ma rozum to płaci kartą kredytową innego banku, a zaoszczedzone pieniądze trzyma na koncie oszczednosciowym i oddaje po miesiacu.

skoro bank łamie zasadę, to ja dla zasady poszukam innego
  • wersy2 02.06.11, 18:36
    DeutscheBank pozostaje darmowy i, co ważnie, darmowe są tam także wypłaty ze WSZYSTKICH bankomatów w Polsce i wielu na świecie.
    Co prawda tam też jest opłata za brak "aktywnego korzystania z karty debetowej", ale jest ona znoszona już po jednej operacji bezgotówkowej w miesiącu, (czyli np. wypłacie pieniędzy z bankomatu) niezależnie jak małej wartości.

Mam nadzieję, że będzie jakiś przepływ klientów, bo tylko to może nas uchronić przed wprowadzaniem opłat przez inne banki. Spełnijcie swój patriotyczny obowiązek i zrezyhgnujcie, przynajmniej na parę miesięcy:)
  • Gość: Winestone IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 18:38
    mBank konsekwentnie pogarsza swoją ofertę. Na szczęście mam również konto w banku z Fąflem i mam gdzie uciekać. Tam wszystko mam za darmo. Skoro można mieć coś za darmo to po co przepłacać?
  • noferine 02.06.11, 18:41
    czas pokaże czy się opłaciło
  • Gość: vtec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 18:55
    Jak w inteligo wprowadzali taką opłatę to nie płakałem bo to zawsze było moje główne i bezproblemowe konto i z niego płaciłem kartą zawsze. Natomiast faktycznie w mBąku przelewałem z konta firmowego na prywatne, żeby móc sobie co jakiś czas wybrać kase. Korzystałem też z tego konta do wpłat. Natomiast w ogóle nie płaciłem kartą. Wniosek : zakładam firmówkę w inteligo i wybieram sobie kase z konta firmowego ile chce i bez łachy jak w mbanku gdzie za przelew z firmowego na prywatne to 1 PLN (między własnymi kontami w tym samym banku) a za wypłate z firmowego w Euronecie 2 PLN'y. Kolejna mini opłata przekonała mnie również jak innych ze złożenia rezygnacji z tego banku.
  • Gość: Zerr IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.11, 18:48
    Niektórzy ludzie mają kilka kart, to już powód dla którego nie korzystają np. z kart mbanku bo akurat ta karta służy im do czegoś innego, sporadycznie do zakupów może częściej tylko do wypłat z bankomatów... dla mnie bezsens, oprocentowanie minimalne i jeszcze opłaty :/

getinbank ok a ktoś ma jeszcze inną alternatywę?
  • Gość: wujek dobra rada IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.11, 18:50
    mLinia, proszę bardzo:
    www.mbank.pl/przewodnik/kanaly_dostepu/index.html
    Ten pierwszy numer to chyba stacjonarka. W każdym razie dzwonić i rezygnować z kart, ewentualnie pytać się jak zamknąć konto (żeby też był ślad po zainteresowaniu). Nie siedzieć i marudzić - działać.

42 6300 800 numer ten dostępny jest z dowolnego miejsca na świecie z numerem kierunkowym Polski: +48 42 6300 800
    801 300 800 numer dostępny dla telefonów stacjonarnych w całej Polsce, opłata jak za połączenie lokalne wg taryfy TP S.A.
    783 300 800 numer dostępowy dla użytkowników telefonii komórkowej, zgodnie z opłatą przewidzianą przez operatora sieci komórkowej wg. aktualnego cennika
    6913 62265
    (czyli 6913 mBank) numer dostępowy dla użytkowników telefonii komórkowej, zgodnie z opłatą przewidzianą przez operatora sieci komórkowej wg. aktualnego cennika
    3000 numer dostępowy dla posiadaczy telefonii mBank mobile
  • Gość: vrb IP: *.toya.net.pl 02.06.11, 18:56
    No to koniec wspolpracy z mBankiem, konta uzywam na co dzien, wiele osob zaczelo go uzywac za moimi namowami i argument ceny obslugi zwykle byl koronnym. Nie zgadzam sie na dorzucanie oplat w taki sposob. I mam nadzieje ze inni tak jak ja zaglosuja nogami ;)
  • Gość: kazik IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.11, 19:01
    Ludzie to dramat!idzcie i sie potnijcie! 2zl za karte, rozboj w bialy dzien.Taki majątek!Takie pieniądze!Dramat.Rozumiem, ze na zakupy chodzicie z plikiem banknotów obowiązkowo zawiniętych w rulon, a 100zl wydane bezgotówkowo to dla Was suma nie do przekroczenia. Tak, to czas najwyzszy zrezygnowac z konta w mbanku, zalozyc grupe na fejsie "Koniec ze zdzieraniem 2zl za delfinka" a brudasy w zdezelowanych golfach niech naklejaja na tylne szyby "Bojkotuj mbank"...
  • robert_wisniewski 02.06.11, 20:02
    Jeden głąb płaci 2 zł na bank, inny daje 2 zł pijaczkowi pod sklepem. Ja swoje finanse szanuję i inwestuję dlatego do głąbów zaliczyć się nie zamierzam i nie oddam nawet grosza za takie postępowanie:)
  • Gość: Korowiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.11, 20:47
    Gość portalu: kazik napisał(a):

> Ludzie to dramat!idzcie i sie potnijcie! 2zl za karte, rozboj w bialy dzien.Tak
    > i majątek!Takie pieniądze!Dramat.Rozumiem, ze na zakupy chodzicie z plikiem ban
    > knotów obowiązkowo zawiniętych w rulon, a 100zl wydane bezgotówkowo to dla Was
    > suma nie do przekroczenia. Tak, to czas najwyzszy zrezygnowac z konta w mbanku,
    > zalozyc grupe na fejsie "Koniec ze zdzieraniem 2zl za delfinka" a brudasy w zd
    > ezelowanych golfach niech naklejaja na tylne szyby "Bojkotuj mbank"...

Lepiej bym tego nie ujął :)
  • Gość: Anty IP: 2.102.130.* 02.06.11, 21:33
    Nie chodzi o sumę, tylko chodzi o ZASADĘ. W normalnych krajach zawsze podstawowe konto i karta debetowa są darmowe.
  • Gość: oash IP: *.centertel.pl 03.06.11, 00:18
    W normalnych krajach... Jezu, kolejny angielski Polak, co to dokonale wie jak jest na swiecie. Zenada.
  • Gość: Anty IP: 2.102.130.* 03.06.11, 00:31
    W ciągu ostatnich 30 lat mieszkałem w wielu krajach i w każdym podstawowe konto było za darmo.
    Kolejny Polak nie wychalający nosa z Polski i nie mający pojęcia jak wygląda cywilizowany świat.
  • Gość: joj IP: *.aster.pl 02.06.11, 22:01
    Zrozumiałeś już?
  • Gość: arme IP: *.centertel.pl 02.06.11, 22:17
    Nawet się nie obejrzysz jak wprowadzą opłatę za brak stania przez pięć minut na paluchu lewej nogi trzy razy w miesiącu, potem za nie wdychanie spalin min trzy razy dziennie itd.
    Nawet nie będziesz wiedział kiedy, jak i za co cię skasują.
    Nie chodzi o 2 złote i warunki ale o to, że bank zburzył swój wizerunek i zaufanie klientów. Dla mnie to wystarczający powód do powiedzenia do widzenia.
  • g00rek 02.06.11, 19:02
    LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ! Po cholerę wam karta skoro z niej nie korzystacie? Co to za problem płącić nią 100zł miesięcznie? to prawda, uciekajcie do PKO BP. To był zawsze bank dla bydła. I macie tam zeeeerooooo. Tia.
  • Gość: pl IP: *.spray.net.pl 02.06.11, 19:45
    > LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ! Po cholerę wam karta skoro z niej nie korzystacie?

Naprawdę tak trudno to zrozumieć ?
    Są ludzie, którzy korzystają z karty mbank tylko do wypłat z bankomatów.
    Do płatności bezgotówkowych używają lepszych kart z innych banków.

Naprawdę, tak trudno ?
  • harrison_bergeron 02.06.11, 22:27
    I właśnie za ten komfort będziesz płacił 2 zł miesięcznie. To chyba nie dużo za wygodę wypłat?
  • Gość: x IP: 217.33.154.* 03.06.11, 09:30
    Jak na bank, który nie ma własnych placówek, to jest DUŻO. Skumałeś wreszcie?
  • Gość: k IP: *.toya.net.pl 02.06.11, 19:46
    Jak bank dla bydła, to powinieneś być głównym klientem. Co ty robisz w mBanku? Zabłądziłeś?
  • Gość: mądra IP: *.lublin.hypnet.pl 02.06.11, 19:57
    No co Ty? Głupi jesteś? Z tego banku nie można inaczej wypłacić pieniędzy bo nie ma oddziałów.

Ktoś polecił www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/konta/l2/db_net_konto_internetowe
    i ja chyba się w końcu skuszę bo mBank systematycznie pogarsza swoją ofertę.
  • Gość: d IP: *.uz.zgora.pl 02.06.11, 19:11
    to jest kolejny mały kroczek wprowadzania opłat za korzystanie z konta, a na początku było tak fajnie
    jestem pewien, ze to jeszcze nie koniec
    nic, trzeba szukać innego banku
  • Gość: lump IP: *.centertel.pl 02.06.11, 22:20
    I o to właśnie chodzi. Bank zniszczył zaufanie do niepodważalności swoich zasad więc ja również mówię do widzenia
  • Gość: trahy IP: *.rzeszow.mm.pl 02.06.11, 19:22
    mbank to był fajny bank to takich rzeczy jak allegro, ebay i innych głupot, po to aby trzymać tam parę groszy. powoli to się kończy. będę miał motywację aby zamknąć to konto :-)
  • Gość: Polak IP: *.acn.waw.pl 02.06.11, 19:32
    rada jest jedna WSZYSCY masowo powinni zrezygnowac z karty pozostajac w banku bo konto jest darmowe
  • Gość: Commodore 64 IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.11, 19:42
    Szczury!

Zabierajcie swoje 1.500,- PLN oszczędności i dajcie żyć innym klientom.
  • Gość: HH IP: *.silesiamultimedia.com.pl 02.06.11, 20:04
    Ja akurat mam kilkadziesiąt tysięcy u nich, więc to nie będą drobne, które im znikną, jeśli takich jak ja znajdzie się więcej.
  • Gość: Thor IP: *.cdma.centertel.pl 02.06.11, 20:24
    Jeżeli trzymasz w tym banku kilkadziesiąt tysięcy złoty (a tak nie jest na pewno bo jesteś golasem zapewne) to byłbyś niesamowitym frajerem i dawał nieźle zarobić bankierom BRE.
  • Gość: HH IP: *.silesiamultimedia.com.pl 02.06.11, 20:44
    Nie jestem frajerem, po prostu ta gotówka jest mi potrzebna pod ręką a oszczędności to całkiem inna bajka i nie znajdują się w tym banku.
    Zaraz powiesz, że jeśli mi potrzebna taka gotówka pod ręką, to spokojnie wyrobię 100 zł, a to wcale nie takie proste. Mam z żoną po karcie, czyli 2 sztuki, na każdej musiałbym zrobić min. 100 zł a prawie wszystko za co płacę, płacę przelewem. Zakupy też robią mi znajomi i zwracam im przelewem. Dlatego wyrobienie "normy" na karcie nie jest łatwe, w szczególności, że chodzi o regularność co miesiąc - gdyby jeszcze wprowadzili limit na rok, to rozumiem, spokojnie miałbym kilka-kilkanaście tysięcy płatności kartą, ale co miesiąc? Nie mogę tego zagwarantować, a te 48 zł rocznie wolę już przechlać niż dać bankowi.
  • Gość: Broń i sław IP: 178.73.49.* 02.06.11, 22:45
    No to sorry, ale jesteś specyficznym klientem i ja się nie dziwie bankowi, ze takich jak ty nie bierze pod uwage. Kilkadziesiat tysiecy musisz stale miec pod reka - a jednoczesnie SAM NIE ROBISZ ZAKUPOW (twoja zona tez nie). Nie wnikam, co to za uklad, ale nie spodziewaj sie, ze bank skomponuje oferte dla takich jak ty.
  • Gość: HH IP: 78.133.163.* 03.06.11, 09:42
    wystarczyłoby, żeby bank zniósł opłatę dla tych, co trzymają jakąś min. kwotę na ich kontach, albo limit zrobić roczny a nie miesięczny.
  • Gość: mac IP: *.ghnet.pl 03.06.11, 00:21
    Przede wszystkim to Ty nie umiesz czytać i to jest Twój główny problem. Wystarczy że w sumie wydacie swoimi kartami 100 zł i już jesteście zwolnieni z opłaty (chyba że macie osobne konta, wtedy tak, musielibyście wydać 200 zł). Jeśli potrzebujesz mieć pod ręką kilkadziesiąt tysięcy, a nie jesteś w stanie zrobić w ciągu miesiąca zakupów za stówkę, to, wybacz mi mój język, ale według mnie jesteś pospolitym trollem. Duże wydatki i niemożliwość wydania stówki nawzajem się wykluczją. Puuuuufff! nie istniejesz, kłamczuszku:P
    A już zakładając, tak zupełnie dla jaj, że owszem masz tam na tym koncie kilkadziesiąt klocków na drobne sprawunki, jednocześnie płacą za Ciebie znajomi (taaa jasne) - powiedz mi zauważyłbyś brak tej dwójki, co to Ci ją BRE chce skroić? Ale tak z ręką na sercu:)
  • Gość: HH IP: 78.133.163.* 03.06.11, 09:40
    A może sam nie umiesz czytać. Oto fragment ze strony mBanku:

www.mbank.pl/blog/artykul,972,zmiana-w-ofercie-cenowej-kart-debetowych-od-1-sierpnia-2011-r.html
    "Przykład IV:
    Klient A ma konto wspólne z żoną (Klient B). Klient A wykonał swoją kartą Visa Electron transakcje na 211 PLN. Żona (Klient B) wykonała transakcje swoją kartą Visa Electron na 43 PLN. Opłata za kartę Klienta B zostanie pobrana w wysokości 2 PLN. Opłata za kartę Klienta A nie zostanie pobrana."

Widać, że faktycznie to ty masz problemy z czytaniem.

Robię zakupy, ale płacę za nie PRZELEWAMI! Zakupy w sklepach robi dla mnie znajomy, któremu przelewa pieniądze PRZELEWEM, sam nie mam czasu na błąkanie się po sklepach.
    Poza tym lubię płacić gotówką, bo jest duuużo szybciej!

Nie potrafisz sobie tego wyobrazić, to masz ubogą wyobraźnię!

I tak! Nie dam okraść się bankowi za to, że trzymając moje pieniądze nie jest w stanie zapewnić mi darmowej wypłaty moich własnych pieniędzy z ich banku!

Niech zrobią limit roczny, to wtedy bez problemu takie limity uda mi się dotrzymać, ale żebym co miesiąc miał pilnować abym zapłacił każdą kartą po 100 zł to już przesada. Nie mówiąc o tym, jak jestem na 2 miesięcznej delegacji w Meksyku - i mam płacić tylko dlatego, że nie jestem w kraju i nie mogłem zapłacić kartą?

Ja szanuję swoje pieniądze, może dlatego do jakichś doszedłem, ale jak dla Ciebie 2 zł, to pryszcz, to świetnie, dawaj się kroić dalej wszelkim bankom, instytucjom, itp. itd. to tylko 2 zł.
  • Gość: Mac IP: 57.66.195.* 03.06.11, 10:17
    Masz rację nie doczytałem tego przykładu - mój błąd.
    Ale dalej mam Cię za trolla:) Wydać stówkę miesięcznie to nie jest żaden problem. W to że wszystko kupujesz przez net, lub robi to dla Ciebie znajomy nie wierzę, to nie jest kwestia braku wyobraźni, wręcz przeciwnie:)
    Choćby głupie tankowanie paliwa to jest spokojnie stówka od strzału. Chyba że paliwo też kupujesz przez net, lub kiedy w trasie Ci się kończy wacha dzwonisz do znajomego, żeby natychmiast przyjechał i zapłacił, bo chcesz zatankować. Oddasz mu oczywiście przelewem.
    I w końcu - te 2 zł to nie kradzież. Dostajesz pewną usługę, jest nią dostęp do karty debetowej. Jeśli jej nie używasz, to płacisz. Jeśli nie chcesz płacić - zrezygnuj. W końcu i tak za wszystko płacisz przelewami i wysługujesz się znajomymi.
    Ciekawe też, że nia masz czasu błąkać się po sklepach i wykorzystujesz do tego innych, tymczasem masz czas bć pianę na forum o głupie 2 zeta. Zły troll, zły!
  • Gość: HH IP: 78.133.163.* 03.06.11, 10:30
    I znowu nie trafiłeś.
    Nie jeżdżę codziennie samochodem, powiem więcej, często auto stoi przez miesiąc w garażu i nie wyjeżdża ani na chwilę, gdy jestem np. na delegacji zagranicznej.
    Dlatego gdybyś czytał faktycznie ze zrozumieniem, wiedziałbyś, że nie chodzi mi o sam limit, ale o jego okres. Dla mnie nie będzie problemu wydać i średnio 200 zł na miesiąc kartą, ale nie każdego miesiąca, w jeden miesiąc nie zapłacę nic, w inny nawet kilka tysięcy i dlaczego mam być obciążany 2 zł za miesiąc w którym niczego nie kupiłem przy pomocy plastyku?
    I tak, potwierdzam, nie mam czasu na błąkanie się po sklepach ale "w internecie siedzę" kilkanaście godzin dziennie - taka praca.
  • gambiting 03.06.11, 14:35
    To może napisz od razu do wydziału komunikacji,żeby Cię zwolnili z opłaty za samochód,bo przecież Ty jesteś na delegacji, auto stoi w garażu,a ubezpieczenie trzeba płacić i tak czy siak.....zresztą jak masz kartę teraz to nie będziesz płacił. Dopiero jak Ci się skończy ważność to po prostu nie przedłużaj umowy i tyle.

Aha i jeszcze jedno - nie opowiadaj głupot,że wyjeżdżasz za granicę na długie okresy czasu,a nie korzystasz z karty. Rozumiem,że w meksyku też robisz przelewy z mbanku? Czy znajomy jedzie z Tobą? Albo zabierasz parnaście tysięcy pesos w kieszeni? Za granicą się korzysta tylko z karty, nie słyszałem o żadnej bezpiecznejszej metodzie.
  • gambiting 03.06.11, 14:32
    Powtórzę raz jeszcze - będziesz na dwumiesięcznej delegacji w meksyku i trzęsiesz się o te 4zł które Ci bank "ukradnie"? Wiesz co,ja Ci dam te 4zł,tylko idź sobie już i nie gadaj głupot.
  • Gość: mosiu IP: *.adsl.inetia.pl 03.06.11, 15:35
    To mi też daj.

Podać numer konta?
  • gambiting 03.06.11, 14:28
    Tyle tylko,że jak sam przyznałeś, trochę jednak tą kartą płacisz. Czyli raczej nie będzie tej opłaty 2zł co miesiąc,tylko sporadycznie. Czyli średnio zakładam,że rocznie zapłacisz do banku 20zł. Czy za te 20zł naprawdę chce Ci się marnować godziny na załatwianie rachunku gdzie indziej, zabawę z nowymi kartami, umowami itp? Ja bym wolał swój czas uszanować. Zresztą jak do tej pory przeglądnąłem wszystkie posty i nie widzę ani jednego,który by mówił,który inny bank ma darmowe konto, karty nawet za te 2zł miesięcznie i DARMOWE korzystanie z karty za granicą, co jest według mnie największą atrakcją mbanku bo bardzo często korzystam z karty poza krajem.
  • Gość: Commodore 64 IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.11, 20:35
    Kilkadziesiąt tysięcy to masz w pudełku w Monopoly.
  • Gość: HH IP: *.silesiamultimedia.com.pl 02.06.11, 20:45
    Jeśli dla Ciebie kilkadziesiąt tysięcy to dużo, to nie mój problem - i nie oceniaj innych swoją miarą.
  • Gość: Kumpel IP: *.connected.pl 03.06.11, 14:20
    Chłopie chcesz mieć komfort to sobie otwórz konto private banking- wtedy dopasują ci warunki do twoich potrzeb. Jesteś w najtańszym banku dla cebulaków (którym jesteś bo pewnie trzęsiesz się nad każdą złotówką) to nie miej pretensji, że cię traktują odpowiednio.
  • gambiting 03.06.11, 14:29
    Ludzie ale wy jesteście prości. Ktoś używa nie tego co wy i od razu trzeba go obrażać?
  • heyjoe23 03.06.11, 22:51
    @HH: Z Twojego zdania odnosnie kilkudziesięciu tysięcy wnioskuję, że nie jest to (te kilkadziesiąt tysięcy) dużo. To ile dla Ciebie znaczy 2 PLN? Oczywiście: zasady mBanku typu "Wszystko za 0 PLN" to jedno, ale wydaje mi się, że oceniając Ciebie po wpisach 2 PLN dla Ciebie to kwota niezauważalna. Przypuszczam, że protestujesz dla idei.
    Problem w tym, że mBank ma takich protestujących w pompie. Dopóki nie przeniesiesz się (Ty i inni krzyczący na forum) gdzieś indzie, to mBank będzie się śmiał z takich forumowych napinek.
    Ja konto w mBanku miałem i będę miał. Patrząc na liczbę postów przeciwników tych 2 PLN na miesiąc widać, że gdyby oni tyle samo czasu, co na pisanie tych postów poświęcili na kontrolę, czy w danym miesiącu zapłacili już 100 PLN kartami czy nie, to "obsłużyli by" już kilka miesięcy.
    Po prostu trzeba robić swoje: pilnować 100 PLN na miesiąc, wypłacać z bankomatów kwoty jak najmniejsze (robiąc "na złość" mBankowi - była o tym mowa gdzieś w tym wątku), albo po prostu przenieść się do innego banku, zamiast wylewać tutaj żale - nikt nikogo w mBanku nie trzyma. Miałem konto w Multibanku niemal od początku - jak wprowadzili opłaty za konto bez możliwości zwrotu - przeniosłem się do mBanku. Jak uniemożliwią "uzyskanie" braku opłaty za kartę (np. i 10000 PLN nie wystarczy na miesiąc), to się wyniosę gdzie indziej. Pod tym względem (wybór banku, gdzie się ma konto) to wolny kraj.
  • Gość: Wrum IP: *.dynamic.mm.pl 03.06.11, 02:32
    Taa, i to mówi ktoś kto korzysta z usług banku w zasadzie dla studentów i biedaków :) Bo takie było pierwotne założenie banku, i nadal jest. Nikt z pieniędzmi nie trzyma w mBanku kasy nawet ze względu na wręcz komiczne lokaty.
  • Gość: Gościoffka IP: *.home.aster.pl 02.06.11, 19:46
    2 zł to żaden dramat, ale darmo znaczy darmo a nie 2 zł albo brak 2 zł ale tylko gdy .. Jakiś czas temu zabrałam lokaty, potem zrezygnowałam z e-karty ale konto, debetówkę i kredytówkę trzymałam trochę z przyzwyczajenia trochę przez sentyment (ponad 8 lat w mBanku) ale teraz ta zmiana i Wasze komentarze sprawiły że siedzę w necie i sprawdzam oferty kont i dziwię się że aż tyle zmian nastąpiło w ofertach. Jest w czym wybierać i im więcej ofert przeglądam tym sentyment mniejszy ... :) Myślę, że ta zmiana przy 'delfinku' będzie dla wielu osób impulsem do rozeznania się w rynku i wróżę spore przetasowania. Jak tak czytam to myślę że getinonline będzie miał wielu nowych klientów niebawem ..
  • Gość: bolek IP: *.trzebinia.mm.pl 02.06.11, 20:55
    Po roku masz bilet do multiplexu na film, który obejrzy ktoś z BRE a nie ty.
  • Gość: tt IP: *.adsl.inetia.pl 04.06.11, 23:10
    Tu masz rację, sam rozglądam się za nowym bankiem. Konto może jeszcze zostawię tylko pozbędę się na razie karty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka