Dodaj do ulubionych

Co jest pewniejsze obligacje skarbowe czy lokata?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.12, 11:00
Co jest bezpieczniejsze obligacje skarbowe (emitent Ministerstwo Finansów) czy zwykła lokata bankowa (z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym).

Jeżeli bank upadnie to BFG zwróci mi lokatę w 100% bez odsetek (mała kwota drobny ciułacz).
A jeżeli Ministerstwo Finansów ogłosi bankructwo państwa (przekroczenie progów zadłużenia) to w jakim stopniu odkupi obligacje.

Czy jak kraj bankrutuje to czy działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Np czy drobny ciułacz grecki odzyskał w 100% pieniądze od swojego państwa po zapadalności obligacji skarbowych.

Jak wygląda bankructwo państwa (np Argentyny) i co się dzieje z lokatami w bankach i obligacjami skarbowymi?
Edytor zaawansowany
  • Gość: drobny ciułacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 14:08
    cisza ?
  • Gość: CV* IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.12, 20:08
    Nikt nie wie, co by się stało gdyby państwo rzeczywiście ogłosiło bankructwo - bo i skąd to wiedzieć. Taki przypadek od zakończenia II WŚ nie miał w cywilizowanym świecie miejsca. Ale raczej przepadłyby wówczas wszelkie oszczędności pieniężne. Hiperinflacja w kilka tygodni lub w najlepszym wypadku miesięcy zbiłaby wartość papierowego pieniądza do zera, więc nie miałoby żadnego znaczenia czy mógłbyś te pieniądze z banku wypłacić czy nie. Runu na banki - wszystkie na raz - napewno żaden BFG by nie wytrzymał. Jeśli państwo naprawdę zbankrutowane - no to przestaje płacić pensje urzędnikom, organom administracji, policji, wojsku, sądom, służbie więziennej itp., przestaje też wypłacać emerytury i renty - spróbuj sobie wyobrazić co by to mogło oznaczać... jeśli uważasz taki scenariusz za realny, to chyba jedynymi sensownymi dla ciebie inwestycjami są: broń, złoto, konserwy i betonowy schron.
  • Gość: wafelek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.12, 21:13
    Jeżeli obligacje u nas w Polsce to myślę, ze w okresie 2 lat w przód nie będziemy zmuszeni do ogłoszenia bankructwa, w takim wypadku pewniejsze wydają się obligacje.
    Jednak jw. nikt nie wie co stało by się po bankructwie, więc na dłuższy okres jednak chyba lepszą opcją będzie lokata.
  • Gość: drobny ciułacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.12, 10:58
    Może jeszcze Ktoś się wypowie?
    Zależy mi na dyskusji
  • Gość: guzeczek09876 IP: *.play-internet.pl 13.04.12, 23:17
    Tak czy siak wolę lokaty..i to niekoniecznie w bankach, bo teraz oprocentowanie to czesc z nich ma strasznie niskie..dlatego zdecydowanie lepiej jest ulokowac kase np w skoku wołomin itp. polski kapitał a i oprocentowanie znacznie wyzsze.
  • bystry_1 13.04.12, 23:19
    A o których obligacjach mówisz? I jakie lokaty z nimi porównujesz? I jeszcze podstawowe pytanie czemu akurat taką formę inwestowania wybierasz? Czy zadowala Cię zysk na poziomie inflacji? Może warto zastanowić się nad rynkiem forex? W branży w której pracuje znam osoby inwestujące na tego typu rynkach. Przyjmując minimalne ryzyko jesteś w stanie otrzymać roczną stopę zwrotu na poziomie 12-16% Czy nie warto zainteresować się tego typu inwestycją?
  • Gość: drobny ciułacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 12:43
    Dla mnie ważniejsze jest jak najmniejsze ryzyko utraty kapitału.
    Nie ufam rynkowi typu Forex, ani tzw specjalistą od tego rynku.
    Kiedyś grałem na GPW i niestety byłem "dawcą".

Dla porównania mam lokaty w bankach z gwarancją BFG i obligacje skarbowe emitowane przez M. Finansów.
  • herkson 14.05.12, 13:02
    Jedno i drugie jest pewne, ale to żaden zysk. Jeśli posiadacie kapitał to polecam obserwowanie tego serwisu - oferty.biz.pl
    Na magazynach można teraz naprawdę dobrze zarobić. Wszystko kwestia odpowiedniego kapitału i czekania na sprzedażowy moment.
  • Gość: pola IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.12, 14:36
    Myślę, że lepsza i pewniejsza jest lokata bankowa w polskim banku. Fakt, oprocentowanie
    niskie, ale taki bank jest chyba pewniejszy niż np. rząd, który w każdej chwili może ogłosić, że nie ma z czego spłacać długów (ogromnych!). A te wszystkie produkty śmieciowe, proponowane
    przez śmieciowych analytyków i te szemrane akcje lepiej omijać z daleka!
  • Gość: moneymoney IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.12, 12:56
    Ja kieruje sie troche innymi priorytetami: co mi daje wiecej zysku. I co by nie mówić lokata - o ile się jej poszuka i znajdzie dobrą. Przykładowo średnie ich oprocentowanie jest ok 4%, natomiast w sektorze pozabankowym np skok wołomin mozna znaleźć lokate duzo lepszą na ponad 7% i to jest duzo bardziej opłacalne.
  • Gość: niro IP: *.play-internet.pl 20.05.12, 21:39
    Zarówno Obligacje jak i lokaty bankowe pod względem bezpieczeństwa są na tym samym poziomie . Pozostaje jedynie kwestia okresu na jaki chcemy ulokowac pieniazki , wielkośc oferowanych odsetek , oraz dostepność kapitału. Obligacje to na ogół lokata długoterminowa. Banki oferują okresy deponowania od 1 miesiaca do 2 lat , a zatem wybór wiekszy. Odnosnie oprocentowania to jak dobrze poszukać, to lokaty "na teraz" można w bankach znalezć powyzej 6% i niekoniecznie zatem w SKOK.
  • Gość: oszczedzanie123 IP: *.ists.pl 14.07.12, 20:26
    Na razie nie ma takich obaw, żeby nie odzyskać pieniędzy z lokaty.
    Polecam porównanie lokat bankowych.
  • Gość: jaki-bank? IP: *.ists.pl 17.07.12, 11:54
    W Getin Banku zawsze mają atrakcyjne oferty lokat. I nie trzeba wcale konta zakładać.
  • tomasz876 23.08.12, 23:30
    Gość portalu: jaki-bank? napisał(a):

> W Getin Banku zawsze mają atra
    > kcyjne oferty lokat. I nie trzeba wcale konta zakładać.

o getin banku poczytaj sobie tutaj forum.gazeta.pl/forum/w,383,117326220,117326220,Oszukani_przez_GETIN_BANK_na_lokacie_.html już pare osób się na nich przejechało

Inwestowanie w poniedziałki o 20:30 prezentacja online dotycząca obligacji, nieruchomości, złota.
  • tetsuo2 17.07.12, 14:49
    Myślę że jak już mówimy o bankructwie tego lub innego, to pewniejsze to jest złoto ;-)
    --
    lubię pić i grać w gry, a jak się tym zmęczę to nawet analizuję wystąpienia publiczne ale zazwyczaj tylko siadam i oglądam amerykański wrestling w TV. Mój ulubiony zawodnik to John Cena :-)
  • Gość: JanuszGGGG IP: *.play-internet.pl 22.08.12, 21:33
    Bardziej pewne (oczywiście przy braku założenia że kraj zaliczy klapę-bo wtedy nikt ci nic nie odda) sa obligacje, jednak wysokosc ich oprocentowania, sprawa, że cysk i coś ponad zysk zjada ci inflacja. W sumie mimo wszytko najbardziej pewne jest podzielenie inwestycji na drobneijsze i zainwestowanie ich w róźne instrumenty. Np kontrakt inwestycyjny 1000zł na 3 miesiące, do tego lokata 2000 na 12 miesięczy. Na własnym przykładzie podam ci, że przy tym kontrakcie na 3 miesiące otrzymałem więcej niz za 12 miesiecy w banku. jeden problem, że i ryzyko jest wyzsze, bo 20 razy może być zysk a za 21 strata
  • tomasz876 23.08.12, 23:38
    Gość portalu: JanuszGGGG napisał(a):

> Bardziej pewne (oczywiście przy braku założenia że kraj zaliczy klapę-bo wtedy
    > nikt ci nic nie odda) sa obligacje, jednak wysokosc ich oprocentowania, sprawa,
    > że cysk i coś ponad zysk zjada ci inflacja. W sumie mimo wszytko najbardziej p
    > ewne jest podzielenie inwestycji na drobneijsze i zainwestowanie ich w róźne in
    > strumenty. Np kontrakt inwestycyjny 1000zł na 3 miesiące, do tego lokata 2000 n
    > a 12 miesięczy. Na własnym przykładzie podam ci, że przy tym kontrakcie na 3 miesiące otrzymałem więcej niz za 12 miesiecy w
    > banku. jeden problem, że i ryzyko jest wyzsze, bo 20 razy może być zysk a za 2
    > 1 strata

Istnieją nie tylko obligację państwa, są też tak zwane obligacje korporacyjne i tam są większe zyski.
    Co do lokata to takie podstawy w tabelce www.bfg.pl/sites/default/files/hybrydowe-tabelka.gif

--
    Inwestowanie w poniedziałki o 20:30 prezentacja online dotycząca obligacji, nieruchomości, złota.
  • malgoterka 11.11.13, 16:45
    Wolę kupować obligacje skarbowe, nigdy się nei zawiodłam, zawsze dostałam co mi obiecywano. Kupuję w PKO BP, pod koniec roku będę odnawiać wykup, i tym razem kupię na 13 miesięcy, jest ciekawe oprocentowanie jak na ponad 1 rok:
    1% - w pierwszych 5 miesiącach (od 1 do 5 miesiąca)
    3% - w kolejnych 7 miesiącach (od 6 do 12 miesiąca)
    13% - w 13 miesiącu
    Myśleliście może o tej ofercie ???
  • Gość: niro IP: *.play-internet.pl 11.11.13, 17:32
    Żadna rewelacja te obligacje . Zysk poniżej 3 % w skali roku. W niektórych bankach online, lub w oddziałach , znajdziesz lepsze oprocentowanie . A gwarancje depozytu te same .
  • kamil.za 14.11.13, 09:02
    ja bym wybrał lokatę (wyższe oprocentowanie) a myślę, że jeszcze nie jest ten czas by martwić się o wypłacalność banków, poza tym można pobawić się inwestycjami w ziemię, mieszkania, złoto, obligacje jak dla mnie są marną inwestycją
  • przem00l 14.11.13, 14:52
    Wg mnie - obligacje skarbowe sa pewniejsze. Ale tak czy siak zysk na tym czy na tym jest minimalny, wiec moze lepiej gielda?
    --
    szybka pożyczka bez biku
  • milek39 25.11.13, 10:27
    Ja kupiłem dostępna w listopadzie obligacje w PKO BP. Będzie pewny zysk, nieduży ale pewny i większy niż na lokacie.
  • kamien86 10.08.18, 17:14
    moim zdaniem pewne są kryptowaluty, niewazne jak przedstawiają je nasze wladze. Postanowiłem zacząc się nimi interesować, dlatego szukam ciekawych książek o krypto, jeżeli ktoś jest w stanie coś polecić to byłbym wdzięczny.
  • edkinko 14.08.18, 11:16
    Inwestować w nie warto, bo to kapitał, który nie zniknie - tak, jak piszesz, wbrew temu, co mówią rządzący. Warto się zainteresować, tak jak blockchainem, który jest podszewką dla całego bitcoina.

_______
    Synerga.fund: synerga.fund/
  • edkinko 14.08.18, 11:04
    A może fundusze inwestycyjne?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka