Dodaj do ulubionych

Przelewy zagraniczne. Gdzie najlepsze konto ?

20.08.13, 17:02
Wyjezdzam do pracy za granice. Jaki bank z jakim kontem ma najkorzystniejszą ofertę na przelewy zagraniczne ? Przewalutowanie.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Maciek IP: *.dynamic.chello.pl 20.08.13, 17:07
    Zależy jaka to zagranica i jaka waluta.
    Jak strefa euro, to w wielu bankach masz przelew SEPA za 5 zł
    Jak zarabiasz w tej samej walucie, w jakiej masz konto, to nie ma przewalutowania.
    Walutę lepiej samemu w kantorze wymieniać, bo kursy bankowe są zwykle mniej korzystne.
  • foruumowicz 20.08.13, 17:17
    Praca w Niemczech, waluta euro. Mam 1 Konto w Credit Agricole, lecz ten bank nie jest zbyt korzystny co do przewalutowania. Za każde 1000 zł chyba 100 zł prowizji (lecz nie jestem pewny w 100%). Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa. Czy jakakolwiek wpłata na konto polskie od niemieckiego pracodawcy automatycznie przewalutuję pieniądze, mimo że nie chcę ? Wyciągając w Niemczech te pieniądze w bankomacie w walucie euro ( zapłacę tylko za pobór z bankomatu ) ? Chce uzyskać informacje jakie konto jest najlepsze gdzie najmniej pobierają kasy za te wszystkie procedury. Nigdy nie miałem przelewów zagranicznych ( może raz), dlatego nie mam zielonego pojęcia w tych sprawach.
  • Gość: anonim IP: *.multimo.pl 20.08.13, 17:56
    załóż sobie konto w alior sync w euro. przelewy sepa z Niemiec do polski będą szły w euro. kurs wymiany w razie czego mają możliwy do przełknięcia. lukasa nie używaj do takich operacji, nie pobiorą 100pln, ale stracisz.
  • yasheya 21.08.13, 18:10
    A po co tak kombinujesz? Nawet jak bank Ci nie przewalutuje to zapłacisz za wypłatę z bankomatu w Niemczech.
    Nie lepiej założyć rachunek w dowolnym banku w Niemczech?
    Takim, który jest najbliżej miejsca zamieszkania, pracy i ma dużo bankomatów.
    Tak będzie z pewnością najtaniej
    --
    CUIUSVIS HOMINIS EST ERRARE, NULLIUS NISI INSIPIENTIS IN ERRORE PERSEVERARE
  • yasheya 21.08.13, 18:39
    Jeszcze jedno- pracujesz w Niemczech, konto masz w Polsce a więc przelewy będą szły Niemcy-Polska.
    Koszt przelewu zagranicznego w Twoim banku nie ma dla Ciebie znaczenia, bo nic nie będziesz wysyłał.
    --
    CUIUSVIS HOMINIS EST ERRARE, NULLIUS NISI INSIPIENTIS IN ERRORE PERSEVERARE
  • foruumowicz 21.08.13, 23:47
    Konto już mam założone w Alior bank. Założyłem sobie zwykłe za które nic nie uiszczam miesięcznie oraz walutowe. Za walutowe tylko 5 zł miesięcznie + za każdy pobór z każdego bankomatu gotówki w Niemczech 5 zł. Operacje przewalutowania gotówki z euro na polskie robię sam dokonując to na swoim koncie internetowym widząc wcześniej (korzystny) bankowy kurs waluty.
  • foruumowicz 20.08.13, 20:59
    Dzwoniłem do Aliora jutro jestem umówiony na wstępne spotkanie
  • Gość: Vesper IP: *.nordeabank.pl 21.08.13, 15:05
    Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zabrać się za przelew zagraniczny i w ogóle zdobyć nieco wiedzy o przelewach zapraszam do moich porad w tej kwestii: www.zaradni.pl/biznes-i-finanse/jak-samodzielnie-wyslac-przelew-zagraniczny/1,9461 oraz www.zaradni.pl/biznes-i-finanse/przelewy-bankowe-jaki-wybrac-zeby-duzo-nie-stracic/1,9409 . Można wzbogacić swoją wiedzę o to, jaki przelew wybrać, jakie moga być potencjalne koszty, od czego zależą. Warto na przykład zwrócić uwagę, że nawet jeśli będziesz mało płacił w banku w Polsce za prowizje za przelew za granicę, to jeśli jest to jakiś mały bank w Psiej Wólce, to prawdopodobnie posiada mało korespondentów - a wtedy koszty przelewu rosną nieubłaganie. No chyba że to przelew SEPA w euro. Zachęcam do krótkiej lektury porad.
  • Gość: Vesper IP: *.nordeabank.pl 21.08.13, 15:09
    Jeszcze dodam żebyś zwrócił koniecznie uwage żeby nie płacić dodatkowo za przychodzący SEPA - widziałam takie kuriozalne opłaty w kilku bankach. A przewalutowanie wyeliminujesz kontem w EUR. Mbank ma do konta w EUR kartę (pierwszy rok bezpłatny, potem płacisz, ale jak będziesz co roku zastrzegał i zamawiał nową to nie płacisz - tu tez moge odnieść do porady o oszczędzaniu na opłatach za kartę www.zaradni.pl/biznes-i-finanse/jak-oszczedzac-na-oplatach-rocznych-za-karte-debetowa-lub-karte-kredytowa/1,2648) Tą karta mógłyś się posługiwać w Niemczech bez problemu. Samo przewalutowanie banku rzadko się opłaca w stosunku do kursu rynkowego.
  • Gość: nn IP: 46.189.28.* 22.08.13, 19:22
    Wyjeżdżasz do pracy w Niemczech. Załóż sobie konto giro w Niemczech, w jakiejś lokalnej sparkassie albo postbanku. Jest tego od groma. Dostaniesz kartę EC, którą będziesz mógł płacić wszędzie, w odróżnieniu od polskiej karty kredytowej, która - zdziwisz się - nie działa w wielu miejscach. Będziesz mógł wypłacić gotówkę w oddziale. Po kiego grzyba kombinować z Aliorem to już zupełnie nie rozumiem.
  • Gość: maniek IP: *.204.93.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.08.13, 15:36
    bo wygodniej jest mieć konto w polskim banku, zwłaszcza jeśli praca zagranicą jest tymczasowa. a karta aliora działała wszędzie.
  • excel997 22.11.17, 16:43
    A nie lepiej otworzyć konto walutowe? Zawsze można się dogadać z pracodawcą, że przeleje wynagrodzenie na polskie konto.
  • Gość: Matt IP: *.static.as9105.net 04.12.17, 19:08
    Kursy w bankach są mniej korzystne, zamiast placić za konto walutowe lepiej robić przelewy.
    Pierwszy przelew do 500 funtów za darmo i rzeczywisty kurs jak na giełdzie- transferwise.com/u/mateuszs78
    Ew. korzystam też z Cinkciarza. Szybkie przelewy.
  • seba.orlik 30.05.18, 09:40
    W sumie to najlepiej porównać oferty. Jest wiele stron tego typu.
  • 71tosia 07.06.18, 21:20
    nie znam banku ktory mialaby niskie oplaty za walutowe przelewy zagraniczne. Korzystam z transferwise.com, oplaty sa niskie, kurs wymiany korzystny, wada jest to ze nie mozna zrobic przelewu np z konta w Polsce w Euro na konto zagraniczne w tej samej walucie i na przelew czeka sie kilka dni.
  • fajny-g-wiazdor 08.06.18, 19:59
    Tylko raz korzystałem z PAYPAL kuzyn przesłał mi dolary kanadyjskie wypłaciłem bez problemu w złotówkach nie pamiętam kosztu przewalutowania wydawał mi się korzystny, a najważniejsze jest odebranie pieniędzy tego samego dnia. Wystarczy mieć zwykłe konto w banku z kartą, a w PAYPAL podajesz numer konta bankowego i problem z głowy jest tak, że podajesz swój e-mail zamiast całej procedury wypisywania przelewu nardzo mi się to spodobało.

--
    >Pozdrawiam
    >fajny-g-wiazdor
    pozyczajzdomu.pl
    Jak zrzabiać w domu
  • Gość: dragonek43 IP: *.netdrive.pl 27.09.18, 19:22
    ja bym zakładał revoluta, na tej stronie masz link(finhack.pl/revolut/) i za free możesz go założyć. Wymieniasz kase na revolucie -->przelew na konto za free ---> przelew docelowy z banku, który ma najtansze przelewy. Druga opcja przelew bezposrednio z revoluta do danego banku
  • Gość: gigi IP: *.box3.pl 02.11.18, 22:56
    Szukam konta gdzie wypłaty za granica będą darmowe ,oferta jest spora .
  • Gość: dagawaga IP: *.play-internet.pl 03.11.18, 13:17
    we wszystkich bankomatach?
  • zojana 13.11.18, 22:29
    nie każdy bank daje taką ofertę
  • fernandezi 12.12.18, 23:54
    To jakby logiczne, gdyby wszytkie bankomaty dawały takie same oferty to powstałby jeden wielki bank :P Tak to kazdy ma wybór i może zadecydować czego potzebuje bardziej. Ja wybrałem darmowe wypłaty i darmowe konto ;)
  • fernandezi 12.12.18, 23:53
    Jeżeli chcesz przy tym mieć darmowe konto + wypłaty to oferta bardzo ci się zawęża ;)
  • oszczednyy 03.12.18, 13:02
    polecam Revoluta! To faktycznie najlepsze do tego konto.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.