Dodaj do ulubionych

Czy nadchodzi czas małych spółek na GPW ? TAK !

05.10.14, 07:22
Czy nadchodzi czas małych spółek na GPW w Warszawie ? TAK !

Niezależny analityk giełdowy z Poznania, wieloletni komentator ,,Gazety Giełdy Parkiet” oraz ,,Rzeczpospolitej” twierdzi, że tak.

Wysuwa 2 argumenty.

Po pierwsze wskazuje, że między końcem października drugiego roku po wyborach w USA (np. 2014) a końcem kwietnia roku następującego bezpośrednio przez kolejnymi wyborami prezydenta (np. 2015) najlepiej zachowują się spółki małe

Po drugie: wysuwa jeszcze inny argument..

Na tworzonym w oparciu o dane miesięczne wykresie siły względnej WIG 250 / WIG20 po uprzednim wejściu oscylatora stochastycznego do strefy wyprzedania pojawiła się formacja przenikania hossy.

Sławomir Kłusek zauważa,, że ,,W dotychczasowej historii GPW w Warszawie 6 razy mieliśmy do czynienia z przypadkami, w których po uprzednim wejściu oscylatora stochastycznego do strefy wyprzedania na wykresie WIG 250 / WIG20 tworzonym w oparciu o dane miesięczne) pojawiła się formacja objęcia hossy (która w swym wydźwięku jest bardzo podobna do formacji przenikania hossy). Po pojawieniu się w przeszłości tego typu układu technicznego (pojawieniu się formacji objęcia hossy po uprzednim wejściu oscylatora stochastycznego do strefy wyprzedania) zawsze było tak, że w okresie kolejnych 12 miesięcy rósł zarówno indeks małych spółek jak również indeks dużych spółek, przy czym średnio rzecz biorąc indeks małych spółek rósł mocniej”.

Sławomir Kłusek jest analitykiem giełdowym. W latach 2002 – 2009 zamieszczał swe komentarze giełdowe w ,,Gazecie Giełdy Parkiet” a w latach 1997 – 2008 w "Rzeczpospolitej"

analizy-rynkowe.pl/raport-tygodniowy-9-2/
Edytor zaawansowany
  • Gość: zulus'czaka IP: *.play-internet.pl 05.10.14, 13:38
    A wróżka Jadzia twierdzi coś innego . :-(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka