Dodaj do ulubionych

Który bank do przelewów w euro?

19.10.14, 08:37
Potrzebuję konta walutowego, na które będą przychodzić zagraniczne przelewy w euro.
Mam już takie konto w Nordea, ale godziny pracy banku kolidują z moimi i trudno mi coś załatwić ( np. wypłaty w eu) bez brania wolnego.
Chciałabym by przelew przychodzący w euro można było szybko zamienić na złotówki bez wychodzenia do banku.
Mam konto złotówkowe w mBanku z którego płacę rachunki; chcę je zasilać z przelewów zagranicznych zamienionych na złotówki.
Może odpowie mi ktoś, kto wie jak korzystnie to zorganizować? Biorę też pod uwagę założenie konta w innym banku, ale zależy mi na prostej i szybkiej obsłudze przez internet bez "zdzierstwa".
DZięki z góry za pomoc ;).
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 19.10.14, 09:44
    Konto walutowe masz.
    Teraz potrzebujesz znaleźć kantor, żeby wymienić euro na złotówki po dobrym kursie i tanio lub wcale zapłacić za przelew.
    Kantorów internetowych (wymiana bez wychodzenia z domu) jest mnóstwo. Kilka prowadzą banki. Teraz zdaje się niezłe kursy ma kantor Aliora, ale sama sprawdzaj
    kantor.aliorbank.pl/
    forum.gazeta.pl/forum/w,24,154969591,,Ktory_kantor_internetowy_jest_obecnie_najtanszy_.html?v=2

• annash1 19.10.14, 12:08
    No tak, nie dopisałam że w banku w którym mam konto walutowe nie mam obsługi przez internet. Stąd konieczność osobistej wypłaty waluty i trzymając ją w garści idę do kantoru stacjonarnego.
  • koziorozka 20.10.14, 14:47
    Zacznij od załatwienia w obecnym banku dostępu przez internet.
    Potem na spokojnie się rozejrzysz, czy przenosić konto walutowe do innego banku czy zostać i zarejestrować się w jakimś kantorze.
  • kuzkov 19.10.14, 16:15
    Według mnie najwygodniej założyć konto w Kantorze Walutowym Alior. Euro wpływałoby na rachunek w kantorze. Od razu możesz je zamienić na złotówki i przelać do mbanku. Aliorowy kantor ma dobre kursy - spread na euro to mniej niż 3 grosze, podczas gdy w kantorze stacjonarnym spread jest w granicach 15-20 groszy. Oczywiście wszystko załatwiasz bez wstawania od komputera.
    Dodatkowo walutę można wypłacać w kasach Alior, jeśli zdarzy się sytuacja, że jednak będziesz potrzebować waluty, a nie złotówek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.