Dodaj do ulubionych

Jak działa kantor walutowy alior?

21.03.15, 06:51
Chodzi mi konkretnie o taką sprawę. Załóżmy że otwieram tam konto w tym banku-kantorze i chcę kupić 100€ za złotówki. W aliorze nie mam konta osobistego tylko musiałbym jakoś to przelać z innego banku (złotówki). Jak to się odbywa? Przy złozeniu zamówienia 100€ podaję numer konta z którego ma być ściągnięta kwota czy wcześniej sie przelewa złotówki na jakies konto? Chyba nie na to które zakładane jest razem z rejestracją bo to jest walutowe wiec tam złotówek się raczej nie przeleje. I dalej. 100€ trafia po zakupie na konto walutowe i potem chce je sprzedać - wymienić na złotówki. I znów. Gdzie te pieniądze trafiają? Muszę podać im moje konto do wpłaty czy jak? Nie bardzo rozumiem jak w takich kantorach rozwiazuje się kwestie przelewów złotowych bo oni przy rejestracji zakaldają konto walutowe a tam raczej złotówek nie przeleją tak abym mógł sobie je przelać na konto z którego korzystam na codzień
Edytor zaawansowany
  • alpepe 21.03.15, 09:36
    Ja mam akurat polskie firmowe w banku alior. Jak przychodzi euro od kontrahenta na konto walutowe alior, to wpłacam do kantoru na konto walutowe, potem sprzedaję i mam do dyspozycji, zostawić to na koncie złotówkowym w kantorze, albo wysłać na konto w banku, z reguły przelewam za jednym zamachem. Kiedyś potrzebowałam dolary, to zostawiłam te pieniądze na koncie złotówkowym w kantorze, kupiłam, co zostało z polskich złotych, przelałam na złotówkowe, dolary na konto dolarowe. Zdaje mi się, że po prostu musisz sobie przelać do kantoru szacowaną kwotę, wymienić, i jak ci zostanie złotówek, to przelać z powrotem na swoje konto w banku, a dolary na konto dolarowe, czy gdzie tam chcesz. Czyli raczej żadnego obciążania konta w innym banku nie ma. Przelewasz do kantoru złotówki, kupujesz, za ile cię stać, reszta albo siedzi w kantorze na koncie złotówkowym, albo przelewasz na swoje konto.
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • alpepe 21.03.15, 09:38
    Teraz w kantorze mam trzy konta: złotówkowe, euro i dolarowe. Po prostu dodaje się konta dla różnych walut.
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • tacx 21.03.15, 13:05
    Hmm... rozumiem że kantor jest też czymś w rodzaju konta/depozytu. Chyba musiałbym zarejestrować się w tym kantorku żeby to jakoś zrozumieć. To kantor ma oddzielne konto? Myślalem że przy rejestracji zakłada się obowiązkowo walutowe ( a to jest jakby "obok" kantoru dla przechowywania waluty). A teraz słysze że można wpłacić do kantoru czyli rozumiem że będę miał jakies specjalny numer konta na który będę przelewał złotówki.
  • Gość: yo IP: *.adsl.inetia.pl 28.06.15, 19:16
    UNIKAC wymiany walut w weekendy -> alior-sknera podwyzsza wtedy spready

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.