Dodaj do ulubionych

pomocy szukam konta

29.03.15, 21:32
i nie zawaham sie go zmienic ;-)

a tak powaznie to moj bank po raz kolejny wprowadzil dodatkowe oplaty skutecznie zachecajac mnie to zmiany konta po przeszlo 10 latach - warunki konieczne

- wlasny login i haslo do systemu (w niektórych bankach login jest narzucony)
- darmowe przelewy (warunek konieczny)
- autoryzacja przelewow przez sms (warunek konieczny)
- bezplatne bankomaty euronet (nie jest to warunek konieczny)
- mala lub zerowa oplata za prowadzenie rachunku (stale a nie w promocji bo nie chce zmieniac konta co roku)

- konta potrzebuje 2 - dla siebie i malzonki - na oba beda regularne wplywy i jakis maly depozyt, do obu potrzebujemy karte platnicza, nie bedzie karty kredytowej i lokat

jakies propozycje?
Edytor zaawansowany
  • tinley 30.03.15, 06:59
    połowa kont na rynku spełnia te wymagania. inteligo ma raczej wszystko (login zerowa opłata, autoryzacja sms/karta/token, darmowe przelewy - nie wiem jak euronet). Karta 4 zl/mc lub 100zł płatności kartą i wtedy za darmo. Ja karty nie mam więc wszystko mam za darmo. T-mobile też ma ciekawe oferty. generalnie wszystkie banki internetowe oferty mają podobne dopiero stacjonarne mają wyższe opłaty ale właściwie większość banków ma już swoją niestacjonarną spółkę - córkę. Sprawdź też ING. A poza tym bierze się konto tam gdzie ma się jednak możliwość osobistego załatwienia sprawy więc tam gdzie w miejscu zamieszkania masz placówkę bankową choć dziś w czasach gdy mozna żyć bez gotówki i kontaktu fizycznego z bankiem jest to coraz mniejszy argument. Cos za coś. Banki spółdzielcze dla przykladu które bazują głównie na stacjonarnym kontakcie koszą ludzi jak zboże w czasie żniw. W szoku byłem jak przejrzałem cennik banku mojej mamy, ale ona już tak się przyzwyczaiła że trudno ją od tego odciągnąć choć to zadnego sensu nie ma.
    Co do karty kredytowej pochwalam - posiadanie takowej to głupota. A lokat nie bierz pod uwagę przy zakładaniu kont bo i tak chcąc na lokatach zarobić wachlujesz nimi po całej bankowej Polsce więc to nie ma żadnego znaczenia. Dla mnie najwygodniejsze było inteligo i bardzo sobie chwalę. mam też Aliora i tu już jestem mniej zadowolony wiec chyba się pożegnam.
  • chlodny_ 30.03.15, 19:13
    no wlasnie bankow niby duzo ale moje wymagania ograniczaja mocno zakres mozliwosci
    skoro juz padaja nazwy to w tej chwili mam kilka kont - citi - ktore chce porzucic (spelnia ww wymogi ale konto zrobilo sie nieprzyzwoicie drogie w ostatnim roku), mbanku - nie uzywam od kilku lat, ex-nordea, DB - wszedzie sa cyfrowe loginy, zdrapki a w jednym z nich platne przelewy wiec uzywac nie zamierzam..... a na chodzenie po oddzialach i zamykanie czasu zwyczajnie nie mam ...... wiec potrzebuje alternatywy dla citi
  • koziorozka 30.03.15, 08:38
    Własny login jako priorytet? To chyba tylko Inteligo ci zostaje, bo Eurobank nie ma smsów.
    Jest jeszcze BGŻ...
    Gdyby nie ten warunek (nietypowa zachcianka), miałbyś dużo więcej możliwości wyboru
  • chlodny_ 30.03.15, 19:15
    tak, poniewaz mam sklonnosci do gubienia kartek z kodami i loginami, a ciagu 10 cyfr nie spamietam...... wiec jest to warunek konieczny.....podobnie jak autoryzacja smsem, wiem glupie ale mam tendencje do ulatwiania sobie zycia ;-)
  • koziorozka 30.03.15, 20:16
    Loginy łatwo się zapisuje jako nr telefonu np. do Bankowskiej, Bankiewicza, Zachodniaka czy innego Getkowskiego ;)
  • ulicafinansowa.pl 30.03.15, 22:50
    Wiele kont spełnia twoje oczekiwania. Powinieneś skorzystać z porównywarki finansowej. Jeżeli jednak nie ufasz porównywarkom to polecę Ci konto T-mobile.
  • agasss3 07.04.15, 16:41
    Dobre konta zalozysz w bankach ING direct, Inteligo PKO, T-Mobile. Na ten moment chyba tylko SMART Bank ma konto w 100% darmowe bez warunkow. polecam sprawdzic oplaty: konto-bankowe.dlamnie.com/
  • obcyvspredator 07.04.15, 17:41
    nie patrz na opłaty, ale co możesz zyskać, często 5 zł miesięcznie może przynieść darmowe bilety do kina itp zależnie od promocji, a konkretnie karty do konta.
  • ulicafinansowa.pl 08.04.15, 21:54
    jednak jeżeli ktoś chce rzadko korzystać z konta i nie ma dość dużych wpływów koszty prowadzenia konta mogą oznaczać dla niego znaczną stratę.
  • chlodny_ 08.04.15, 22:12
    widzę, ze nie tylko ja dostrzegam ten problem..... ;-)
    na gazecie pojawił się właśnie art. Zdenerwowani klienci banków: Drożeje konto, karta i... infolinia

tak wiec powracam do dyskusji i ponawiam pytanie
    jednocześnie dziękuje wszystkim za reklamy niby kont, które "coś" tam oferują ale nie spełniają ww. kryteriów
  • koziorozka 09.04.15, 09:00
    chlodny_ napisał:
    > tak wiec powracam do dyskusji i ponawiam pytanie

Nie podyskutujemy, bo odpowiedź jest jedna. Nie ma takiego konta, które spełnia wszystkie Twoje warunki ;)
  • 4missfortune 14.04.15, 17:51
    Wszystkie wymienione przez Ciebie wymogi spełnia T-Mobile Usługi Bankowe.
  • yagienqa 14.04.15, 19:49
    Mój ma w T-Mobile ale ja szukam dalej.
    Ja szukam czegoś dla siebie,więc może coś Państwo polecicie?Chciałabym aby był to bank gdzie szybko w miarę wpływają pieniądze z PayPala(pracuję w firmie zagranicznej).Z góry dziękuje.
  • intern-etowo 15.04.15, 11:28
    Warto sprawdzic oferty bankow ING direct czy Bank SMART
    konto-internetowe.xn.pl/
  • kopmark1 20.04.15, 17:29
    Dla mnie najlepszy to T-mobile. Zero opłat, bez obowiazku comiesięcznych wpłat. Korzystam od 2013 roku.
    Mozna poczytać. markop.oferty-kredytowe.pl/t-mobilebankowe/860/
  • kaczusbb 21.04.15, 08:08
    Chyba jesteś niedoinformowany - opłaty na t-mobile już są zapowiedziane...
  • chlodny_ 09.01.16, 22:55
    minął prawie rok i temat wrócił jak bumerang ;-)
    te parę zł więcej jakoś przeżyłem - poczucie komfortu zwyciężyło....
    ale teraz niestety citi zapowiedziało podniesienie opłat do 30 zł za konto.... lol

co zmieniło się na rynku, jakie kontro polecacie?
    dobrze gdyby konto spełniało założone na wstępie kryteria
    proszę tylko nie polecać pseudo banków typu t-mobile itd.
  • normalny_ludz 10.01.16, 15:01
    Raiffeisen.Nie wiem tylko czy można swój login dać.Ja akurat miałem to w rzyci:)
    Jednak konto za 0zł na zawsze, za prowadzenie konta,wszystkie darmowe bankomaty,0 za przelewy,oprocentowany ROR!! ,brak obowiązku wpłat.Ogólnie w/g mojej subiektywnej oceny,obecnie najlepsze (bądź jedno z najlepszych) konto na rynku.
  • koziorozka 10.01.16, 17:12
    A te 3 zł miesięcznie za kartę do bankomatu? Czy można tej opłaty uniknąć?
    W Millenium konto 360 ma niby wszystko za zero, ale z dwoma warunkami. Raz w miesiącu wpłata 1 tys. zł (choćby na jeden dzień) i jedna płatność debetówką.
  • normalny_ludz 12.01.16, 00:33
    3 ziko miesięcznie to problem,przy pozostałych warunkach (czyli brak warunków),w tym oprocentowany ROR??? Bez obrazy ale w dupach się ludziom przewraca,nie wspominając,że za te 3 zł mam kilka ubezpieczeń
  • kaczusbb 12.01.16, 08:12
    Bo ja wiem, czy komuś się przewraca, sorki, ale wpłacasz pieniądze, którymi obracają, używasz czasami karty, z czego mają prowizję (a jeśli mają jeszcze punkt obsługi kart, albo kupujesz w sklepie do którego dostarczają sprzęt zarabiają dodatkowo). Korzystasz pewnie też z dodatkowych opcji - takich jak doładowanie telefonu, albo kupujesz ubezpieczenia za pomocą ich portalu, tudzież kupujesz u nich dodatkowe usługi - jak zakładanie lokat, czy też prowadzisz rachunek maklerski albo jeszcze mnóstwo innych usług z których korzystać możesz, a przynoszą one pieniądze bankowi. W takim wypadku - tak 3zł za kartę to w pytę dużo.
  • normalny_ludz 12.01.16, 21:56
    Nie doładowuję telefonu.Przy cenie abonamentu 29zł gdzie mam bez limitu na komórkowe i stacjonarne, pre paid to pomyłka.Ubezpieczenie kupuję....u mojego agenta.Nie zakładam lokat,bo dla mnie to żenada jakieś 3-4 czy nawet 5% w skali roku.(chyba,że miałbym miliony na tej lokacie)
    Jak widać nie korzystam z innych usług,ba nawet karta płacę raz od wielkiego dzwonu.
    Za te 3 zł mam jak wspomniałem ubezpieczenie:pomoc drogowa,medyczna,domowa (awarie domowe)
    I jak wspomniałem,ROR jest oprocentowany,obecnie do 1,5% jak ma się pow. 10tys. na koncie.Ja tyle mam,więc miesięcznie przybywa mi 12,5zł co raczej niweluje stratę 3 zł.
  • kaczusbb 13.01.16, 09:45
    To, że ty tego nie robisz, nie znaczy, że nie robia tego inni. Ja korzystam z większości tych rzeczy. Lokata nie jest od zarabiania pieniędzy, a od składowania ich na to by przygotować się na inwestycje (małe inwestycje często nie mają sensu), a zawsze to lepsze niż trzymanie w skarpecie. Trzymanie pow kilku tysięcy, ktore sie ma na opłaty na ROR-ze to dla mnie rozrzutność, ale każdy czyni jak chce.
  • koziorozka 13.01.16, 10:54
    normalny_ludz napisał:
    > Nie doładowuję telefonu. (...) pre paid to pomyłka.(...). Nie zakładam lokat (...)
    > karta płacę raz od wielkiego dzwonu

Jesteś normalny_ludz, ale nie wzorcowy. Inni ludzie - też normalni - mają inne potrzeby i oczekiwania. Prawda? :)
  • loyezoo 13.01.16, 17:09
    Ja niczego nie neguję,wypowiedziałem własną subiektywną opinię,że 3zł to mało,za to co dostaję.Dla jednych drogo,dla mnie to jak za darmo.Oczywiście rozumiem,że ludzie korzystają z innych usług (gdyby nie korzystali,nikt by takich usług nie oferował:)).
    Napisałem plusy i ewentualne minusy konta,a założyciel wątku i tak wybierze tam,gdzie uzna za najkorzystniejsze.

--
    Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
  • loyezoo 13.01.16, 17:09
    Na dodatek się nie przelogowałem:))

--
    Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
  • marek.chomik 06.02.16, 10:40
    Teraz warunki i opłaty w bankach zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego nie przywiązywałbym się do 1 banku.
    Obecnie otworzyłem konto "Godne Polecenia" w BZWBK.
    Na pewno bezpłatne do 30.06.2017r bez żadnych opłat i warunków do spełnienia, karta też bezpłatna i inne usługi związane z tym kontem, a dodatkowo jeszcze pieniądze na tym koncie do 4tyś są oprocentowane na 4%, a powyżej 4tyś na 1%, więc w tym momencie dla mnie bezkonkurencyjne konto na rynku.
    Trzeba pewnie będzie sprawdzić czy się nie zmienią warunki za 1,5 roku po 30.06.2017r.
    Ale na te 1,5 roku polecam:
    cbc1.pl/hsp19
  • villain997 13.01.19, 10:26
    Może już nie bardzo aktualne ale ja mam konto Nest Banku. Wszystko praktycznie jest za darmo. Za kartę się nie płaci. Zero opłat za przelewy. Kase można wybrać w każdym bankomacie w kraju za darmo. Troche uboga aplikacja na telefon ale można się przyzwyczaić. Powiadomienie o wpływie na konto. Z czystym sumieniem mogę polecić te konto zvs.pl/NestBank
  • ggpvuxxqsharklasers.com 07.02.16, 12:14
    tutaj opisalem jak ja za darmo korzystgam z kont www.50zlzakonto.pl/konto-ror/ktore-z-3-darmowych-kont-bankowych-wybrac-smart-mbank-t-mobile-ub/
  • majastras 09.02.16, 16:29
    A myśleliście o założeniu lokaty albo konta oszczędnościowego? To dobry i łatwy sposób na zaoszczędzenie gotówki

--
    Oszczednoscionline.pl-oprocentowanie lokat
  • Gość: Lamels IP: 91.204.162.* 24.01.19, 11:55
    Stawiałbym tutaj na mbank ! Konto wysokiej klasy, bardzo dobrze dopracowane z dużą ilością dodatkowych funkcji i udogodnień. Aplikacja mobilna i możliwość płatności typu Blik i Android pay zasługują na wyróżnienie.
    Poza tym aktualnie mają dobre promocje dla aktywnych użytkowników bo za aktywne korzystanie z konta można uzyskac spore bonusy pienięzne.
    Wiecej informacji tutaj:
    www.tanie-konto.pl/mbank/ekonto-konto-osobiste/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.