Dodaj do ulubionych

ludzie - ratujcie! co zrobić z kasą?

IP: *.free.aero2.net.pl 05.03.17, 21:35
Sprzedałem mieszkanie. Troszke drozej niż się spodziewałem i na ten moment nie planuję inwestować w kolejną nieruchomosć , ale muszę zrobić coś z pieniędzmi. Lokaty ledwo chronią przed inflacją. Obawiam się że znów wpadnę ten sam kanał czyli kupno mieszkania pod wynajem a tego mam już dość. No moze jakbym bliżej centrum miasta kupił tak typowo pod wynajem to jeszcze, ale i tak wynajmowanie na odległość (mieszkam 100km od dużego miasta) to już raz przerabiałem więc na razie myślę o przezimowaniu środków przez 2 lata i dopiero chcialbym kupić brataicy mieszkanie gdy się zdeklaruje gdzie chce studiować. W mojej wiosce kupowanie mieszkania pod wynajem to głupota bo lokata daje więcej na dziś niż kasa z wynajmu, ale jak czytam prognozy dla lokat to dalej zapowiadają się marnie a ceny mieszkań mogą zacząc rosnąć. Co myślicie?
Edytor zaawansowany
  • koziorozka 06.03.17, 09:32
    Sobie, Tobie i wszystkim innym tylko takich kłopotów życzę :)
    Póki lokaty chronią przed inflacją, to wydają się dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli myślisz o pomnażaniu pieniędzy, to zawsze wiąże się to z - mniejszym lub większym - ryzykiem.
    Możesz na to przeznaczyć tę nadwyżkę, której się nie spodziewałeś. Jak stracisz, to płakać bardzo nie będziesz, tylko trochę będzie żal. A jak pomnożysz, to radość duża :)
  • equinox1976 06.03.17, 11:06
    No wiesz... Pozbyłem się kłopotliwego w wynajmie lokum, ale mam nowy problem. Inflacja nie jest jeszcze wielkim problemem bo banki tak czy siak bedą podnosić stopy chyba ze NBP wprowadzi ujemne a na to się nie zanosi, albo dalej rząd bedzie wojować z banksterami . problemem w moim przypadku mogą być drozejące mieszkania. Zaplanowałem sobie zamrożenie tych środków na 2 lata gdy moja bratanica się zdecyduje gdzie chce studiować - wtedy bym jej pomógł kupując mieszkanie. Patrzę na lokaty i widze 2.7% w skali roku ale umowa na 2 lata więc sobie myślę że lepiej chyba na kilka miesiecy wsadzic w to na konto oszczędnosciowe i obserwować co się bedzie działo. W każdej chwili mozna się wycofać z odsetkami z takiego konta a niektóre są lepiej oprocentowane jak lokata (pod warunkiem ze nie robi się z tego konta przelewów co 5min bo wtedy to traci sens). No i chyba tak zrobię. Problem tylko ze znalezieniem konta które dawałoby dobry % od środków powyzej 200 000 na dłuzej niż kilka mc. Z reguły jest limit ok 100 000. W inteligo jest 1.8% (realne 1.45). Mało, ale jak mówie... Możliwe ze bedzie podwyżka stóp wiec szybko bedę mógł reagować. W Deutsche bank mam 2.55% ale tylko na 100tys i wtedy pozostałą część tez musze gdzieś ulokować a nie jest to proste bo banki mają wymogi. A to 500+, a to 1000zł miesięcznie wpływu a to to a to tamto. Także nie jest różowo z oszczędnościami. Warunek jest taki że to ma być bezpieczna inwestycja więc zadne giełdy, polisy, strukturyzowane lokaty i tym podobne cuda wiec zostają na razie lokaty i konta oszczędnosciowe.
  • koziorozka 06.03.17, 13:34
    Masz w Nest bank 2,1% na rok do miliona PLN: lokata na nowe środki
    NeoBank 2,4% na 3 m-ce do 400 tys. zł
    Toyota bank (lokata kapitalna) też źle nie wygląda

Może gdzieś jeszcze coś lepszego znajdziesz
  • equinox1976 06.03.17, 15:10
    Słuchaj, a ty wiesz lub znasz miejsce w którym można dowiedzieć się czegokolwiek o kondycji tych banków którym powierzam pieniądze? Wiadomo, ze ostatnio kilka skoków padło i wolałbym spać spokojnie gdybym wiedział ze taki bank spółdzielczy jak neobank za te 3mc nie stanie sie bankrutem bo ze spółdzielczymi to rożnie to bywa
  • koziorozka 06.03.17, 17:18
    Czego się boisz?
    Wszystkie banki obejmuje BFG. Do 100 tys. euro kasa ci nie zginie.
    Czarny scenariusz: bankructwo.
    Lokata procentuje do dnia ogłoszenia bankructwa. 2 tygodnie potem (albo szybciej) kasę masz na koncie.
    Tak było do tej pory. Na kondycji banków się nie znam.
    Twoja kasa, twoja decyzja.

Aha, poza lokatami bezpieczne są też obligacje skarbowe.
    www.obligacjeskarbowe.pl/
  • loyezoo 13.03.17, 20:44
    W/g mnie,zainwestuj w lokaty strukturyzowane z ochroną kapitału.Stracić,nic nie stracisz (tyle co inflacja),a zyski mogą być zacne.Moja mama już kilka razy włożyła i najsłabszy wynik był na poziomie ~5%,najlepszy ~11%. Nie będę spamował gdzie,pewnie większość banków ma podobne oferty.

P/s ja akurat inwestuję w swoją firmę ale kupuje od kilku lat złoto w małych sztabkach dla chrześnicy i w ostatnich 2 latach podrożało ponad 20%

--
    Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars
  • koziorozka 21.08.17, 15:47
    equinox1976 napisał:
    > wolałbym spać spokojnie gdybym wiedział ze taki bank spółdzielczy jak neobank za te 3mc nie stanie sie bankrutem

No i wykrakałeś ;)
    Wprawdzie nie bankrut, ale kurator z KNF
  • equinox1976 23.08.17, 06:22
    Tak... Miałem racje zeby uważać. Ale kurator to nic strasznego.. Połowa spółdzielczych tworów ma kuratora. Getin też niedawno miał czy może nawet ma. Obecnie przyznam ze mam w neobanku lokatę, ale cóż... Nie śpię spokojnie. mam nadzieję że do listopada jeszcze ten bank pociągnie. Z tego co udało mi się dowiedzieć bank ma sie coraz lepiej. W bilansie jest zysk w porównaniu do straty z 2015r wiec tragedii chyba jeszcze nie ma. Kilkanaście tys mam w funduszach pieniężnych. G..o to zarabia teraz, ale przynajmniej nie traci. Wszystko inne teraz jest tak niepewne że nie warto ryzykować giełdy czy innych wynalazków.
    Niestety rzeczywistosć jest jaka jest. Naszym fachowcom genialnie wychpdzi nakręcanie inflacji. Podnoszenie stóp już nie bardzo.
  • Gość: kwento IP: *.static.chello.pl 12.03.17, 22:31
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • koziorozka 13.03.17, 08:49
    Gość portalu: kwento napisał(a):
    > próbowałeś inwestycji? [ tu był link do strony Skyllex ]
    program daje dwie ciekawe opcje zarobkowe z zyskiem 50% przy miesięcznym depozycie.
    jest mnóstwo opinii w necie o programie i żadnej negującej firmę.
    na stronie masz ładnie opisane co i jak.

Naciągacze i oszuści.
    Nie ma opinii?
    Są oficjalne ostrzeżenia, choćby takie jak to
    www.theaustralian.com.au/business/financial-services/qbe-warns-on-dodgy-skyllex-targeting-eastern-europeans/news-story/4863a14830fb59df60b1ce32e7c21a85
    Firemka pana Jankauskasa działa od 4 miesięcy i powołuje się na partnerów, którzy nigdy o niej nie słyszeli.
    Trzymajcie się od niej z daleka!
  • aligator-tex 13.03.17, 22:07
    4 miesięcy? pierwsza nieprawdziwa informacja - firma działa od półtora roku, a artykuł do którego odwołujesz się jest niedostępny dla czytelnika - co gorsza być może wymaga uiszczenia opłaty za chęć przeczytania.
    poza tym firma wypłaca nieprzerwanie od tego czasu.

więc, póki co, Twoje słowa, to sianie jawne poświadczanie nieprawdy.
  • koziorozka 14.03.17, 09:40
    Skyllex działa od 1,5 roku bo tak twierdzi? Ktoś to sprawdził i...
    Nie wiem dlaczego link się nie otwiera.
    Wujek google: QBE warns on dodgy Skyllex targeting eastern Europeans
    Tekst jest ze stycznia tego toku, powinien się otworzyć
    Amber Gold tez początkowo wypłacał kasę...
  • aligator-tex 14.03.17, 13:29
    artykułu nie można znaleźć w całym google - poza przytoczonym tytułem.
    znasz termin: artykuł sponsorowany?
    wiesz ilu firmom zależy, aby konkurencja padła?

skyllex posiada certyfikat, można to bez problemu sprawdzić.

proponuję na następny raz pohamować się z sądami i zaczerpnąć informacji z więcej niż jednego źródła.
  • koziorozka 14.03.17, 16:39
    Jeden artykuł?
    behindmlm.com/mlm-reviews/skyllex-review-50-to-10-million-russian-ponzi-fraud/
    Nie chce mi się szukać więcej.
    Szukają naiwniaków w Polsce a ja ostrzegam. Jak ktoś chce ryzykować własną kasę to nic mi do tego, ale niech robi to ze świadomością ryzyka.

Założyłeś konto na forum gazeta.pl tylko po to, żeby o tych gruszkach na wierzbie pisać?
  • equinox1976 14.03.17, 18:45
    No dobra..Pieniądze za mieszkanie są już na koncie, mogę zakładać lokaty. Amatorom skylexów polecam zieloną trawkę lub wypróbowanie takiego dobrodziejstwa na własnej jeleniej sierści. Pytanie do koziorozki. Chcę na początek założyć lokatę Happy Plus w ideabanku na maksymalną kwotę
    www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-happy-plus
    I w zwiazku z tym pytanie. Nie czytałem jeszcze wszystkich dokumentów. Jutro się za to zabiorę, ale czy znany ci jest jakiś haczyk który narażałby mnie na jakieś opłaty? Na razie mam tą jedną lokatę na oku choc wolałbym podobne oprocentowanie na całość, ale chyba nie ma takich na krótkie okresy. Znasz moze jakieś ciekawe propozycje Planów Systematycznego oszczędzania?
  • koziorozka 14.03.17, 20:11
    Haczyki przy lokatach po zakończeniu. Czasem:
    a) lokata z automatu się odnawia, trzeba ręcznie zrywać, pamiętać o terminie
    b) płatny przelew do innego banku
    c) ograniczenie sumy tego przelewu, więc trzeba zrywać na raty, 1 przelew w 1 dzień
    Tak więc bywają utrudnienia, ale małe

O planach systematycznego oszczędzania: nie polecam.
    blog.opiekuninwestora.pl/gdzie-nie-inwestowac-plany-systematycznego-oszczedzania/
  • equinox1976 14.03.17, 21:09
    super - dzięki. Muszę się właśnie doedukować w haczykach powszechnie stosowanych przez banki żeby jakichś niepotrzebnych opłat sobie nie zafundować
  • equinox1976 14.03.17, 21:24
    no i jeszcze jedno. czy wedle twojej wiedzy warto myśleć o lokatach z negocjowanym oprocentowaniem? Nie wiem ile to może dać więcej niż standardowe lokaty? Podejrzewam ze w tych negocjowanych poukrywają różne kwiatki które skonsumują to co się wynegocjowało ponad standard.
  • aligator-tex 14.03.17, 22:12
    przecież ten artykuł niczego nie wyjaśnia. autor, wręcz sam wysnuwa jakąś teorię, by po chwili poddać ją w wątpliwość - ostatecznie wskazując, iż skoro firmy nie ma, czemu, wciąż widnieje w rejestrze.
    seriously?
    to Twój argument?

wybacz, ale nie musiałabym, gdybyś bezpodstawnie nie rzucała oskarżeń.
  • Gość: Jaskiniowiec IP: *.play-internet.pl 23.03.17, 22:49
    kup akcje. Zobacz o ile wzrosły akcje CD Projektu w ciągu ostatniego roku - około 100%. Niedługo wydadzą Gwinta i CyberPunk 2077. Wierzę że wzrosną. To taki nasz Polski Microsoft i facebook. Ale oczywiste może się okazać że wzrosty już wstąpiły i teraz będą tylko spadki :(. Ryzyko jest ale ja więrzę w CD Projekt, 11 bitSudio (wydadzą FrozenPunk), Ursusa (ekspansja w afryce i auta elektryczne) CCC (nowe sklepy w całej europie) i w dłuższej perspektywie KGHM (złoża w Chile za rok 2 zaczną być rentowne a niepewność na świecie i zbrojenia wywindują ceny surowców).
    Pozdrawiam
    Jaskiniowiec
  • amorvertical 24.03.17, 00:37
    Dziś Ursus na GPW pojechał 37% w jeden dzień. I będzie jechał dalej. Kontrakt 100 mln dolców to 4 razy więcej niż wynosi ich kapitalizacja. CD Projekt też nie jest złym pomysłem. 11Bit. Obligacje Skarbu Państwa...
  • kevojarvi 24.03.17, 01:00
    jeśli nie wiesz co zrobić z ta kasą to prześlij ją na moje konto, mogę się nią zaopiekować na te dwa lata ...
  • dfb 24.03.17, 16:16
    obligacje 8% na rok. możliwość wyjścia co 6mcy, odsetki co miesiąc. zero opłat. jest zabezpieczenie. duża firma. dfb@gazeta.pl

--
    josh
  • Gość: Amadeusz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.05.17, 12:26
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • koziorozka 25.05.17, 13:21
    Gość portalu: Amadeusz napisał(a):
    > zainwestuj. wloz na lokate nie wiem daj im pracowac;) albo zaloz firme ;) ja np. jak wygralem ostatnio spora sumke na [ tu była nazwa gry] to wlozylem pieniadze na wysokooprocentowana lokate i teraz pieniadze zarabiaja same na siebie, a ja dalej walcze o wieksze sumki:D

Wysokooprocentowana lokata? Bajki opowiadasz, byle tę grę zareklamować.
  • Gość: normalny IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 30.05.17, 00:52
    Dobre lokaty? Inflacja w tym roku przekroczy 2% (to w zasadzie już wiadomo)
  • paauulaa44 01.09.17, 11:28
    Inwestycji jest dużo: lokaty, akcje, obligacje, waluty, mieszkania, działki budowlane (które de facto cały czas drożeją, a nie musiałbyś ich wynajmować, tylko za 2 lata sprzedać). Możliwości jest dużo, jeśli chcesz więcej niż ochronę przed inflacją, ryzykuj- kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Pozdrawiam :)

_____

Rozliczenie podatku z Niemiec Wrocław
  • Gość: normalny IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 01.09.17, 17:09
    Po 1. niezły refleks paula,po 2 piszesz bzdury.Akcje,to nie inwestycja,to hazard.Mieszkania i działki drożeją? oh wait.Jeszcze 2 lata temu działki w mojej okolicy,kosztowały 50-60zł m2,obecnie bez problemu kupić można po 30.( i nadal nie sprzedane)
    Mieszkania? U mnie w mieście tyle się tego buduje,że nowe mieszkania z ceny 2 lata temu 4600-5000zł za m2 pospadały do....nawet 3200.Oczywiście wszytko zależy od lokalizacji ale to nie jest obecnie dobra inwestycja.
    Więc twoje podsumowanie było jedynie prawdziwe,kto nie ryzykuje....

Osobiście wybrałbym lokaty strukturyzowane z ochrona kapitału lub condo hotels (realnie 6-8% w skali roku)
  • koziorozka 01.09.17, 17:23
    Gość portalu: normalny napisał(a):
    > Osobiście wybrałbym lokaty strukturyzowane z ochrona kapitału lub condo hotels (realnie 6-8% w skali roku)

Innym zarzucasz pisanie bzdur, a swoich nie widzisz?
    Condo to pewniak?
    "Sąd Rejonowy w Olsztynie, Wydział V Gospodarczy, podaje do publicznej wiadomości, iż postanowieniem z dnia 23 maja 2017 r. (sygn. akt V GU 201/16): 1. ogłosił upadłość Condohotels Group"
  • Gość: normalny IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 02.09.17, 21:43
    Podałaś 1 przykład.Ja tez podam : Lehman Brothers. 100% pewności nie ma,nie było i nigdy nie będzie.
    To wiec raczej słabe porównanie, do inwestowania w akcje.

P/S Teraz też upadł jakiś SK Bank,o SKOK nie chcę nawet wspominać:) sam wykupuję ich majątek ruchomy:P
  • malykiosk 04.09.17, 13:41
    Ratuj się biurem rachunkowym. Dobrze poprowadzą Ciebie co i jak. Z doświadczenia polecam Ci biurorachunkowegrodziskmazowiecki.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka