Dodaj do ulubionych

lokaty negocjowane

22.03.17, 10:51
czy ktoś mógłby podzielić się wiedzą ile p. procentowych więcej mozna zyskać na lokacie przy negocjacji . I jaki bank najwięcej daje. Chodzi mi o zwykłe lokaty terminowe bez powiązanych produktów. Obecnie widzę 3miesieczne w granicach 2.3% Da sie wiecej dla kwoty ok 200000 PLN?
Edytor zaawansowany
  • mondrian4 22.03.17, 12:21
    i czy mógłby mi ktoś napisać jaka jest częstotliwość kapitalizacji odsetek na kontach oszczednościowych Getin - albo źle szukam, albo takiej informacji nie ma w tabelach oprocentowania i regulaminie prowadzenia rachunków
  • koziorozka 22.03.17, 13:24
    Jakiś rok temu ktoś pisał, że można uzyskać pół procenta więcej.
    Podobno banki duszą się od nadmiaru kasy i skupiają na wciskaniu kredytów
    Jak się czegoś dowiesz, to daj znak
  • mondrian4 22.03.17, 14:02
    A co zrobić żeby przestały się dusić i zaczęły nam dawać zarobić? Sytuacja z oszczędnościami naprawdę jest nieciekawa a ci specjaliści od siedmiu boleści wykręcają już dwupunktową inflację rok do roku :-(
  • mondrian4 23.03.17, 07:02
    Zgadza się... Doszukałem się tego w końcu w tabeli opłat. Co do lokat negocjowanych to wiem na razie tyle że banki, które już mają w ofercie lokaty oprocentowane wyżej niż konkurencja negocjacje zaczynają od kwoty ok 500 000 PLN w górę wiec nie ma co nawet zaczynać dyskusji. Natomiast jeśli prawdą jest że można zyskać ok 0.5% przy negocjacjach to oprocentowanie lokat w bankach które tyle dają jest na tyle niskie że chyba szkoda zachodu aby zawracać sobie głowę podwyższaniem z 1.7 na 2.2% bo takie lokaty można już bez negocjacji znaleźć lub włożyć na konta oszczędnościowe.
    Także ja chyba na razie włożę oszczędności na konta oszczędnościowe Getin/Deutsche Bank (zatankuję oba pod korek) - oba na 4mc 2.5%. Na dzień dzisiejszy taką mam koncepcję - przynajmniej jakoś to przed inflacją jeszcze chroni i trzeba czekać na lepsze czasy.
    No można jeszcze obligacje korpo ale jak się firma zwinie to zostajemy na lodzie oraz fundusze obligacyjne, ale te po odliczeniu prowizji i nikłych ostatnio zysków też jakąś specjalną atrakcją nie są.
  • koziorozka 23.03.17, 18:07
    mondrian4 napisał:
    > Na dzień dzisiejszy taką mam koncepcję - przynajmniej jakoś to przed inflacją jeszcze chroni i trzeba czekać na lepsze czasy.

Oby te gorsze czasy tylko takimi problemami się charakteryzowały :)))
  • mondrian4 23.03.17, 19:47
    no wiesz... różne rzeczy się zdarzają :-) Cały ten system finansowy to palcem po wodzie pisany i jak kiedyś tąpnie to naprawdę może być nieciekawie. faktem jest że żyjemy w czasach bardzo niskich stóp % i wiecznie to nie będzie trwało. Więc z lokatami może być lepiej, ale może być i katastrofa przy jakimś dużym kryzysie
  • mondrian4 24.03.17, 08:55
    koziorozka - mam do ciebie pytanie bo widzę że jesteś oblatana w produktach bankowych. Chcę założyć konto oszczędnościowe i w warunkach jest zapis że podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 4 mc cyt. " od dnia otwarcia Konta Oszczędnościowego ". Nie bardzo rozumiem sposób naliczania odsetek w tym wypadku. Jeśli otworzę konto np 26 marca to pierwszą kapitalizację odsetek będę miał 31 marca i tak każdego kolejnego miesiąca. Oprocentowanie podwyższone rozumiem obowiązuje w następującym czasokresie
    od 26 .III
    26.IV
    26.V
    26.VII
    do 26. VIII
    Chyba dobrze policzyłem te 4 miesiące. I teraz dochodzimy do 4 miesiąca. Kapitalizacja następuje ostatniego dnia każdego miesiąca. W sierpniu podwyższone oprocentowanie kończy się 26 dnia i zostają pozostałe dni do końca miesiąca. Pytanie. Czy w sierpniu doliczą mi (a) 26 dni podwyższonego oprocentowania i resztę dni po standardowym czy też dostane (b) cały miesiąc po standardowym oprocentowaniu (bo takie będzie obowiązywało już w dniu kapitalizacji odsetek). Z dokumentów wynika że oprocentowanie obowiązuje 4mc wiec chyba naliczą mi ostatni niepełny miesiąc w pierwszym (a) wariancie, ale pewien nie jestem jak banki obliczają te odsetki
  • koziorozka 24.03.17, 09:37
    Podwyższone oprocentowania a kapitalizacja odsetek to dwie różne rzeczy.
    Miesiąc w banku ma 30 lub 31 dni.
    Kapitalizacja najczęściej (nie zawsze) na koniec okresu oszczędzania.
    Wszelkie wątpliwości najlepiej rozwiewać w banku, ale najpierw warto sprawdzić różnicę dwu wariantów - o jaką kwotę chodzi. Przy dużych sumach np. 5 zł to grosze i więcej zarobisz przyspieszając o 2-3 dni decyzję.
    Tu masz kalkulator do obliczania różnic dla tej samej sumy przy zmiennych warunkach
    ilokaty.info/porownanie-lokat/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka