Dodaj do ulubionych

Uwaga na NFG!!!

IP: 80.48.33.* 01.08.17, 15:07
Witam.
Proszę uważać na faktoring z NFG. Opiszę mój przypadek.
Dostałem faktoring na kwotę 25 tyś. zł. Okres 60 dni i dodatkowo okres tolerancji do 30 dni, za którą miałem płacić 3%. W momencie kiedy kończył się okres spłaty faktur firma przysłała zmianę regulaminu że okres tolerancji już nazywa się okresem opóźnienia w spłacie i za ten okres płacimy 5% ale jednocześnie nie ma już okresu tolerancji więc płatność idzie do windykacji, za którą też trzeba zapłacić. Proszę przeliczyć sobie czy Państwa stać na faktoring z tej firmy!!! Proszę również o kontakt osoby które zostały potraktowane w ten sam sposób w celu wspólnej walki o swoje pieniądze.
Edytor zaawansowany
  • 05.10.17, 11:14
    Ale przecież prawo nie działa wstecz. Tę kwotę, którą musi Pan uiścić do firmy, płaci Pan na starych warunkach. Zmiany w regulaminie organizacji nie dotyczą zaciągniętej wcześniej pożyczki, ponieważ pobrana została przed nowymi ustaleniami firmy.
  • Gość: smoczyoddech IP: *.jmdi.pl 15.10.17, 22:03
    Z tego co Pan pisze wynika, że nie został popełniony żaden błąd ze strony firmy. Pieniądze oddaje Pan według starych reguł, nowe zostały wprowadzone dużo później. Przecież to logiczne, że nowe obowiązują dla nowo finansowanych faktur.
  • Gość: belmondo IP: *.centertel.pl 15.10.17, 23:19
    Hmm dziwne… A co Pana obchodzą nowe ustalenia, skoro pieniądze zaciągnął Pan dużo wczesniej na starych zasadach? Liczą się te, które zostały Panu przedstawione w momencie transakcji. Jak dla mnie to dość jasne i oczywiste.
  • Gość: izaak IP: 31.179.155.* 27.10.17, 09:42
    Dokładnie tak jak piszecie. Przecież @Pawel pobrał pieniądze na starych zasadach- takowe właśnie go obowiązują. Myślę, że nie ma z czego robić problemu.
  • Gość: Paweł IP: *.play-internet.pl 13.11.17, 06:45
    Dokładnie to samo dzieje się u mnie. Abstrahując od zmiany warunków, ze zdziwieniem stwierdziłem, że w okresie tolerancji pieniądze zostały przekazane do windykacji. Ze strony NFG żadnego telefonu, czy maila.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.