Dodaj do ulubionych

Czy to bezpieczne...?

17.12.19, 03:32
Witajcie,

Potrzebuje skonsolidowac wspólnie z Żona swoje zobowiązania.

Mam sporo kredytów i 2 pożyczki w firmach pozabankowych.

Próbowałem w Credit Agricole ale dostałem odmowę. Mniejsza o to.

Chciałbym zapytać o zasadę działania osób na pewnym forum kredytowym (największe w sieci, celowo nie podaje nazwy żeby nie robić reklamy).

Opisuje tam swoją sytuację, zobowiązania i czego poszukuje, po czym osoba podająca się za doradcę przedstawia mi ofertę banku XXX, kwotę brutto i netto i wysokość raty. Jeśli chce mogę skorzystać z pomocy takiej osoby, która "przeprocesuje wniosek" i pomoże uzyskać kredyt. Inna znów osoba twierdzi że w banku XXX otrzymam kredyt na 120 miesięcy bez ubezpieczenia, mimo że na infolinii dowiaduje się że bank - owszem - kredytuje na 10 lat, ale taki długoterminowy kredyt obwarowany jest ubezpieczeniem... Kolejny doradca z forum proponuję mi pomoc i załatwienie takiego kredytu bez ubezpieczenia.

Aby wejść do współpracy muszę przesłać swoje dane i ksero dowodu. Mam obawy, mimo że wiele osób na tym forum wydaje się być wiarygodnymi. Posiadają setki pozytywnych opini użytkowników tego forum, mają swoje strony jak np czyszczenie BIK itd.

Chciałbym zapytać jak działają takie osoby, czy to bezpieczne dla Kredytobiorcy .
Obserwuj wątek
    • koziorozka Re: Czy to bezpieczne...? 17.12.19, 09:05
      grzesiekmusic napisał:
      > Aby wejść do współpracy muszę przesłać swoje dane i ksero dowodu.
      ------
      Ja bym nie ryzykowała...
      Pośrednik kredytowy musi mieć zarejestrowaną działalność i umowę z bankiem - działa jawnie, możesz go sprawdzić.
      Tu poczytaj:
      www.forum-kredytowe.pl/t/52454-skan-dowodu-osobistego-wyslany-posrednikowi/

• faraon24 Re: Czy to bezpieczne...? 30.12.19, 05:59
      Witaj @grzesiekmusic, z tej strony Michał Straus z Faraon24

Żadne forum kredytowe gdzie nie można zweryfikować tożsamości jest z założenia niebezpieczne - czyli praktycznie każde.

To wygląda na typowy schemat pozyskiwania danych osobowych aby zakładać konto "na słupa" lub wyłudzić jakąś sumę pieniędzy przed kredytem. W najlepszym wypadku są to bardzo wysokie prowizje np. pożyczasz 50 000 zł, wypłacone Tobie zostaje 30 000 a pozostałe 20 000 to prowizja, którą trzeba spłacić.

Mechanizmów jest wiele. Z zasady nie ufamy żadnym ofertom, które są "lepsze" od bankowych i od osób których nie można potwierdzić.

Na naszym portalu Faraon24 ostatni artykuł w dziale "komunikaty" sprawdź. Chodzi o "prosty kredyt".

Dokumentów nie wysyła się przez internet z zasady... a osobom, których tożsamości nie może być zweryfikowana - tym bardziej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka