• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Alimenty - przewodnik po nowych przepisach

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.05, 11:57
    uwazam,ze matka ktora pobiera alimentyod pozwanego,a jest osoba bezrobotna
    i nie pobiera zasilku chyba tez ma prawo otrzymac zasilek jako samotna matka.
    Ja uwazam,ze pod uwage powinno sie brac okres rozwodowy i seperacji.Niektore
    matki zyja w nedzy nie maja co dziecia dac jesc a to byl ich jedyny ratunek.
    Kto ustala te zasilki niech sie zastanowi jak moze skrzywdzic dzieci i ich matki.Dorastajace dziecko ma wieksze potrzeby niz pieciolatek.A Pan Prezydent
    podpisujac ta ustawe niech sie dobrze zastanowi bo moze niektorym zrobic krzywde.Pozdrawiam!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: tree IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.05, 12:49
      W gazecie wyborczej z 2 maja jest pomyłka. W przepisach o zasiłkach rodzinnych.
      Dodatek z tytułu samotnego wychowyania dziecka należy się także matce któej
      dziecko ma rente socjalną.
      • 04.12.07, 14:38
        w jaki sposób zakończyć płacenie alimentów już usamodzielnionym pracującym dzieciom
        • Gość: tomasz.w IP: *.ceti.net.pl 26.07.13, 11:09
          DZiecko ma się uczyć, żeby dostwać alimenty. Idziesz do sądu i składasz wniosek o zaprzestanie płącenia aliemntów. Dziecko, aby się temu sprzeciwić, ma obowiązek dostarczenia dokuemtnu potwierdzającego naukę. Czasem to nie wystarczy, a sytuacje te są absurdalne, radzę poczytać: e-prawnik.pl/artykuly/prawo-rodzinne/obowiazek-alimentacyjny-rodzicow-wzgledem-dzieci-od-a-do-z.html - bywa, że alimenty płacić trzeba na dziecko, które ma problemy z alkoholem i nie pracuje.
      • 20.09.13, 17:48
        Gość portalu: tree napisał(a):

>
        > Dodatek z tytułu samotnego wychowyania dziecka należy się także matce któej
        > dziecko ma rente socjalną.
        więcej na temat przepisów dotyczących alimentow można jeszcze znaleźć tu: alimenty.net
    • Gość: Bozena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.05, 12:57
      Dostaje alimenty od ojca dzieci i do teraz dostawałam dodatki z tytułu
      samotnego wychowywania i rodzinne. Wg nowej ustawy będę musiała ciągać po
      sądach ojca moich dzieci, który był uczciwy wobec nas, po to aby móc dostać
      zas. rodzinny i z tyt. rozpoczęcia roku szkolnego? Zaangażuję sąd, który będzie
      pracował całe wakacje, bo takich jak ja są tysiące, po to by dostać papierek
      który pozwoli mi wyżebrać od państwa co miesiąc ok. 200zł na troje dzieci!!!
      Nie korzystam z pomocy społecznej, bo już teraz czuję się pozbawiona resztek
      swojej ludzkiej godności i upokorzona!!! Chyba zrezygnuję z tych pieniędzy,
      niech je rozdrapią te HIENY,które to uchwaliły!
      P.S. Za to skorzystają moi sąsiedzi, którzy mają pokażne lewe dochody: dwoje
      dzieci, niepracująca, zarejestrowana w RUP żona bez zasiłku, pracujący na
      czarno, zarejestrowany w RUP mąż z zasiłkiem i dwa samochody na utrzymaniu. Oni
      jeszcze nie wiedzą jak wiele teraz legalnie mogą dostać od państwa, gdyż wg
      ustawy żyją w skrajnym ubustwie!!!!!!!
      • Gość: anna IP: *.tcz.vectranet.pl 11.02.06, 10:35
        pobiram zaliczkę alimentacyjną.Od dwóch miesięcy otrzymałam jednocześnie alimenty od ojca dziecka do rąk własnych.Czy powinnam to zgłosic ?.
      • Gość: Kama IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.10.06, 09:51
        Cześć!
        Ja tez nie biorę żadnych pieniędzy bo to poniżające .Napisz do mnie
        Kamilkab@poczta.fm.
    • 02.05.05, 14:32
      Dlaczego nic się nie mówi na temat dzieci panienskich,których matki zawarły
      związek małżeński,ale nie zojcem dziecka.Mają zasądzone alimenty od
      biologicznego ojca,a 170zł. przysługiwało tylko do 30.04.05r.
      • Gość: vvvvv IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.05.05, 18:14
        Jak sobie wziął żonę z dziećmi to niech utrzymuje. Rodziny nie mające nic
        wspólnego z rodzicami dziećmi biorą na wychowanie i jest dobrze.
        • Gość: KB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.05, 18:33
          Rodzina zastępcza lub domy rodzinne to dobry interes.Matka zastępcza ma
          zatrudnienie , pernsję i wie że będzie miała za co utrzymać wzięte na
          wychowanie dzieci. Gdybym miała duży dom to sama wzięłabym na wychowanie
          kilkoro dzieci, bo ze swoimi sobie dobrze radzę.
          • Gość: samotna matka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.05, 21:21
            Niestety nie mam pracy. Alimenty wynoszą 500 zł. Dostawałam dodatek 170 zł
            z tytułu samotnego macierzyństwa. Czy teraz już nic mi nie przysługuje?
            Ojciec dziecka płaci alimenty regularnie, ale nie będzie płacił więcej.
            Te 170 zł to było dla mnie bardzo dużo. Powinno się brać pod uwagę dochód
            na rodzinę. I tak głodujemy.
            • Gość: Lidka IP: 213.186.83.* 05.05.05, 15:19
              A co miała dotąd powiedzieć matka, która wcześniej dostawała alimenty z FA bo
              jej ex NIGDY nie płacił alimentów (a Ty dostawałaś wtedy zamiast z FA od ojca
              dzieci) i która po zlikwidowaniu FA dostawała TYLKO DODATEK !!!!!!!!!! Ty
              obecnie dostajesz alimenty raz od exa a drugi raz od państwa - ona tylko od
              państwa a od exa wirtualne - nie do ściągnięcia !!!!!! Przecież są takie matki,
              one też są bezrobotne!!!! Uważam, że teraz będzie choć troszeczkę
              sprawiedliwiej, bo ta bezrobotna matka dostanie zaliczkę, co prawda w takiej
              samej wysokości co dotąd dostawała dodatku -170 zł. ale za to wy nie będziecie
              dostawały dwa razy. Rozumiem, że wam ciężko, ale postawcie się na miejscu
              takiej właśnie bezrobotnej matki która dotąd dostawała TYLKO ten dodatek - Ty
              miałaś i dodatek i jeszcze 500 zł. alimentów. Pomyślałaś wtedy o tej matce,
              która nie dostawała do ręki alimentów dotąd ANI GROSIKA - tylko dodatek ???
              Nie - bo po co, tobie było dobrze, a co cię inne obchodzą. Ty sie wtedy
              cieszyłaś bo miałaś dwa razy alimenty - a ona ???? POMYŚLAŁAŚ CO CZUŁA, KIEDY
              MUSIAŁA ŻYĆ ZA 170 ZŁ I WIEDZIAŁA, ŻE NIKOGO JEJ LOS NIE INTERESUJE ????? Ja
              znam takie matki, patrzyłam na nie i płakałam razem z nimi. Zastanawiałam się
              co to za ludzie wymyślili taką durną ustawę, która jednemu dziecku daje dwa
              razy tylko dlatego, że ma odpowiedzialnego ojca - a drugie dziecko kopie - bo
              matka kiedyś wybrała źle. A przecież nikt na czole nie ma napisane " jak mnie
              rzucisz - nie będę płacił na NASZE dzieci".
              • Gość: Ludwinia IP: 212.160.91.* 01.09.05, 21:06
                Mam pytania ? czy na dziecko juz dorosłe 20 lat studiujące wieczorowo należą
                się alimenty.Studia płatne.Czy moge zwrócic sie do ojca dziecka o pokrywanie
                połowy płatności za studia ?.Tatuś nie utrzymuje żadnych kontaktow z synem nie
                licząc spotkań w sądzie o alimenty.
              • 22.10.13, 17:04
                I uważasz, że teraz każdy powinien dostawać alimenty? Ten kto ma prawa do opieki nad dzieckiem powinien dostawać od tej drugiej strony alimenty.
                --
                Polecam Wam najlepsze forum o pożyczkach - każdy myślący o pożyczkach powinien tam zajrzeć.
            • Gość: Anna_Z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.11.05, 14:06
              Tak patrzę i czytam, wiem ze jest trudno ale dlaczego wy matki robicie z siebie
              takie nieporadne zyciowo kobiety. Ojciec dziecka ma pokryć częściowo utrzymanie
              tego dziecka a nie cłkowite, przecież dziecko ma dwoje dorosłych rodziców a nie
              jedno!!! Ma pani alimenty od ojca i płacze o zasiłek od państwa, jest pani
              dorosłą osobą która moze iść do pracy i mięc nie 170 zł zasiłku tylko około
              minimum 600 zł pensji, czyż nie lepiej??? Kobiety jesteśmy samotnymi matkami,
              ale nie róbny z siebie ofiar, my tez mozemy pracować i coś robić dla
              społeczeństwa, a nie tylko płakać ze państwo nie chce dać. Kobiety trochę więcej
              wiary w własne możliwości.
              • Gość: barbara IP: *.agg2.cov.chf-qkr.eircom.net 06.03.15, 00:33
                Pani Anno,szacunek dla Pani ze nie nalezy Pani do grona tzw.biednycha i pokrzywdzonych przez los samotnych matek ktore zrobily sobie z ojcow bankomaty a z dzieci karty przetargowe. Podkreslam ze ojcowie rozwodzac sie zostawiaja matki a nie dzieci. Zgrywanie biednych i buntowanie dzieci przeciwko ojcom to dla mnie dno!!! Matki tez maja rece i tez moga isc do pracy a nie ciagle mowic ze maja malo! Ciagle sprawy o podwyzszenie alimentow a same nic nie robie zeby ich sytuacja ulegla polepszeniu! Ruszcie dupy do roboty jak macie malo pieniedzy! Odnosi sie wrazenie ze skoro urodzilyscie dziecko to wam sie wszystko nalezy! Pozdrawiam
            • Gość: gość portalu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.08, 13:16
              Ciesz sie ze masz tak wysokie alimenty....co byś zrobiła gdybyś
              miała tylko 300 zł?
            • Gość: Samotny gosc IP: *.range81-157.btcentralplus.com 29.01.09, 21:48
              wez pod uwage twojego lovboya jemu moze jest jeszcze trudniej niz
              tobie 670 w polse to prawie miesieczne pobory niektore maja o polowe
              mniej i daja rade wiec nie panikuj masz i tak duzo!
          • Gość: ala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.05, 16:02
            "Gdyby bacia miała wąsy to by dziadkiem była" Także moja droga niejedna rodzina
            bezrobotna by w ten sposób postąpiła. Te rodziny zastępcze w pewien sposób
            wykonują jakby prace, ale nie 8 godzin tylko 24 godzin na dobę. To nie jest ich
            obowiązkiem tak jak każdego rodzica, który czy ma ochotę czy nie ale jak zrobił
            sobie dzieci to jego tylko i wyłącznie obowiązek, a jak nie ma się ochoty
            własnych dzieci wychowywać to się nie robi i rodzi. Jedynie co mi się nie
            podoba to rodzice tych dzieci także winni być obciążeni finansowo na ich
            utrzymywanie, przynajmniej wiedzieli by, że spłodzone przez nich niewinne
            dzieci są gdzieś wychowywane.
            • Gość: Kat... IP: *.class144.petrotel.pl 19.05.05, 18:17
              żeby to było tak jak piszesz,że Ci ludzie wykonują solidną prace!!jakby tak było to było by super!! ale tak nieee jest!! w wielu przypadkach Ci ludzie traktują te dzieci jak interes!! to jest nieee zła kasa,na dzieci przeznaczaja nędzne ochłapy a reszta dla siebie i piękna chałupa stoi!!
              i gdzie tu sprawiedliwość??!!??!!?? samotna matka jakby dostała połowe kasy która przysługuje na dziecko przysposobione to by skakała do góry a tak żyje w nędzy i jej dzieci. TZN ŻE MUSI JE ODDAĆ DO RODZINY ZASTĘPCZEJ ZEBY MIAŁY GODNE WARUNKI BYTOWE???????LUDZIE CZEPIACIE SIE SAMOTNYCH MATEK KTÓRE WALCZĄ O NĘDZNE GROSZE DLA SWOICH DZIECI!! A DLACZEGO NIKT SIE PRZYJRZY TYM LUDZIA KTÓRZY NAPRAWDE NACIĄGAJĄ PANSTWO UDAJĄC RODZINE ZASTĘPCZĄ??
              NIE ŻAŁUJE TYM DZIECIOM BO TO SIEROTY ALE DZIECKO SAMOTNEJ MATKI,GDZIE OJCIEC SIE NIEEE INTERESUJE TO TEORETYCZNIE PÓŁSIEROTA A DOSTAJE OD PANSTWA SMIESZNE KIESZONKOWE W PORÓWNANIU Z SIEROTĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: jola IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.05, 13:38
          oczywiście a tatusiowie mają wieczne wakcje!
          • Gość: ojciec IP: *.upc-j.chello.nl 07.08.05, 01:05
            A szczególnie ci, którzy mają zasądzone 1200 zetów na dwoje dzieci, zero
            dochodów (tzn ZAREJESTROWANA działalność, co w oczach babskiego sądu jest
            studnią pełną pieniędzy), kupę długów z działalności i do tego matka ukrywa
            przed nimi dzieci a policja na prośbę o ściganie/poszukiwanie puka się w czoło.
            Matka dzieci (z wyższym wykształceniem) oraz jej gach ani myślą podjąć jakąś
            pracę bo przecież komornik znajdzie wreszcie s-syna i mu z gardła wydrze. A
            dzieci są przekonywane przez mamusię i diadków że ojciec to całe zło tego
            świata. WSZYSTKIM TAKIM MATKOM ŻYCZĘ TAKICH WAKACJI (ALBO LEPSZYCH)
            • Gość: mama IP: *.lubin.dialog.net.pl 30.11.05, 11:20
              wściekasz się bo widać sprawa dotyczy ciebie niech wypowiedzą się raczej
              panowie nie obarczeni alimentami prawdziwi opiekuńczy i uczciwi ludzie którzy
              rozumieją swoją role męża i ojca ja też sama wychowuję dziecko którego ojciec
              nie bardzo wczuwał sie w rolę głowy rodziny uganiał się za rozrywkami i
              emocjami i wylądował przy boku starej chorej baby sam na utrzymaniu mamy -
              staruszki też z pewnością czuje sie mocno pokrzywdzony ale na własnym g się
              pośliznął nie zastanawiał sie nad krzywdą jaka wyrządził 12 - letniemu dziecku
              porzucając je od alimentów sie uchyla kombinuje zreszta jak całe jego życie
              jeden wielki fałsz
            • Gość: dora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.12.06, 23:32
              Skoro twoja firma tonie w długach to jaki z ciebie gospodarz że na alimenty Cie
              nie stać ja dostaje 500 na pierwszą córke a na drugą nic a to świadczy o tym iż
              faceci nie umieją gospodażyc kasa bo wydają na duperele a potem przed sadem
              jest płacz.Przykro mi to stwierdzić ale sam jesteś sobie winien.
            • Gość: xxx IP: *.chello.pl 19.12.06, 23:46
              do ojca... zgadzam sie z toba chociaz jestem kobieta najbardziej w kurza mnie
              to biadolenie bab ,przewaznie niby są samotne n=mają drugich partnerow a ojca
              dzieci na maksa chcą zdpłowac ...oczywiscie mam na mysli tylko takie
              przypadki ...masz drugiego faceta widział ze masz dzieci wychowujcie je razem i
              nie biadolcie ze nadal jestescie samotne bo jedynie to chec skorzystania z
              przywilejów jaka niesie pomoc panstwa samotnym matkom ..takie wyłudzania
              powinny byc karane bo niektorym matką naprawde samotnym przekroczy dochod o
              pare zloty i nawet zaliczki alimentacyjnej nie dostają a pracuja aby w czesci
              same mogly utrzymac swoje dzieci a nie czerpac tylko od panstwa
              • 30.12.06, 00:51
                pomoc państwa? uważasz, że te 170 zł miesięcznie to jest pomoc??? to nawet nie
                jałmużna. masz dzieci? nie sądze - w przeciwnym razie wiedziałabyś, ile
                kosztuje utrzymanie dziecka. żłobek kosztuje więcej!
                co do ojczymów, to zgadzam się z tobą, ale jeśli ojczym ma łożyć i wychowywać
                nie swoje dzieci to dlaczego miałby mieć ochotę tolerować obecność
                biologicznego tatusia? dla dobra dziecka? kpina.
      • Gość: nita IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.05, 13:36
        takie matki nie dostaną zaliczki bo Państwo ( w tym także Prezydent ) uważa ze
        postąpiły bardzo źlę i karygodnie wychodząc za mąż . I w ten sposób je ukarał.
        Nie wolno poraz drugi układać sobie życia.!!!! A ze maja niski dochód i
        bezskuteczną egzekucje długów nikogo nie obchodzi
      • 04.08.05, 14:55
        Czesc,ja mam ten sam problem i nie wiem co robic?Ja Ty sobie dalej z ztym
        poradzilaś?Odpisz ja mozesz a to mój adres sylwia_sanok@tlen .pl
        pozdrawiam
    • 02.05.05, 23:13
      jestesmy w uni eurpejskiej i np. w niemczech nie trzeba byc samotna matka ,zeby
      dostac pieniadze na dziecko i to nie male pieniadze.tam ludzie wiedza ze
      zyja .w polsce zmieniajac ustawe doprowadza sie ludzi do strasznej
      depresji,pozniej w telewizji pokazuja program,taki zeby wzbudzic sensacje,gdzie
      matka zabije swoje dzieci i siebie bo nie moze im zapewnic godziwego zycia,tego
      chcecie.dajcie ludziom godziwie zyc ,pomozcie im ,a nie utrudniajcie.dosyc tych
      upokorzen,w jakim duchu my biedne matki mamy wychowywac te nasze kochane
      dzieci.jestem zawiedziona ta ustawa .dla kogos moze skromne te 170zl na
      dziecko,ale dla mnie to byl ratunek.dziekowalam ludziom ,ze chociaz w taki
      sposob starali sie pomoc i co teraz bedzie z nami ,jak tu dalej zyc ,jestem
      zalamana.nie zabierajcie nam ostatniej nadziei.w innych krajach unii taka
      ustawa bylaby nie do pomyslenia.zmieniajac ta ustawe bylam swiecie
      przekonana ,ze wzrosnie zasilek na dziecko,ze te zmiany szykuja sie na
      lepsze,to jest straszne.mysle ze prezydent nie da nam zrobic krzywdy i zawetuje
      ta ustawe
    • Gość: Magdalena IP: *.csk.pl 03.05.05, 17:04
      Kiedyś, po zasądzeniu przez sąd alimentów przekonałam się, ze były mąz nie zamierza ich płać. Gdy dowiedziałam się, ze zajmie się tym w moim imieniu komornik a państwowy fundusz alimentacyjny tymczasem zadba, aby moje dzieci nie umarły z glodu uwierzyłam, że żyję jednak w państwie prawa...Że wyrok sądu coś w tym kraju oznacza, a poszkodowany nie musi być jak zwykle ofiarą. Przynajmniej w tym przypadku. Teraz żałuję, ze uwierzyłam i nie wyprowadziłam się z kraju, mimo iż jestem rzadkiej dziedziny specjalistą i to dobrym, a jednocześnie matką trójki dzieci! Poza tym co to za absurd ta nieprzekraczalna ani o 1 zł.granica! Jeśli ktoś ma dochód 590 zł.to niech jego dzieci przymieraja głodem!? Uważam, ze ustalanie granic dochodu w tej wysokości powinno obligować wszystkich za to odpowiedzialnych do wypróbowania tej sumy na sobie! Życzyłabym powodzenia....
      • Gość: darman102 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.05, 13:08
        suma 504 zł jakiej nie wolno przekroczyć aby otrzymać zaliczke alimentacyjną
        pozostawiam bez komentarza haaaaańńńńbbbbaaaa
        • Gość: Beata IP: 82.160.110.* 14.06.05, 19:57
          Magiczna liczba 504 zł pozbawia moje dzieci zasiłku.Jestem nauczycielką,haruję
          w przedszkolu biorąc nadgodziny,aby starczyło do końca miesiąca(kosztem swego
          zdrowia).W roku 2004 otrzymałam nagrodę za 20-lecie pracy,którą oczywiście
          zapchałam dziury w domowym budżecie.I na co mi to było?W roku 2005 moje dochody
          przekroczyły magiczną liczbę i moje dzieci nie dostaną nic.Mama niech dalej
          pracuje aż padnie. Może wtedy dzieci dostaną coś na otarcie łez.
    • Gość: matka 5 dzieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.05, 13:05
      nowe przepisy alimentacyjne sa skandalem.
      • Gość: Iwona IP: 213.25.164.* 06.06.05, 12:18
        Popieram,nasze dzieci będą stąd uciekały,w tym kraju jest tylko miejsce dla
        k.... i złodzieja,pieprzyć taką demokrację,gdzie tak zwny ojciec/jedynie w
        sensie biologicznym/śmieje się ,bo de facto nikt mu nic nie zrobi,gdy nie płaci
        na własne dzieci,tylko z tego względu ,że zasuwa na jego dzieci matka i ma zbyt
        wysokie dochody/583 zł/śmiechu warte.Panowie posłowie-sami żyjcie za 583 zł-
        zapewniam,że po tygodniu zdechniecie w nędzy....niech was szlag
        trafi...bojkotuję was i wasze zasrane wybory
        • Gość: nikole11 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.06, 19:06
          Kobiety samotnie wychowujące dzieci zróbmy coś aby znów przywrócono FUNDUSZ
          ALIMENTACYJNY!!! Bo mężczyźni się czują bezkarni !!! Łączmy się!!!
    • Gość: Matka 5 dzieci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.05, 13:13
      Nowe przepisy alimentacyjne są skandalem. Co z tego że będą bardziej ścigani
      alimenciarze, ale kto pomyslał o biednych dzieciech, które nie są winne swojej
      sytuacji życiowej. Ojciec który nie płacił nawet teraz ani grosza nie zapłaci.
      Jeżeli prezydent podpisze tą ustawę nie zasługuje na jakiekolwiek uznanie wśród
      kobiet znajdujących się w ciężkiej sytuacji. Niech dobrze jeszcze raz
      przeanalizuje daną ustawę i nie skrzywdzi biednych dzieci.
    • Gość: autor IP: 80.48.252.* 05.05.05, 09:47
      Uwazam nasze panstwo jest nienormalne. Od 1 wrzesnia moje dziecko nie bedzie
      mialo co jesc przez tych urzednikow z gory, do szkoly nie pojdzie bo mnie nie
      bedzie stac zeby mu kupic ksiazki i co ja mam teraz zrobic isc sie k...... czy
      oddac je do domu dziecka
    • Gość: magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.05, 20:39
      przy tych zaliczkach alimentacyjnych i takim dochodem max 583 zl na 1 osobe
      niech sejm ustala ustawe i kary dla tzw. alimenciarzy ale nie kosztem dzieci
      na wlasnym przykladzie winie nieudolnosc komornikow z ktorymi mam do
      czynienia przez 10 lat [dlaczego za swoja nieudolnosc pobieraja takie wysokie
      oplaty do 30 04 94 z f.al otrzymywalam 800 zl na dwoje dzieci a teraz mam 340
      zl z gminy. komornik otrzymujac informacje o stanie majatkowym dluznika nie
      potrafi sciagnac naleznosci- co jeszcze bardziej swiadczy o ich niekompetencji
      w wykonywaniu ich obowiazkow. jak tak dalej bedzie sie dzialo to niedlugo
      bedziemy sami splacac dlugi alimenciarzy.
      • Gość: Lila IP: *.lubin.dialog.net.pl 30.11.05, 11:24
        przedewszystkim coś w prawie powinno się zmienić w stosunku do komorników to
        jak oni pracują daje wiele do życzenia
    • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.05, 23:23
      Mam zasądzone alimenta na troje dzieci,ale jestem dalej w związku
      małżeński,może jestem naiwna,ale myslę,że "będzie lepiej"w moim związku
      Ale jak czytam te nowe przepisy ,oznacza to,że i tak będe mósiała podjąć
      decyzje o seperacji czy rozwodzie???????????????
      • Gość: też mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.05, 09:59
        Dziwna ta kwota - 170 zł. Ciekawe, który majętny poseł ją wymyślił?
        Uważam, że należy się ona wszystkim samotnym matkom, u których dochód
        na osobę w rodzinie jest mniejszy niż 600 zł. Bez względu na to, czy kobieta
        ma alimenty czy fundusz alimentacyjny, powinna dostawać 170 zł + 43 zł.
        A dzieci w wieku szkolnym raz w roku 200 zł na podręczniki i przybory
        szkolne. 90 zł? To może któryś z posłów powie, co mamy za te 90 zł kupić.
        Znam taką dziewczynkę, która (uczy się w gimnazjum) ma tylko połowę ksią-
        żek i za ich brak dostaje czasem jedynkę. To się w głowie nie mieści!
        Jak długo my, samotne matki, będziemy "dziadować", podczas gdy "rządowcy"
        śpią na pieniądzach? Kiedyś Polska będzie krajem emerytów, bo dzieci nie
        będą się rodziły, a młodzi (na pewno wśród nich będzie moje dziecko) wyjadą
        za granicę.
    • Gość: samotna matka IP: *.broker.com.pl 10.05.05, 10:55
      kolejny niewypał!!!Jeśli matka samotnie wychowująca dziecko zarabia 1200 zł
      (wcale nie jest to dużo i wystarczająco), przekracza magiczny próg 583 zł, nic
      jej sie nie należy, sama utrzymuje dziecko i w zasadzie nie ma sensu
      wyekzekwowanie alimentów bo TATUŚ NIE MUSI PŁACIĆ - przeciez matka tak dużo
      zarabia więc on JEST ZWOLNIONY Z KOSZTÓW UTRZYMANIA DZIECKA!!!!! S K A N D A L!
      • Gość: RAK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.05, 21:54
        Dlaczego nic się nie mówi o matkach wychowujących dzieci niepełnosprawne i są w
        trakcie rozwodu!Tak.. ja jestem w takiej sytuacji,jestem w trakcie rozwodu
        (sprawa pojednawcza odbędzie sie w lipcu) bez alimentów.Mąż nie łoży na
        utrzymanie dzieci(dwoje)Nie pobieram żadnych zasiłków z tytułu samotnej matki
        (nie należało się)Moje dochody to 720 zł(zasiłek pielęgnacyjny 2xrodzinne i
        zasiłek opiekuńczy)Maz małe ma dochody więc alimenty zapewne też będą niskie
        (nawet jak zasądzą po 200 zł na dziecko<moje dochody będą w wysokości 1120żł-
        NIE WIEM JAK MAM PRZEŻYĆ!-leki,rehabilitacja itp)!!Według nowych przepisów nie
        moge liczyc na żadna pomoc!!
      • Gość: Małgosia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.05, 18:58
        Nareszcie znalazłam kogoś kyo jest w takiej samej sytuacji jak ja. Pracuję od
        rana do wieczora, aby utrzymac moje dzieci. Mam sądownie przyznane 650 zł
        alimentów, których nie otrzymuję. Komornik rozkłada ręce, gmina też. Mój dochód
        na jedną osobę wynosi 700zł. Państwo w elegancki sposób zwolniło mojego męża z
        płacenia alimentów.
      • Gość: anna IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 28.05.06, 12:47
        wydaje mi się, że to do końca tak nie jest. matce od ojca w dalszym ciągu
        należą się alimenty i komornik ma obowiązek je ściągać, a swoją drogą skąd się
        biorą porzucone matki z trójką dzieci bez żadnego dochodu? dzieci już w
        przedszkolu od swoich rówieśników dowiaduja się "skąd się biorą dzieci", może
        kochane mamy zanim staniecie się następny raz samotnymi z następnym dzieckiem
        zastanowicie się za co je wychowacie. brzydko mówiąc "z dupą żartów nie ma".
        z pozdrowieniami matka dwóch wspaniałych dziewczyn i nie samotna
        • Gość: kama IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.10.06, 10:00
          Nie obrażaj kobiet bo chyba nie wypada!Jeśli jesteś kobietą!?
          Są czasem sytuacje życiowe na które trudno mieć wpływ. Życie jest ciężkie i
          trzeba walczyć.Też byłam samotna z dzieckiem ale już nie jestem. Mam wspaniałą
          rodzine i jestem z drugim dzieckiem w ciąży. Mam wspaniałego męża więc zanim
          wypowiesz się na jakiś temat zastanów się czy nie ranisz kogoś!!!!Nie życzę Ci
          byś przeszła...Dobrze, ze jesteś szczęśliwa i sobie bądz ale uważaj na słowa by
          ktoś Ci kiedyś nie odpłacił tym samym
        • 30.12.06, 01:00
          i oby ojciec twoich dwóch wspaniałych dziewczym kiedyś nie wystawił cię do
          wiatru np dla młodszej!. wydaje ci się, ze wszystkie samotne matki moralność
          mają w nosie, tak? że tylko te, którym raz się zdarzyło są ok? a mówią, że
          głupich nie sieją......l
      • Gość: lewy prawnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.02.08, 22:03
        czy pieniądz jest wart łez tego dziecka czy negowanie ustaw broniących samotne matki nie dają zadowolenia dzisiaj, dzieląc skóre na jeżu przyznajecie sie do bardzo bolesnej prawdy, że tego mogło nie być bardzo chciałbym by moje dziecko nie przeżywało tego co wy piszecie bo wasze słowa kalą prawdziwe zdanie o rodzinie i jej utrzymywaniu jeśli próg 583 zł jest problemem spróbujcie utrzymać rodzine za 532 zł miesięcznie ja tak robiłem !!! i miałem gdzieś prawo rządu nie interesują "ich" w jaki sposób to zrobie ani żadnej "ustawy" jeśli płacił bym alimenty to z czego ponieważ nie mam warunków by znaleść lepsza prace, wyjść jest wiele i dla jednych i dla drugich ale prawda jest i będzie jedna to co piszecie nie zawsze jest prawdą, w sumie tylko dla Was
    • 17.05.05, 10:45
      Jestem przerazona ,bo nie wiem co mam robic.Syn ma obecnie 17 lat.Od poczatku
      byl pod opieka Funduszu /zla wola ojca-zero wysilkow komornika /.Mam prawomocne wyroki,ktore nasze demokratyczne panstwo rok temu "olalo".Ostatnio mialam zasadzone 300 zl,obecnie otrzymuje 170 /pomimo,ze syn jest dzieckiem niepelnosprawnym od 15 roku zycia /orzeczenie/.Czy ,aby syn otrzymal zaliczke
      musze sama scigac ojca dziecka?Jakie dodatkowe dokumenty i kiedy je zlozyc?
      Czy wyrok ostatni,a takze stos akt u komornika nie wystarcza.Wychowuje syna od poczatku sama /jestem wdowa,ale ojciec syna zyje/.Przez wszystkie lata nie interesowal sie nami,nawet nie chcial zobaczyc swojego jedynego dziecka.
      Choroba moja /jestem na rencie z powodu ciezkiej depresji/ i ciezka choroba syna
      pochlaniaja duzo pieniedzy.Nasz wspolny dochod to 800zl.Nie wiem jak mamy zyc i co robic.To skandal,ale kogo to obchodzi.?!Poradzcie,co mam robic zeby w swietle nowych przepisow nie zabrano nam tych paru zlotych.Czy zostaje nam tylko smierc,jako wybawienie od tej sytuacji nie do zniesienia.?
      • Gość: GOśC IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.07, 09:11
        jako osoba samotna wychowujaca dziecko nie pełno sprawne powinnas dostawac 250
        zł chyba ze twój dochód nie przekroczy 291zł to pełna kwote alimentów czyli 300
        jak na wyroku. a co do ścigania ojca za alimenty to moge podpowiedziedz ze
        istnieje artykół 209 kodeksu karnego a mianowicie jest to artykuł o siganie za
        uporczywe nie płacenie alimentów i uchylanie sie od obowiazku alimentacyjnego.
        warunkiem aby prokurator uwzglednił wniosek jest miec zasadzone alimenty dłuzej
        niż 2 lata i musza być złożone dokumenty u komornika. dodatkowo pracownik który
        przyznaje zaliczke musi aktywizowac tz. alimenciaza do pracy jesli tego nie robi
        to mu o tym przypomnij bo to jest ich obowiazkiem . (sama to przeszłam)
        dodatkowom pokaz rachunki za leki i rehabilitacje to też musza uwzglednic.
        wiecej informacji znajdziesz w interneciewpisujac w wyszukiwarce KODEKS PRAWA
        ADMINISTRACYJNEGO wejdz na rozdziały zaliczka i rodzinne tam dowiesz sie wiecej.
        CI CO WYPłACAJA ZALICZKI I RODZINNE NIGDY NIE MóWIA O CO MOżEMY SIE STARAC
        TYLKO ZE MIC NAM SIE NIE NALEZY. POZDRAWIAM I ZYCZE POWODZENIA
      • Gość: hiv aids IP: *.multimo.gtsenergis.pl 11.01.09, 23:08
        Zdrada, romanse, alimenty? Tylko testy DNA na potwierdzenie ojcostwa rozwiaza sprawe! jak to Twoje geny to kupcie iksboksa i grajcie do grobowej deski! Podzial majatku na pol lub separacja!
        Dzieki Bogu syfu do domu nie przyniosla, bo to zagrozenie dla spoleczenstwa i zdrowia rodziny!
        Zreszta nie ma reguly kto sie pusci (50 na 50 jest procentowy rozklad szans).
        A lac sie po mordach to nie ma sensu. Zalowac i wspominac tez sensu nie ma! Trzeba zastosowac pozytynw myslenie koniecznie!
        Ale sa tez plusy, bo zroznicowanie genetyczne lepsze w rodzinie i korzysc dla spoleczenstwa olbrzymia jest!
        Rogaczem byc to wcale nie jest wstyd.
        A szczytem wszystkiego jest wziasc slub koscielny i cudzolozyc lamiac przykazanie Boze!
        A z drugies strony kto sie puszcza to wyrzutow sumienia raczej nie ma i z usmiechem to robi.
        Zreszta nic co ludzkie nie powinno nas dziwic (humanus, homini de lepus).
        Nie ma co plakac, ze partner zdradzil tylko samemu isc w cug albo zrobic gang bang ze znajomymi i partnerem i kochankami swoimi.
        Nie uciekac w papierosy czy alkohol a samemy psychologicznie rozwiazac problem.
        Trza sprawdzac billingi albo wyjanac dobrego detektywa i wszystko wyplynie na wierzch!
        Polecam tez testy na IQ (samoocenka podskoczy natychmiast).
        A iksboks lepszy niz plejstejszyn jest!
        50 cent alimentow nie placi to juz zgroza jest!
        Dobrze, ze sa testy DNA naZdrada, romanse, alimenty? Tylko testy DNA na potwierdzenie ojcostwa rozwiaza sprawe! jak to Twoje geny to kupcie iksboksa i grajcie do grobowej deski! Podzial majatku na pol lub separacja!
        Dzieki Bogu syfu do domu nie przyniosla, bo to zagrozenie dla spoleczenstwa i zdrowia rodziny!
        Zreszta nie ma reguly kto sie pusci (50 na 50 jest procentowy rozklad szans).
        A lac sie po mordach to nie ma sensu. Zalowac i wspominac tez sensu nie ma! Trzeba zastosowac pozytynw myslenie koniecznie!
        Ale sa tez plusy, bo zroznicowanie genetyczne lepsze w rodzinie i korzysc dla spoleczenstwa olbrzymia jest!
        Rogaczem byc to wcale nie jest wstyd.
        A szczytem wszystkiego jest wziasc slub koscielny i cudzolozyc lamiac przykazanie Boze!
        A z drugies strony kto sie puszcza to wyrzutow sumienia raczej nie ma i z usmiechem to robi.
        Zreszta nic co ludzkie nie powinno nas dziwic (humanus, homini de lepus).
        Nie ma co plakac, ze partner zdradzil tylko samemu isc w cug albo zrobic gang bang ze znajomymi i partnerem i kochankami swoimi.
        Nie uciekac w papierosy czy alkohol a samemy psychologicznie rozwiazac problem.
        Trza sprawdzac billingi albo wyjanac dobrego detektywa i wszystko wyplynie na wierzch!
        Polecam tez testy na IQ (samoocenka podskoczy natychmiast).
        A iksboks lepszy niz plejstejszyn jest!
        50 cent alimentow nie placi to juz zgroza jest!
        Dobrze, ze sa testy DNA na ojcostwo (kazde szydlo z worka wyjdzie [chyba, ze zfalszuje je]). ojcostwo (kazde szydlo z worka wyjdzie [chyba, ze zfalszuje je]).
        Zreszta z tego potem roza sie patologie sam: alkoholizm czy narkomania w rodzinie.
    • Gość: Kat... IP: *.class144.petrotel.pl 19.05.05, 18:34
      to jest kolejny cios dla najuboższych!!!! dobijają mnie te ustawy naszego rządu!!!! a nasz prezydent to juz nieee wiem czym sie kieruje podpisywaniem czegoś takiego, sam sie kiedyś przyznał w wywiadzie ze żona mu DORADZA. dla mnie to paranoja!!!! sama udziela sie charytatywnie a tu prosze taka ustawa i gdzie tu ta szlachetność Pani Prezydentowej????????
      • Gość: samotna Dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.05, 19:50
        juz 10 lat sama wychowuje dwie corki.Ciagle mialam nadzieje za panstwo zrozumie
        takie matki jak jak ja.niestety mylilam sie.boje sie przyszlosci co bedzie
        dalej.dostawalam z funduszu 600 zl.teraz po 170 zl.od 8 lat nie wiem gdzie jest
        ojciec dzieci.olal nas.to ja mam teraz isc do komrnika jesli ZUs nie mogl
        odzyskac pienieniedzy.skandal.poslowie jestescie bardzo zli.wiem ze nic was nie
        obchodze.
    • Gość: anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 09:46
      Witam, czy mogę liczyć na zasiłek, jeśli dziecko nie ma przyznanych alimentów,
      bo ojciec jest nieznany ? Jeśli tak, to gdzie i jakie dokumenty złożyć ?
      Wychowuję je sama już 4 lata, nigdy nie pobierałam żadnych świadczeń.
      Pozdrawiam
    • Gość: caterina IP: *.30-151.libero.it 06.06.05, 11:18
      Witam serdecznie!Jestem mamą piatki dzieci. NIe pracuję i na dodatek nie
      mieszkam w Polsce. Nasz dochód rodzinny jest niski, poniewaz tylko mój mąż
      pracuje. Na pierwsze dwoje dzieci z mojego poprzedniego małżeństwa mój były mąż
      nie płaci ani grosza. Co powinna zrobić? To absurd,żeby pozbawiać moje dzieci
      tego, co im sie należy. W przeliczeniu na złotówki, 550 zł, które mam zasądzone
      na dzieci stanowi kwotę 130 euro i sa to pieniądze na tydzień jedzenia.
      Wiadomo,że nasze dochody w porównaniu do POlskich są o wiele wyższe, ale nie
      można popadać w paranoję i uwalniać OJCÓW od obowiązku alimentacyjnego,
      ponieważ MAma wyjechała i zabrałą ze soba dzieci...
      Gdzie jest Rzecznik Praw Dziecka???????
    • Gość: danuta IP: *.net-40.rev.inter-c.pl 06.06.05, 17:07
      jestem samotna matka wychowujaca 10-letniego syna.zawsze interesowala mnie
      jedna rzecz, mianowicie w czym gorsza jest kobieta z dzieckiem porzucona przez
      meza od wdowy z dzieckiem ? bo rzad tak nas wlasnie rozgraniczyl likwidujac
      fundusz alimentacyjny wyplacany przez zus [a renty dla wdow pozostaly].rezultat
      jest taki ze nam odebrano alimenty po to tylko zeby np.wdowom dac wiecej ,gdyz
      one pobieraja oprucz renty dodatki alimentacyjne. prepraszam ktos chyba cos
      mowil o rownosci ?
      • Gość: Hania IP: *.80-240.sze.tkb.net.pl 09.06.05, 21:40
        Jestem rozwódką wychowuję 2 dzieci,sąd przyznał mi po 80zł na dziecko,ich
        ojciec płaci regularnie, czy mogę liczyć na dodatek do alimentów. Proszę o
        odpowiedż
        • Gość: AniaZtrojkąDzieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.05, 19:54
          Witam.Z tego co sie zorientowałam to nie bedzie Pani przysługiwała zaliczka
          alimentacyjna.Jedynie co zostaje to podwyższenie alimentów w
          sądzie.Cytuje"Jeśli myślisz, że jak sąd przyznał twojemu dziecku np. 600 zł
          alimentów, to właśnie tyle dostanie zaliczki alimentacyjnej, jesteś w błędzie.
          Jeśli nie ma orzeczonej niepełnosprawności dostanie tylko 170 zł (300 zł, jeśli
          dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 291,5 zł). Jeśli sąd przyznał mu 100
          zł alimentów - zaliczki też dostanie 100 zł. Nie więcej.

Jeżeli z zasądzonych 170 zł alimentów ojciec będzie płacił 100 zł - państwo
          dopłaci brakujące 70 zł.
          gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,52983,2683205.html?as=2&ias=3Pozdrawiam

• Gość: iwona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.05, 00:26
          mam dwoje dzieci dotąd dostawałam 170 zł na nich ateraz przyjdzie nam żyć
          powietrzem .tatuś dopiero zaciera ręce.pracuję za 600zł .
    • Gość: AniaZtrojkąDzieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.05, 19:44
      Witam.Wkurza mnie gadanie typu"matka tez jest zobowiązana do utrzymania
      dziecka".Ja mam trojke dzieci i przebywam na urlopie
      wychowawczym,wiec "utrzymuje"za 400 zł moją trojce...Tylko pytanie aby je
      wyzywic całkowicie(nie mowiąc o innych potrzebach)muciałabym chyba na d
      zarabiac po nocach BO KTO MI Z DZIECMI ZOSTANIE zebym mogła pracowac?NIektórzy
      mądralinscy panowie twierdza;Baba do roboty!A czemu tatusiowie 24na24 nie
      siedzą z potomstwem??Jakis podział powinien byc wiec jesli pseudo tatus nie
      nanczy to mogłby płacic(bo niania tez kosztuje)A może mi na początek wrzesnia
      2005 r powinien ktos linke zafundowac?Dzieci bedą znow na panstwowym tylko o
      wiele wyższym standarcie...i bedą miały chleb codzien bez kombinowania skąd
      wziąsc
    • Gość: zenek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 20:26
      Z tymi półsierotami to już niezłe przegięcie!To co ma zrobić matka,która
      wychowuje dzieci sama?Powie do ich ojca - sorry stary ale dla dobra dzieci rzuć
      się pod pociąg.PARANOJA!!!!!!!!!!!!!11
    • Gość: ziutek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.05, 00:40
      no sorry skoro zrobiłeś to się nie bulwersuj
    • Gość: hanka IP: *.who.vectranet.pl / *.who.vectranet.pl 22.06.05, 20:28
      dlaczego nie napisaliscie, ze dodatek 170 zł nie należy sie matce, jezeli ojciec widuje sie z dzieckiem????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
      • Gość: AniaZtrojkąDzieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.05, 17:30
        Czy gdzies to pisze w tych"paragrafach",że ojciec nie ma prawa sie widywac z
        dzieckiem??Wtenczas powinni jeszcze dodac do tych miliona papierków orzeczenie
        sądu o ograniczeniu lub pozbawieniu władzy rodzicielskiej.Jesli jest jaki
        artykuł na ten temat prosze bardzo o link
        • Gość: hanka IP: *.who.vectranet.pl / *.who.vectranet.pl 24.06.05, 22:13
          jezeli ojciec odwiedza dziecko, zabiera na spacer, rozmawia, to współuczestniczy w wychowywaniu i wtedy nie jestes samotną matką (w rozumieniu samotnie wychowującą).
          Nawet jesli zebrzesz o pieniądze, żeby wszystkiego nie przepił? a po spacerkach 4letni maluch rzuca k***ami? albo dobija sie nachlany nocami w przypływie uczuć rodzicielskich, bo przyszedł, bo ma PRAWO widywać sie z dzieckiem?
          Sama jestem ciekawa, jak to reguluje ustawa, mozna te wypociny znalezc gdzies w necie, ja nie mam sił tego czytać i tak pewnie interpretacja jest dowolna.
          Niedobrze mi sie robi od tych polskich rządów, skandal goni skandal i kradną i kradną. Dziury łatają kosztem najbiedniejszych. UE dba o swoje dzieci, o swoją przyszłość.
          Gdy umrze ostatni emeryt, umrzemy z głodu.
    • Gość: ANIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.05, 09:35
      NOWA USTAWA PODOBA MI SIE BARDZIEJ NIZ POPRZEDNIA,ALE NADAL KRZYWDZI TAKI DZIECI
      (NIE RODZICÓW)JAK MOJE:WYSZŁAM ZA MĄZ PO RAZ DRUGI I Z TEGO POWODU NIC MI SIE
      NIE NALEZY.TO NIE JEST SPRAWIEDLIWE BO MÓJ OBECNY MAZ NIE MA ANI PRAW ANI
      ZADNYCH OBOWIĄZKÓW W STOSUNKU DO MOJEGO DZIECKA.JESTEM TEZ JEGO JEDYNYM PRAWNYM
      OPIEKUNEM A MUSZE WYKAZYWAC DOCHODY MEZA MIMO ZE DZIECKO JEST NA MOIM WYŁACZNYM
      UTRZYMANIU.USTAWA POWINNA UŚCISLIC ZASADY CO DO ROZWODU.POWINNO BYC ZAZNACZONE
      ZE CHODZI O ROZWÓD LUB SEPARACJE Z RODZICEM TEGO DZIECKA.W TEJ CHWILI JEST ZBYT
      OGÓLNIE I JAK SAMA ZOBACZYŁA JEST TO RÓŻNIE INTERPRETOWANE PRZEZ
      URZEDNIKÓW,KTÓRZY SAMI NIE WIEDZA CZY UZNAC WNIOSEK CZY NIE.
      • Gość: hiszpan IP: *.mpi.int.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 22:30
        jestes chyba bardzo bogata
      • Gość: alechu21 IP: 192.168.1.* / *.nj.pl 21.07.05, 15:55
        jestem rozwódką i mam syna z poprzedniego małżeństwa zyję obecnie z kimś ale
        nie wiem jak długo różnie to bywa a pani z zasiłkowego twierdzi że nic mi się
        nie należy ponieważ nie jestem sama to jest jakas bzdura
    • Gość: hiszpan IP: *.mpi.int.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.05, 22:43
      szkoda że ci na górze nie potrafią sobie zabrać tylko zabierają od tych
      najbiedniejszych,bo jak by dali odpowiedni fundusz na utrzymanie dziecka to by
      nikt nie kombinował złodzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale
      sami nas do tego zmuszają i sami dają nam przykład
    • Gość: warszawiak IP: *.236.138.31.Dial1.NewYork1.Level3.net 13.07.05, 22:06
      Dlaczego kobiety po rozwodzie mszczą się na byłych małżonkach ukrywając przed
      nimi ICH dzieci,ba nawet robią pranie mózgu bezbronnym dzieciakom nastawiając
      ich wrogo przeciwko ojcom.Czy wiecie Państwo,że 90% kobiet ,które ukrywają
      dziecko przed ojcem w szybkim czasie doświadcza (na własne żądanie)kłopotów z
      otrzymywaniem alimentów...
      Paradoksem tzw.PRAWA POLSKIEGO jest ustalanie alimentów w/g samopoczucia
      sędziego...a nie w/g ustalonego z góry procentu od otrzymywanych dochodów,jak w
      krajach cywilizowanych...
      • Gość: matka IP: *.crowley.pl 19.07.05, 11:09
        Wyjątkowe bzdury.
        • Gość: Krixy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.05, 14:59
          A to przepraszam dlaczego bzdury?
          Weź pod uwagę że nie wszyscy ojcowie to dranie
          Są i tacy którzy płacą mniej niż zasądził im sąd tylko dlatego
          że po zapłaceniu pełnej kwoty alimentów to on nie miałby z czego żyć!
          a i z dzieckiem starają się widywać jak najczęściej o ile matka dziecka na to
          pozwoli
          Komornik którego naślesz zacznie egzekwować należną według Ciebie kwotę
          A ojciec przestanie płacić media bo nie będzie miał czym potem eksmitują go
          mieszkania
          Może zamkną czy naprawdę tego chcesz? Możesz wtedy powiedzieć dziecku że ma tatę
          kryminalistę.
          Naprawdę mniej emocji!! Czasem rozsądkiem da się uzyskać znacznie więcej
          • Gość: kleo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.05, 21:40
            Weź pod uwagę taką sytuacją która jest dla wielu matek jak i dla mnie
            rzezczywistością. Alimenty ojciec ma płacic w wysokości 400 zł na 2 dzieci ale
            od 2 lat ich nie płaci , bo nie pracuje, bo nie ma stałego adresu zameldowania,
            bo nie ma rodziny. Ciekawostka, bo jak przyjdzie do dzieci to nowe buciki,
            marlboro a nawet batona za 1, 50 nie przyniesie. I jak długo mu darowac, gdzie
            więc mieszka i za co sam żre, bo upasiony a nie spuchnięty z głodu. Może i jego
            przebadac ale na syfa.
          • 30.12.06, 01:10
            no wiesz, zawsze lepiej, żeby to tatuś miał na kablówkę niż dziecko na
            podręczniki, prawda? sąd nie ustala alimentów wg własnego widzimisię i zawsze
            jest brany pod uwagę dochód. zarabiając 1000 zł nie zasądzi ci 800 zł
            alimentów. kwestia tylko tego, jak postrzegasz życie i jego kosztów
    • Gość: iza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.05, 09:34
      A co z dlużnikami znajdującymi się poza granicami kraju?
      • Gość: gosia IP: *.ceti.net.pl 02.10.12, 11:03
        Z własnego doświadczenia - nic. Niestety. Odkąd były wyjechał na stałe do stanów (rzekomo do pracy, by więcej zarobić), niema od niego ani żadnych pieniędzy (i tak było ich mało) ani żadnej wiadomosci - nawet nie zadzwoni by zapytać jak sie dzieci mają i czy sobie radzimy. Tu na stronie, nie pamiętam dokładnie w którym artykule alimenty wyczytałam, że ścigać dłużnika alimentacyjnego można na terenie unii:/ może komuś pomoże taka informacja
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.