• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dobra Pożyczka Dodaj do ulubionych

• IP: *.pam.szczecin.pl 08.12.05, 12:06
    Czy ktoś wie coś więcej o Dobrej Pożyczce. Przy podpisaniu umowy życzą sobie
    wpłatę 800 zł. Czy można im zaufać? Proszę o podpowiedź.
    Zaawansowany formularz
    • 08.12.05, 12:20
      Sam widzisz że to nie jest dobra pozyczka
      • Gość: Agnieszka IP: *.pam.szczecin.pl 08.12.05, 12:45
        A jaka jest dobra?
        • Gość: sdd IP: *.euronet.net.pl 30.12.05, 15:43
          Taka, gdzie najpierw sie dostaje pieniadze a potem je splaca.
          Kiedy jest na odwrot, to chyba wniosek jest jeden, isn't it?

Pozdrawiam
          • Gość: kinia IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:59
            Bez stresu sprawdzona firma
            • Gość: POLECAM IP: *.eranet.pl 23.02.07, 17:05
              POLECAM
              • Gość: Justa IP: *.eranet.pl 25.02.07, 12:39
                Moje doswiadczenia sa srednie. Wole Profireal,drozej jednakze troche szybciej
                • Gość: dzastaop IP: *.atol.com.pl 14.01.12, 19:30
                  Witam zastanawiam się nad dp ale obawiam się tego,że zostanę oszukana i stracę wpłacone pieniądze
                  • 31.01.12, 12:02
                    Gość portalu: dzastaop napisał(a):

> Witam zastanawiam się nad dp ale obawiam się tego,że zostanę oszukana i stracę
                    > wpłacone pieniądze

Nie musisz się obawiać. W przypadku PKF Skarbiec masz pewność. Chyba, że będziesz jedną z tysięcy która jednak pożyczkę dostanie i będzie działać jako uprawdopadabniacz ściemy :)

--
                    Hologramy, które leczo :D
                    Jarek! Dotrzymaj słowa.
                    Chociaż ten jeden raz!
                  • Gość: rodek IP: 78.133.191.* 04.02.14, 15:45
                    Ludzie uciekajcie. Najpierw biora oplate przygotowawcza a po jej wplacie dopiero przedstawiaja warunki zabezpieczenia ewentualnego kredytu ktorego wcale nie musice dostac. Umowa ktora podpisujecie jest przedwstepna. Jedno wielkie oszustwo.
              • Gość: martin IP: *.kolornet.pl 09.02.09, 16:29
                dlaczego polecasz dosyałes pożyczke?
            • Gość: pati IP: *.adsl.inetia.pl 23.01.09, 13:14
              dostalas od nich pozyczke? to dziwne ze najpierw każa placic a
              pozniej ewentualnie dostaniesz kase, prosze o odpowiedz, jak to
              wyglada w praniu...
              • 26.01.09, 07:37
                Dobra Pożyczka to dawny Skarbiec, który działał na takich samych zasadach.Do tej
                pory wiele osób nie może odzyskać wpłaconych pieniędzy. Według przepisów nie
                można żądać przed otrzymaniem pieniędzy żadnych wpłat a tym bardzie weksla
                in-blanko.Wszelkie prowizje i opłaty powinny być potrącane z pożyczki lub
                kredytu ewentualnie dopisywane do poszczególnych rat. A swoją drogą mała
                refleksja z działalności jednej z filii. Dzwonię do nich i cały czas telefon/a
                są trzy numery/jest zajęty. Mieszkam w pobliżu więc robię spacer i idę do nich.
                Przed drzwiami biura wykonuję jeszcze jeden telefon i zgłasza się pani
                informująca mnie abym zadzwonił za 10 minut bo ma klienta. Bez namysłu pukam i
                wchodzę a tam żadnego klienta nie ma, chyba, że wyszedł przez okno z 5
                pietra.Refleksja do przemyślenia.
            • Gość: wioletta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.09, 19:47
              skąd wiesz że dobra skorzystałeś z niej?
            • Gość: Michał IP: *.173.17.131.tesatnet.pl 07.07.09, 08:20
              Cześc czyli wszystko zalatwilas bez zadnego ale w dobrej pozyczcze?Rozumiem ze
              wystepowalas o pozyczke w tej firmie i ja otrzymalas?>Poniewaz widze tyle
              negatywnych wypowiedzie a wczoraj podpisalem z nimi umowe wiec troche sie
              obawiam moglabys mi opisac w kilku slowach jak przebiegala twoja pozyczka o ile
              taka dotalas pozdrawiam Michał Miksa
              • Gość: monia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.09, 09:53
                niwe ufaj im. Mój tata juz trzy miesiące czeka i co raz wymyslaja co
                innego !!! powiedział że rezygnuje a kasy nie zwrócą!!
              • Gość: beti IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.09, 09:54
                a czy pan dostał pożyczkę
                • Gość: magda IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.11, 14:50
                  mielismy dostac 25000 wplacilismy 1500 mina rok i nic ani pozyczki ani wplaty 1500 zl
              • Gość: tom. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.10, 14:48
                ile wzioles od nich ja chcialem 50000wzieli o demnie 25000 pozniej mi
                powiedzieli ze mosisz miec zyrantow i podpisac im weksel . a teraz chce odebrac
                od nich forse nieodpwiaja . moj adres email.tomorzech@gmail.com
          • Gość: Ja IP: *.eranet.pl 25.02.07, 12:36
            Nic specjalnego. Oferta jak kazda inna nie ma czym sie podniecac!
            • Gość: misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 18:20
              czy kozystales z dobrej pozyczki?
        • Gość: zibi IP: *.eranet.pl 23.02.07, 17:01
          jest dobra!!!mozna smialo brac!!!
          • Gość: Bydgoszcz IP: *.eranet.pl 25.02.07, 12:32
            U nas tez jest dobra pozyczka.ja nie bralem ale kolecy z pracy sa zadowoleni
            • Gość: mar.pos@neostrada. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 12:29
              w jakich miastach jest dostępna
          • Gość: rybak_@op.pl IP: *.159.15.97.static.crowley.pl 21.03.09, 13:48
            jak długo sie czeka i jak przelewają pieniądze czy w ratach czy w całości i co
            sądzisz o tych zabespieczeniach'''.
            • Gość: masakra1010 IP: *.centertel.pl 26.06.09, 22:15
              WPŁACIŁEM 5500TYŚ I NIE WIEM CZY DOSTANĘ POŻYCZKĘ.BO MUSZĘ CZEKAĆ NA LIST 10 DNI
              OD ZARZĄDU JAK DZWONIĘ I SIĘ DOWIADUJE TO ONI TAK MI CIĄGLE TŁUMACZĄ A CZEKAM
              JUŻ 5 DNI WTEDY SIĘ OKAŻE CZY TO JEST DOBRA POŻYCZKA.
              • Gość: ala IP: *.tktelekom.pl 21.07.09, 18:08
                czy na pewno dostane czy wogule ktoś dostał
                • Gość: sabi700 IP: *.chello.pl 09.10.09, 20:15
                  ja od czerwca czekam..i za kazdym aazem dostaje nowe karteczki do
                  okazanoa,gdzie nie mialam nic miec ani zastawu ani
                  poreczycieli..ludzie gdzie ktos w dzisiejszych czasach znajdzie
                  poreczyciela co zarabia po 3.180zl...ja takich 3 musze miec...albo
                  zastaw hipoteczny...a gdy rozmawialam z panienka tam wypindzona
                  mowila ze..wplacajac te pieniadze to ie musze miec nikogo bo to
                  jest gwarancja dostania pieniedzy..i tu do GOSCIA co taki madry
                  jest!!!obys kiedys nie znalazl sie w takiej sytuacji,teraz cwaniak
                  jestes ale...nie jestem zlosliwa ale Tobie to wiesz......przyhamuj z
                  Twoim przemadrzalstwem o gu.....sie znasz na zyciu widac..a z tej
                  pozyczki nie tylko ludzie z problemami w BIK-u korzystac chca!!!!!
                  ale w waznych sytuacjach ztciowych che zaufac tez i mysli ze komus
                  pomoze wiec...daruj sobie!!!!
                  • Gość: dobry polak IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.11.12, 19:13
                    dobra pożyczka to zła pożyczka reprezentowana przez spółkę skarbiec na czele której to stoją
                    Rusjan Tomasz prezes zarządu i Grzebin Rafał
                    dalej zwaną POLSKA KORPORACJA FINANSOWA
                    UWAGA !!!
                    To naciągacze osłonięci prawnikami.
                    Z tego słyną od 10 lat
                    Nic dodać i ująć działają bezprawnie pod wachlarzem bezkarnego prawa polskiego .
            • Gość: nieznajomy IP: *.olsztyn.mm.pl 14.01.10, 10:32
              jest to fikcja.Najpierw niby spełniasz warunki a później przysyłają ci formulaże
              do zabezpieczenia,chcż,żeby znaleźc 2 poręczycieli,którzy zarzbiają po 2300 na
              ręke albo mieszkanie pod zastaw.Uważaj bo strasznie kłamią i pieniądze,które im
              wpłacisz przepadaja
        • Gość: Jola IP: *.eranet.pl 23.02.07, 17:02
          Bardzo dobra oferta.nic tylko polecic
          • Gość: dorota IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.09.09, 17:14
            witam mam prosbe,chce wziasc pozyczke ,czy mozesz mi odpowiedziec czy to nie
            jest oszustwo?
          • Gość: On IP: *.opera-mini.net 10.11.09, 22:08
            Jedna wielka ściema!!!!!Nie dajcie się oszukać,Ludzie,czy naprawde nikt nie może nic z tym zrobić?To jakaś paranoja!!!!Nieźle mają to pomyślane!!!!!Tyle ludzi już dało się nabrać!!! Brak słów!! Do Jola-wydaje mi się Twoje IP jakieś znajome,tylko inne NICKI .Ż E N A D A!!!!!
        • Gość: Ja IP: *.eranet.pl 25.02.07, 12:35
          Nic specjalnego. Oferta jak kazda inna nie ma czym sie podniecac!!!
          • Gość: wojpri15 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.09, 16:21
            Czy ktos moze w koncu powiedziec jak to jest i czy naprawde dostal od nich
            jakiekolwiek pieniadze? Ci co pisza ze polecaja i z słyszeli to poprostu mysle
            ze lipa bo nic wiecej nie napisali. Dziwne sa zasady ale to ni jest pierwsza
            taka firma , FORMIX FAINANCE tez wlasnie naciaga ludzi , nikt tam jeszcze nie
            dostal grosza a i trudno wyciagnac swoje pieniadze. Wiec jesli ktos ma
            jakiekolwiek informacje prosze po podanie ich na forum.
        • Gość: klient IP: *.eranet.pl 27.02.07, 11:38
          Skonsolidowalem 6 kredytow dobra pozyczka i uwazam ze jest to naprawde dobra
          oferta. szczegolnie dla osob zadluzonych POLECAM
          • Gość: grzegorz IP: *.3s.pl 03.07.07, 18:56
            a moglbym sie dowiedziec gdzie sie miesci ta firma jestem z bytomia,a czy moze
            ktos wie czy na rente socjalna tez mozna otrzymac pozyczke???
            • Gość: gosc IP: *.chello.pl 03.07.07, 19:03
              taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nawet na ładne oczy dają
          • Gość: zainteresowana IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 15.04.09, 17:54
            a jak to pani zrobiła co było potrzebne i na jaką kwotę była ta
            konsolidacja
            • Gość: gosc IP: *.elpos.net 01.01.10, 17:46
              W tej firmie nie ma kredytow konsolidacyjnych!!!!!!!!!!
        • Gość: gosc IP: *.18-86-De-Gaulea.e-zabrze.pl 04.02.08, 21:44
          chyba tak
        • Gość: maly IP: *.18-86-De-Gaulea.e-zabrze.pl 04.02.08, 21:47
          ja tam nie wiem jaka jest dobra pozyczka
        • Gość: Jozio IP: *.xdsl.centertel.pl 17.06.10, 22:55
          www.efb.republika.pl wejdz w dzial linki potem kliknij na baner unia rozwoju i
          jak wejdziesz na strone zobacz wpisyw ksiedze gosci
        • 28.02.13, 22:58
          w kasach stefczyka :) obawiałbym się, że ta dobra pożyczka, to jakaś lichwa..
      • Gość: misiek IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:50
        Splacam Dobra Pozyczke i nie robia zadnych problemow.Nawet kalendarz
        przyslali:)
        • Gość: Justka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.09, 14:37
          hehehe a sam kredyt dostałeś w ogóle? :)
        • Gość: hanna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.01.10, 11:14
          Mam dobre dochody i jestem w Biku (pozostałość po mężu). Jestem po rozmowach
          wstępnych z nimi. Mam zaświadczenie, podpiszę weksel i dwóch poręczycieli. Boję
          się wpłacić początkowej wpłaty. Napisz, czy miałeś jakieś problemy. pozdrawiam Hanna
      • Gość: Karol IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:57
        Bralem w 2003 roku i nie przypominam sobie aby robili jakies problemy.Wszystko
        bylo zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie.Duza znana firma, moim zdaniem
        naprawfe DOBRA POZYCZKA
      • Gość: Jaro IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:58
        Polecam
      • Gość: Mlody IP: *.eranet.pl 23.02.07, 17:04
        Na moje skromne oko mosi byc wszystko wporzadku, skoro fima tyle lat udziela
        pozyczek.
        • Gość: D IP: 217.153.77.* 01.07.08, 17:49
          Debilu oprucz tego ze zmieniasz login zmieniaj tez komputer bo widac
          ze z tego samego IP nadajesz
        • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.09, 09:30
          ja zrobilem wpłate a kasy do dziś niedostałem a to już 3 tygodnie
          • Gość: one violeta1 IP: *.bialystok.vectranet.pl 08.04.09, 17:26
            i jej nie otrzymasz wierz mi
          • Gość: pat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.09, 16:31

i jak dostales ten przelew??
      • Gość: Ja IP: *.eranet.pl 25.02.07, 12:34
        Nic specjalnego. Oferta jak kazda inna nie ma czym sie podniecac.
        • 24.10.13, 01:16
          To, że ta firma była podejrzana, już kilkakrotnie ostrzegałem na pożyczki forum , bylo to chyba z 4 lata temu.
      • Gość: Ja IP: *.eranet.pl 25.02.07, 12:35
        Nic specjalnego. Oferta jak kazda inna nie ma czym sie podniecac
        • 07.01.10, 21:55
          Niedajcie sie nabrać,tam gdzie chcą wpłate przygotowawczą to jest oszustwo,wiem
          ze swojego doświadczenia tak dałam sie oszukać firmie PROMINET wpłaciłam 3,200
          opłaty przygotowawczej mineło 3 miesiące a pożyczki nie dostałam,UWAŻAJCIE
          oszustów jest coraz wiecej.
      • Gość: tomasz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.09, 10:48
        szukam ludzi oszukanych w polsce celem załozenia sprawy w sadzie chodzi o jak
        najwiekszą ilośc ludzi którzy wpłacili pieniadze i je nieodzyskali tomasz mój
        meil zazakm@tlen.pl
        • Gość: Aga IP: 95.160.182.* 22.03.09, 10:48
          Witam jestem, mysle ,że nie jedyną osobą jaka została oszukana przez
          PKF Skarbiec z siedziba w Gdańsku.Wszystko miało wygla tak pięknie ,
          jak informowała pani z ich agencji w Poznaniu.Nic z tego nie pokryło
          się z rzeczywistościa.Przedstawiono mi rodzaj takiego
          zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego, którego nie mogłam
          zrealizowac.Na pismo o oddanie kasiorki zapłaconej,przyslano mi
          jakiś chłam z paragrafami, który w zupelnosci nic mi nie
          mówi.Dlatego tez dolaczam do listy oszukanych przez to cos co nazywa
          sie Koroporacja ale chyba nie finansowa a złodziejska.
          • Gość: Rafał Z. IP: *.centertel.pl 23.06.09, 23:22
            Czemu straciłaś? Boś głupia baba !!! Wszystko miałaś podane na tacy,
            wszystkie warunki miałaś opisane w regulaminie czyli w oglnych
            warunkach umowy do których firma się stosuje a jak ty ich nie
            czytałaś tylko dłubałaś w nosie to teraz ta firma ma cie w nosie, A
            twoje śmieszne i rozpaczliwe teksty na jej temat niewiele ci pomogą.
            Prawda jest taka że wszyscy ci co tutaj piszą na forum twierdząc że
            zostali oszuakni tak naprawdę sami oszukują firmę DObrą Pożyczkę bo
            nie wywiązują się w warunków umowy które na siebie przyjęli. No bo
            przecież na jakiej podstawie nie zwracają opłaty przygotowawczej
            czyli kwoty 5% od wartości pożyczki? A no na takiej podstawie że o
            tym wszystko pisze w warunkach umowy które z pewnością dostaliście a
            które napewno nie czytaliści , bo gdybyście poświęcili chodź 10 min
            na poczytanie tych warunków to napewno doczytalibyście o tym że
            firma daje pieniądze ale jak ktoś da coś pod zastaw albo
            poręczyciele albo zastaw hipoteczny zrobi itp. To nie jest firma
            harytatywna i na ładny uśmiech nie daje :) Większość też ludzi
            którzy mają czelnośc pisać o tej firmie że to są oszuści sami
            oszukiwali inne banki bo skoro widnieją w BIKU ze złą historią tzn
            że pewnie nie spłacali wterminie rat a co za tym idzie oszukiwali
            inny bank który czekał na przelew raty a się nie doczekał. Taka jest
            prawda i tego nie da się ukryć więc pomyślcie o tym jak coś jeszcze
            napiszecie!!!!!
            • Gość: Michał IP: *.173.17.131.tesatnet.pl 07.07.09, 15:58
              Gosciu jak taki jestes madry to wytlumacz mi dlaaczego pracownici dobrej
              pozyczki wprowadzaja ludzi w bład?Ja np.myslalem ze rozumiem ta umowe i drugim
              zabezpieczeniem miala byc blokada srodkow na koncie tylko nikt mi nie powiedzial
              ze na koncie trzeba posiadac kwote pieniedzy rowna wartosci wnioskowanej i 25%
              wiecej tego juz mi nikt nie powiedzial i com to nie jest oszustwo????//
            • Gość: mądrzejsza IP: *.lublin.mm.pl 17.07.09, 08:30
              nie broń dla zasady czegoś co jest złe z założenia, bo jeśli firma reklamuje
              się, że udziela pożyczki nie tylko pod zastaw, to ma obowiązek wypłacać kasę,
              tym bardziej ze ludzie maja w umowie obowiązek spłacania rat, więc co pieprzysz
              durna pało, ze sami są sobie winni, życzę ci głąbie abyś dostał po dupie od
              życia tyle razy ilu jest oszukanych przez "dobrą"
            • Gość: ilona IP: *.chello.pl 06.08.09, 00:47
              Drogi Rafałku, po pierwsze poćwicz ortografię i gramatykę.. bo ciężko było czytać te głupoty jeszcze do tego w tak analfabetycznej oprawie. Po drugie - doinformuj się co to jest BIK zanim zaczniesz wygłaszać te żałosne sądy. BiK czyli biuro informacji kredytowej przedstawia historię każdego kredytu bez względu na to czy jest spłacany czy też nie. Po trzecie zaległości w ratach czy też nieterminowe spłacanie kredytu nie jest oszustwem tylko zachowaniem opisanym w każdej umowie kredytowej , na podstawie którego bank wyciąga konsekwencje o ktorych mowa jest również w umowie. Po czwarte - nie czujesz się źle w stosunku do klientów Dobrej Pożyczki broniąc tej firmy ( zapewne jesteś jej pracownikiem) , czy też tak bardzo wyprali ci mózg? Dobra Pożyczka czyli Skarbiec ma już wiele pozakładanych spraw sądowych , działają systemem argentyńskim . Jeśli więc Rafałku jesteś kredytnem ktory sądzi , że firma nie oszukuje tylko dlatego ,że wszystko jest w OW to chyba nie wiesz na jakim świecie żyjesz. DZiś firmy oszukujące klientów wprowadzają zamęt w ogolnych warunkach właśnie.Kretyn...
              • Gość: hanna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.01.10, 11:50
                Muszę przyznać rację Rafałowi. Wszystko dokładnie jest opisane w Ogólnych
                Warunkach Kredytu. Nie jestem pracownikiem tej firmy, ani też ich
                przedstawicielem. W chwili obecnej staram się o kredyt i jestem zaskoczona
                wypowiedziami na forum. Większość wypowiedzi związana jest z faktem braku
                znajomości Ogólnych Warunków. Jak można wpłacić prowizję od przyszłego kredyt,
                skoro nie mamy poręczycieli czy też zastawu?
              • Gość: KASIA IP: *.play-internet.pl 07.05.11, 09:00
                JESTEŚCIE OSZUSTAMI,BAZUJECIE NA LUDZKIEJ NAIWNOŚCI !!!!!!!!
                TO WSZYSTKO JEST UKARTOWANE ,ALE CZŁOWIEK JAK JEST ZDESPEROWANY ZROBI WSZYSTKO ZEBY DOSTAC PIENIĄDZE.TAKIE KREDYTY BIORĄ LUDZIE ,KTÓRZY POTRZEBUJĄ NA "GWAŁT PIENIĘDZY"W MOIM PRZYPADKU NA OPERACJE DZIECKA.TO JEST JAWNE OSZUSTWO,TZW MANIPULACJA.OD KIEDY SIĘ PODPISUJE UMOWE A POTEM ŻĄDA ZABEZPIECZEŃ PO 60DNIACH ,NAJPIERW POWINNISCIE SIE UPEWNIC CZY KTOS MA ZABEZPIECZENIE W POSTACI NP.ŻYRANTÓW -A POTEM PODPISAĆ UMOWE-TO JEST NACIĄGANIE NAIWNYCH I POTRZEBUJĄCYCH LUDZI!!!!!!!!
                SPARWE SKIEROWAŁAM DO SĄDU ,POWIADOMIŁAM MEDIA .....OBIECUJE,ŻE O DOBREJ POŻYCZCE DOWIEDZĄ SIĘ LUDZIE Z TV....
                ZAPRASZAM LUDZI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROGRAMIE TV ,A TAKŻE DO POZWU ZBIOROWEGO...PISZCIE NA@
                • Gość: Kuba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.11, 09:29
                  Ja również zostałem oszukany przez firmę Skarbiec.Zgarnęli moje 10 tys z i czują się bezkarni.Już nie wiem co mam robić z tą sprawą.Również chciałbym wziąć udział w tym pozwie zbiorowym.Nie przepuszczę tym złodziejom.
                  • Gość: Robert IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.06.11, 10:59
                    Kuba zadzwoń do prawnika z poznania bierze 10% wartości za sprawę, ja odzyskałem pieniadze po 12 miesiacach 1000 złotych, tyle ile wpłaciłem+odsetki, mało ale liczy sie fakt, niedałem się im 3 sprawy. Nómer do niego, spoko gość515863594.Powodzenia
            • Gość: LYSY IP: *.ip.netia.com.pl 20.11.09, 18:22
              Idiota jestes koles ,kto ci kazal tak ladnie o nich pisac .A moze jestes tym
              debilem jakich wiele siedzacych w ich obskornych biurach .haha zal zal
            • Gość: jolka111 IP: *.adsl.inetia.pl 30.11.09, 13:56
              Rafałek jesteś cwaniakiem który za te brednie co piszesz kase dostajesz.Nigdy
              nie zrozumiesz bo ludzie potrzebują tą kasę dlatego poszli dali się nabrać (czy
              to jest śmieszne?ŚMIESZNE jest nasze polskie prawo że złodzieje kradna na taką
              dużą skale.Nie myśl tylko o sobie ty EGOISTO
            • Gość: BOGDA45 IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 22.03.10, 21:14
              zapis umowy §14 pkt 3 ,mówiący iż opłata przygotowawcza w żadnym
              wypadku nie podlega zwrotowi jest uznany przez Sąd Okręgowy w
              Warszawie – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów , jako
              postanowienie wzorca umowy uznane za niedozwolone, zatem powyższy
              paragraf zamieszczony w umowie jest niezgodny z prawem co czyni go
              bezskutecznym, nie mogącym wiązać strony prawnie zawartą umową.
              Wybrane wyroki Sądu :
              z dnia 21.IX.2004 sygn.akt XVII Amc 78/03
              z dnia 15.XI.2004 sygn. Akt Amc 41/04
              z dnia 16.XII.2004 sygn.akt Amc 19/04
              z dnia 25.V.2005 sygn.akt XVII Amc 81/05.

Działania P.K.F.” Skarbiec” wyczerpują znamiona czynu zabronionego ,
              określonego w ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom
              rynkowym wprowadzające w błąd.
              Cyt.”..... Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w
              błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może
              powodować podjecie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej
              umowy, której inaczej by nie podjął, A w szczególności:
              - rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.........

W razie dokonania nieuczciwej praktyki rynkowej konsument którego
              interes został zagrożony może żądać usunięcia jej skutków ( w tym
              przypadku zwrotu opłaty przygotowawczej), naprawienia wyrządzonej
              szkody, w szczególności unieważnienia umowy.
              Ponadto działania przedstawiciela -agenta czyli pośrednio samego
              P.K.F. „Skarbiec” wyczerpują również znamiona czynu zabronionego
              określonego w art. 286 § 1 K.K.
              „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę
              do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za
              pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub
              niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
              podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. „
              Wobec zaistniałej sytuacji, oraz zważywszy iż umowa pożyczki nie
              doszła do realizacji z winy leżącej po stronie pożyczkodawcy,
              roszczenie o zwrot opłaty przygotowawczej jest zasadne.
              §4 p.4 umowy przedwstępnej pożyczki gotówkowej P.K.F.”Skarbiec

• 07.05.13, 10:51
                Jezus Maria!!!!!!!
                Wpłaciłam im 2400, które pożyczyłam z Providenta! Po przeczytaniu Państwa opinii jestem bliska zawału!!!!!!! 19 kwietnia 2013 podpisałam umowę wstępną.Oczywiście żadna z damulek nie raczyła powiedzieć,że do sumy jaką chciałam pożyczyć jest potrzebnych 2 żyrantów i nie mogę wziąć żyranta kolegi lub koleżanki z mojej pracy. Rodzina również odpada.Wydzwaniałam do biura obsługi i nie otrzymałam żadnej podpowiedzi z jakiej BAJKI mam wziąć ŻYRANTÓW.
                • 07.05.13, 11:27
                  jol.ag1 napisał(a):

> Jezus Maria!!!!!!!
                  > Wpłaciłam im 2400, które pożyczyłam z Providenta! Po przeczytaniu Państwa opini
                  > i jestem bliska zawału!!!!!!!

Kiedy podpisłaś umowę?
                  • 07.05.13, 13:35
                    Podpisałam umowę wstępną 19.04.2013
                    • 07.05.13, 13:41
                      jol.ag1 napisał(a):

> Podpisałam umowę wstępną 19.04.2013

Pytałem bo jak nie upłynęło 14 dni to podobno łatwiej wyrwać im kasę. Po upływie tego terminu trzeba się bujać z sądami. Czeka cię szukanie po forach albo konsulatcja z prawnikiem. Dobrze napisane pismo, które pokaże cwaniakom, że jesteś zdeterminowana i masz wolę i środki wyrwać im kasę z gardła nawet przy pomocy sądu może spowodować, że podkulą ogonek i zwrócą ci kasę. Możesz skontaktować się też z rzecznikiem konsumentów. Generalnie - google twoim przyjacielem. Choć najlepiej PRZED, a nie PO. No, ale ja sam czasami najpierw kupuję, a potem sprawdzam :)
                      • 07.05.13, 13:47
                        Dzwoniłam dzisiaj do tzw. obsługi klienta bo z przyczyn oczywistych postanowiłam zrezygnować z ich usług na pytanie kiedy zwrócą mi wpłacone pieniądze odp. brzmiała , że na tym etapie nie przysługuje mi zwrot wpłaconej prze ze mnie kwoty Czyli krótko mówiąc -" BUJAJ SIĘ FELA"
                        • 07.05.13, 13:54
                          jol.ag1 napisał(a):

> Dzwoniłam dzisiaj do tzw. obsługi klienta bo z przyczyn oczywistych postanowiła
                          > m zrezygnować z ich usług na pytanie kiedy zwrócą mi wpłacone pieniądze odp. br
                          > zmiała , że na tym etapie nie przysługuje mi zwrot wpłaconej prze ze mnie kwoty
                          > Czyli krótko mówiąc -" BUJAJ SIĘ FELA"

Tak. Na teraz bez działań z twojej strony zasiliłaś cwaniaków, którzy wkręcili cię w obietnicę udzielenia pożyczki. Niestety - oni działają od lat. Konkretnie w tym punkcie na Grzybowskiej wkręcali kiedyś ludzi w Argentynę wmawiając im, że to nie Argentyna tylko zwykły kredyt. Jak Argentyny zakazali to wzięli się na inne metody wyciągania kasy. Ale punkty wkręcania mają w całej Polsce.
                      • 07.05.13, 13:57
                        To co mam robić żeby odzyskać pieniądze? Nie rezygnować z pożyczki na dzień dzisiejszy?
                        • 07.05.13, 14:10
                          jol.ag1 napisał(a):

> To co mam robić żeby odzyskać pieniądze? Nie rezygnować z pożyczki na dzień dzi
                          > siejszy?

Na przykład poradzić się prawnika. Na przykład przejść się do miejskiego rzecznika konsumentów. Generalnie - skorzystać z fachowej, profesjonalnej porady. Ową poradę możesz ewentualnie przedyskutować na jakimś forum gdzie udzielają się osoby oszukane przez tego typu firmy.

Wygooglełem za ciebie coś takiego: poznankancelaria.npx.pl/readarticle.php?article_id=1

Wydaje się, że nie ma prostej, jednotorowej ścieżki postępowania na odbieranie takim firmom kasy.
                          • 07.05.13, 15:55
                            Bardzo dziękuję za zainteresowanie i poradę.Już mi troszkę lżej bo myślę,że dam sobie radę.
                            Dziękuję i pozdrawiam
                            • 08.05.13, 10:17
                              jol.ag1 napisał(a):

> Bardzo dziękuję za zainteresowanie i poradę.Już mi troszkę lżej bo myślę,że dam
                              > sobie radę.

Ponieważ temat mnie trochę wkręcił to jak sam coś znajdę to tutaj będę podrzucał.

1. Moim zdaniem mamy do czynienia z oszustwem albo raczej podstępem. W biurze "kredytowym" ofiary są przekonywane, że dostaną zwykły kreduyt i pod wpływem takiego przekonania podpisują na miejscuu umowę przedwstępną, której zapisów nie mają szans zrozumieć.
                              2. Opłata przygotowawcza w istocie nie jest opłatą przygotowawczą bo jej wysokość znacznie przekracza jakąkolwiek możliwą do wyobrażenia racjonalną wartość przygotowania wniosku. Tak naprawdę owa opłata przygotowawcza to jest kwota udziału w grupie. Pamiętajmy, że cała ta "dobra pożyczka" to jest przeróbka z Argentyny - stąd transze, stąd "pożyczka standardowa" w kwocie 5000 zł. Pamiętajmy, że w przypadku pozwu pozwana firma będzie musiała wykazać, że owa opłata przygotowawcza w istocie taką była - jeśli oczywiście powód podniesie tą kwestię.

Jest sobie fajna strona:

orzeczenia.ms.gov.pl
                              Tam są orzeczenia (pewnie nie wszystkie - swoich nie znalazłem) sądów powszechnych. Jak znajdę jakiś ciekawy, pasujący wyrok to podrzucę linka. Jeden już mam:

orzeczenia.ms.gov.pl/content/op$0142ata$0020przygotowawcza/151020000002003_IV_Ca_000117_2013_Uz_2013-02-28_001
                              Cytaty (pozwana to firma pożyczkowa, a powodem była naciągnięta osoba):

Pozwana nie wykazała, by poniosła jakiekolwiek rzeczywiste koszty związane z zawarciem umowy przedwstępnej z powodem.

W ocenie Sądu Okręgowego nie można zgodzić się z twierdzeniami strony pozwanej, iż brak możliwości zwrotu opłaty przygotowawczej został indywidualnie uzgodniony z powodem.

Postanowienie o braku zwrotu opłaty przygotowawczej uznać należy nie tylko za nieuzgodnione indywidualnie, ale też za kształtujące prawa i obowiązki powoda w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszający jego interesy.

Powyższe rozważania prowadzą do wniosku, iż powód T. M. nie był związany postanowieniem zawartym w umowie przedwstępnej umowy pożyczek, zatem pozwana (...) Sp. z o.o. w S. winna zwrócić mu pobraną przez siebie opłatę przygotowawczą, o czym trafnie orzekł w zaskarżonym wyroku Sąd Rejonowy. Jako podstawę takiego rozstrzygnięcia należy wskazać art. 395 § 2 k.c., zgodnie z którym w razie wykonania prawa odstąpienia umowa uważana jest za nie zawartą, a to, co strony już świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym.
                              • 08.05.13, 13:29
                                Witaj
                                Bardzo dziękuję,że interesujesz się również moim "nieszczęściem" Dziękuję za rady i linki na pewno z nich skorzystam bo za to,że wczoraj mało nie dostałam zawału i faszerowałam się relanium, łobuzom tego nie daruję.I mam pomysł .Jutro pojadę z kartką na Grzybowską.Napiszę na niej ostrzeżenie przed tymi oszustami i przykleję pod szyldem!!! A niech mnie zgarną a co!!!!!
                                tym lepiej bo sprawa szybciej trafi do prokuratury.
                                Pozdrawiam
                                JG
                                • 08.05.13, 13:59
                                  jol.ag1 napisał(a):

> Witaj
                                  > Bardzo dziękuję,że interesujesz się również moim "nieszczęściem" Dziękuję za ra
                                  > dy i linki na pewno z nich skorzystam bo za to,że wczoraj mało nie dostałam zaw
                                  > ału i faszerowałam się relanium, łobuzom tego nie daruję.I mam pomysł .Jutro po
                                  > jadę z kartką na Grzybowską.Napiszę na niej ostrzeżenie przed tymi oszustami i
                                  > przykleję pod szyldem!!! A niech mnie zgarną a co!!!!!
                                  > tym lepiej bo sprawa szybciej trafi do prokuratury.
                                  > Pozdrawiam
                                  > JG

Po pierwsze jeśli ktoś podjął decyzję to informacje, które będą go od niej odwodzić po prostu pominie. Po drugie najbardziej by im zaszkodziła prosta i klarowna droga odzyskania opłaty przygotowawczej. Niestety ze względu na stopień skomplikowania sprawy oraz nieudolność aparatu ścigania taka sądowa potyczka może nie dać się ująć w proste ramy kilku pism z miejscem na wpisanie danych.
                  • 07.05.13, 13:40
                    19.04.2013 umowa wstępna podpisana na Grzybowskiej w Warszawie
                    pozdrawiam
        • Gość: eclipse3 IP: 89.231.192.* 07.05.09, 14:03
          Chcę się wpisać na liste oszukanych przez korporacie oszustów SKARBIEC , ponieważ zostałem wyrolowany przez nich jak wielu innych . Chcę ostrzec potencialnych kredytobiorców by nie popełnili takiego samego głupstwa jak ja !
      • Gość: Lidunia IP: 79.139.89.* 20.07.09, 20:22
        To jest straszne oszustwo nawet mnie naciagli złodzieje.Mam nadzieje ze nikt sie juz na to nie nabierze.......
        • Gość: grazyna IP: *.comnet.3s.pl 08.09.09, 09:03
          to oszuści niedawajcie sie nabierac złodzieje
          • Gość: grażyna IP: *.comnet.3s.pl 08.09.09, 09:08
            szukam wrzystkich oszukanych przes skarbiec w katowicach sprawe czeba rozgłośnic
            • Gość: magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.09, 14:30
              witam,my stracilismy z męzem 5 tyś,umowe podpisaliśmy 4.09.09 w
              Bielsku,po 3 dniach złożylismy skarge na policji ale narazie cisza
            • Gość: basika IP: *.mmj.pl 23.06.10, 13:14
              a jak cię oszukali
          • Gość: wdzięczny IP: *.toya.net.pl 04.12.09, 17:12
            Dziękuję wszystkim którzy dokonali wpisu na forum ja dzięki wam nie dam się
            oszukać bardzo dziękuję
      • Gość: Gosc IP: *.play-internet.pl 15.02.12, 13:56
        To są zlodzieje wpakowali ludzi w problemy ludzie wplacali po 8000 zl po wiekszych kwotach.Masakra sprawa byla glosna tvn sam mialem wpadke Ostrzegam przed tymi zlodziejami
    • Gość: Jaca IP: *.szczecin.mm.pl 17.05.06, 10:01
      Czy może Pani coś więcej napisać?Gdzie mieści się ta placówka która udziela
      takich kredytów? I o jaki kredyt chodzi?
      • Gość: bikoman IP: *.acn.waw.pl 17.05.06, 17:43
        oj uwazajcie !!!! bo mozecie stracic pienadze !!! SYSTEM ARGENTYNSKI.

JAK TRZEBA COS NA DZIEN DOBRY PLACIC AZ 800 zŁ TO JEST PODEJZANE

UWAZAJCIE
        • Gość: Reni IP: *.proxnet.pl 29.03.08, 14:20
          Witam dlaczego tak piszesz brałeś tam pożyczkę bo ja bym chciał właśnie od nich!!!
          • 29.03.08, 14:32
            Chcieć możesz oczywiście różne rzeczy. Problem w tym, że to nie jest bank, ale
            organizacja działająca w oparciu o nielegalny system argentyński. Twoje
            pieniądze pewnością chętnie przyjmą. Potem możesz wpłacać kolejne. I to tyle.
          • Gość: xxx IP: 83.1.120.* 25.02.09, 15:29
            no to sobie od nich weż to cie opie... jak tylko mogą a pożyczki i tk nie
            dostaniesz
            • 26.02.09, 12:17
              Oni reklamują się, że dają bez BIK-u i w ten sposób znajdują naiwnych, którzy
              potem zamiast pożyczki mają straty,
    • Gość: paweł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 11:25
      » Wrobieni w "szybkie kredyty" szukają pomocy na policji

Wrobieni w "szybkie kredyty" szukają pomocy na policji Zobacz powiększenie
      Ryszard Herba przyjechał po kredyt ze Szprotawy. Fot. Agnieszka Kosiec / AG
      Maja Sałwacka 31-03-2006 , ostatnia aktualizacja 31-03-2006 19:20 W Zielonej
      Górze działa firma, która obiecuje szybki kredyt. Ludzie wpłacają zaliczki, ale
      pożyczki nie dostają. Policja prosi wszystkich oszukanych, aby złożyli zeznania
      Codziennie pod zielonogórskim oddziałem PKF Skarbiec kolejka klientów. W małym
      pokoiku na pierwszym piętrze budynku Centrum Biznesu obsługuje ich opalona,
      szczupła brunetka. Jej biuro to mały stolik i szafka, w której leży kilka
      kosmetyków. Na biurku telefon i wzory umów. Szybki kredyt, mały procent Pani
      Ewa ulotkę o szybkim kredycie Polskiej Korporacji Finansowej Skarbiec znalazła
      na wycieraczce swojego mieszkania. Emerytka wydała tej zimy sporą kwotę na
      ogrzewanie mieszkania oraz na remont domu. Chciała wziąć kilkutysięczną
      pożyczkę, rozłożoną na kilka lat, żeby spłacić dług zaciągnięty u przyjaciół. -
      "Dobra pożyczka", obcinamy odsetki do 2,9 procent... Skusiłam się, bo
      korporacja nie wymagała żadnych zaświadczeń, wystarczyło, że przyniosę dwa
      dokumenty tożsamości - opowiada. Kobieta złożyła wniosek o 10-tys. pożyczkę
      rozłożoną na 10 lat. Miesięcznie miała spłacać 102 zł. Następnego dnia
      zaproszono ją znów do biura, by podpisała umowę. - Wtedy okazało się, że mam
      zapłacić wpisowe - 5 proc. wartości kredytu - 500 zł. Zdziwiłam się, bo do tej
      pory nie było mowy o żadnej wpłacie! - tłumaczy pani Ewa. - Kredyt miałam
      dostać w ciągu 2 tygodni od daty wpłaty wpisowego. Przestraszyłam się, że to
      system argentyński, ale na szczęście mogłam się jeszcze wycofać. Marek, 30-
      latek spod Zielonej Góry, przyszedł podpisać umowę w środę ok. godz. 15. Był
      piątą osobą w kolejce po kredyt. - Najważniejsze, że pieniądze dostanę szybko,
      nie muszę przynosić żadnych zaświadczeń - tłumaczył zdenerwowany mężczyzna. - W
      maju mam komunię córki. Przyjedzie rodzina z całej Polski. Zrezygnował, kiedy
      usłyszał historię stałych klientów firmy. W kolejce znalazło się kilka osób,
      które czują się oszukane przez firmę, bo firma nie przyznała im kredytu. Maria
      Andrysiak, emerytka ze Szprotawy, przyjechała do biura w asyście wnuka. - Żeby
      czuć się bezpieczniej, nie mam już zaufania do tych osób - tłumaczy. -
      Podpisałam umowę na 10 tys. zł kredytu, wpłaciłam zaliczkę - 400 zł w grudnia
      ubiegłego roku. Pieniądze miałam dostać w ciągu dwóch tygodni, nie dostałam ich
      do dziś. Pani Zofia, emerytowana nauczycielka z Żagania, prosi, żebyśmy nie
      podawali jej nazwiska: - Ośmieszę się przed znajomymi. Jak mogłam tak się
      nabrać... - opowiada kobieta, która 600 zł prowizji wpłaciła w październiku.
      Kredytu nie zobaczyła do dziś. Jak działa Skarbiec? Skarbcem od kilku lat
      zajmuje się gdańska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. - Oni
      od lat żerują na naiwności ludzi biednych, bez zdolności kredytowej. Klient
      wpłaca zaliczkę (od kilkuset złotych do kilku tysięcy), licząc, że szybko
      uzyska pieniądze. Wtedy okazuje się, że podpisał tylko przedwstępną umowę, a na
      podpisanie właściwej umowy musi czekać. Nie wiemy, czy zdarzyły się w ogóle
      takie przypadki, by klient taką pożyczkę uzyskał - zdradza Roman Jarząbek,
      dyrektor delegatury UOKiK w Gdańsku. - W umowie przedwstępnej pożyczki złotej,
      platynowej, srebrnej i zielonej zakwestionowaliśmy zgodność z prawem kilku
      paragrafów. Sąd przyznał rację UOKiK. Skarbiec jednak złożył apelację. - Jeśli
      zostanie ona oddalona, klienci będą mogli domagać się zwrotu wkładu w procesie
      cywilnym - doradza Roman Jarząbek, który skierował do prokuratury
      zawiadomienie, że działalność korporacji może mieć znamiona systemu
      argentyńskiego. Postępowanie jednak umorzono, bo firma udowodniła, że nie
      udziela kredytów z funduszu wpłat swoich klientów, ma środki własne. Czy nie
      gryzie panią sumienie? Zdaniem pracowników UOKiK największy kłopot jest w tym,
      że ludzie, przystępując do korporacji, nie czytają dokładnie umów, a pracownicy
      biur nie mówią im całej prawdy. - Kiedy poprosiłam o wzór umowy, pracownica
      korporacji odmówiła mi, tłumacząc, że dokumenty te są ewidencjonowane, a ksero
      niestety było zepsute. W końcu dała mi wzór umowy przedwstępnej - opowiada pani
      Karina (nazwisko do wiadomości redakcji), która chciała wziąć pożyczkę na
      samochód. Z umową poszła do prawnika. Ten znalazł w niej stos kruczków.
      Sebastian Kordel, zielonogórski adwokat: - Umowa tzw. przedwstępna - jaką
      podpisują klienci - nie określa czasu, w jakim korporacja powinna przelać
      pieniądze klientowi na konto, ani także okresu, po którym zaproponuje mu
      podpisanie właściwej umowy. By ją potem spełnić, klient musi przedstawić szereg
      zaświadczeń, min. weksel in blanco i drugą formę zabezpieczenia majątkowego,
      np. zastaw hipoteczny, zamożnego żyranta. Przypuszczam, że niewiele osób będzie
      mogło spełnić warunki proponowane przez korporację. W umowie tylko jedno jest
      pewne - że wpłacona prowizja przepada nam z chwilą wycofania się z
      umowy. "Gazeta": - Ilu klientów dostało już od Państwa pożyczki? Pracownica
      Skarbca (nie chciała się przedstawić) : - Nie jestem upoważniona do udzielania
      takiego typu informacji. "Gazeta": - Nie pytam Pani jako pracownika, tylko
      człowieka. Nie gryzie Pani sumienie, że biedni ludzie przynoszą do Pani
      ostatnie pieniądze, licząc złudnie na kredyt? Pracowniczka: - To niech mi pani
      znajdzie lepszą pracę, jak jest pani taka mądra. Do firmy Skarbiec wysłaliśmy
      faksem pytanie o to, ile osób dostało pożyczki. Niestety pytanie pozostało bez
      odpowiedzi. Kazimierz Młodzik, naczelnik sekcji do walki z przestępczością
      gospodarczą zielonogórskiej komendy: Razem z prokuraturą prowadzimy śledztwo w
      sprawie działalności firmy Skarbiec w latach 2002-2004, kiedy korporacja
      działała w systemie argentyńskim. Świadkami w tej sprawie jest ok. 600
      pokrzywdzonych osób z woj. lubuskiego. Choć firma przestała działać w
      zabronionym przez prawo systemie, nadal pracują w niej ci sami pracownicy, a my
      dostajemy zawiadomienia od kolejnych pokrzywdzonych osób. Rozpoczęliśmy
      postępowanie w sprawie oszukiwania klientów przez pracowników firmy.
      Sprawdzimy, czy nie wprowadzali w błąd klientów, udzielając nierzetelnej,
      niekompletnej informacji, mamiąc udzieleniem szybkiego kredytu, zatajając
      właściwą procedurę przyznania kredytu. Osoby, które czują się oszukane przez
      firmę, mogą zgłaszać się do najbliższej komendy policji.

Źródło: www.gazeta.pl

• Gość: ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.07, 22:45
        ja tez sie nabrałam na dobrą pozyvzke odradzam!!!!!!
        • 12.01.07, 18:49
          Ludzie przecież odrazu widać że coś jest nie tak. Popatrzcie na oferty
          renomowanych banków. Terza banki zabiegają o klientów i nie odstraszają ich
          pierwsza wpłatą. A tu ewidentnie ktoś ściemnia. I czy ktokolwiek słyszał o
          takiej instytucji? Polecam jakiś "normalny bank".

Pozdrawiam.
        • Gość: daniel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.09, 20:29
          chce wziasc ta pozyczke ale sie obawiam czy ktos juz dostal
          • Gość: oszukany IP: *.olsztyn.vectranet.pl 23.05.13, 00:00
            nie dajcie sie nabrać na dobrą pożyczkę, to oszuści!!!!!!
        • Gość: Ostrowiec ŚW IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.09, 14:45
          Byłam w oddziale w Kielcach. Miła pani powiedziała mi, że wszystko będzie
          wporządku trzeba wpłacić 1250 zł a dostane 25000. Wpłaciłam jak ta głupia te
          pieniądze. Po dwóch tygodniach przyszła mi umowa więc pojechałam z powrotem do
          Kielc a tam wszystko bardzo pieknie podpisałam umowę i miałam czekać na przelew
          na konto. Po dwóch tyg przychodzi mi pisemko(Nie mozemy udzielić kredytu
          ponieważ nie ma drugiej formy zabezpieczenia) Dzwonie wieć do kielc a tam mówi
          mi przepiła pani zę ona mi już nic nie poradzi musze zadzwonic do gdańska. Mówię
          im a oni(bardzo "miła" pani) mówi mi że musze mieć inno formę poręczenia. Nie
          wiem dlaczego ale w kielcach nikt mi nic o tym nie powiedział!!! Proponowali mi
          blokadę na rachunek bankowy(więc się pytam jak to działa?)A oni?! Mówią mi że
          trzeba mieć kwotę pozyczki na koncie i jeszcze 20 % więcej! Wtedy już się
          zdenerwowałam. Pytam się a poręczenie? Tak musi pani mieć conajmniej dwóch
          poręczycieli! nie wiem już co mam myśleć straciłam tyle kasy! To dla mnie bardzo
          dużo! Wnioskuję tylko ŻE to ZŁODZIEJE! Pytam się czy odzyskam wpłacone pieniądze
          a oni mówią mi ("miła" pani)-Nie czytała pani umowy? -Czytałam...
          -Wszystko zawarte jest w paragrafach!
          Przez swoją głupotę i lekkomyślność nie zapłacę w jednym miesiącu żadnych
          rachunków bo poszła na to cała moja miesięczna pensja!
          • Gość: Piotr IP: *.tmark100.revers.nsm.pl 04.07.13, 13:40
            witam tak samo mnie oszukali udalo ci sie jakos odzyskac pieniadze bede wdzieczny za odpowiedz
            • Gość: Aniaa66 IP: *.fbx.proxad.net 10.12.13, 22:38
              Witam nie ma szans zeby spelnic ich wymagania. Z narzeczonym wplacilismy 15 tys zł i to samo bylo co u Ciebie. Jednak my nie odpuscilismy. Właśnie wczoraj dostałam telefon od adwokata ze wygraliśmy sprawę i do dwóch tygodni maja nam zwrocic 15 tys plus odsetki. Także jeśli chcesz odzyskać swoje pieniądze to tylko na drodze sadowej. My czekaliśmy prawie rok ale bylo warto Pozdrawiam
      • Gość: pati77 IP: *.icpnet.pl 12.08.09, 17:23
        Ja na szczęście nie wpłaciłam im kasy, ale pani w biurze w Poznaniu
        udzieliła mi niepełnej informacji - oszukała mnie po prostu - chyba
        założę jej sprawę cywilną o oszustwo.
    • Gość: maciek IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:07
      Kozystalem jest OK
      • Gość: Bubek IP: *.chelm.mm.pl 09.03.09, 19:29
        Chce wziasc pozyczke w tym dobra pozyczka ale nie mam pewnosci czy to nie
        oszusci chcialbym sie kogos poradzic kto bral juz taka pozyczke
        • Gość: Andrzej IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.08.09, 11:00
          To wielkie oszustwo i zlodziejstwo
          Opisze to na swoim przykladzie
          Pod nazwa Dobra Pozyczka kryje sie Skarbiec z Gdanska
          Przy podpisywaniu umowy kredytowej musicie wplacic prowizje w moim przypadku bylo to 3500 zl poniewaz wnioskowalem o kredyt w wysokosci 70000 zl
          Nikt jednak na miejscu w biurze nie powiedzial mi ze mam w przyszlosci zabezpieczyc kredyt
          Macie dziesiec dni na zrezygnowanie z kredytu
          Jesli tego nie zrobicie rusza maszyna
          Aby otrzymac wymazony kredyt musicie go zabezpieczyc w ciagu 60 dni
          Jezeli tego nie zrobicie to wplacona prowizja przepada
          W najlepszej sytuacji sa kredytobiorcy ktorzy moga to zabezpieczyc hipoteka
          Ja takiej mozliwosci nie mialem wiec po kolejnej wizycie w siedzibie dobrej pozyczki pracownica doradzila mi abym zalozyl polise ubezpieczeniowa z funduszem inwestycyjnym na kwote 120% wnioskowanej pozyczki i to w zupelnosci wystarczy
          Tak uczynilem ponoszac dodatkowe koszty
          Jednak po okresie okolo 2 tygodni otrzymalem odpowiedz ze Skarbca ze to nie wystarczy
          Musialem znalezc 3 zyrantow ktorych dochod miesieczny brutto oscylowal w granicach 2800 zl
          W moim regionie malo kto ma takie wynagrodzenie wiec wszystko przepadlo
          W ciagu 60 dni nie znalazlem takich zyrantow
          3500 zl poszlo sie p........
          Do tego dodam ze dzwoniac do Gdanska do Skarbca za kazdym razem traktowano mnie jak frajera i przyglupa / a czytal pan umowe/
          Pracownica w regionalnym biurze Dobrej Pozyczki palila glupa i ciagle mi powtarzala ze ona nie wie ze nie ma dokumentacji mojego wniosku i zebym dzwoni do Gdanska
          A tam ciagle to samo glupie teksty i pelna ignorancja
          Pisze o tym aby przestrzec przecietnych kredytobiorcow
          Jeszcze raz powtarzam nie wiem jak jest z zabezpieczeniem hipotecznym
          Ja osobiscie za to ich beszczelne zlodziejstwo w swietle prawa to ich wszystkich w...
          ciezko pracowalem na 3500 zl ktore stracilem
          Kredyt byl mi potrzebny na zkup artykulow do sklepu /zaczalem dzialanosc/
          Oprocz straconej kasy w Skarbcu stracilem wiarygodnosc w oczach moich handlowych partnerow
          A tak na marginesie wszystkim pracownikom Skarbca zycze samozadowolenia z wykonywanej pracy i oby mili na peczki takich jeleni jak ja
          • Gość: sabi700 IP: *.chello.pl 09.10.09, 20:41
            dokladnie mam to samo tyle ze ja 10000 tysiecy dalam tym .....nie
            powiem co:((((owszem mam ten zastaw hipoteczny ale...od 4miesiecy
            ciagle chca cos ,wiec widac ze to sciema..no np.w umowie mialm
            napisane ze w hipoteke moze w mieszkaniu tylko przebywac osoba
            pracujaca i dzieci nieletnie absolutnie NIE!!!!!I niepracujac tez
            nie moga tam mieszakac..no to nikt nie moze miec chyba dzieci i byc
            bez pracy..normalnie obled!!!paranoja!!!!dzis dokladnie bylam w
            innym biurze kredytowym i powiedzialam sytuacje to....zaraz mi
            powiedziala ulice a dokladnie CZERWINSKIEGO KATOWICE i tu
            ostrzegam....powiedziala mi pani ze juz byly jakies wplywy na
            policje bo nawet biedna kobietke ktora na leczenie swojej coki czy
            JAKIS INNY TO PRZYPADEK..ALE NIE WAZNE... wziela pozyczke w banku by
            TYM ZLODZIEJOM WPLACIC ..majac 900zl emerytury!!!!Boze co za
            polska!!!!pozwala na takie cos!!!
        • Gość: madzia IP: *.3.pl 06.12.09, 15:08
          witam.ja też mam zamiar wziąć dobrą pożyczkę.ale po tym co przeczytałam to
          niestety.tak myślałam bo mi też kazali najpierw wpłacić 5% a potrzebna mi jest
          duża kwota więc te 5% to mnie wynosi 10tyś.
      • Gość: pat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.09, 16:29
        a o jaka kwote siew starałes??
      • Gość: Gość IP: *.prenet.pl 22.09.09, 17:38
        Niemożliwe.Chyba Ci się śniło.Skarbiec i owszem bierze,ale nikomu,podkreślam NIKOMU NIE DAJE!
      • Gość: gość IP: *.krus.gov.pl 16.05.14, 11:30
        jak korzystałem, jak piszę to gratuluję...
    • Gość: Asia IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:08
      Moja mama tam brala i jest zadowolona.
      • Gość: agny IP: 83.14.140.* 23.03.07, 21:02
        no super, ale jakis adres www tej "dobrej pożyczki"? bo nawet nie wiem gdzie to
        mozna sprawdzic
    • Gość: Szymon IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:09
      Bardzo dobre warunki polecam
      • Gość: Aleksandra IP: 91.196.30.* 24.01.13, 11:51
        Witam chcialam sie zapytac na temat dobrej pozyczki czy mozna im zaufac jutro mam jechac podpisac umowe i wplacic 2400 zł prosze o odpowiedz i czy oplaca mi sie jechac. Jestem z Przemyśla a mam sie zglosic do Rzeszowa z gory dziekuje za informacje pozdrawiam
        • 24.01.13, 12:22
          Gość portalu: Aleksandra napisał(a):

> Witam chcialam sie zapytac na temat dobrej pozyczki czy mozna im zaufac jutro m
          > am jechac podpisac umowe i wplacic 2400 zł prosze o odpowiedz i czy oplaca mi s
          > ie jechac. Jestem z Przemyśla a mam sie zglosic do Rzeszowa z gory dziekuje za
          > informacje pozdrawiam

To jakiś żart jak rozumiem? Chcesz WPŁACIĆ pieniądze? Co to za brednia?

NIE WPŁACA SIĘ PIENIĘDZY JEŚLI CHCE SIĘ DOSTAĆ POŻYCZKĘ

Na pewno się nie pomyliłaś?

--
          Z przemyśleń forumowych intelektualistów:
          douglasmclloyd: Teraz czekam na artykuł, o seksie z nieboszczykiem. Na przód gazeto!
          (w komentarzu do artykułu o seksie niepełnosprawnych)
          • Gość: Dawid IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.04.13, 16:03
            niedajcie się naciągnąć to są jebani oszuści
        • 26.01.13, 20:29
          Witam panią,prosze nie brac tej pożyczki to sa oszusci i naciagacze,wyludzaja od ludzi pieniadze. Wplacilem 1500zl w grudniu do tej pory nie dostalem zadnej pozyczki zostalem oszukany. Teraz sie do nich odwoluje zeby odzyskac te pieniadze ale to nie bedzie takie latwe,biore prawnika ktory mi w tym pomoze mam nadzieje. Niech pani im sie nie da omamic.
        • Gość: monika IP: *.netbitszydlowiec.pl 13.05.14, 12:51
          oszusci uciekaj jak najdalej
    • Gość: Monia IP: *.eranet.pl 23.02.07, 16:51
      Jest OK
      • Gość: aska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.07, 17:16
        a co to za pożyczka i gdzie ją można dostać??
      • Gość: jo IP: *.chello.pl 29.01.09, 09:57
        nono
      • Gość: dysia74 IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.09, 13:46
        ile ci placa za polecanie tego bagna. to jest kit.nie sluchajcie nikogo ze to takie dobre. jestes pracownikiem tego ...? kant!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: swiat21 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.07, 17:48
      Absolutnie nie bierze się kredytu jeśli ktoś z góry żąda zapłaty{wpłaty
      itp.}..Wiadomo,że bioracy kredyt nie ma pieniędzy,a oni jeszcze z góry każą Ci
      dopłacać...To są rabusie..
    • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 27.02.07, 16:12
      Czy tą pożyczkę bierze Pani z banku?
      jeżeli tak to większość banków pobiera prowizję za udzielenie kredytu ale umowa
      podpisywana jest w Baku lub z DORADCĄ BANKOWYM.
      Uważam, że należy przeczytać umowę a najlepiej jeszcze skonsultować ją z kimś
      kto się na tym zna ale nie mającym nic wspólnego z tą firmą!!
      • Gość: ornak6 IP: 212.160.172.* 27.02.07, 17:28
        ciekawe... że tę pożyczkę polecają "osoby" korzystające z tego samego adresu
        IP... i te wpisy - co minutę...
        Ludzie, nie ośmieszajcie się!!!
        • Gość: sisq IP: 217.153.94.* 27.02.07, 18:48
          Hehe rzeczywiście..... ten sam adresik IP co sekundę... hehe...
          • 27.02.07, 20:31
            Przed chwilą otzrymałam e-mail z prośbą o jak poniżej, wydaje mi się conajmniej
            dziwne takie udzielanie pożyczek. Nawet jak bierze się pożyczkę w jakiejś
            marnej agencji kredytowej to nawet jak jest jakaś opłata to potrącają sobie z
            udzielonego kredytu.
            Znam to z autopsji np. Mikołowski Bank przelewając kredyt/pożyczkę na wskazane
            konto bankowe potrąca sobie 17% od kwoty kredytu - dużo ale nic nie każą płacić
            na wstępie.
            Radziłabym rozwagę w tej kwestii - już i tak mamy dosyć problemów finansowych.
            Tak naprawdę gdybym miała 750,00 zł to wolałabym kupić za to jedzenie albo
            zapłacić zaległe rachunki.

".........Firma kredytowa PFK ma w ofercie tego rodzaju pożyczki. Aby ubiegać
            się o nią trzeba wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 750 zł w chwili
            dokonania rejestracji. Jest to opłata jednorazowa i w przypadku korzystania w
            przyszłości z kredytów PFK nie będzie już ona wymagana. Maksymalna kwota to 15
            000 zł a okres spłaty do 72 miesiące, oprocentowanie od 6,9%, prowizja 12%. Są
            to pozyczki najwyższego ryzyka, bez jakichkolwiek zaświadczeń i sprawdzania
            rejestrów. Jeżeli chce Pani otrzymac wstępną ofertę to proszę przysłać
            następujące dane:

- imię i nazwisko
            - nr. pesel
            - miejscowość zameldowania
            - proponowana kwota pożyczki
            - nr. tel. komórkowego na który zostanie przesłana wiadomość SMS z ofertą
            pozyczki

Pośrednik kredytowy PFK ..........."

• Gość: ziut19 IP: *.adsl.inetia.pl 27.02.07, 21:35
              Na to sie nie pisz. Czesi probuja znalezc frajerow na polskim rynku. Smierdzi
              Argentyna na kilometr.
              Pisalismy troche o tym w tym poscie.
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=383&w=57175107
              • Gość: tom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.07, 22:35
                a i tak znajda frajerów co im powpłacaja po 750 zł. Aż dziwne ze ludzie
                nabierają się na takie chwyty.

Generlanie na rynku polskim nie ma teraz takich kredytów dla osób z zafajdanym
                bikiem
                • Gość: Marcin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.10, 15:08
                  wszyskich tych nieszczesliwców którzy zawarli umowy z parabankami
                  takimi jak PKF SKARBIEC, FORMINX czy PROMINENT chciałbym pokrzepic
                  informacją, że pieniądze mozna odzyskac.
                  Ja wygrałem z nimi w sądzie - trzeba walczyc
                  Ludzie poszkodowani przez te firmy spotykają sie na forum:
                  www.dobrapozyczkaforum.pl

tam dowiecie sie jak odzyskac pieniądze
                  powodzenia
                  • Gość: minika IP: *.play-internet.pl 22.10.11, 16:52
                    mam pytanie co dokładnie zrobiłes jak odzyskałes bo my wpłacilismy 5000 tys i jak narazi to nam nie wrócili a było to w 2010 r i czy jest szansa ze odzyskamy i ile to w sadzie trwa
            • Gość: iwonka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 13:17
              banki i posrednicy bankowi pobieraja swoją prowizje przy wypłacie pozyczki
            • Gość: iwonka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 13:22
              banki i posrednicy bankowi pobieraja swoją prowizje przy wypłacie pozyczki
              podejzane jest to płacenie przed i podpisywanie wniosku potem umowy przed wstępnej i umowu rzeczywistej i wypłata srodków po kilku dniach banki zaraz po podpisaniu umowy wypłacaja srodki tego samego dnia....jestem naiwna blądynka ale co dotyczy dobrej pozyczki wszystko jest jasne naciagacze miałam z imi kontakt i niewierze im..
            • Gość: pozyczka IP: *.opera-mini.net 08.12.11, 14:35
              witam jestem z kępna czy bylaby mozliwosc wziecia u was kredytu i co by bypotrzebne aby taki kredyt uzyskac prosze o odpowiedz na e mail kamilaboch@o2.pl
          • Gość: Kamil IP: 109.110.223.* 16.06.11, 12:39
            Chcialem wziasc pozyczke dostalem zgode na 75 tys. ale poczytalem opinie tutaj i zawdzonilem do ich siedziby w lubin odebrala jakas babka i zadalem jej pytanie dlaczego ja mam wplacic 5% od danej kwoty i dlaczego oni sami nie moga pobrac ztych 75 tys to opdowiedziala mi ze oni nie sa bankiem tylko dzialaja inaczej. to zadalem jej nastepne pytanie mowie jak ja wam wplace 5% to czaynaja sie nasptene schodzy czy bd potrzebowal zyrantow itd to odpowiedziala mi ze tak ze po wplaceniu 5% bd musial wplacic kolejne 5% i 2 zyrantow miec a nastepnie bd musial miec cos pod hipoteke tzn samochodz dom lub mieszkanie. to odpowiedzialem jej ze dzialaja jak skarbiec i na systemie argetnyskim to babka sie rozlaczyla i juz potem nie odbierala telefonu wiec dobra pozyczka to jedna wielka sciema ! wiec radze nie zawierac znimi umowy
          • Gość: pawel IP: *.centertel.pl 07.07.11, 21:13
            czy dostane pieniadzdze z tej firmy
      • Gość: Jozio IP: 83.17.63.* 22.10.08, 19:38
        Zanim tam pojdziesz wejdz na www.efb.republika.pl i jak bedziesz mial jeszcze
        jakies wątpliwosci dzwoń nr telefonu na powyzszej stronie w dziale kontakt.

• Gość: Anulka IP: 83.238.5.* 31.01.12, 12:31
        UWAGA NA WSZYSTKIE WPISY Z KOMPUTERA !!!

IP:gprs.plus.pl

ZA KAŻDYM RAZEM PODPISANY INNY AUTOR WYPOWIEDZI !!!
        A TAK NA 100% PRACOWNIK FIRMY SKARBIEC !!!
        TAKIE KOMENTARZE NIE MAJĄ NA TYM FORUM ŻADNEJ WARTOŚCI !!!

• Gość: DAWNY PRACOWNIK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.04.07, 19:29
      WITAJ
      JESTEM KUBA DAWNY PRACOWNIK TEJ FIRMY DOBRA POZYCZKA TO FIRMA PKF SKARBIEC SP
      ZOO Z SIEDZIBĄ W GADŃSKU PROPONUJĘ CI W WYSZUKIWARCE GOOGLE WPISAC PKF SKARBIEC
      I MNUZ BEDZIESZ WIEDZIAŁ O TEJ FIRMIE WSZYTSKO CO DUSZA TWOJA ZAPRAGNIE.
      JESLI BEDZIESZ MIAŁA JESZCZE JAKIES PYTANIA Z CHECIĄ CI NA NIE ODPOWIEM MOJ TEL
      516481105
      W SKRÓCIE O TEJ FIRMIE TO ARGENTYNA PO NOWEMU.
      • Gość: Dorota IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.07, 22:18
        Dzięki Ci Dobry Człowieku za szczerą odpowiedź!!!Może fakt, że pracowałeś w tej
        firmie odstraszy rzesze naiwnych.Sama prowadzę biuro kredytowe i współpracuje z
        wieloma bankami - ŻADEN nie pobiera opłat wstępnych za rozpatrzenie wniosku.
        Mikołowski bank nie sprawdza w BIK-u ale udziela małe kwoty, np. przy zarobkach
        ok.2000 netto - a to jest dośc dużo jak na dzisiejszego przecietnego Polaka,
        można dostac do 4000.
        • Gość: rafał IP: 212.2.101.* 03.07.07, 11:59
          hm...chyba konkurencja cos tu miesza bo ja dostalem i splacam i w sumie
          zadowolony jestem....
          • Gość: Zdesperowana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.09, 13:09
            jak to jest z ta dobra pożyczka jstem w trakcie przygladania sie tej
            fili i gdy dzwonilam do pani z dobrej pozyczki w gliwicach i
            zapytalam czy moga dac mi ksero umowy ktora chciala bym zawzec z
            dpożyczka powiedziala mi ze nie ma problemu.Jesli pojade tam i powie
            ze ksero jest zepsute poprosze ja aby udala sie obok w celu
            skserowania umowy..jesli odmowi kopne ja w dupe...bo wtedy bedzie
            wiadomo ze to oszusci.Czy stykał sie juz ktos z tą filia w gliwicach
            dobrej pożyczki?
          • Gość: barbaroza IP: 82.160.210.* 30.10.09, 15:21
            a może ty po prostu jesteś podstawiony przez tą firmę zapłacili ci żeby tak pisać
          • Gość: sylwia IP: 77.79.252.* 17.09.10, 09:10
            ale tu chszanią nie znają sie nie widzą a pisa takie bzdury tem mój maż wzioł tam pozyczke i spłaca i nie ma zadnych problemow wiadomo ze trzeba czytac kazda umowe pozdrawiam
            • 02.04.11, 15:14
              To nie chrzań. I przy okazji - nie kłam.

--
              0ffka: Fotki z roku 2005 a widoki PRL`u, jak za
              wczesnego Gierka: tnij.org/reaktormaria
              Ku uwadze polecam teee kompy pamiętające czasy chyba
              Mieszka I Ultra nowoczesność rodem z PL a polskim naŁkowcami.
        • Gość: klient IP: *.chello.pl 30.12.07, 12:10
          hmm Czytam te komentarze i nie wiem o co chodzi. Wzialem pozyczke w wysokości
          40 000zł fakt ze troche to trwało ale w końcu ją otrzymałem, raty są niższe niż
          w bankach wiec wszystko ok Te bzdury to chyba konkurencja wymyśla albo ludzie
          którzy z jakiegoś powodu nie otrzymali pożyczki..
          • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.09, 14:07
            ile trwało zanim otrzymales pozyczke? jestem zdesperowana i pilnie
            potrzebuje gotowki
            • Gość: jolinex IP: *.netmax.net.pl 08.10.09, 10:19
              nie bierzcie tam pozyczki trzeba na poczatek wpłacac pieniadze a potem weksel
              ,jakieś inne zabezpieczenia to poprostu jest stary skarbiec tylko pod nową nazwą
              i wcale nie taka dobra pożyczka ja jak tam dzwoniłam pani nawet nie potrafiła mi
              dokladnie wszystkiego wytłumaczyć nie wspomne o kulturze wypowiadania się i
              poczytajcie wszystkie wypowiedzi na forum daja wiele do myslenia
              • Gość: waldek IP: *.devs.futuro.pl 27.11.09, 17:09
                jeśli to jest tak faktycznie jak każdy opisuje, to czyli działa to na zasadzie
                ruletki argentyńskiej, tak się kiedyś nazywała gra w szkole podstawowej ,
                najpierw wpłacano do skarbnika kase, gdy uzbierał 100 zł
                przekazywał te pieniądze osobie pierwszej która wpłaciła mu kase,skarbnik
                otrzymywał połowe tych pieniędzy itd, potem druga osoba, trzecia itd typowa zabawa.
                • Gość: jolka111 IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.09, 18:36
                  Waduś chyba jestes tym Waldusiem z Kiepskich że piszesz taki banały
          • Gość: młody :)) IP: *.wroclaw.mm.pl 27.12.09, 12:00
            a proszę powiedzieć , płacił pan jakąś opłatą przygotowawczą przed
            uruchomieniem pożyczki ?? ile trwało uruchomienie pożyczki proszę
            odpowiedżieć mi na maila mlodylodz7@wp.pl
        • Gość: sylwia IP: 77.79.252.* 17.09.10, 09:06
          nie wiem ale jestescie jacyś nie rozgarnienci przejdżcie sie do banków i po pytajcie o pozyczkaj jakie maja warunki itd wiem i jestem na 100% pewna ze większość banków lub pośrednictwa bankowego maja prowizj i prewaznie biora ja od danej kwoty i to wcale nie jest zle ni takiestraszne pozdrawiam
      • Gość: Ala IP: *.gprs.plus.pl 30.09.08, 16:11
        Cześć Kuba wiesz smieszy mnie twoja wypowiedz troche na tym forum poniewaz tak
        jak pisałeś jesteś byłym pracownikiem ,a wiec sam oszukiwałes tych biednych
        ludzi kiedyś sam byłes szefem argentyny a teraz masz czelnosc pisać do tych
        biednych ludzi jak było he bardzo dobre podejście do sytuacji kiedy to ciebie
        zwolniono z tej firmy za oszustwo klientów
        • Gość: O mały włos!!! IP: 77.252.87.* 27.11.09, 07:26
          Ostrzeżona przez panią z biura usł.finansowych przed "dobrą pożyczką" w gliwicach zaczełam szperać i szukać....
          Znalazłam dokładne wytłumaczenie jak to działa które opisał krótko pracujący tam pracownik.... widocznie miał dość oszukiwania ludzi :) i chwała mu za to że wszystko to tak dokładnie opisał

www.forum.oszukany.pl/viewtopic.php?p=7552#7552
          A TERAZ OPISZE JAK DZIAŁ TEN WALNIETY STSTEM:JA BYŁEM PRACOWNIKIEM FIRMY SKARBIEC OD 01.12.2006 DO 15.12.2006 R. I TO CO DZIAŁO SIE W TEJ FIRMIE TO NAPRAWDE WOŁAŁO O POMSTE DO NIEMA KLIENT PRZYCHODZIŁ DO BIURA NALEZAŁO MU WCISKAC KIT ZE MUSI SPORZADZIC WNIOSEK O UDZIELENIE POZYCZKI I TAK TEZ SIE ROBIŁO OCZYWISCIE INFORMUJAC ZE WNIOSEK ZOSTANIE PRZESŁĄNY DO CENTRALI W CELU WERIFIKACJI CO BYŁO TOTALNĄ ŚCIEMĄ PONIEWAZ TAKI WNIOSEK ODKŁADA SIE NA BOK I NASTEPNEGO DNIA KAZDEMU KLIENTOWI MOWIŁO SIE ZE DECYZJA JEST POZYTYWNA I ZE WYRAZONO ZGODE NA ZAWARCIE UMOWY POD WRUNKIEM WPŁATY KAUCJI CZY TEZ OPŁ. ZWROTNEJ W KWOCIE 5% WARTOSCI POYCZKI. KTO DAŁ SIE NA TO NABRAC PODISYWAŁ UMOWE PONIEWAZ JAK PYTAŁ SIE KIEDY DOSTANIE POZYCZKĘ INFORMOWAŁO SIE GO ZE W TERMINIE 14 DNI OD MONENTUPODPISANIA UMOWY A KLIENT NIE CZYTAJAC UMOWY NIE WIEDZIAŁ ZE ON UMOWY W DNIU WPŁATY TEJ OPŁATY NIE PODPISYWAŁ LECZ ZAWIERAŁ UMOWE PRZEDWSTEPNĄ POŻYCZKI KTÓRA TO BYŁ ZGODNIE Z WARYNKAMI UMOWY EWIDENCJONOWANA W TERMINIE 60 DNI OD DATY PODPISANIA PO JEJ ZEWIDENCJONOWANIU KLIENT OTRZYMYWAŁ DOPIERO DOKUMENTU ZABEZPIECZAJĄCE I TU ZACZYNAŁY SIE SCHODY PONIEWAZ KLIENT OTRZYMYWAŁ DOKUMENTACJE ZABEZPIECZAJĄCA GDZIE OBOWIĄZKOWYM ZABEZPIECZNIEM BYŁ WEKSEL I MUSIAŁ DOKONAC JESZCZE JEDNE FORMY Z PROPOZYCJI NP:
          - ZASTAW HIPOTECZNY
          - BLOKADA SRODKÓW NA RACHUNKU
          - PORECZYCIELE Z DOCHODEM ŚREDNIEJ KRAJOWE OD DWÓCH DO TRZEC TAKICH OSÓB
          - CESJA POLISY Z FUNDUSZEM INWESTYCYJNYM
          - ZASTAW REJESTROWY
          KLIENT BYŁ ZOBOWIĄZANY DO USTANOWIENIE ZABEZPIECZNIE POŻYCZKI W TERMINIE DO 30 DNI JESLI TEGO NIE ZROBIŁ TO UMOWA WYGASAŁA I TRACIŁ OPŁATE PRZYGOTOWAWCZA.
          JESLI KLIENT NP ZNALAZŁ BY TAKICH PORECZYCIELI TO POZYCZKODAWCA GDYBY MIAŁ WATPLIWOŚCI CO DO ICH WIARYGODNOSCI A TAK BYŁO ZAWSZE WZYWAŁ POZYCZKOBIRCE DO ZŁOZENIA DODATKOWYCH DOKUMENTÓW UWIARYGADNIAJCYCH ICH WYPŁACALOŚĆ KOLEJNE 60 DNI. A NASTEPNY PRZYKŁAD KLIENT WYBIERAZ ZABEZPIECZNIE POZYCZKO JAKO BLOKADA SRODKÓW NA RACHUNKU BANKOWYM SKARBIEC WYRAZA ZGODE ALE TO NIE BYŁO BY TAK PIEKE PONIEWAZ KLIENT UBIEGA SIE O POŻYCZKĘ W KWOCIE 5.000ZŁ SKARBIEC OWSZE WYRAZIŁ ZGODE NA BLOKADE SRODKÓW NA RACHUNKU JAKO ZABEZPIECZENIA POD WARUNKIEM ZABLOKOWANIA SWRODKÓW W KWOCIE 12.000 NA CZAS SPŁATY POZYCZKI. GDZIE TU SENS I LOGIKA PRZECIEZ JESLI JA BYM MIAŁ 12.000 TO BYM NIE BRAŁ POZYCZKI W KWOCIE 5.000ZŁ.
          WYPŁATA POZYCZKI TYLKO TAK TO SIE NAZYWA:
          KLIENT ZAŁUŻMY ZE PRZESZEDŁ ZABEZPIECZENIA I CUDEM UDAŁO MU SIE ZABEZPIECZYC POZYCZKĘ PRZECHODZI DO WYPŁATY( NIE ZAPOMNIJMY ZE ON MA NADAL PRZEDWSTEPNĄ UMOWE POZYCZKI)
          KLIENT PO ZABEZPIECZENIU POZYCZKI OTRZYMUJE PROMESĘ WYPŁATY POŻYCZKI PROGRAM INFORMATYCZNY UDZIELACY POŻYCZKE NADAJE KAZDEMY KLIENTOWI INDYWIDALNE ZWANE NUMERAMI PROMESY POZYCZKOWEJ, KTÓREJ LICZBA ICH JEST NADAN ZGODNIE Z KROTNOŚCIA POŻYCZKI NP.: KLIENT CHCE WZIĄĆ 50.000 TO JEST 1. KROTNOŚCI POŻYCZKI STANDARDOWEJ 5000ZŁ. PTZYMUJE ZATEM 10 NUMERÓW NPP I KOLEJNE SCHODY JUZ WIADOMO ZE KWOTA 50.000 ZŁ ZOSTAŁO PODZIELONA NA 10 KAWAŁKÓW. CZYLI ZGODNIE Z ICH UMOWĄ KLIENT NIE DOSTANIE OD RAZU 50.000 TYLKO DOSTANIE TO W 10 TRANSZACH KAZDA PO 5 TYS ZŁ.
          ALE ABY TO NASTAPIŁO MUSI BYC NA TO FUNDUSZ I TU KOLEJNE SCHODY BOWIEM SKARBIEC ZASTRZEGA SOBIE ZE WYPŁATA POZYCZEK NASTEPOWAC BEDZIE W MIARE MOZLIWOŚCI FUNDUSZU POZYCZKOWEGOW KOLEJNOSCI NADANYCH NUMERÓW NEP. NIE ZAPOMNIJMY O FAKCIE ZE NUMERY TE NADAWANE SA KOLEJNO PO SOBIE NASTEPUJACO CZYLI OD 1 DO ..... . ROZLICZENIE FUNDUSZU POZYCZKOWEGO BEDZIE NASTEPOWAŁAO PRZEZ ZARZAD POZYCZKODAWCY RAZ W MIESIACU. CZYLI JEZELI KTOŚ MA NADANE 10 NUMERÓW NPP TO PRZYZNAWANIE POZYCZKI BEDZIE TRWAŁO PRZY ZAŁOŻENIU ZE MIAŁ BY NUMERY NPP OD 1-10 PRZEZ KOLEJNO NASTTEPUJACYCH 10 MIESIECY PO SOBIE PRZY ZAŁOZENIU ZE POZWOLI NA TO FUNDUSZ POZYCZKOWY ALE ZNAJAC PRAKTYKI TEJ FIRMY NAPEWNO NIE PRZYDZIELA TEGO NIKOMY PONIEWAZ JAK WYKONYWAŁEM U NICH PRACE DZWONILI KLIENCI I PYTALI SIE CZY JUZ OTRZYMALI PRZYDZIAŁ JAK SŁYSZELI ZE NIE MA ICH NA LISCIE TO PYTALI SIE CZY KOLEJNE 2 CZY 3 LATA MAJĄ CZEKAC PONIEWAZ TYLE JUZ CZEKALI. ALE JEDZMY Z TYM DALEJ KLIENT OTRZYMAŁ PRZYDZIAŁ POZYCZKI NA JEDEN NR NPP CZYLI 5.000ZŁ NADAL NIE MA JEDNAK PODPISANEJ UMOWY POZYCZKI CZYLI NIE WIE KIEDY DOSTANIE PIENIADZE ZGODNIE Z WARUNKAMI UMOWY POZYCZKODAWCA PRZESYŁA DO KLIENTA UMOWE POZYCZKI W TERMINIE DO 14 DNI OD DATY PRZYDZIAŁU POZYCZKI ŁACZNIE Z HARMONOGRAMEM SPŁATY POZYCZKI(TU NIE POTRZEBUJA SETEK DNI) KLIENTA MA 14 DNI NA ZWROT UMOWY (JESLI TEGO NIE ZROBI UMOWA JEST ZERWANA) KLIENT ODESŁAŁ UMOWE SKARBIEC ZASTRZEGA ZE WYPŁATA NASTAPI NIEZWŁOCZNIE LECZ MA NA TO KOLEJNE 14 DNI. ALE KLIENT OTRZYMAŁ TYLKO NAMIASTE TEGO CO CHCIAŁ KOLEJNE PRZYDZIAŁY ODBYWAC SIE BEDA CO MIESIAC (O ILE FUNDUSZ NA TO POZWOLI) A SPŁACA JUZ POZYCZKĘ KTÓRA OTRZYAMŁ W KWOCIE 5 TYS. A KOLEJEN TRANSZE DOSTANI O ILE DOSTANIE W BLIZEJ NIE OKRESLONYM CZASIE CZYLI MOZE ICH NIE DOSTAC W CELE ALBO ZA ROK MOZE DWA. LECZ GRATULUJE KOMU KOLWIEK JAK KTOŚ PRZEJDZIE PRZEZ TA GECHENNE. A TARAZ NAJWAZNIEJSZE OTO TELEFON DO TYCH ZłODZIEJI KTóRY ZAWSZE ODBIERAJą LECZ ZAZNACZAM NIE PRZEDSTAWIAJA SIE JAKO POKF SKARBIEC TYLKO MOWIą SłUCHAM: 0-58-761-53-10
          W ZWIĄZKU Z PRAKTYKAMI JAKIE TA FIRMA STOSUJE CHCIAŁ BYM OSTRZEC WSZYSTKICH ZA POSREDNICTWEM PANSTWA PROGRAMY ABY NIE PODPISYWALI UMOWY W SKARBCU BO NIC NIE ZYSKAJĄ A MOGA TYLKO STRACIC
      • Gość: ANA IP: *.radom.vectranet.pl 19.05.10, 18:43
        taaa jasneee hehehe tylko dlaczego na ten twój telefon nie można się dodzonić???
    • Gość: szymon IP: 212.2.101.* 03.07.07, 12:52
      Jestem zadowolony z dobrej pożyczki w ,,skarbcu,, spłacam niskie raty juz od 8
      miesięcy,pożyczke otrzymałem w wysokosci 30,000 zł w dwóch transzach 20,000 zł i
      druga 10,000 zł zabezpieczeniem był weksel in blanco i dwóch porenczycieli.Jak
      czytam niedatywne opinie to myśle sobie ,ze to konkurencja tej firmy takie
      głupoty wypisuje.Aco ma zrobić taki zwykły człowiek jak banki mu odmawiaja,bo
      brak zdolnosci kredytowej,maja sie powiesic?
      • Gość: koko IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.07, 19:41
        Ale super pożyczka,dawaj w tri miga info na majla:sralimuchy@wp.pl
        • Gość: An IP: *.opera-mini.net 29.11.13, 19:49
          Masz rację z tym mailem!A może naiwniacy wolą wpłacać na nasze konta?HA HA!Co im zależy komu dadzą? J a z chęcią podam mój numer konta.Później wpłacę na lokatę ,z odsetek wypłacę jedną transzę jakiemuś naiwniakowi,naiwniak poleci drugiemu naiwniakowi ,który kasę wpłaci itd...I BIZNES SIĘ KRĘCI! Gdzie się rodzą tacy naiwniacy?
      • Gość: kasil IP: *.c196.msk.pl 24.06.09, 00:18
        ja na pożyczke ze skarbca czekam juz 8 lat gamoniu!!!!!!!!!!!11
        • Gość: grazyna IP: *.comnet.3s.pl 09.09.09, 10:06
          ja 3 miesiace i zrobili mnie na 4 tysiace oszuści
      • Gość: aga IP: *.chello.pl 02.07.09, 17:14
        tak to chyba ty jesteś pracownikiem bo ja przez tych oszustów
        straciłam 15000 tysięcy
        • Gość: zainteresowana IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.09.09, 17:21
          prosze o odpowiedz czy dostalas pozyczke ,chce sie starac u nich o pozyczke ,po
          tym co przeczytalam zastanawiam sie czy to nie jest kant:)
          • Gość: grazyna IP: *.comnet.3s.pl 17.09.09, 09:42
            niebierz tam tej porzyczki bo to oszusci ja terz dałam sie nabrac i radzeci
            omijaj tych oszustuw
          • Gość: jolka111 IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.09, 18:54
            TO SĄ OSZUŚCI JA WPŁACIŁAM 1250ZŁ ROK TEMU
      • Gość: Radek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 18:49
        Wszystkie pozytywne komentarze nie są autentyczne, z tym powyżej spotkałem się
        już trzykrotnie każdy z nich dokładnie w tej samej formie (kopiowanie) coś tu
        jest nie tak nie sądzicie ?
        Moja mam została oszukana jak większość wypowiadających się tu osób, straciła 2
        tysiące a pieniądze z pożyczki naprawdę były nam potrzebne, niezłe sku......
      • Gość: Mike IP: *.nj.pl 18.12.09, 23:35
        ciekaWE ILE CZASU JUŻ PRACUJESZ DLA DOBREJ POŻYCZKI ZE TAKIE
        PIERDOŁY WYPISUJESZ CO?
      • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 12.09.12, 20:42
        Witam pan juz brał pożyczke w skarbcu prosze mi napisac na jakich jeast to warunkach czy pobieraja prowizje i ile dni czeka sie na pieniadze.Prosze o odpowiedz mój meil muszynska13@interia.pl
      • Gość: ewcia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.13, 10:42
        12Marca podpisałam przedwstępna umowę w dobrej pożyczce w Lubin , nawet nie wiedziałam że to przed wstępna umowa , mało tego zapewniała mnie przedstawicielka tej że firmy że pożyczka jest pewna że na sto procent ją dostanę czekam już15 dni bo poinformowała mnie ze za 14 dni ja otrzymam zadzwoniłam pod nr telefonu który jest na tej umowie dodzwoniłam się tam powiedziano mi że obejmuje 14 dni ochrony danych osobowych i mam zadzwonić 27 marca czyli dziś okazało się że mam mieć weksel i jakieś inne zabezpieczenie pożyczki tylko skąd mam je wżiać , nie wiem co to jest ten weksel i skąd go mam wziąć , a pytałam przedstawicielki czy kwota która wpłaciłam to już wszystko nie trzeba żadnych zabezpieczeń i jest pewne to powiedziała że tak , co mam dalej robić bo potrzebuję tych pieniędzy a nie wiem co i z kat wziąć ten weksel proszę o pomoc , z góry dziękuję ewa3628@gmail.com kazali mi odesłać te papiery zabezpieczające
        • 27.03.13, 10:46
          Gość portalu: ewcia napisał(a):

> mało tego zapewniała mnie przedstawicielka tej że firmy że pożyczka jest pewna że na > sto procent ją dostanę

No i co z tego, że cię zapewniała? Dałaś się nabrać, a owej pani nie udowodnisz, że cię oszukała. Mechanizm jest taki, że oszukuje się ludzi, że zaraz dostaną pożyczkę jak tylko zapłacą opłatę wstępną, a potem się ich zwodzi. Przecież oni od lat tak działają, a ty się dałaś oszukać. Na drugi raz zanim uwierzysz oszustowi na słowo wklep parę słów w google.

--
          Z przemyśleń forumowych intelektualistów:
          douglasmclloyd: Teraz czekam na artykuł, o seksie z nieboszczykiem. Na przód gazeto!
          (w komentarzu do artykułu o seksie niepełnosprawnych)
    • Gość: iza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.07, 15:10
      Proszę o namiary na dobrą pożyczkę,z góry dziękuję
      • Gość: adres IP: *.chello.pl 24.09.07, 17:38
        www.dobrapozyczka.eu
        w oddziały znajdziesz namiary ;]
        • Gość: lenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.11.07, 20:01
          dobra pozyczka to rzeczywiście pkf skarbiec. W Katowicach mieszczą
          się w tym samym pokoju i pani raz odbiera tel. do skarbca a inny do
          dobrej pożyczki. Mnie bałamucą już od marca a pieniędzy jak nie
          widać tak nie widać, ciągle wymyślają nowe formy zabezpieczenia,
          sprawdzanie w biku i innych biurach kredytowych, rozdzielność
          majątkowa, poręczyciele itp.Na te wszystkie opłaty wydałam już
          dodatkowo ponad 1000 zł.Muszę przyznać, że umowę czytałam
          kilkakrotnie i nie wydała mi się podejrzana, natomiast mam
          zastrzeżenia do pani w biurze, której płacą czyba za obnażanie
          biustu i "szczekanie" do klienta- mówi w takim tempie,że może
          człowiekowi zakręcić się w głowie.Wiem, że naiwni dwa razy płacą, ja
          wpłaciłam 2500 zł poręczenia właśnie w marcu i do tej pory nic-
          tylko nowe sprawdzania. Ale będę walczyć do końca, w Gdańsku szukają
          ludzi z całej Polski do pozwu zbiorowego na tę firmę, albo zostaje
          jeszcze rzecznik praw konsumenta, bo jak się wszyscy domyślają
          pobiranie opłaty przedwstępnej jest niezgodne z prawem. Innym
          naiwnym życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu.
          • Gość: Izka IP: *.gprs.plus.pl 16.11.07, 12:02
            Witam chciałabym zauważyć ze w umowie przedwstępnej jest mowa o
            kwocie opłaty przygotowawczej a nie przedwstępnej, a to oznacza ze
            jest ona zgodna z prawem... Odsyłam do ciekawej lektury umów
            zawartych chociażby na warunkach udzielania kredytów przez np.
            bank ...Wszedzień jest mowa o kwotach opłat przygotowawczych ( w
            końcu kto pyta nie błądzi, a tylko nieliczni proszą o tak ważna
            tabele opłat i prowizji w instytucjach finansowych- i kto tu działa
            na kogo niekorzyść, według mnie głupota ludzka)
            • 20.11.07, 13:49
              Podaj mi przykład konsumenckiego kredytu w którym konsument musi wpłacić coś z
              góry. Na razie to ta firma to typowy oszust wyciągający z potrzebujących ludzi
              ostatnie pieniądze. A ty popierasz oszusta. Nieładnie...
            • Gość: i IP: 78.133.188.* 07.03.09, 22:16
              ja oplate wniosłam na 6ooo i ani grosza nie dostałam to są oszuści
              • Gość: grazyna IP: *.comnet.3s.pl 08.09.09, 09:20
                marz racie ja tez zapłaciłam i cisza juz 2 mieśiace jade tam tonich narobic im
                dymu i pujde do prokuratury zgłośic
          • Gość: poinformowana IP: *.gprs.plus.pl 24.06.08, 15:19
            Zapoznałam sie z umowa o kredycie konsumenckim z dnia 20 lipca 2000
            roku i pozwole sie nie zgodzic ze zdaniem autora, ktore mowi, o tym,
            ze oplata przygotowawcza jest niezgodna z prawem.
            • Gość: eerrrwq IP: 195.136.49.* 27.07.09, 18:42
              jak to jest ludziska naprawde prosze o odpis na emeil daro.kosz@interia.pl
          • Gość: ewela IP: 78.133.188.* 07.03.09, 22:22
            mnie też oszukali na 6000
            • Gość: red IP: *.tktelekom.pl 03.08.09, 19:41
              widzę więcej negatywów niż pozytywnych treści na temat tej oszukańczej bandy
              skurw....ludzie srajcie na nich prowadzę biuro kredytowe i nigdy w życiu od
              klienta nie zabrałem złotówki przed tylko po załatwieniu kasy.
            • 07.10.09, 14:13
              zaluje, ze nie pomyslalm racjonalnie chyba bylam w ostrej desperacji
              mnie oszukali na 1250zl.
              • Gość: jolka111 IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.09, 18:57
                PoDAJE CI RĘKE JA TEŻ STRACIŁAM1250ZŁ
          • Gość: oszukana IP: 78.133.188.* 07.03.09, 22:26
            ja też dałam sie oszukac proszę o kontakt kalisto20@wp.pl
            • Gość: Gunia 78 IP: *.gprs.plus.pl 17.03.09, 13:55
              Witam :)
              A ja właśnie dzisiaj dostałam pieniądze od "dobrej pożyczki"
              Wnioskowałam o 50 tysięcy, jako zabezpiecznie wybrałam dwóch
              poręczycieli i nie było najmniejszego problemu, jedynie czasu to
              trochę zajęło. Umowe przedwstępną podpisałam w grudniu :) ... ale
              generalnie wypytałam o wszystko przed podpisaniem tejże umowy oraz
              zapoznałam się z ogolnymi warunkami, których kserokopię dostałam w
              oddziale. Dostałam wyczerpujące odpowiedzi na każde moje pytanie.
              Warunki zaakceptowałam licząc się z tym, że to trochę potrwa.
              Dzisiaj jestem w stanie powiedzieć, że wcale nie bylo tak źle.
              Spłacam niskie, stałe raty a nie tak jak w bankach, które co chwilę
              sobie zmieniają wysokość rat bo : "coś tam" ....
              Myślę, że odrobina cierpliwości i mniej emocji wystarczy, żeby
              wszystko pozytywnie załatwić ... Pozdrawiam
              • Gość: ciekawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 20:50
                Guniu 78, pracuje u operatora sieci komorkowej z ktorej korzystasz,
                i jutro bede znala numer Twojej karty sim. Nie, nie wyrzucaj jej
                dzisiaj:) Nic Ci to nie da:)
                Wiesz, ze to co tu robisz na forum podpada pod paragraf o oszustwie?
                Nie omieszkam sie podzielic swoja wiedza o Twoich namiarach z
                policja. Mysle, ze beda zainteresowani.
        • Gość: jolka111 IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.09, 18:55
          DOBRA POŻYCZKA TO OSZUŚCI
    • Gość: gość IP: *.gliwice.msk.pl 20.11.07, 08:47
      absolutnie nie można zaufać.moje gg;3824622
      • 30.12.07, 21:39
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • 30.12.07, 21:43
          A spamer, łamiący wszelkie reguły, aby nieuczciwie zarobić, jest godny zaufania?
          • 29.01.08, 20:34
            Firma nadal istnieje i robi ludzi w konia, czy to jest uczciwe???
            Czy ktoś jeszcze nie zrobił z tym porządku??? Jeżeli to jest firma
            oszukańcza to powinna byc podana do sądu i rozwiązana, czy wszyscy
            ludzie z całej Polski też zostali zrobieni w konia??? Jak oni śmieją
            jeszcze się raklamowac w internecie i gazetach, to jest jakaś
            paranoja!!!
            Proszę o jakąs odpowiedź, chcę się dowiedziec wiecej o tej firmie
            nie dającej pożyczej tylko biorącej od ludzi ostatnie pieniądze.
            • Gość: gosc IP: *.chello.pl 30.01.08, 20:33
              W Krakowie,siedzi niesympatyczna baba za starym biurkiem,która pali papierosa i
              niechętnie odpowiada na zadane pytania.To biuro Dobrej Pozyczki.Spisuje na
              swistku papieru dane z dowodu i na odczepkę przeprowadza wywiad na temat
              zatrudnienia,gdybym podała,że jestem prezydentem tez by ja to nie zastanowiło,za
              pół godziny ma być decyzja.Z góry wiadomo,że pozytywna bo trzeba od razu wpłacić
              700 zł,których już nigdy nie zobaczę ani nie odzyskam.Nie jestem
              kretynką,przeciez poszłam tylko sie przekonać,że coś takiego jeszcze
              funkcjonuje,jak argentyna w najgorszym wydaniu.Ale az strach pomyśleć,ilu
              znajdzie się naiwnych,którzy zaufaja tej babie i wpłaca ostatnie pieniądze.
              • 03.02.08, 15:41
                UWAGA!!!
                Dowiedziałem się więcej o dobrej pożyczce, nie radzę brac w tej
                firmie kredytu, oszukają was, przeczytajcie poniższy nagłówek z
                internetu (www.bankier.pl). Jest tam napisane, że włąśnie Polska
                Korporacja Finansowa „Skarbiec”, która namawia do dobrej pożyczki,
                działa w systemie argentyńskim:

"Liczne skargi na konsorcje trafiają do Urzędu Ochrony Konkurencji
                i Konsumentów. Urząd bada punkty umowy i to, czy firmy się z nich
                wywiązują. W tej chwili przedmiotem działań UOKiK jest 26 takich
                firm. Po zbadaniu sprawy są często kierowane do SOKiK (d. Sąd
                Antymonopolowy). W tej chwili badane są następujące firmy działające
                w systemie argentyńskim (stan na 25 września 2003):

- Europejski Fundusz Budowlany
                - AICE Polska
                - Auto Plan
                - Inco
                - Towarzystwo Finansowo-Inwestycyjne
                - Skote Polska
                - Korporacja Finansowa
                - Powszechny Fundusz Finansowy JAAL
                - Ogólnopolskie Towarzystwo Finansowe
                - Fundusz Inwestycyjno-Budowlany PROGRESS
                - Krajowa Agencja Wspierania Przedsiębiorczości GROSZ
                - Polskie Centrum Kapitałowe LOKATA
                - Domrat Invest
                - Towarzystwo Inwestycyjno-Finansowe OMEGA
                - Krajowa Agencja Nakładów Finansowych KAPITAŁ
                - MKK-EUROINVESTMENT
                - Fundusz Rozwoju Budownictwa (eFRBUD)
                - Union Concept Poland
                - Międzynarodowy Fundusz Inwestycyjno-Kapitałowy
                - Polska Korporacja Finansowa „Skarbiec”
                - Polska Izba Finansowa „Skarbiec”
                - Towarzystwo Kapitałowo- Inwestycyjne „Milenium”
                - Credit Union
                - Finance Group Polska
                - ROSSO Polska
                - Europejska Grupa Inwestycyjna FUNDUSZ

Więcej informacji na ten temat znajduje się w aktualizowanym wykazie
                na stronach UOKiK: www.uokik.gov.pl/konsorcja.phtml?z=4 "
                • 22.02.08, 01:02
                  UWAGA OSZUŚCI!!!! wiele osób ponaciągali, wszystkie zachwyty napisał
                  jeden z nich, oszust z telefonu - eranet.pl

UWAGA OSZUŚCI!!!! UWAGA OSZUŚCI!!!! UWAGA OSZUŚCI!!!! UWAGA
                  OSZUŚCI!!!! UWAGA OSZUŚCI!!!! UWAGA OSZUŚCI!!!! UWAGA OSZUŚCI!!!!
                  OSZUŚCI!!!! UWAGA OSZUŚCI!!!!
                  • Gość: monika.88.80 IP: *.171.20.179.edial.pl 01.06.08, 19:55
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • Gość: oszukany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.08, 16:07
                      tak mówimy o tej firmie!!
                      • Gość: elzbieta IP: *.connectit.pl 28.04.09, 20:43
                        staram sie o dobra pozyczkę o co chodzi w tej firmie. ja juz
                        wplacilam 1500 zl , bez zwrotnie. o co tu chodzi prosze o pomoc. moj
                        e- mail elzbietawiecl@interia.pl
    • Gość: ewa IP: *.gprs.plus.pl 12.03.08, 08:58
      czy bank jest wiarygodny dlaczego trzeba wpłacićkwote 1000zł przy
      podpisaniu umowy
      • Gość: Poznanianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.08, 18:24
        To nie jest żaden bank. To są oszuści. Znajoma starała się o pozyczke prawie rok
        temu. Do dzisiaj pieniedzy nie dostała i jeszcze straciła na tym ok 5 tys zł.
        Nie dajcie się nabrać. W razie pytań proszę o kontakt mailowy
        mariwerka@poczta.onet.pl służę pomocą i mam nadzieje, że uchronię tym ludzi
        którzy chcą wziąć tam pozyczkę przed wielkimi stratami.
        • Gość: Łukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.08, 15:26
          Nie dajcie sie nabrać kazali mi wpłacic 5% od wartosci kredytu wynegocjowalismy
          zabezpieczenie i po wyslaniu wniosku i wplaceniu pieniedzy odeslali mi odmowna
          odpowiedz i chcieli innego zabezpieczenia wiec wyslalem im inne jakie im
          odpowiadalo po skonsultowaniu sie z nimi i czekalem na odpowiedz miesiac i takze
          odeslali mi odmowna odpowiedz od Marca do konca czerwca nie dostalem od nich
          pieniedzy i nie wiem co mam zrobic ma ktos jakis pomysl? lub gdzie mam sie z tym
          zglosic?
          • Gość: Mateusz IP: *.ists.pl 14.07.08, 22:47
            Dobrze, że przeczytałem wasze wiadomości. Poszperałem jeszcze w necie o PKF
            Skarbiec i na szczęście ustrzegłem się przed tą "tanią" pożyczką. Dzisiaj już
            złożyłem wniosek, oczywiście pani powiedziała że jest zgoda na kredyt, ale przed
            podpisaniem umowy przedwstępnej mam wpłacić 5% kwoty kredytu czyli 1250PLN. Oni
            są chorzy. Skorzystam jednak z droższej ale pewniejszej bankowej oferty.
            • Gość: siwa IP: *.pai.net.pl 20.08.08, 21:38
              dziekuje wam dobrzy ludzie dzisiaj zlozylam wniosek ale juz wiem ze
              z pewnoscia umowy nie podpisze i nie wplace im tych5%
              • Gość: teresa IP: *.gprs.plus.pl 02.09.08, 14:44
                teraz niech pani zaluje bo ja pozyczke otrzymalam,moim zabezpieczeniem bylo 2
                poreczycieli,nie mialam zadnych problemow z otrzymaniem pieniedzy a teraz
                splacam male raty i pozbylam sie problemow bo splacilam stare pozyczki i place
                teraz jedna mala rate...ja polecam
                • Gość: gość IP: *.interspeed.com.pl 18.11.08, 12:58
                  to chyba Pani jest pracownicą ,na tyle negatywnych komentarzy jeden
                  Pani pozytywny ,chyba cos nie halo
                • Gość: misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 18:22
                  moge wiedziec cos wiecej
                  • Gość: Karol IP: *.chello.pl 09.04.09, 23:34
                    Sądzę że ten wątek powinien być zamknięty ludzie !! Zrozumcie w końcu
                    że dobrapożyczka to oszuści ..! Ci co piszą że dostali od nich kasę
                    to ich pracownicy którzy was zachęcają . Wiem co mówię jakiś czas
                    temu miałem okazję poznać człowieka który dla nich pracuje w poznaniu
                    powiedział wprost " Karol my nie dajemy my bierzemy a ludzie nie
                    umieją czytać umów to ich problem " . Czysty system argentyński pod
                    nazwą dobrapożyczka nic więcej , wiec po co to dalej ciągnąć
                    wystarczy w gogle wpisać dobrapożyczka i macie stron a stron na
                    każdej to samo piszą że oszuści .

Dodam coś od siebie nie dziwię się że tak dobrze dobrapozyczka w
                    Polsce działa , 60 % naszego narodu myśli że pieniądze z nieba im
                    spadną albo że kredyty są darmowe na 2.99% w skali roku :-) brawo dla
                    tych co tak myślą , a po 2 kto bierze pożyczka wpłacając z góry
                    pieniądze ??????

odpowiedź :

POLAK ZAWSZE :-)

I możecie sobie gadać co tam chcecie sami dajecie się nabijać w
                    butelkę a później płaczecie , policja i inne instytucje rozkładają
                    ręce bo co oni mogą teoretycznie dużo praktycznie nic .

Pozdrawiam

• Gość: Znawca IP: *.centertel.pl 23.06.09, 23:39
                      Ale walisz ściemę, w poznaniu nigdy nie pracował żaden facet zawsze
                      tam były kobiety Od razu widać kto tu ściemę wali , już nie
                      ośmieszaj się wypisując taki stek kłamstw wobec firmy - a jak coś
                      piszesz to najpierw sprawdź czy to jest prawda , Tak na marginesie
                      jakiś czas temu miałem okazję poznać faceta który zdradzał cię z
                      twoją kobietą :) Ale ty wiesz wszystko więc nie musze się
                      rozpisywać heheheh
                • Gość: misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 18:26
                  moge wiecej informacji
                • Gość: misia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.09, 18:28
                  dlaczego ludzie zle mowia o dobrej pozyczce?
                  • Gość: Andrej IP: *.gprs.plus.pl 21.01.09, 12:05
                    Czy napewno ona jest dobra czy to,aby nie jest oszustwo,a ta osoba co napisała
                    nie jest pracownikiem tej firmy
                  • Gość: ala IP: *.tktelekom.pl 21.07.09, 18:12
                    misia czy długo czekałaś tylko szczerze
          • Gość: ewi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.08, 08:09
            Witam mam pytanie czy ktos miał do wpłaty jakąś kwote za
            ubezpieczenie danej pożyczki prosze za odp
            • Gość: sabpaj IP: *.3s.pl 16.09.08, 15:08
              Tak wiele lat temu właśnie w firmie Skarbiec, z tym , że siedziba
              była w Zabrzu wpłaciłam kwotę 1.600 zł jako ubezpieczenie kredytu.
              Moja sytuacja finansowa była kryzysowa, wpadłam w tzw. pętlę
              kredytową i szukałam różnych rozwiązań. No i tak w amoku i
              jednocześnie nadziei na wyjście z problemów straciłam te pieniądze.
              Po dwóch tygodniach zorientowałam się, że to jest czysta argentyna i
              czytając teraz o dobrej pożyczce to aż mnie ciary przechodzą, że Ci
              oszuści dalej działają na rynku.
              • Gość: bobus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 17:57
                dziękuje wszystkim za ostrzeżenie o mały włos a w poniedziałek straciłbym
                7500zł.pozdrawiam.
              • Gość: amelia IP: *.adsl.inetia.pl 23.03.09, 10:47
                PROSZĘ O POMOC - ZŁOŻYŁAM WNIOSEK O PRZYZNANIE POŻYCZKI - I BOJĘ SIĘ ŻE TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA - OCZYWIŚCIE MÓJ WNIOSEK ZOSTAŁ ROZPATRZONY - MAM IŚĆ PODPISAĆ UMOWĘ I WPŁACIĆ 1700 - PROSZĘ O INFORMACJĘ CZY MAM SIĘ CZEGO BAĆ - ŻE MNIE OSZUKAJĄ - CZY RACZEJ MOGĘ SIĘ NICZEGO NIE OBAWIAĆ ??????
                • Gość: gość IP: *.chello.pl 23.03.09, 18:32
                  Dziewczyno,uciekaj od nich jak najdalej.Nie czytasz postów,nie czytasz prasy.To
                  zwykli oszuści,którzy znaleźli lukę w przepisach i nabijają ludzi w
                  butelkę,obiecując pożyczki w zamian za wpłatę wpisowego.Stracisz kasę i tyle.
          • 24.04.09, 18:47
            Najlepiej do prokuratury. Czy to przypadkiem nie jest system argentyński?
            Następnym razem radzę znaleźć lepszą firmę od pożyczek...i nie mówię tu o
            prowidencie.
        • 03.12.08, 13:12

Dzień dodry jestem młodym człowiekiem z kalisza któky stracił chęc do
          życia popadłem w długi biorąc kredyty po utracie pracy załamałem sie
          bo nie małem za co spłacać zadłużen probowalem prawie wszędzie
          uzyskac
          pomoc w otrzymaniu jednego kredytu zeby muc je wszystkie spłacic i
          miec
          normalne życie. Po długim szukaniu trawiłem na na strone
          internetowom polska
          korporacja finasowa "SKARBIEC" Sp.z o.o. wysłalem prozbe o kredyt i
          otrzynałem pozytywną odpowiec o 100 tys zł na 30 lat uczeszyłem sie
          jak bym wygrał
          w totolotka bo macąc 600zł miesziecznie mógłbym mormalnie zyć. wiec
          zaproszono mnie do poznania podpisac umowe wiec tak zrobiłem na
          miescu
          dowiedziałem sie ze mam wpłacic 5% czyli kwote 5 tys opłaty
          przygotowawczej
          porzyczyłem te peniądze i wpłaciłem. Tam pani na miejscu powiedziwła
          mi ze w
          ciągu 14 dni roboczych dostane pieniązki byłem tak szczesliwy ze
          spłace
          wszystkie długi i tu zaczoł się horror po czternastu dniach zaczołem
          czytac tą umowe okazało sie ze jest to umowa przedwstępna a na
          następńą mam
          czekać 60 dni i jeszcze nie wiadomo czy wogłule dostane te pieniązki
          a 5
          tys wpłaciłem i nie wiem czy je kiedy kolwiek odzyskam zeby odac
          chociasz
          tej osobie która mi zaufała i mi je porzyczyła a ja jestem w tak
          cieszkiej
          sytułacji ze mam ochote poprostu popełnic samobujstwo a te kobiety w
          tym
          biuze to bym ..............dały mi poprostu nadzieje i niezdają
          sobie sprawy
          co dany człowiek moze wtakiej sytułaci zrpbic gdy sie mu ja odbiera.
          kłamały prosto w oczy nie powiedziały prawdy na czym to wrzystko
          polega bo nikkt
          by sie na to nie zgodził a ja juz jestem poprostu załamany i nie mam
          siły
          zostałem oszukany przez długo działająca korporacje na rynku i nie
          jestem
          jedyny bo jest naprawdo duzo ludzi któży zostali oszukani przez tą
          firme
          teraz dopiero zczołem w to wszysko sie pogłebiac nie wiem co mam
          teraz
          zrobic a jeszcze mam 3 letną córeczke. ta cała umowa nie ma nic
          wspulnego z
          tym co oni nam mówią powiadziano mi ze nie musze miec zadnego
          zabespiczenia
          ale kto daje kredyt na gebę wic sie okazało ze musze mic hipoteke i
          trzy
          osoby które mi poswiatczą a hipoteki nie mam wiec nie wspełniam ich
          warunków
          wiec kredytu nie otrzymam a kwoty którą wpłaciłem dałem komus do
          kieszeni a ich nie interesuje to ze ja i moja rodzina nie ma teraz
          co jesc bo ja
          im zafałem ja bardzo proszę o pomoc zeby ktos mógł zrobić coś w tej
          sprawie z powazaniem narci król 062-767-33-05

• Gość: klara IP: *.gprs.plus.pl 03.12.08, 23:36
            dodala bym komentarz ale nie chce cie wiecej dolowac szkoda mi
            ciebie ale pamietaj nie ufaj nikomu
          • Gość: ziom IP: *.gprs.plus.pl 10.02.09, 16:13
            Mówisz że :"po czternastu dniach zaczołem
            czytac tą umowe " śmiechui warte to co robiłes w biurze patrzyłeś w
            dekolt pani ??? Umowa jest po to by ja czytac a nie oglądać, skoro
            pisze coś w umowie to znaczy że wiążesz się jakimis ustaleniami, a
            ty się dziwisz że firma żąda jakiś zabezpieczeń?? To nie jest chyba
            Caritas i na "mordę" nie daję. A wracając do twojej umowy która
            przeczytałeś po 14 dniach ..... dziwie się jak można cos podpisywac
            nie czytając tego!!! Skoro w domu przeczytałes o tym że firma
            wypłaci ci kase po 60 dniach czy bedzie chciała jakieś
            zabezpieczenia to przecież to samo mogłes przeczytać chyba w biurze
            przed opłaceniem opłaty bo nie wierzę że najpierw w ciemno dałeś im
            kasę a potem cos podpisałeś bo jeżeli tak było to jest to niezgodne
            z prawem a jeżeli najpierw cos podpisałeś nie czytająć nic a potem
            opłaciłeś to jesteś NAIWNY. Ja wolę sprawdzone banki chodź ostatnio
            w kilku gdzie skladałem wnioski nie dostałęm Dominet i PolBank dali
            mi tylko karte kredytową ale to nie o to chodzi. Radzę każdemu przed
            wpłaceniem czegokolwiek najpierw pytać a potem
            CZYTAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: xxx IP: *.gprs.plus.pl 22.09.08, 18:27
      pod pręgiez z nim
      • 28.09.08, 20:41
        Jeszcze raz wam wszystkim mówię, nie ufajcie tej firmie, kto pisze,
        że dostał taką pożyczkę to jest jakiś gość z tego banku. Żaden bank
        nie daje pożyczek na dowolny cel na więcej niż 7-8 lat, dlatego
        namawiają ludzi na wzięcie takiego kredytu. U nich można wziąć na
        dużo lat nawet do 30 i dlatego wychodzi mała rata np. przy kwocie
        60000 zł. Dzięki takiej ofercie ściągają do siebie ludzi, najpierw
        mówią, że jest oczywiście zdolność kredytowa, każą wpłacić 5%
        pożyczki, a później KRADNĄ ci te pieniądze, to jest jakiś mafijny
        bank, a ludzie, którzy tam pracują i namawiają do kredytu niech im
        ziemia lekką będzie, ktoś ich jeszcze osadzi. To są bestie,
        uważajcie na nich, działają jawnie w systemie argentyńskim, a mówią,
        że jest niedozwolony, kłamcy, niech będą PRZEKLĘCI.
        Wejdźcie na stronę www.bankier.pl, jest tam napisane, że właśnie
        Polska
        Korporacja Finansowa „Skarbiec”, która namawia do dobrej pożyczki,
        działa w systemie argentyńskim.
        OSTRZEGAM NAIWNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: O.o IP: *.chello.pl 03.10.08, 18:09
          kto Ci kradnie pieniadze czlowieku wez Ty sie zastanow!! i jaki system
          argentynski! gdyby bylo tak faktycznie to i optima jak i skarbiec nie istanialy
          by oficjalnie na rynku polski, a i dodatkowo nie byly zarejestrowane. i nie jest
          to bank człowieku;) Strasznie sie ekscytujesz...
          • 16.10.08, 20:04
            Na pewno argentyna, nie kłam zakłamańcu. Działacie w systemie
            argetyńskim, zbieracie w ten sposób kasę dla innego klienta, który
            czeka już na wypłatę kredytu długo i może się jej wcale nie
            doczekać, a na pewno się jej nie doczeka, bo w ostatniej chwili
            stwierdzacie, że ma słabe zabezpieczenia i już macie kasę
            ZŁODZIEJE!!!
            Ostrzegam naiwnych to na pewno system argentynski. To nie jest
            prawdziwy bank tylko jakaś zakłamana korporacja finansowa, która
            zbiera w ten sposób pieniądze dla innego klienta, który się starał
            wcześniej o kredyt i może się na nią wcale nie doczekać. Każdemu z
            was powiedzą, że ma zdolność kredytową, każą wpłacić 5% zaliczki od
            kwoty, którą się stara, klient myśli do ostatniej chwili, że już ma
            kredyt, a oni dzwonią i mówią, że jednak są złe zabezpieczenia i już
            nie ma czasu na poprawy, bo już według nich jest za późno.
            OSTRZEGAM WAS, bo nawet policja i adwokaci wam nie pomogą, ponieważ
            w jakiś dziwny sposób omijają prawo tzn. działają jakoś dziwnie
            według prawa i nie można już z tym nic zrobić, a pieniądze stracicie.
            • Gość: załamana IP: *.244.149.111.ostrow2.tnp.pl 17.10.08, 19:05
              Dopiero jak dostałam meila z akceptacją wniosku i info że przy
              podpisaniu umowy muszę wpłacić 5% zastanowiłam się nad tą "firmą" i
              weszłam na to forum. DZIĘKI ZA OSTRZEŻENIE i tak mnie nie stać na
              wpłatę tych 5% ale przez chwilę myślałam że to koniec moich kłopotów
              finansowych a to byłby początek jeszcze gorszych. Może ktoś wie
              gdzie dostać taki kredyt jak w DB tylko zeby był OK. Pozdrawiam
        • Gość: era IP: *.sanetja.pl 13.10.08, 14:07
          macie racje umowy nie pokazali tylko dawaj kase moim zdaniem to
          argentyna
          • 13.10.08, 23:20
            W życiu nie wchodź w taki deal! Idź do jakiegoś banku po pożyczkę, a jeżli nie wiesz, który ma najlepszą ofertę - poradź się kogoś doświadczonego.
          • Gość: zła pożyczka IP: *.centertel.pl 05.03.09, 22:09
            uwaga na pajaca który nadaje z gprs.plus.pl facet jest tu tylko po
            to by was zniechęcić do walki z oszustami

www.forum.oszukany.pl/viewtopic.php?p=7552#7552
            • Gość: ciekawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.09, 20:56
              Wczesniej nadawali z eranet:)
              Ale koniec zabawy, dobiore sie do dupy cwaniakowi.
    • Gość: xxx IP: *.bosbank.pl 10.10.08, 10:33
      jak pozyczka gotówkowa to tylko w boś - mimo ubezpieczenia pożyczki
      to i tak chyba najlepsza oferta na rynku
    • Gość: darek IP: *.tktelekom.pl 05.11.08, 21:17
      no własnie czy napewno jest to sprawdzona i wiarygodna firma kredytowa..
      • Gość: M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.08, 17:59
        JA WPŁACIŁAM SIE NABRAŁAM BYŁAM GŁUPIA ALE JEST JAKAŚ SZANSA NA
        ODZYSKANIE TYCH PIENIĘDZY NIECH MI KTOŚ POMOŻE A TO SĄ
        OSZUŚCI,OSZUŚCI
    • 18.11.08, 17:17
      pomuzcie podjac decyzje nat ta porzyczka zaproponowali mi 120000 tys ale chca
      wplate 6000 tysiecy niewiem co zrobic pomuszcie mi bo ja niechce wtopic takiej kasy
      • Gość: iwonka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 13:14
        zastanawiam sie nad tą pozyczka po przeczytaniu opini pozytywnych i negatywnych potrzebna mi kasa bardzo bo mam długi i zła historie kredytową... przy kwocie 40 tys chca o demnie 5% czyli 2tys. znalazłam wiele złych opini miedzy innymi janusza wajsa z radia zet i to najbardziej do mnie przemawia zeby nie ryzykowac bo te 5% też musze od kogos pozyczyć a jak mi nie wypłaca tylko mnie oszukaja to mam nastepny dług RADIO ZET - Janusz Weiss:
        "Audycja na temat P.K.F. Skarbca, zawierania umów z nim oraz brania kredytów"
        radiozet.pl/var/ezflow_site/stor ... 68178e.mp3 TVN24:
        "Szybka pożyczka, czyli blef"
        www.tvn24.pl/12690,1589991,0,1,s ... omosc.html
        w tym wypadku boje sie ryzyka i za wszelka cene nie będe ryzykowac mam na utrzymaniu 2 dziec spróbuje za pół roku w normalnych bankach moze do tego czasu wyrownam zadłuzenia w spłatach i dostane kredyt konsolidacyjny....ja nie ryzykuje wy też sie zastanówcie...pozdrawiam
    • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.08, 13:15

Agnieszko kategorycznie nie nie nie odradzam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: Jozio IP: 83.17.63.* 29.11.08, 21:51
        Napisze krotko ominac ich szerokim lukiem.
        Reszta szczegolow na www.efb.republika.pl.
        Jak bedzie tego malo to prosze dzwonic na 0693290278.

POzdrawiam
        • Gość: gość IP: *.eranet.pl 07.12.08, 20:26
          ukrywajom się za hasłem dobra pożyczka ,to niema nic wspulnego
          zpożyczkom. To złodzieje
        • Gość: pożyczka IP: *.centertel.pl 10.01.09, 21:35
          Witam,
          Ludzie przy zdrowych zmysłach zastanówcie się, każdy kto nie dostał pieniędzy z
          powodów tylko dla siebie znanych napisze głupie bzdety na NIE, każdy kto wpłaci
          przed dostaniem pieniędzy to FRAJER, a dobra pożyczka działa pod niejedną firmą
          czy hasłem warto wejśc i sprawdzic, np bz wbk tak znany a miał hasło dobra
          pożyczka dlatego sprawdzic warto dla własnej ciekawości. POLECAM!!!!!!DOBRA
          POŻYCZKA!!!!!!!!!!!! UWAGA NA OSZUSTÓW
      • Gość: Kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.08, 00:37
        dziś zadzwoniłam do biura w częstochowie i katowicach spisano odemnie dane i
        nawet nie zapytano o nip zakładu pracy ani o jaki kolwiek numer telefonu do
        zakładu pracy W ciągu 15 min przyznano mi 100 tys złotych i juz mnie umówiła na
        spotkanie miałam wpłacić 5 tys zł czyli 5% od sumy ale tego nie zrobie bo mam
        troche oleju w głowie Ludzie zastanówcie sie kto daje taki wysoki kredyt na
        krzywy ryj to są zwykłe bzdury naciągacze i tyle brak mi słów to tych dupków A
        osobą powyżej które tak polecaja prosze nie wiezyc piszą z tego samego numeru IP
        i to pewnie jeden z pracowników żeby tylko wyciągnąc kase
        • Gość: WAWAS IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.08, 11:22
          JEDEN WIELKI KICZ , PRZYZNANO MI SPORY KREDYT BEZ MRUGNIĘCIA OKIEM
          OCZYWIŚCIE WARUNKIEM JEST WPŁATA NIEMAŁEJ KWOTY TYTUŁEM OPŁATY
          PRZYGOTOWAWCZEJ TJ 5 % , OCZYWIŚCIE NIE MOŻNA WPŁATY DOKONAĆ PO
          OTRZYMANIU PIENIEDZY CZY POTRĄCIĆ Z NIBY DEKLAROWANEJ KWOTY ,
          NAWIAZEM MÓWIĄC SAM REGULAMIN WISZĄCY W CHYBA KAŻDEJ SIEDZIBIE TEJ
          POŻAL SIĘ BOŻE POŻYCZKI MÓWI O CZYMŚ TAKIM NO I JESZCZE TEŻ O TYM
          ŻE WYPŁATY BĘDĄ REALIZOWANE W RATACH W ILU ????? W TYLU ILU BĘDZIE
          IM WYGODNIE - TAKŻE ARGENTYNA JAK NIC , NO CÓŻ SAMO ZACHOWANIE SIĘ
          OSÓB OBSŁUGUJĄCYCH KLIENTÓW JEST PODEJŻANE . PRZESTRZEGAM !!!!!
          UWAŻAJCIE LUDZISKA BO WIDAĆ TU WTOPĘ NAPRAWDĘ SPORĄ
    • Gość: paweł IP: *.gprs.plus.pl 10.12.08, 21:33
      zero zaufania w kturym normalnym banku tszeba wpłacać jest to tak zwany
      skarbiec ja jestem w plecy
      • Gość: gość IP: 79.162.179.* 25.03.09, 21:02
        ZłODZIEJE I TYLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
    • Gość: ostrzegający IP: 78.133.202.* 09.01.09, 16:07
      ostrzegam wszystkich! TO OSZUŚCI!!! OD POŁOWY WRZEŚNIA CZEKAM U NICH
      NA POŻYCZKĘ! skandal,pobrali opłatę 2500 zł i zwodzą,cały czas
      trzeba dosyłac nowe dokumenty. najwięksi krętacze o jakiś słyszałam
      i jakich spotkałam!!! gdyby nie fakt,że wpłaciłam 2500 dawno bym
      zrezygnowała. i wogóle nie można sie do nich dodzwonić,NIGDZIE!
      • Gość: orka77 IP: *.cust.tele2.pl 12.01.09, 00:19
        dobra pozyczka? Trudno w to uwieżyć,ponieważ ja mam kiepskie
        doświadczenie.Czekam na pożyczke już od wrzesnia 2008.Jedno wielkie
        niedomówienie,pani w biurze w Białymstoku wprowadziła mnie w wielki
        błąd,uwierzyłam bo bardzo potrzebuję tych pieniędzy.Jestem bardzo
        zawiedziona i rozżalona.Mam kłopoty finansowe może ktos z Państwa
        miałby jakiś pomysł,aby mi pomóc,bardzo proszę i z góry dziękuję.
        • Gość: wdzięczna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 18:07
          Dziękuję wszystkim za to forum. Dowiedziałam się z niego ielu
          interesujących mnie rzeczy, a zarazem ustrzegło przed utratą sporej
          gotówki którą potrzebuję.
          Kilka dni temu złożyłam wniosek on-lain dobrapozyczka, i nie miałam
          odpowiedzi, więc próbowałam się dodzwonić do siedziby tej firmy
          (udało mi się dopiero w trzecim dniu), tam usłyszałam że jest dużo
          wniosków i jeszcze go pani nie rozpatrywała ale już sprawdza.
          W ciągu 2 minut okazało się, że wniosek otrzymał akceptację ale
          usłyszałam, że mogę otrzymać pożyczkę w wysokości 25.000 bo to jest
          najniższa kwota o jaką można się ubiegać (ja wnioskowałam o 15.000
          bo tyle mi potrzeba). Dowiedziałam się, że do końca tygodnia muszę
          podpisać umowę bo wniosek jest ważny tylko 7 dni i w momencie
          podpisania umowy muszę wpłacić kwotę 3.000, która jest kwotą
          ubezpieczenia pożyczki. Po tych procedurach dopiero na adres domowy
          ma być przysłany weksel do podpisania i po odesłaniu tego weksla w
          ciągu 14 dni pieniążki są przelewane na konto.

Po otrzymaniu takiej porcji informacji w biurze dobrapozyczka
          zaczęłam się zastanawiać co to jest za firma, nie znalazłam żadnej
          informacji o jakimś wpisie do rejestru ani nic konkretnego na temat
          tej firmy. Na szczęście trafiłam w moich poszukiwaniach na ten
          właśnie portal i okazuje się, że moje obawy były uzasadnione.

Dziękuję wszystkim za te informacje. Ja napewno nie wpłacę im tych
          pieniędzy i nie podpiszę tej umowy.

Innym też radzę by się dobrz zastanowili bo firma ta pachnie na
          kilometr.
    • Gość: Windyk IP: *.aster.pl 16.01.09, 18:12
      nie dajcie sie nabrać! i nie zadawajcie durnych pytań! ludzie która normalna
      uczciwa instytucja najpierw rząda wpłaty aby otrzymac kredyt?! ŻADNA! to
      oszustwo na zasadzie systemu argentyńskiego, czyli wpłać a może dostaniesz lub nie.
      Nie czytajcie wczesniejszych wypowiedzi tych co niby polecają bo pisze je jeden
      koleś z tej "firmy" i w ten sposób chce zwabić naiwnych ludzi.
      Osobiście byłem w dwóch różnych biurach w celu sprawdzenia i niestety s
      przykrością stwierdzam, ze to LIPA! nie chcecie miec problemów to lepiej
      darujcie sobie to.
    • Gość: wicek1 IP: *.gprs.plus.pl 20.01.09, 21:11
      Agnieszko jeśli nie chcesz stracić kasy to zrezygnuj to System Argentyński i
      tyle, ode mnie żądali 5% kwoty to 10000 zł.Znajdz na blogu opinie
    • Gość: oszukany.pl IP: *.centertel.pl 23.01.09, 01:37
      firma dobra pożyczka reklamuje się na portalu gazeta.pl ciekawe czy
      ktoś nie nabierze się na ładny baner z napisem Dobra Pożyczka
      Gotówkowa ?

www.forum.oszukany.pl/viewtopic.php?p=5960#5960
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.