Dodaj do ulubionych

Sztabki złota - gdzie kupić?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.08, 18:51
W Mennicy nie mają - wykorzystali 30 kg planu kwartalnego - w rai nie moga
ceny zagwarantowac - czy ktos zna jakies inne pewne zrodla.
Chce troche zainwestowac - w tych ciekawych jakze czasach

MK
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gosiewski46 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.08, 19:05
    zapisac sie jak przykładny obywatel w mennicy przy ul. Pereca i czekac w kolejce
    az przyjdzie kolej
  • Gość: Prawdaa IP: *.centertel.pl 13.02.08, 01:15
    Czy to prawda ze nigdzie nie ma złota? Nie można kupić?
  • 13.02.08, 09:56
    Oczywiście że jest i można je bez trudu kupić. Kwestia tylko ile jesteś gotowa
    zapłacić i czy ci się to opłaci.
  • Gość: Prawdaa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.02.08, 17:51
    tzn gdzie i o ile drożej niż w mennicy np ?
  • Gość: Gold Master IP: 203.121.191.* 17.02.08, 15:02
    Złote sztabki można kupić w numizmatycznym portalu e-numizmatyka.pl
    W wielu opcjach i gramaturach
  • 17.02.08, 15:06
    Nie wypadało mi tego wprost napisać ;-)
  • Gość: Gold Laik IP: *.centertel.pl 17.02.08, 17:01
    a czemu polecacie numizmatyke?
    a te pozostale co wyskakuja?

andrzejbaranowski.pl
    SklepJubilerski.com
    goldfinance.pl/inwestycja-w-zloto/
  • 17.02.08, 17:23
    Pytanie było o złoto "twarde". Goldfinance go nie oferuje.
    A z pozostałych, e-numizmatyka jest najbardziej znana. Co wcale nie znaczy, że
    ją polecam. To tylko pierwszy z brzegu przykład.
  • Gość: Gold Laik IP: *.centertel.pl 17.02.08, 20:37
    w sumie ja też tego nie rozumiem z jednej strony piszą:

* Możliwość wyboru jednego z 5 portfeli inwestycyjnych

a potem 2 linijki niżej:

* Możliwość odbioru fizycznie złota lub certyfikatu (złoto najczystszej próby 999,9)

z jednej strony to wyglada jak fundusz, ale z drugiej możesz odebrać złoto.

Kto teraz sie połapie w zawiłościach banków i instytucji finansowych temu chwała !
  • Gość: zloty_arczix IP: *.179.249.134.static.3s.pl 06.07.17, 11:41
    Zacznijmy od tego, że obecnie kupowanie złota, to bardzo mądre posunięcie. Cena złota natomiast rośnie regularnie od pewnego czasu. Ostatnio spore wzrosty odnotowano w kwietniu. Warto wspomnieć, że Niemcy od drugiej połowy 2016 zaczęły gromadzić złoto w kraju. Sytuacja, jak wiemy jest teraz napięta, dlatego warto zainwestować w coś pewnego. A gdzie? Najlepiej w u zaufanych firm zajmujących się inwestycjami o nieskazitelnej opinii ( np. idfmetale.pl/ z Katowic) lub w mennicach państwowych. Lepiej nie kombinować, bo można stracić...
  • 07.07.17, 16:19
    Gość portalu: zloty_arczix napisał(a):

> Zacznijmy od tego, że obecnie kupowanie złota, to bardzo mądre posunięcie.
    > Cena złota natomiast rośnie regularnie od pewnego czasu.

I dlatego od złota trzeba się trzymać z daleka.
    Jeżeli w gazetach piszą o wzrostach cen złota, to znaczy, że szykuje się przecena.

Co więcej nie jest prawdą, że kurs złota rośnie. Kurs złota MALEJE co widać chociażby na wykresie:
    www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ZLOTO
    Pod wykresem są różne parametry i trzeba przestawić wykres na 1 rok.
  • 11.07.17, 17:37
    Na pewno żadne portale i prywatne spółki. Jeśli jesteś inwestorem i o złocie nie masz pojęcia to nie ryzykuj. Albo Mennica Polska, a jak nie mają i nie chcesz czekać to można się udać za granicę. Ciągle jeszcze żyjemy w wolnej i otwartej Europie, do Berlina kilka godzin samochodem, do Pragi podobnie, Austria też niedaleko, podob nie Benelux, Londyn 2 godziny samolotem. Szczerze mówiąc ja zdecydowanie wolałbym kupić sztabki za granicą. NAJWAŻNIEJSZE! Pamiętaj żeby emitent sztabki miał akredytację LBMA (London Bullion Market Association - Stowarzyszenie Londyńskiego Rynku Kruszców). Bez tego takiej sztabki nie będziesz mógł sprzedać wszędzie na świecie, no chyba że znacznie poniżej wartości, w cenie tzw. złotego złomu. I tutaj uwaga - żaden polski emitent obecnie nie ma akredytacji LBMA - nawet Mennica Polska! Jeśli chcesz inwestować i boisz się nadchodzących czasów - ja bym złoto kupował za granicą. Bo jest jeszcze drugi aspekt. Pamiętaj że aż do 1989 roku posiadanie i obrót złotem w Polsce były nielegalne! Jaką masz gwarancję że w czasach kryzysu polski rząd znowu tego nie zakaże? I np nie znacjonalizuje prywatnych zasobów? Jakkolwiek może się to wydawać absurdalne, to jednak nie jest niemożliwe. Historia tego dowodzi. Nawet w Stanach Zjednoczonych po wybuchu II wojny światowej była nacjonalizacja prywatnych zasobów złota (w pewnym zakresie, pozwolono ludziom mieć obrączki, drobne pamiątki rodzinne itp, resztę należało zdać). A pamiętaj że kupując złoto w Mennicy Polskiej zostaniesz odnotowany i pozostanie ślad! Chociażby przelew bankowy. Natomiast kupując poza granicami kraju będziesz anonimowy. Biorąc pod uwagę wszystko powyższe - ja bez chwili wahania wybrałbym się na zakupy poza granice kraju. Szczególnie jeśli myślisz o jakiejś poważniejszej inwestycji. Pozdrawiam

--
    wrazliwi.org/Odpowiedzialnosc-spoleczna
  • Gość: normalny IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 13.07.17, 17:19
    Już chyba gdzieś pyyerdoliłeś te swoje mądrości.Mennica sprzedaje sztabki Umicore, Heraeus, Valcambi, Rand Refinery, a także inne ale TYLKO akredytowane przez LBMA .Po co siać zamęt jak nie wiesz o czym bredzisz.

P/S jak będzie wojna,to w dupie beda mieli złoto,chodzi o władzę i terytoria.Pomijam fakt,że sztabki można po zamówieniu odbierać na numer zamówinia,nawet na Orlen hłe hłe.Gdzie będę wtedy odnotowany? Nie wspominam,że nadeszła czarna godzina i sprzedałem dawno temu w lombardzie.Mogą mi naskoczyć.
    P/S2 porównywałem ceny złota w europie i jechać się opłaca jak masz zamiar kupić z 1kg złota.
  • 10.01.18, 12:18
    Jeśli chcesz zainwestować to bardziej opłaca się w klocki lego. Kupujesz zestaw jakiś konkretny i po kilku latach cena wzrasta kilkadziesiąt razy bardziej. Oczywiście nie wolno otwierać pudełka i starać się aby wyglądało jak nowe. Potem wystawiasz na aukcji na ebay (na jakimś zagranicznym) i czekasz aż jakiś "świr" na tym punkcie je kupi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.