Dodaj do ulubionych

piszcie czego w Swinoujsciu nie lubicie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.06, 16:50
Edytor zaawansowany
  • jusytka 05.04.06, 19:30
    Najbardziej brakuje mi kina i placu zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia.
    --
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą ...
  • decitos 05.04.06, 20:43
    Maniek, jeśli zakładasz temat, to wypada abyś zaczął... No ale niech będzie ;]
    Mnie również brakuje kina, ale takiego naprawdę porządnego. Nie lubię kilku
    osób, które myślą, że są nie wiadomo kim, a tymczasem robią z siebie
    pośmiewisko. Nie lubię meneli z przystanku koło promów... Nie lubię uczucia
    braku anonimowości... Nie lubię plotkar i plotkarzy. Nie lubię cwaniactwa...
    Nienawidzę kolejek na prom, dziur w asfalcie, wszechobecnych psich gó.ien,
    wysokich cen... No i jeszcze trochę by się znalazło...
    --
    ILYA ??.10.2006 :)
  • Gość: Nunek17 IP: *.swn.vectranet.pl / *.swn.vectranet.pl 06.04.06, 08:49
    nie lubię siadłego mleka, musztardy francuskiej, zupy owocowej, szpinaku nie
    lubię tesz ruskich pierogów i sąsiatki która na 4 piętsze przez pół dnia trzyma
    w mieszkaniu olbrzymiego psa który codziennie wyje! A resztę lubię
  • nix_2003 07.04.06, 14:53
    Mieszkam w kraju sasiednim (czyli nie w Polsce) i jak tylko moge, i mam okazje
    przyjezdzam do Swinoujscia. Jest tu super! Macie jedna z najlepszych plaz w
    Europie, swietnie polozony i duzy kemping i cala mase osrodkow wypoczynkowych.
    Widzialem tez pulsujace zyciem miasto, te cala gastronomie no i ten "deptak"...
    Do tego Fama, i czeste koncerty artystow z calego Kraju etc. etc. Dotyczy to
    oczywiscie wrazen z moich pobytow latem w Swinoujsciu bo mniej wiem o tym jak u
    Was jest po sezonie - to musze przyznac. Ale chyba jest podobnie we wszystkich
    miejscowosciach o podobnym charakterze. Naprawde nie macie az tylu powodow do
    narzekan - Swinoujscie to naprawde wspaniale miasto i ma przed soba przyszlosc.
    Wyjace psy i psie kupy sa wszedzie... Zycze powodzenia!
  • jusytka 07.04.06, 16:36
    No własnie, ciagle tylko narzekamy, a wystarczy pojeździć troche po kraju,
    szczególnie po "ścianie wschodniej" by dostrzec, że nasze miasto jest jakby z
    innego świata, poważnie :)
    --
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą ...
  • Gość: Robert IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 12.04.06, 22:15
    Wszedłem kiedyś na forum Białegostoku - potraktowano mnie jak intruza, mimo że byłem wyjątkowo grzeczny. Potraktowano mnie w ten sposób tylko dlatego,że jestem stamtąd. Nic nie mam przeciwko wschodniej ścianie, ale ich lokalny patriotyzm przeradza się w agresję. Miasto, rzeczywiście mamy bardzo ładne. Zgadzam się, że wystarczy pojeździć po kraju (nie koniecznie na wschód), aby nabrać szacunku dla naszej wyspy. Już nie wchodzę na forum Białegostoku.
  • Gość: Pećka IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 27.05.06, 22:44
    Ja się tu przeprowadziłam 2 lata temu ze Zgorzelca. Na początku byłam
    zafascynowana tym miastem (ludzie, plaża, miejsca pracy w moim zawodzie itd.)
    Teraz zaczynam dostrzagać niedociągnięcia. Bardzo dużo ludzi w tym mieście
    trudni sie plotkarstwem. Jeszcze sie nie pierdnie a już powiedzą, że śmierdzi.
    No ale to da się znieść. Poza tym dobijają mnie ceny w za towary i usługi, są o
    wiele wyższe niż w Zgorzelcu (a to przecież też miasto przygraniczne i również
    nie jest tanie), poza tym przydałby się jakis pożądny hipermarket. No i przede
    wszystkim lepsze drogi BEZ DZIÓR!!!! Poza tym nigdy już nie zmieniłabym decyzji
    jaką podjęłam 2 lata temu. Pozdro dla wszystkich wyspiarzy :)
  • carmelaxxx 06.04.06, 11:51
    braku kina, braku wyboru roznych towarow w sklepach, wiecznie wiejacego wiatru ,
    wygorowanych cen w naszych sklepach, srajacych psow i ich wlascicieli.
  • Gość: Kurpieski IP: *.swn.vectranet.pl 06.04.06, 14:22
    nie lubię PiSu i radia maryja!
  • Gość: adek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.04.06, 20:35
    ja tez nie lubie PISu i RADJA MARYJA nie lubie zasranych podworek band
    gowniarzy na tych podworkach cwaniactwa toniku i gora;lskiej muzyki
  • aniatko 08.04.06, 14:47
    Dziurawych ulic i chodników, wszechobecnego brudu,

braku kina, porządnego basenu i miejsc gdzie naprawdę można fajnie spędzić wolny
    czas (niestety gdy pada deszcz to Świnoujście zamiera)

nie ma imprez na dobrym poziomie.Dni morza, wiatrak, 1-3 maja itp to po prostu
    chłam i beznadzieja. A jeżeli są już gwiazdy to lekko zaśniedziałe i
    zdecydowanie przebrzmiałe....Ciekawe jak bardzo "fantastyczny" program będzie w
    tym roku przy okazji miejskich imprez. Mam nadzieję, ze chociaż browary nie
    nawalą i znowu przynajmniej będzie chwilka dobrej rozrywki...

zadymionych knajp i kafejek...niestety nie wszyscy lubią się wędzić w dymie,
    nawet jeżeli siedzą w części rzekomo dla niepalących

brakuje mi prawdziwej cukierni z prawdziwego zdarzenia większej niż dwa stoliki,
    z pyszną kawą, herbatą i najrożniejszymi rodzajami ciastek

niektórych osób, którym władza wydaje się przede wszystkim byciem
    nadczłowiekiem, wybrańcem

zaściankowości, wszechobecnej konieczności posiadania pleców lub znajomych
    królika, myślenia o tym co tu i teraz, bez oglądania się na przyszłość.

"fachowej" opieki medycznej...niech żyją swinoujscy specjaliści

polityków.... przez małe p bo przez duże jakoś nikogo nie mogę znaleźć.

prymitywizmu

tego, że dobra praca za sensowne pieniądze dla młodych ludzi w tym mieście jest
    luksusem, a nie rzeczą normalną. Świnoujśćie dzięki temu staje się powoli
    miastem emerytów, zwłaszcza wojskowych emerytów, a młodzi....po prostu uciekają.

dużo by się jeszcze tego uzbierało...ech...miłego weekendu

• aniatko 08.04.06, 14:49
    Świnoujście jest bardzo fajne... na wakacje. Letnie dwa-trzy tygodnie kiedy coś
    się dzieje... A mogłoby być zupełnie inaczej
  • Gość: adek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.06, 15:11
    dobrze gadasz postawil bym ci piwo gdybym cie spotkal
  • Gość: Radek IP: *.swn.vectranet.pl / *.swn.vectranet.pl 08.04.06, 22:21
    adek, ja sie z Toba mogę pifska nażłopać, bo tego nigdzie nie brakuje teraz:) A
    przy pifsku pogadamy czego jeszcze nam na wyspach brak:))
  • Gość: Antek IP: *.meganet.pl 09.04.06, 15:25
    A moze pogadajcie chłopaki, co wam sie w tym mieście podoba? W końcu z jakiegoś
    powodu wybraliście je jako miejsce zamieszkania ...
  • aniatko 09.04.06, 17:34
    Ja wróciłam po studiach bo miałam nadzieję, że dzięki temu czego się nauczyłam,
    dzięki moim możliwościom, zapałowi, głowie pełnej pomysłów da się coś tu zrobić,
    ze jeżeli będzie więcej takich osób jak ja to będzie szansa na duże zmiainy.
    Przeliczyłam się. O wiele łatwiej jest przyciąć takie osoby, wdeptać w błoto,
    albo po prostu wyrównać z resztą niż przyznać się, że może faktycznie one mają
    rację.
    Niestety idealizm się skończył, cierpliwość też.
    A co tu lubię? Uwielbiam plażę i letnie miesiące kiedy miasto żyje, zachody
    słońca na wiatraku, tłumy ludzi, imprezy w Centrali, mam tu kilku znajomych,
    niektórzy mówią, że dobrą i fajną pracę, niektórzy, że jestem niedouczoną szmatą...
    Niestety to wszystko za mało

• Gość: eri IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 11.04.06, 12:12
    hmm...mieszkam tu od grudnia i za to co mi się nie podoba odpowiedzialni są
    LUDZIE -jak wszędzie...a więc ogólny bród-zwłaszcza psie g...no,nawierzchnie
    dróg-jeszcze tak dziurawych nie widziałem i jeszcze różnej maści
    sklepikarze ,czy handlujący na bazarach ,którzy niemcowi za pół ojro bez mała w
    d..pę włażą....wkurza mnie jeszcze prom,ale jak tu przyjeżdżałem jako turysta
    to podobało mi się z tym promem :)
  • Gość: kasia IP: *.fn.pl 11.04.06, 17:51
    To sio zpowrotem do siebie
  • pia.ed 13.04.06, 11:35
    Moze tak zamiast wysylac tych ktorzy sie do Swinoujscia wprowadzili "do
    siebie", zrobilabys cos co poprawi wizerunek miasta?
    Ale chyba chodzisz do podstawowki, co mozna wywnioskowac ze sposobu pisania,
    wiec niewiele mozesz zrobic!

kasia napisala:
    To sio zpowrotem do siebie
  • Gość: Tolek IP: *.meganet.pl 13.04.06, 13:45
    Do podstawówki to moze ciebie bysmy wysłali. Kasia ma rację, skoro sie komus to
    miasto aż tak bardzo nie podoba to niech sie wyprowadzi - tak będzie lepiej dla
    wszystkich. Może warto docenic w końcu to co jest tu ładne, na tle innych miast
    najgorzej przecież nie wygląda.
  • Gość: kasia IP: *.fn.pl 13.04.06, 16:07
    Nie widze w mojej pisowni nic z poziomu podstawowki.Mieszkam tu od urodzenia i
    narazie nie zamiezam sie wyprowadzac.Jeszcze 10 lat temu jak handel na rynku
    kwitl to na piechote tu szliscie i jakos wszystko wam sie podobalo i promy i
    psie gowna,zarobiliscie pare groszy to wracajcie do domu nam tu takie marudy
    nie potrzebne.
  • yvonne33 13.04.06, 21:16
    Kasia, a ja jednak widzę niestety: nie pisze się "zpowrotem" tylko spowrotem,
    "zamiezam" tylko zamierzam...
  • jusytka 13.04.06, 22:00
    Czasem dzieciaki z podstawówki piszą lepiej niż nie jeden pełnoletni, niestety
    :( Dobrze jednak, ze zwracacie na to uwagę
  • Gość: Robert IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 13.04.06, 22:34
    Zupełnie niepotrzebna ta kłótnia - jeszcze chwilę, a będziemy mieli ciekawą rozrywkę dzięki nowej koalicji. Daję im miesiąc - a będzie goręcej, niż na naszym forum. Cóż za różnica jak napiszemy Kaczor - przez samo "h", czy przez "o" z kreską - wiadomo o kogo chodzi. Nie kłóćmy się.
  • decitos 13.04.06, 22:55
    Muszę to zapamiętać ;)

Przed chwilą Endrju próbował się zaprezentować z jak najlepszej strony na
    Pol**cie...
    O dziwo, była to chyba najsensowniejsza wypowiedź, jaką słyszałem z jego ust. Co
    wcale nie znaczy, że sensowna ;)
  • Gość: Robert IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 13.04.06, 23:29
    Myślę, że jednak trudno doszukiwać się jakiegokolwiek sensu w jego wypowiedziach, skoro wszystko oparte jest na kłamstwie i fałszu. Wbrew swemu przyżeczeniu, jednak wszedłem na forum Białegostoku - jednak tam też są ludzie którzy myślą normalnie - może uda się.
  • Gość: adek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.04.06, 19:40
    zapomnialem niepodoba mi sie jeszcze brak mola
  • jusytka 13.04.06, 20:51
    Molo przeciez jest ;) takie szczególne - najmniejsze chyba w świecie ;)
  • Gość: See IP: *.swn.vectranet.pl 14.04.06, 12:08
    To miasto ma wspaniałe położenie i walory przyrodnicze. Mieszkam tu od kilku
    lat. Przez pół roku od kwietnia do pażdziernika nie zamieniłbym je na żadne
    inne. Pozostała część roku jest taka, że tylko sie schować albo wyjechać. Ale to
    przypadłośc tego klimatu. Wkurza mnie wśibskość, miałkość i plotkarstwo, co
    niestety od lat kultywują lokalne tygodniki. Wierzcie mi, że gdy ktos z zewnątrz
    weźmie je do ręki, włos mu się jeży. Im ktos ma gorzej, tym lepiej. Znam takich
    frustratów dla których wtorek to dzień świety. Czasami wydaję mi się też, że
    niektórzy mieszkają tu za karę. Oczywiście cięzko jest zintegrować ludzi, by
    mieli świadomośc, że to ICH miasto. Niestety większość młodych stąd wyjechała
    lub wyjedzie i tej świeżej krwi nie będzie. Ale mimo to uważam, że to miasto ma
    szanse.
  • nix_2003 19.04.06, 22:29
    Gość portalu: adek napisał(a):

> zapomnialem niepodoba mi sie jeszcze brak mola

OK, Sopot moze ma piekne molo, ale plaza u Was jest duzo lepsza.
  • mann_swinoujscie 16.04.06, 10:20
    Zastanawiam sie... po co Wam kino? jak było, to i tak nikt do niego nie chodził.
    kino w Świnoujściu jest po prostu nierentowne. Kino w teatralnej, gdzie są
    puszczane ambitniejsze produkcje, jakoś nie ma wielkiej popularności...
    --
    widziane.blox.pl/
  • jusytka 16.04.06, 20:13
    Mówisz poważnie? Tak sie składa, ze bywam czasem w kinie w Galaxy i zwykle
    spotykam kogos ze Ś-cia ... jak myślisz dlaczego? U nas nigdy nie było kina z
    prawdziwego zdarzenia, jak będzie - z cała pewnością nie splajtuje, tak jak w
    innych podobnej wielkości miastach ...
  • Gość: Kozi bobek IP: *.swn.vectranet.pl / *.swn.vectranet.pl 16.04.06, 20:44
    No tak, to jest bardzo poważny problem tej mieściny- KINO! Dajcie sobie na luz,
    po dco wam kino z którego nie potraficie korzystać - buszmeni!
  • Gość: Robert IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 16.04.06, 22:54
    Bardzo skuteczną formą z odseparowaniem elementu typu "kozie g...", jest totalna ignorancja - po prostu, nie odpowiadajmy na tego typu wypowiedzi. Każdy ma prawo wypowiedzieć swą opinię - ale są granice. Uwierzcie mi - te odchody nie są z wyspy - do nas trafiły na oponach przyjeżdżjących we wtorki i w piątki.
  • decitos 16.04.06, 23:06
    W takim razie co ten osobnik robi w Świnoujściu w świąteczną niedzielę? Nie
    chcieli go na prom wpuścić, gdy opuszczał "wyspę pełną debili"?
    --
    ILYA 07.10.2006 :)
  • Gość: ;] IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 16.04.06, 23:14
    wydaje mi sie, ze spotykasz wielu ludzi w kinie ze S-cia, ze wzgledu na to, iz
    wielu tam studiuje.

nasze miasto na kino jest za male.
  • Gość: ;] IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 16.04.06, 23:16
    poza tym i tak wolalbym kino szczecinskie. a dlaczego? ze wzgledu na poziom
    intelektualny godny czwartego paska u dresu wiekszosci spolecznosci swinoujscia
    i trudno sie z nimi bawic.
  • Gość: Antek IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 20.04.06, 11:14
    Wyglada na to, jesteś "przefarbowanym" kozim bobkiem. Jeśli twoim zdaniem nie
    przystoi ci przebywać w kinie z dresami ze Ś-cia - zabieraj się stąd i już. Kina
    całkiem dobrze funkcjonją również w mniejszych miejscowościach i osoby które w
    kinach bywają dobrze o tym wiedzą, wiedzą również, że kina znacząco różnią się
    wielkością i ilością sal kinowych. Twoje wypowiedzi świadczą tylko o tym, że
    próbujesz pisać o tym, o czym nie masz pojęcia, a brak szarych komórek lub ich
    uposledzenie nie pozwalają ci normalnie myśleć, czyżby takiego prymitywa raziło
    usiąść w kinie obok dresa, czyli wśród swoich?
  • Gość: ;] IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 21.04.06, 08:50
    wystarczy zeby nie podac sie za osoba ktora sie jest i juz skrajnie inne
    wypowiedzi na moj temat... nie jestem kozim bobkiem, bo tego @%#$%^ sam bym
    chetnie wykopal stad. nie powiem kim jestem, bo po co? :)

nie wiesz czym jest dresiarz - moze sam nim jestes - ale obok chama trudno jest
    wysiedziec, bo kultura i dres wzajemnie sie wykluczaja (dresiarstwo to sprawa
    ducha, nie ubrania); zeby chama spotkac wystarczy wejsc do naszego "cudownego"
    lyceum lub wyjsc wieczorem na ulice. zbyt mala roznorodnosc powoduje dominacje
    jednego z gatunkow... a tutaj niestety tryumfuje glupota.

a spolecznosc miasta jaka jest, kazdy widzi... nie wyjade bo dobrze mi tu -
    umiem dobierac znajomych i mam dupie wiekszosc mieszkancow. samo miasto
    fizycznie jest bardzo atrakcyjne.

to wszystko.. jezeli nie dotyczyl ktoregos z Was ten wpis, to nie odpowiecie, bo
    podzielicie moje zdanie...
  • nix_2003 19.04.06, 22:35
    Gość portalu: ;] napisał(a):

> wydaje mi sie, ze spotykasz wielu ludzi w kinie ze S-cia, ze wzgledu na to, iz
    > wielu tam studiuje.
    >
    > nasze miasto na kino jest za male.

Wybaczci te indolencje, ale to juz chyba sporo czasu uplynelo od mojego pobytu
    w Swinoujsciu... Stad to nieco glupie pytanie. Mieliscie nie tak dawno calkiem
    niezle lokalne kino "Rybak" (chyba dobrze pamietam...) i co sie z nim stalo?
  • Gość: Antak IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 20.04.06, 11:17
    Nic z niego nie zostało, zostało rozebrane, a na jego miejscu stoi juz nowy
    budynek. Niestety czasy się zmieniły, a kino typu "Rybak" to przeszłość. Miastu
    potrzebne byłoby niewielkie kino z prawdziwego zdarzenia
  • Gość: Robert IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 20.04.06, 21:04
    Jest takie malutkie kino w Zakopanym - nazywa się Giewont - zaraz obok hotelu Giewont. Jest tak malutkie, że prawie, aż śmieszne - ale funkcjonuje. Trudno mi powiedzieć ile miejsc oferuje - myślę, że nie więcej jak 120, może trochę więcej. Niekiedy zastanawiałem się jak to możliwe, aby w czasach dominacji Multikina, takie maleństwo mogło utrzymać się - tym bardziej, że mieści się bardzo blisko Krupówek. Jednak działa. Nasze kino Klubowe przy Giewoncie - to gigant. Myślę, że chociaż tak małe, lub podobne, przydałoby się na wyspie. Mam jeszcze nadzieję, że skoro Andrzej spod Słupska, olał ministerstwo rolnictwa - może przejmie ministerstwo kultury. Wtedy mamy pewną, unijną dotację na budowę kina Rybak II. PS.- kino Giewont posiada nawet swoją stronę - mimo, że małe - ale wielkie.
  • Gość: Puniek46 IP: 212.160.172.* 04.07.06, 11:54
    Byłem 2 lata temu podczas urlopu z dzieckiem w kinie Klubowym na shreku i powiem
    , że załowałem- najgorszy był dziwęk... nic nie mozna było zrozumieć... a i
    obraz jakościa dorówywał kinom wiejskim z głębokiego PRL-u.
    Zeby ktoś mnie nie posądzał o stronniczość... kocham Swinouscie i w tym roku
    bede tu chyba ze 20 raz z rodziną ale kino Klubowe to żenada....

Pozdrawiam
  • nix_2003 21.04.06, 01:11
    No wlasnie... Ale musze przyznac ze nazwe kina lubilem, szkoda ze go juz nie
    ma. Dziwi mnie natomiast, ze wladze miasta nie zadbaly o to zeby na miejscu
    starego kina postawic nowe. Ten nowy budynek pewnie z kultura nie ma nic
    wspolnego... traktujcie to jak pytanie - jestem niedoinformowanym entuzjasta
    Waszego miasta. Polozenie kina "Rybak" bylo doprawdy znakomite i taki punkt w
    centrum Swinoujscia to z pewnoscia lakomy kasek wiec ktos(?) z tego
    skorzystal... Zycze miastu i jego mieszkancom nowego kina (moze ze stara,
    sympatyczna nazwa...)
  • erykxxx 20.04.06, 11:33
    coś jak PIONIEREK w Szczecinie,spokojnie by tu się utrzymało...a w sezonie
    nawet mogłoby się okazać za małe...tylko odpowiednia osoba musiałaby tym
    kinem ,,rządzić''...niekompetentny kierownik-dyrektor-menadżer może wszystko i
    w każdym mieście spieprzyć :(
  • mann_swinoujscie 21.04.06, 08:58
    Każde miasto ma swój urok. Jakbyśmy mieszkali dajmy na to we Wrocławiu, to także
    byśmy mogli narzekać - wszak i tam są psie kupy, przewały itd itp; wystarczy
    jednak żeby samemu zadbać w okół siebie aby było jak najlepiej i wszystkim
    będzie dobrze ;) Wiele rzeczy mi się tu nei podoba! Bardzo wiele. Ale patrząc
    obiektywniej - miasto ma fantastyczne szanse rozwoju, póki co mamy jedną wielką
    budowę... Międzyzdroje się skończyły. Czas na nas!

Tylko że niestety, niektórym to nie wskam, bo krzyczą że im turyści
    przeszkadzają w leżeniu na plaży.. a bez nich plaża by także nie istniała taką,
    jaką jest dzisiaj (a będzie jeszcze lepsza - to po prostu dziejowa konieczność)...

--
    widziane.blox.pl/
  • Gość: Fugazi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.06, 10:51
    Co prawda w S-ciu juz nie mieszkam, ale bywam dość często.
    Przedstawiam poniżej swój ranking n/t. Nie wiem czy cokolwiek on zmieni lecz
    grzechem byłoby głosu nie zabrać.

Nie lubię licząc od końca:

9. Sklepów. Nigdzie nie mogłem kupić limonek. A jak tu pić pitu bez limonek?

8. Mola. Mola?

7. Przeprawy. nie lubię bo kosztuje no i trzeba czekać. szczególnie w sezonie.

6. Bajzlu i błota w parku zdrojowym. I do tego brak oświetlenia uniemożliwia
    spacery.

5. Kościoła Ch.Króla a właściwie tego z z niego uczyniono. Były takie ładne
    balkony a teraz beton. Betonowego proboszcza i architekta bym wychłostał.

4 Kuni pod granicą. strasznie jadą i obskurnie wyglądają, szczególnie kiedy się
    wjeżdża rowerem z Niemiec.

3 Kina które jest ale jakby go nie było.

2 Ulicy sezamkowej - dno na skalę kraju i Europy.

1 Promenady (?). Synonim kiczu, tandety i jarmarcznego charakteru miasta.

A nadto nie lubię tych którzy tak zjeb..li miasto mojego dzieciństwa.

Pozdrawiam
    Fugazi
  • Gość: adek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.06, 20:52
    i tu z kolega sie zgadzam
  • Gość: See IP: *.swn.vectranet.pl 26.04.06, 17:06
    9. Sklepów. Nigdzie nie mogłem kupić limonek. A jak tu pić pitu bez limonek?

Sa w Berti.

8. Mola. Mola?

Ale są falochrony jako substytuty. Ale fakt nie ma - minus

7. Przeprawy. nie lubię bo kosztuje no i trzeba czekać. szczególnie w sezonie.

Zgadzam sie, sa jednak i plusy, odswiezenie sie np "na gorze" i zaczerpnięcie
    morskiego powietrza.

6. Bajzlu i błota w parku zdrojowym. I do tego brak oświetlenia uniemożliwia
    spacery.

Zgadzam sie, minus, ale sa inne miejsca do spacerow.

5. Kościoła Ch.Króla a właściwie tego z z niego uczyniono. Były takie ładne
    balkony a teraz beton. Betonowego proboszcza i architekta bym wychłostał.

A to ciekawe, to ze czerwoni betonowali to wiem....

4 Kuni pod granicą. strasznie jadą i obskurnie wyglądają, szczególnie kiedy się
    wjeżdża rowerem z Niemiec.

A co zrobic, to jest iles miejsc pracy, zaden polityk sie nie odwazy, chyba ze
    na poczatku kadencji.

3 Kina które jest ale jakby go nie było.

Fakt, minus.

2 Ulicy sezamkowej - dno na skalę kraju i Europy.

Punkt 4

1 Promenady (?). Synonim kiczu, tandety i jarmarcznego charakteru miasta.

Nie bedzie handlu w tym roku. No zostana jeszcze budy z goframi. Ale tu bedzie
    lepiej.

Ja bym jeszcze dodal dziurawe jak ser ulice, ohydne bloki w centrum i szmatlawe
    i sprzedajace sie byle komu tygodniki.
  • Gość: XY IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 20.05.06, 15:40
    niecierpię ludzi którzy mimo swojego wieku zachowują się jak głupiutkie dzieci
    przykład,nowe molo i te paniusie opalające się na wydmie,co plaży im mało.
    przeciez wydmy sa pod ochroną.
    Wywalają swoje cielska na druga stronę aby nikt ich nie widział i koniecznie na
    wydmie muszą,skandal.Jak masz kompleksy jedna z drugą to kup ładny kostium
    kapielowy i parawan i nie chowaj sie w tym paskudnym staniku i majtochach tam
    gdzie ci nie wolno,albo przejdz na dietę!zaraz lato i juz wyobrażam sobie co
    sie tam bedzie działo.Ludzie jeśli nie będziemy dbac o to co wokół ma cieszyć
    nasze oko,to za chwilę nie bedzie gdzie pójść i czego podziwiać.Jakby straż
    miejska pochodziła po promenadzie i plaży to by może zarobiła na mandatach
    trochę kasy na swój rozwój i większą liczbę patroli.
    Dobrze,że wczoraj wysprzątano juz plażę z pozimowych ozdób,bo to też odstraszało

nie lubię ludzkiej głupoty i braku szacunku do tego co się ma,wandali
    klatkowych co to malują po ścianach,plują i rzucają pety to bym na przymusowe
    sprzątanie ulic wysyłała i remonty klatek za własne pieniadze.A właścicieli
    sikających piesków(lejących na klatkach bo paniusia nie ma czasu wyprowadzić
    pupilka) to żeby ze ścierą w łapie wycierali ten moczyk pieska.
    To tyle.

Uwielbiam ciepłą wiosnę i lato,kolory kwiatów,piekne i czyste miejsca i lubię
    to to nasze Świnoujście mimo wszystko.....
  • Gość: ????? IP: *.slowianin.pl 28.05.06, 10:41
    Nie lubie jak psy wszedzie sraja. Gdzie nie spojrzec widac wypiete psie dupy. A nie widac sprzatajacych po swoich pupilkach ludzi. Moze ktos by wreszcie cos z tym zrobil?
    Przepraszam za jezyk, jakiego uzylam, ale nie mozna tego ujac lagodniej.
  • Gość: nitka 72 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 13:49
    To miasto mojego dzieciństwa.Mieszkałam tam 15 lat i byłam w nim
    zakochana.Jednak dziecięce wspomnienia idealizują bo to co zobaczyłam po kilku
    latach od ostatnich odwiedzin nie spodobało mi się wogóle. Centrum bardzo
    ciasne , chciałam przejechać przez dawną Zymierskiego nie da rady bo
    NIEOZNAkOWANY remont gdzieś tam skręciłam dziury jak cholera czas sie
    zatrzymał.Dojechałam do granicy i myślałam że jestem w środkowej Afryce bo same
    namioty ,budy i baraki- to rynek. Kto na to pozwala????????????? Obsyfione
    konie i wożnica wygladający na takiego 10 lat bez wyroku. Na promenadzie
    tandeta. NIe zmieniła sie duża piękna plaża ,moja szkoła ,park jest kilka
    ładnie odnowionych pensjonatów cos tam się buduje za cenę jak w Hiszpanii. Na
    szczęście moje wspomnienia pozostaja i niech tak będzie.
  • jusytka 08.06.06, 16:44
    Proponuje więc, byś czym prędzej wróciła tam, skąd tu przybyłaś, jak mniemam
    miejsca pięknego....
  • gaiaa 09.06.06, 16:26
    Mogłabym powtarzać za niką. Myślę, że wielu emigrantów chętnie wróciłoby w to
    wyjątkowe miejsce, ale, niestety, nie bardzo jest do czego. Gdyby tak zająć się
    promocją miasta...

--
    "To wielkie błogosławieństwo mieć natarczywych i zdeterminowanych przyjaciół,
    którzy nie pozwalają człowiekowi popaść w trwałe milczenie."
    J.R.R. Tolkien
  • Gość: imigrantka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.07.06, 16:21
    Tego, ze jest małą, zapyziałą dziurą, w której NIC się nie dzieje poza sezonem
    a i w sezonie, jesli nie daj boze nie ma pogody to mogiła.

Nienawidzę promów, cóż to za poroniony pomysł, zeby prawie 50tysięczne miasto
    było tak trudno dostępne. Codziennie muszę płynąć tym gównem i codziennie mam
    ochotę krzyczeć na całe gardło różne brzydkie wyrazy.

A najbardziej w Świnouściu nie lubię tego, że musze tu mieszkać, chociaz nie
    chcę. Za karę chyba...

no to teraz mnie zjecie z butami, dumni świnoujścianie. hehe, napiszcie mi, "to
    spadaj skąd przyszłaś" - ale niestety, nie ode mnie to zależy, bo juz bym dawno
    spadła.

• Gość: LUCEK IP: *.fn.pl 05.07.06, 16:32
    No wlasnie spadaj droga wolna.Po kiego grzyba wogole żes tu przywędrowała
  • Gość: imi IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 05.07.06, 18:59
    codziennie zadaję sobie to pytanie, mój miły.
  • sadok99 06.07.06, 15:55
    Ja tu mieszkam od lat i będę mieszkał jeszcze długo.Ś-cie jest bardzo urokliwym
    miasteczkiem,są pewne niedociągnięcia,ale one są w całym kraju. Psie kupy
    [problem polskich miast] Jest dużo ciekawych miejsc i rzeczy poza sezonem,każdy
    może coś dla siebie znależć.Pesymistom nikt i nic nie dogodzi, to jak z
    tancerką której i rą..........k,Promy dla mieszkańców są utrapieniem,a dla
    turystów wielka atrakcja.Wozić się można cały dzień i to za darmo.
  • Gość: czajnik IP: *.crowley.pl 06.07.06, 16:47
    Świnoujście jest też miastem mojej młodości. Obecnie mieszkam w W-wie ze
    względu na bardzo dobrą pracę. I tak naprawdę to tego najbardziej brakuje w Ś-
    ciu - braku perspektyw dla ludzi którzy chcieliby robić coś sensownego za
    sensowne pieniądze (mam tutaj na myśli pracę najemną, bo oczywiście są duże
    możliwości dla drobnych przedsiębiorców).
    pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka