Dodaj do ulubionych

jak i czym depilować miejsca intymne?

09.07.14, 15:17
Witam wszystkich ; ) Chciałabym się zapytać jak sobie radzicie z depilacją miejsc intymnych? Osobiście mam z nią ogromny problem. Po depilacji maszynką występują okropne podrażnienia i włoski wrastają pod skórę. Stosowałam krem do depilacji z Eveline, ale po nim również miałam podrażnienia i dużo włosków zostawało. Czego więc najlepiej używać? Może macie jakieś sprawdzone kosmetyki i sposoby, po których włoski nie wrastają pod skórę, zostają całkowicie usunięte i nie występują podrażnienia? Proszę was o pomoc, bo już po prostu nie mam siły. O basenie i wakacjach to pomogę pomarzyć, dopóki nie rozwiążę tego problemu ;(
Edytor zaawansowany
  • atrakcyjnaskora 16.07.14, 12:39
    Czymkolwiek, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Jeżeli jesteś właścicielką kędzierzawych i cienkich włosów, to zbyt głęboka depilacja będzie zawsze powodowała tkzw. pozorne zapalenie mieszków włosowych. Spowodowane to jest skłonnością do skręcania się włosa w kanaliku włosowym. Ucięty zbyt nisko lub usunięty z kanalika, przy odrastaniu wbija się w boczną ściankę powodując podrażnienia i owrzodzenia.
    Jaka rada? Przy cienkich i kręcących się włoskach raczej golenie i nie za płytkie (trudno!), tak aby włosek sięgał krawędzi kanalika włosowego. Lub stosować regularnie odpowiednie preparaty, np PFB Vanish, specjalistyczny środek właśnie na ten problem, łagodzący objawy podrażnień i przeciwdziałający podrażnieniom. Do otrzymania www.atrakcyjnaskora.pl
  • patryska54321 06.08.14, 11:09
    Uzywalam maszynki ale wlosy bardzo wrastaly i mialam podraznienia..
    Wiec zaczelam chodzic na wosk najpierw do jakiegos malego gabinetu i troche sie zrazilam ale natknelam sie na time for wax, czasami chodze nawet na ich wlasny wosk, ktory podobno mniej podraznia i mniej boli :)
  • relava 01.09.14, 11:22
    A moze sprobuj z depilacja woskiem, u kosmetyczki? Sama chodze do gabinetu na depilacje ( do maniq.pl/ ) i problem mam z glowy, fakt zabieg nie nalezy do najprzyjemniejszych ale spokoj mam na miesia ;P jak jeszcze trafisz na dobra kosmetyczke to napewno zrobi to umiejetnie i bez podraznien
  • stara_babcia 16.10.14, 12:49
    jak wrastajace wlosy to tylko pasta cukrowa! mozna ja zrobic w domu, ale szczerze ilekroć próbowałam to marnowałam kilogramy cukru :( teraz tylko profesjonalnie robie w www.easywaxing.pl
  • k.laryska 01.02.15, 20:20
    tez mam ta serie bielendy. nie podraznia mnie ( wiele kremow wlasnie to robilo) i naprawde porzadnie usuwa włoski do cna :)
  • mag88da 02.02.15, 11:39
    ta seria bielendy jest bardzo delikatna, nie podrażnia i to jest naważniejsze
  • synnok 07.09.16, 14:49
    i co wazne nie smierdzi aż tak bardzo jak inne kremy do depilacji...
  • angelinhello 28.04.15, 11:05
    hmm ciekawe, może jednak przekonam się do wosku.
  • liszl 11.09.15, 14:38
    Ja polecam zdecydować się na laser.Obecnie depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna oraz daje Ci trwały efekt. Sama zdecydowałam sie jej poddać i jestem bardzo zadowolona bo dzięki temu nie mam już podrażnień jakie powodowało u mnie golenie. Radzę się dobrze zastanowić nad wyborem lasera.

Obecnie w Polsce najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus. Zabieg wykonywałam w centrum medycznym Lifemedica w Gdańsku na Marii Curie Skłodowskiej .
  • blyskotliwa27 29.04.16, 15:39
    ja polecam wosk albo depilację pastą cukrową ze względu na dłuższą trwałość (gładka skóra od 3 do 6 tyg) niż golenie maszynką czy depilacja chemiczna.
  • anetka0412 21.01.16, 16:18
    ja chodziłam na depilację laserową do kliniki Amaryllis, jestem bardzo zadowolona bo po 4 zabiegach moje włoski nie odrastają wszystkie, klilka ale sa cienitkie, pani doktor powiedziała ze za pół roku mam jeszcze przyjść i mój problem zniknie
  • izabella_123 11.02.17, 11:41
    A może po prostu zwykły wosk? Tu macie info mestetyczna.pl/wybierz-swoj-wosk-postaw-wygodna-depilacje/ , jak go stosować w praktyce. Ja na razie się do tego przymierzam, bo rzeczywiście używanie golarek nie jest zbyt wygodne...
  • w_er26 24.02.17, 19:00
    Ja miałam podobny problem z owłosieniem w miejscu intymnym. Ciągle wrastające włoski itp. oczywiście ciągle robiłam wyrywanie woskiem, ale efekt był na chwile, a potem znowu było to samo. Na szczęście polecono mi gabinet Atelier Paulina Kafel gdzie wykonałam serię 6 zabiegów depilacji laserowej i moja skóra jest po prostu gładka. To jest niesamowite, że po tylu latach mój problem się rozwiązał. Gorąco polecam to miejsce!!
  • w_er26 24.02.17, 19:01
    Naprawdę nie warto się katować jakimiś kremami do depilacji. Ja od kiedy zrobiłam serię depilacji laserowej mam spokój z włoskami i nie musze nic robić. Szczerze polecam Atelier Paulina Kafel !!!
  • maja-mjura 12.05.17, 19:17
    Witam.Moge podpowiedziec chodze do salonu Mala Pieknosc na fb robia to rewelacyjnie i delikatnie bez bolu i pasta cukrowa ale nie wszystkie kosmetyczki maja dobra technike ale one sie znaja mile i sympatyczne super atmosfera i duza wiedza polecam podam nawet tel 668 757 701 polecam
  • maja-mjura 12.05.17, 19:36
    Witam.Moge podpowiedziec Ja osobiscie robie to u Pani Ady jest kosmetologiem ma doswiadczenie i wiedze robi to delikatnie i bezbolesnie pasta cukrowa i podpowie jakie kosmetyki a jescze technika jest wazna polecam podam tel 668 757 701 zdecydowanie polecam
  • roksana.kali 19.07.17, 12:17
    Najlepiej to dobrać rodzaj depilacji do rodzaju skóry i struktury włosów. U mnie wosk i pasta niestety nie pomogły. Gęsty włos i szybko odrastający więc nie wyglądało to ładnie i co chwila musiałam wracać na zabiegi. Maszynka powodowała zapalenia mieszków. Kremy do depilacji były dobrym wyborem ale raczej tak z górnej półki. W końcu zainwestowałam w domowy depilator laserowy i mam spokój :)
  • madziiuchna 26.09.17, 21:41
    Ja już 2 lata temu wydepilowałam sobie okolice bikini i jestem bardzo zadowolona, byłam na 4 sesjach depilacji laserowej w bodycareclinic.pl/ i po tym nie odrósł mi prawie żaden włosek.
  • maryjmeket 02.10.17, 15:21
    Ja mam problem z nadmierną ilością włosów w miejscach intymnych. Czytałam niedawno o depilacji laserowej. Ktoś coś więcej napisze o tym?
  • skietoriba 09.10.17, 12:22
    Faktem jest, że depilacja laserowa skuteczniej działa na cebulki włosów powodując całkowite osłabienie, a co za tym idzie brak włosów na konkretnej partii ciała. Ja miała zabiegi laserem vectus (5 zabiegów) i widzę różnicę i to ogromną.
  • drlegrand 12.10.17, 15:13
    Okolice intymne są bardzo wrażliwa strefa, która często ulega podrażnieniom pod wpływem zwykłej depilacji. Dobrym i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie depilacji laserowej. Zabiegi wykonuje się co 6~8 tygodni. Należy wykonać 6~8 zabiegów. Pod wpływem wiązki laserowej włoski stają się cieńsze, delikatniejsze i koło 90% z nich jest trwale usuniętych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka