Dodaj do ulubionych

karmienie psa

01.01.10, 18:27
witamsmile mam zamiar kupic małego labradorka chciałbym sie dowiedziec
czym najlepiej jest go karmic(suchą karmą czy moze gotowac coś
samemu w domku..??) no i w jakich ilościach podawac mu jedzienie??
czekam na wyczerpujace odpowiedzismile pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • tenshii 01.01.10, 18:53
    Na początek należy się dowiedzieć czym karmił psy hodowca i przez jakieś 2 dni karmić tym samym.
    Potem przez okres 7 dni nalezy mieszać nowe jedzenie z tym podawanym u hodowcy, codziennie ujmując starego jedzenia, a dodając nowego. Wszystko po to aby uniknąć rozwolnienia i innych niemiłych przypadłości.
    Oczywiśćie nie musisz zmieniać pokarmu jeśli pasuje Ci forma karmienia podawana u hodowcy.

Jeśli natomiast chodzi o sam pokarm. Nie jestem w sumie zwolenniczką suchych karm, ale dla laika jest to zdecydowanie lepsza forma karmienia psa. Dobra karma (dobra, a nie każda jest dobra) zawiera odpowiednie ilości składników, witamin, mikroelementów, które potrzebn są labradorowi do prawidłowego rozwoju np koścca, co jest baaardzo wazne.
    Dawki podane są na opakowaniu - w oparciu o wiek psa i jego wagę docelową.
    Istnieje opinia, że szczeniak powinien jeść tyle ile chce, ja jednak uważam że jest to mylne pojęcie. Większość labków to niesłychane żarłoki, które zjedzą naprawdę wiele, są wiecznie głodne.
    A zapasiony labrador raczej na zdrowego nei wyrośnie. Zbyt ciężki szczeniak równa się dużemu ryzyku kłopotów ze stawami.

Jeśli jednak zdecydowałbyś się na jedzenia gotowane, musisz dokładnie wypytać weterynarza o proporcje. Najlepiej podawać psu ryż z kurczakiem i warzywami. Niektóre psy są uczulone na kurczaka, można więc podawać rybę. Albo kurczaka na zmianę z rybą, wołowiną (rzadko). Wieprzowina nie jest zalecana dla psów.
    Zero kości (oprócz gotowanych czy wędzonych kości wołowych, należy jednak obserwować bo mogą powodować zatwardzenia), białka jajecznego (surowego), winogron, rodzynek, czekolady, cebuli i czosnku.
    Do gotowanego nie należy dodawać przypraw, nawet soli. Buraki czerwone tylko gotowane. Reszta warzyw najlepiej na surowo.
    Należy również podawać witaminy i mikroelementy (po konsulatacji z lekarzem weterynarii).
    Pies może dostawać również deserki w postaci jabłek czy marchewek. Może jeść również banany ale rzadko bo są kaloryczne.

--
    Labradość
    Yes Yes PIES!

I don't need to fight to prove I'am right, and I don't need to be forgiven
  • ankaa_852 14.01.10, 19:49
    czesc ja mam juz 6 lat labradora wienc moge ci doradzic ja go karmie suchym i
    mokrym mozesz mu dawac wszystko z kasza,ryzem lub z makaronem ja mojego karmie
    wontrubko wieprzowa ,i rosolu tez mu troche dawam w niedzielesmilei mieso z zupy
    jak jest. Jak byl maly to mu gotowalam 2 razy dziennie teraz jak jest wiekszy to
    mu gotuje raz dzienie jedna miske duza a suche ma kolo wody bo jak jest glodny
    to sobie zje suchy
  • tenshii 14.01.10, 19:54
    Czy to prowokacja?
    Aniu, chyba nie bardzo się znasz na karmieniu labradora.
    Przy kaszy trzeba psa obserwować bo u niektórych psów wywołuje krwawe biegunki.
    Wątróbki, dodatkowo wieprzowej pies jeść nie powinien.
    Rosół przyprawiony również nie powinien wchodzić w skład psiej diety.
    Pies nie musi jeść raz dziennie.
    A posiłki powinien mieć wydzielane, nie można w psa pchać ile on chce, szczególnie labrador.

I proszę, zwracaj uwagę na swoją pisownię.
    --
    Labradość
    Yes Yes PIES!

• diana321123 14.01.10, 21:10
    Makaron też jest dla psa nieodpowiedni, ponieważ pies po nim tyje. Jeśli chcesz
    gotować to z ryżem.
  • mmonika33 15.01.10, 14:59
    Ja podaję albo drób albo wołowe gotowane,nigdy też nie ma suchego
    koło wody tylko w porze jedzenia ,podaję 3 razy dziennie mniej
    więcej ok.0,5kg dziennie mój labek ma skończone 8 miesięcy,wagę ma
    ok.,mój wet mówi że makaron tez może być podawany,kaszy nie
    zaleca,ja podaję raz w tygodniu 1 żółtko gotowane do białego
    sera,dzienne tez dostaje tran w kapsułce,zawsze ma dostęp do
    wody.Wieprzowiny nie podaje i nie będę podawać.
  • tequ-illa 24.01.10, 01:08
    A moja wpyla na sucho. Suchą karmę, którą dosmaczam jak jej się
    nudzi. Swego czasu miałam obiekcje odnośnie domaczania ale po
    ostatnich badaniach, wynikach krwi, prób wątrobowych, nerki itd. Bo
    co jakiś czas robię kompleks, stwierdzam, że jest super! Qupy
    rewelka. Gotuję tylko i wyłącznie raz na jakiś czas. Bo akurat mi
    karmy na czas nie dowiozą, albo Teq ma jakąś biegunkę. Ale wtedy Teq
    z ryżu i warzyw odcedzi tylko mięso, niestety. Poza normalnymi
    posiłakmi, sucha karma, dostaje czasami zamiast suchego obiadu np.
    surowe mięso zauważyłam, że to minimalizuje jej śmietnikowe zapędy,
    czyli zbieractwa na dworze wszystkiego co można a nie wolno zjeść.
    Bo pod tym względem moja to lumpiara okrutna. Nie powiem moja je
    dużo, ale też ma dużo ruchu od zawsze. Ma rok i 3 m-ce i waży 33 kg.
    Ale czy gruba, nie wiem, żaden wet jeszcze nic takiego nie
    powiedział.No i moja jak napisała mmonika33, dostaje raz w tygdniu
    jajo na twardo, a i częściej biały ser, za którym przepada.

www.garnek.pl/teqilla/a
  • kazusek 24.01.10, 18:30
    Tequ-illa, a czy mogłabyś napisać co to konkretnie za karma? Firma itd. Nie mam
    doświadczenia więc chętnie skorzystałabym z Twojego winkZ tego co piszesz,ta karma
    sprawdza się dobrze.
    Jeśli łamie to w jakiś sposób zasady forum, to bardzo proszę na maila. Z góry
    dziękuję smile
  • tenshii 24.01.10, 18:36
    Nie łamiesz zasad. Myślę, że wszyscy zgodzą się, że na tym forum nie posądzamy stałych bywalców o spam czy reklamowanie w takich postach jak ten smile Gorzej, jak ktoś przyjdzie i na dzień dobry rzuca nazwą sklepu czy towaru i sobie idzie wink

A co do karm. Pamiętaj, że nawet najlepsza karma nie musi dobrze służyć każdemu psu. Jednemu służy to, innemu co innego. Ważne, żeby pokarm był wysokiej jakości, a jaka to będzie firma to już organizm Twojego psa dokona wyboru smile
    Moja sucz je Royal Canin Labrdor
    --
    Labradość
    Yes Yes PIES!

• kazusek 24.01.10, 18:57
    Dzięki raz jeszcze smile
    Oczywiście, że będę się starała dopasować karmę do indywidualnych potrzeb ale
    chciałabym trochę zawęzić 'grono' ewentualnych kandydatów godnych kłapnięcia
    pyskiem wink big_grin

P.S. Bardzo fajne forum smile Pomimo, że jeszcze nie mamy naszej labusi, staję się
    Waszym wiernym 'czytaczem' smile Mój przyszły pies będzie na pewno Wam za to
    wdzięczny big_grin big_grin
    Grunt to się dobrze przygotować he he...potem już z pokorą będziemy znosić fochy
    i szkody smile Moja córka lekko się zmarszczyła, gdy przeczytałam jej o 'pożeraczu
    pluszaków' ale po chwili zastanowienia, stwierdziła, że już w zasadzie z
    pluszaków wyrasta wink Na razie nic jej nie jest w stanie zniechęcić wink smile Bo
    miłość takiego czworonoga, pomimo strat i szkód, bezcenna- na pewno się zgodzicie big_grin
  • tenshii 24.01.10, 19:06
    Witamy i bardzo się cieszymy, że z nami jesteście smile
    Pytajcie jak tylko pojawią się pytania - na pewno pomożemy smile

Ściany i tapety - 600 zł
    Pluszaki - 100 zł
    Miłość labradora - bezcenna smile
    Pozdrowienia dla córci smile
    --
    Labradość
    Yes Yes PIES!

• mampka 25.01.10, 11:58
    Za wszystko inne się zapłaci najwyżej w ratach big_grin
    To jest szczera prawda, u nas się skończyło kompletnym remontem, ale to pikuś big_grin
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/yuudflw1268fwmtf.png
  • angelusia111 15.08.16, 11:43
    Dla moich psiaków karma Pedigree jest idealna, więc coś takiego mogę ci polecić. Po takim jedzonku zwierzaki nie zmagają się z sensacjami żołądkowymi, są radosne i chętne do zabawy. Oczywiście od czasu do czasu dostają też przysmaki tej samej marki. Polubiły w szczególności Dentastixy smile Dzięki temu produktowi zęby psiaków są w stanie idealnym!
    Właściwa opieka nad psem wiąże się z właśnie z prawidłowym jego żywieniem. Warto regularnie chodzić z pupilem do weterynarza, a nie tylko wtedy, gdy problem już nastąpi. Pozdrawiam smile
  • lorod 09.02.17, 08:15
    Moje psy karmię wedlug ustalonego menu wraz z weterynarzem. Trzy razy w tygodniu otrzymuje posiłek złożony z podrobów lub surowego mięsa, oleju lnianego, ryżu i sera białego. W pozostałe dni są one karmione karmą holistyczną Uniq Nordic Gold uniqnordicgold.pl/ , aby zapewnić im potrzebne wartości odżywcze i witaminy.
  • anetula12 08.03.17, 10:59
    odpowiedz moze wyczerpujaca nie bedzie, ale najlepiej idz do weta, albo podpytaj hodowce o to. Ja mam innego pieska, ale jak byl malutki mama mu gotowala jedzenie i to nie tylko mieso ale np. kasze i marchewke, bo to ma duzo witamin i sluży pieskom wink wink wink
  • polya1982 20.01.18, 16:15
    Jeśli chodzi o labradory to przede wszystkim trzeba tak dobierać karmę, żeby pies nie stał się otyły. Miałam golden retrievera, który był strasznym łasuchem i bardzo musieliśmy uważać, żeby za bardzo nie tył i nie obciążał stawów swoją masą. Trzeba wybierać karmy dla psów z tendencją do tycia (Np. www.maxandmrau.pl/product-pol-2406). Mój piesek niestety jeszcze miał problemy z tarczycą, przez co jego waga dodatkowo przez to miała tendencję wzrostową.
  • nastusia97 27.03.18, 16:15
    widzę, że temat został wyczerpany, ale zapraszam tutaj, żeby dowiedzieć się czym NIE karmić psa wink
    szesclap.blogspot.com/2018/03/nie-dla-psa-kiebasa-czyli-czego-pies.html
  • szars 04.12.18, 23:17
    My karmimy tylko suchą www.tukan24.pl/purina-dog-chow-mature-adult-lamb-2-5kg-p-775.html (akurat ostatnio kupiona w Tukan24) dobrze toleruje jagnięcinę, a mieliśmy wcześniej problemy skórne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.