Dodaj do ulubionych

co sądzicie

22.01.11, 20:03
o suczce, która ma mały defekt: brązowy nosek wink

Oczywiscie to zaden defekt dla mnie, bo mi na wystawach nie zalezy.
Problem tkwi w dysplazji. Jeden staw A, drugi C (podobno wyskoczyla przez okno na I pietrze). Podobno to nie wielki problem. Z (podobno) dobrej hodowli jest
Edytor zaawansowany
  • bacia12 24.01.11, 11:44
    Bardzo prosze o poradę znawców tematu!!!
    Suczka jest do odebrania juz za tydzień, a ja niestety nie mogę sie zdecydować.
    Mam dwie hodowle: Psi Chaos (6 suczek) i Pod Jabłonia (ta z brazowym noskiem). Chyba, ze jeszcze Adekatos
  • tenshii 24.01.11, 12:00
    A w jakim ona jest wieku - tak z ciekawości?

Po pierwsze jakoś nie bardzo wierzę w to, że ma dysplazję C od jednego skoku. Po 2 nie wiem czy chciałabym psa, który jest w stanie skakać z okna na 1 piętrze. Po 3 z dysplazją da się żyć, ale musisz się liczyć z tym, że na starość może mieć większe problemy niż pies zdrowy.
    Z drugiej strony A i C to nie tragiczny wynik. Tu masz już pewność co do stanu stawów biodrowych. Gorzej jak kupisz psa, który wykaże dysplazję D albo i E. A jak jej łokcie?

Ciężki wybór.
    --
    They gave me a Labrador Retriever cause other Angels were busy
    I don't need to fight to prove I'am right, and I don't need to be forgiven
  • bacia12 24.01.11, 12:05
    www.retrievery.pl/page.php?d=3&s=2&id=40&p=2
    To ta suczka biszkoptowa. Ma prawie 8 tyg. Nie wiem gdzie to C. bylam pewna, ze na stawie biodrowym, ale teraz juz nie wiem. Musze do tej kobiety znow zadzwonic i popytac (albo napisac, to bede miala na piśmie), ale poradź mi prosze o co dokladnie popytac jeszcze.
    Hodowlę mi ktos doradzal, ze niby pieski mają dobry charakter. Z kolei z tego Psiego Chaosu mają tez dobre pochodzenie, a nie mają tego noska brązowego (badania maja miec w tym tyg dopiero)
  • bacia12 24.01.11, 12:07
    psichaos.prv.pl/
    Co sądzisz o tych szczeniaczkach? O tej hodowli wiem niewiele, pozatym , ze jesty blisko i że szczenaiczki są po dobrych rodzicach
  • tenshii 24.01.11, 13:36
    C to na pewno na biodrach, ale.....
    kto Ci powiedział, że 8 tygodniowe szczenię ma dysplazję C?
    Czy ja czegoś nie rozumiem? Pisząc o dysplazji pisałaś o 8 tygodniowym szczenięciu?
    --
  • tenshii 24.01.11, 13:38
    A co do Psiego Chaosu i Adekatos - mam mieszane uczucia co do hodowli hodujących tyle ras uncertain
    --
  • bacia12 24.01.11, 13:44
    Ta babka mi powiedziala, że szczeniaczki były juz badane przez weta i wyszlo A i C.
    Kurcze...ale moze ja źle zrozumialam i to matka ma A i C? To mozliwe? Chyba tak....Takich szczeniąt się nie bada pod tym kątem?
    A co z tym noskiem? znasz się? To dyskawlifikuje do ewentualnej hodowli?

Czyli mowisz, ze raczej nie brac z Psiego Chaosu???
    Moja kumpela ma kilkumiesiacznego goldena z Adekatos i piesek jest naprawdę super. Bawi sie z dziecmi, nic im jeszczze nie zniszczył smile
  • tenshii 24.01.11, 13:50
    8 tygodniowe szczenię nie ma jeszcze w zupełności wykształconych stawów. Mam nadzieje, że źle zrozumiałaś bo jeśli ktoś mówi, że 8 tygodniowe szczenię ma A i C to .....
    Szczenięta prześwietla się od 15 tygodnia, a pełen wynik poznać można dopiero po 18 miesiącu.

Nosek wyklucza z hodowli z tego co wiem. Poza tym pieski z tą "wadą" bardzo często są alergikami.
    --
  • bacia12 24.01.11, 21:36
    wesolalapka.pl/artykuly-o-psach/genetyka-w-psim-nosie-708.html
    czyli jednak może byc smile

A A i C ma mama. Początkowo miala AA, ale potem z okna wyskoczyla wink
  • bacia12 24.01.11, 23:04
    https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=9e013cf813&view=att&th=12dba04437d6f51a&attid=0.2&disp=inline&zw
  • bacia12 24.01.11, 23:06
    hoohle.pl/?1r7
  • bacia12 24.01.11, 23:07
    Tekst linka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka