Dodaj do ulubionych

A dlaczego labradory?

29.10.06, 18:04
co waszym zdaniem jest w tej rasie że akurat te psy wybraliście spośród
innych ras?
Obserwuj wątek
    • asienka32 Mądre i opiekuńcze wobec dzieci. Przy okazji są 30.10.06, 08:14
      również piękne, ale to cecha drugorzędna.
      Mam okazję obserwować brązowego 8-tygodniowego brzdąca. Niesamowite, jak szybko
      się uczy, jak wyczuwa co mu wolno, a czego nie. Niestety nie mam warunków na
      drugiego psa.
      Przyszły nabywca bedzie miał wspaniałego, wiernego i mądrego /jeśli nie
      zaprzepaści potencjału psa/ przyjaciela.

A ja mogę teraz go sobie bezkarnie rozpuszczać ;>

--
      LordSnikers i LadyDynia
      • jlichnerowicz Re: Mądre i opiekuńcze wobec dzieci. Przy okazji 10.11.06, 10:57
        asienka32 napisała:

> również piękne, ale to cecha drugorzędna.
        > Mam okazję obserwować brązowego 8-tygodniowego brzdąca. Niesamowite, jak
        szybko
        >
        > się uczy, jak wyczuwa co mu wolno, a czego nie. Niestety nie mam warunków na
        > drugiego psa.
        > Przyszły nabywca bedzie miał wspaniałego, wiernego i mądrego /jeśli nie
        > zaprzepaści potencjału psa/ przyjaciela.
        >
        > A ja mogę teraz go sobie bezkarnie rozpuszczać ;>
        >

Witam serdecznie,
        Psiaki sa śliczne. Nigdy nie przypuszczalam ze ja aż tak zakocham sie w moim
        Wodzu. Pani Asiu dziekuje za tego rozrabiake smile
        Dla informacji Wodza ( mojego Labka ) mam własnie od Pani Asi.
        Wielkie buziaki !!!
        Oto zdjęcia Wodza :
        fotoforum.gazeta.pl/5,2,jlichnerowicz.html
        pozdrawiam Asia
    • kawuel Re: A dlaczego labradory? 30.10.06, 18:51
      W krajach o ustabilizowanej praworzadnosci jak naprzyklad USA wybor tej wlasnie
      rasy ma dodatkowo wymiar czysto praktyczny, gdyz Labradory sa relatywnie psami
      o usposobieniu tak przyjaznym wobec wszystkich ludzi, ze ryzyko wyrzadzenia
      komukolwiek krzywdy przez przedstawiciela tej rasy jest znikome.
      W przypadku posiadania Labradora nawet jego nieodpowiednie wychowanie nie ma
      wiekszego znaczenia gdyz w zaden sposob nie da sie tego psa tak zepsuc zeby byl
      on agresywny w stosunku do czlowieka.
      Fakt ten ma ogromne znaczenie w kraju gdzie sady przyznaja poszkodowanym
      astronomiczne sumy odszkodowan za szkody wyrzadzone przez psy, a ubezpieczenia
      maja wyznaczane gorne pulapy swiadczen z tytulu odszkodowan ktore to pulapy
      nijak sie maja do sum przyznawanych przez sady. Pozostala suma spoczywa wiec na
      barkach wlasciciela psa co moze zrujnowac dorobek calego zycia.
        • kawuel Re: A dlaczego labradory? 31.10.06, 19:03
          paenka napisała:
          > kawuel prosze tylko nie pisz mi tu ochow i achow o rzadach USA

Chyba mnie z kims mylisz paenka, bo ja nigdy nie chwale rzadow USA lecz je
          bardzo krytykuje, zwlaszcza obecna administracje republikanska przeciwko ktorej
          glosowalem w ostatnich oraz poprzednich wyborach. Sadownictwo w krajach o
          ustabilizowanej demokracji jest w pelni niezawisle i nie ma nic wspolnego z
          rzadzacymi politykami. Poza tym ja wcale nie wychwalam amerykanskiego
          sadownictwa tylko stwierdzam jakie ono jest i jak w zwiazku z tym trzeba tu zyc
          zeby unikac powaznych problemow. W istniejacych realiach roztropnosc zyciowa
          pomaga w podejmowaniu optymalnych decyzji. Jedna z takich decyzji jest wlasnie
          wybor rasy psa ktorego chcialo by sie miec. Wiem, ze takie kryterium wyboru
          rasy psa, jak to ktorym kieruja sie przezorni amerykanie moze wydawac sie
          dziwne dla ludzi zyjacych w Polsce i dlatego uznalem za celowe podzielic sie
          nim z Wami tutaj na forum.
          Osobiscie nie uwazam zeby przyznawanie przez tutejsze sady tak ogromnych sum
          odszkodowan bylo dobra praktyka lecz z drugiej strony patrzac, jest to bardzo
          skuteczny czynnik motywujacy ludzi do ostroznosci.
          Zreszta kazde prawo, czy restrykcyjne czy tez liberalne ma swoich zwolennikow i
          przeciwnikow, tak jak jest ze wszystkim w zyciu, w ktorym nie ma nic za darmo.
      • gelson2 Re: A dlaczego labradory? 31.10.06, 11:18
        no to w USA.a czemu ty masz labka? łagodny dla ludzi-goldeny też są łagodne.
        Żywiołowy i wesoły-wiele ras jest właśnie takich.czemu właśnie labek? i czy
        musi być rasowy z rodowodem? czy pies "labkowaty"- po rodowodowych rodzicach,
        lub po rodowodowych dziadkach czy pradziadkach smile też jest dla was labkiem tak
        kochanym- kupilibyście takiego psa?
        tak tylko pytam
        • paenka Re: A dlaczego labradory? 31.10.06, 12:15
          Gelson akurat Kawuel mieszka w USA wink
          Ja mam labka boo generalnie dlatego ze ma pysk podobny do psa ktorego mialam przez 14 lat wczesniej, nastepnie dlatego ze jest to lagodna rasa i podatna na szkolenia, no i dlatego ze to duzy pies a ja lubie duze psy, nie znosze malych psow. Giolden jest dla mnie za lalusiowaty i malo indywidualny, takie byly przynajniej goldeny ktore ja znam. Laby zas są żywiołowe, radosne, empatyczne,tolerancyjne dla dzieci, ludzi, innych zwierzaków (nie psów),maja krótka sierść, bardziej lubią umiarkowane temperatury niz upaly (tak jak jawink) no i jest blondynem :p

--
          LOL
        • joanna_poz Re: A dlaczego labradory? 31.10.06, 13:23
          my w sumie na równi rozważalismy labradora i goldena - bo obie rasy sa fajne
          przy dziecku, szczegolnie takim małym jak jest u mnie w domu.
          zadecydował chyba raczej przypadek, że akurat padło na labradora.
        • kawuel Re: A dlaczego labradory? 01.11.06, 18:50
          gelson2 napisał:
          > ...a czemu ty masz labka? łagodny dla ludzi-goldeny też są łagodne.
          > Żywiołowy i wesoły-wiele ras jest właśnie takich.czemu właśnie labek? i czy
          > musi być rasowy z rodowodem? czy pies "labkowaty"- po rodowodowych rodzicach,
          > lub po rodowodowych dziadkach czy pradziadkach smile

Tak, wiem ze jest kilka ras o zblizonym do labradorow lagodnym usposobieniu.
          Goldeny sa moze nawet jeszcze spokojniejsze i o mniejszym temperamencie ale
          maja one dluzsza siersc z ktora jest wiecej klopotow, bo trzeba je czesciej
          szczotkowac i sprzatac mieszkanie. Na dworzu tych psow nie mozna trzymac ze
          wzgledu na ich wrodzona potrzebe nieustannego kontaktu z czlowiekiem. Ta ich
          cecha charakteru jest zreszta jedna z najbardziej cenionych walorow tych ras.
          Poza tym w moim przypadku pies byl prezentem wiec nie mialem zbyt duzego wyboru
          co do jego rasy. Ofiarodawcy w wyborze rasy psa dla mnie prawdopodobnie
          kierowali sie miedzy innymi przytoczonym przeze mnie w poprzednim wpisie
          kryterium bezpieczenstwa, jak rowniez ogromna popularnoscia labradorow ktora
          zawdzieczaja one swoim niezaprzeczalnym zaletom. Zalet tych chyba nikomu nie
          musze tutaj po raz kolejny przypominac.
          Rasowy z rodowodem natomiast dlatego, ze tylko wowczas jest pewna gwarancja iz
          pies po wyrosnieciu bedzie reprezentowal cechy charakterystyczne dla danej rasy.
          W przeciwnym bowiem przypadku mozna sie wplatac w dosc klpotliwa sytuacje gdy
          ze slodkiego szczeniaczka wyrosnie okaz o wygladzie lub co gorsza usposobieniu
          nie mozliwym do zaakceptowania przez jego wlasciciela. Pies jak wiadomo jest
          zywa istota swiadoma swego istnienia i cierpiaca, nie mozna go wiec traktowac
          jak przedmiotu i pozbyc sie go tak jak to niestety czynia niektorzy
          nieodpowiedzialni ludzie.
          • joanna_poz Re: A dlaczego labradory? 23.04.07, 10:08
            > Zartujesz?
            > Sprawdz, czy to aby napewno lab.
            > Moja milczy. Jedynie za dlugo trzymana przeze mnie pilka w reku prowokuje ja
            do
            >
            > szczekniecia, aby jej rzucic.

Absulutnie nie zartuję. I jest to 100% labradorsmile
            Intruz dzwoniący domofonem, słysząc donośnie szczekanie i nie widząc kto zacz
            może sie poważnie przerazić.
              • bozenka12 Re: A dlaczego labradory? 30.06.07, 04:52
                Kupilam labka, bo sie naczytalam , ze jest bardzo lagodny i cierpliwy w stosuku
                do dzieci. A mam ich dwojke. No i fakt, kochany psiak rodzinny. Ale jakis czas
                po tym jak kupilismy naszego labka, przyblakal nam sie drugi szczeniak - pit
                bull! I co, tez jest lagodna i cierpliwa do dzieci. Ma nawet wiecej
                cierpliwosci niz nasz labrador, ktory czasami meczy sie pieszczotami dzieci i
                sie przed nimi chowa. Sunia pitbullica nigdy nie ma dosyc pieszczot. Czasami
                dzieci maja dosyc jej laszenia sie i wlazenia im nakolana i drzwi do swojego
                pokoju zamykajasmile
                --
                Reality is just an illusion.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka