podział majątku Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jestem półtora roku po rozwodzie ale nie mamy jeszcze podziału majątku.w trakcie trwania małżeństwa rozpoczeliśmy budowę domu,ktory teraz chcemy sprzedać.pytanie do was czy muszę robić podział majątku u notariusza czy możemy "dogadać"sie sami i podzielić pieniądze?czy eks może wywinąć mi jakiś numer i nie oddać należnych mi pieniędzy?umówiliśmy się niby na notariusza ale przeciąga to tak ,że już zaczynam wątpić a na dom mamy już kupcow.

zobaczyć świat w ziarenku piasku i raj w dzikim kwiecie,zmieścić nieskończoność w dłoni i wieczność w godzinie..william blake
    • podział nieruchomości tylko u notariusza lub sądownie
    • Za czasów małżeństwa nabyliście działkę która jest Wasza wspólna. Rozwód jest rozwodem.
      Jeżeli w działce oboje widniejecie jako współwłaściciele, to możecie się razem dogadać i sprzedać - nie trzeba robić podziału. Notariusz sam podzieli 50/50%.
      Jeżeli zaś jedno z Was jest właścicielem, a drugie liczy na uczciwość pierwszego, to może się przeliczyć.
      Numer zawsze można wywinąć.

• Przy sprzedazy i spisywaniu umowy przedwstepnej nalezy zapisac punkt ze sprzedajecie za XX PLN, a 50% idzie na konto Pani X (i nr konta) a 50% na konto Pana Y (i nr konta).
      Ten sam punkt zastosuje notariusz przy podpisywaniu aktu. Kupujacy (czy tez jego bank, was to nie interesuje) wplaci podane kwoty na wasze konta, a umowa wejdzie w zycie.
      Tak jak ktos napisal, numer wywinac zawsze mozna, wiec lepiej miec to na pismie od notariusza.

--
      W życiu żałuję tylko jednego.
      Że nie jestem kimś innym.
      • dzięki za odpowiedzi.tak właśnie myślałam .nie ma co liczyć na uczciwość kogoś nieuczciwego.
        --
        zobaczyć świat w ziarenku piasku i raj w dzikim kwiecie,zmieścić nieskończoność w dłoni i wieczność w godzinie..william blake
        • jesli macie kredyt na ta nieruchomosc, to oczywiscie zapis powinien brzmiec ze kwota X idzie dla banku na poczet kredytu nr... a pozostala czesc Y po 50% dla was na podane w akcie nr kont
          --
          W życiu żałuję tylko jednego.
          Że nie jestem kimś innym.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.