Dodaj do ulubionych

pytanie trudne.

11.09.12, 20:46
Witam jest taka sytuacja;
Ona została w mieszkaniu- on wyprowadził sie po rozwodzie, nie przeprowadzili podziału majątku.On po pewnym czasie zaprzestał płacić alimenty, ona podała go do komornika-otrzymała świadczenia z funduszu alimentacyjnego, jemu dług narasta.Pytanie brzmi :
1. Czy on ma prawo zgłosić komornikowi zgodę czy tam oświadczenie woli - na zaspokojenie roszczeń dając na licytacje mieszkanie ( czyt. jego części mieszkania)by spłacic Fundusz alimentacyjny, komornika i zadłużenie ex.Czy taka opcja jest naprawde możliwa?Pytam bo moja koleżanka obawia sie ze straci mieszkanie no bo jak dojdzie do licytacji z tej jego części to co wtedy?
Edytor zaawansowany
  • tricolour 11.09.12, 20:51
    Bo żeby było można cokolwiek zrobić z tym mieszkaniem, to musi być podział majątku, wyodrębnione składniki. Nigdzie nie jest powiedziane, że żona/mąż mają cokolwiek swojego z tego mieszkania. Jedyna rzecz pewna, to że mieszkanie jest wspólne i koniec.
  • zegnaj_kotku 11.09.12, 21:23
    Niech Twoja koleżanka zwróci się moze o poradę tu: Fundacja Mama. porady są w Warszawie oraz emailowo.

--
    "żegnaj kotku... żegnaj, świnko, moja przyjemności krzynko przez krótkiego rozdziału część...
    Za to, gdy się z tobą rozstać, to ze szczęścia bzika dostać" Jeremi Przybora
  • matkazwyboru 11.09.12, 22:09
    przekażę jej niech pyta, ale nie dziwi mnie fakt że taka sytuacja może jednak mieć swój finał na zlicytowaniu jego części .-ktoś gdzieś mówił że ona jako wierzyciel ma mozliwość wykupu jego części, czyli co? sama spłaciłaby dług w funduszu ale zachowałaby mieszkanie? czy może błędnie rozumuję?
  • mayenna 11.09.12, 22:31
    Komornik nie zajmie niczego co jest majątkiem wspólnym.
  • kajda28 12.09.12, 00:51
    Ja miałam podobną historię jak Twoja koleżanka.
    Przegapiałam jeden moment, jak dostałam pismo że komornik za długi wszedł na hipotekę naszego mieszkania - ja tam mieszkałam z dziećmi. Wtedy miałam 7 dni aby się odwołać. Nie zrobiłam tego , sprawa poszla do sądu o podział majątku z możliwością spłaty eksa w ratach. Komornik już miał nawet wyceniać mieszkanie - miałam prawo pierwokupu. Po odwołaniu się dostałam pisma że długi są eksa i dlatego mieszkanie nie może zostać z licytowane - bo jest ono także moje. Wiem jedno że bez prawniczki nie dalabym rady, na szczęscie miałam znajomą i nie zdarła ze mnie za dużo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka