Re: podział majątku - ukryte środki finansowe Dodaj do ulubionych

orangeplus napisał(a):

> Rozwiedliście się, więc powinnaś wiedzieć ile ex zarabia, bo musiał przynieść d
> o sądu zaświadczenie o zarobkach w celu ustalenia wysokości alimentów.
Nie jest to tajemnicą, że wiele osób (szczególnie przedsiębiorców) znacznie zaniża swoje dochody. Co lepsze duży procent Polaków uważa, że praca na czarno czy zaniżanie dochodów to nie kradzież. Ja przy moim mężu w sądzie wyszłam na krezusa prawie, bo nagle się okazało, że mieszka w mieszkaniu siostry, jeździ autem brata, pracuje u tegoż brata za minimalną pensję (a wcześniej miał 3 firmy dobrze prosperujące), a jedyna firma, w której nadal ma udziały jest wiecznie na stracie. A że on taki dobry, to prawie całą tą niewielką pensję deklaruje na alimenty dla dziecka, a utrzymywać go będą rodzice. U mojego ex generalnie wszyscy są biedni, tyle, że każdy ma dom wolnostojący, kilka samochodów, firm zapisanych na różnych pociotków etc. Mnie to w sumie mało obchodziło, bo wiedziałam już wtedy, że tacy są i to był jeden z powodów, dla których małżeństwo skończyło tak, a nie inaczej. Wg nich moja rodzina i ja jesteśmy nieobrotni, bo wykazujemy wszystkie dochody, a mieszkanie/dom/samochód zapisane jest na tego kto użytkuje. Z eks zaczęłam być mając 20 lat - ja studiowałam, on też plus pracował u kogoś na umowę o pracę - więc nie było widać tej skłonności do przekrętów. Jego rodzina też się nie uzewnętrzniała przede mną. 2 raz za mąż wyszłam mając lat 30+ i kwestie finansowe, podejście do wydawania pieniędzy, wspólnego konta itd. były wiadome już przed ślubem.
Przeczytaj całą dyskusję (1-100)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-114
(101-114)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.