Alimenty na byłą żonę Dodaj do ulubionych

Witam
Cztery lata temu mój narzeczony rozwiódł się, sąd uznał go za całkowicie winnego rozpadu małżeństwa, płaci miesięcznie 1000 zł alimentów( 500 zł na córkę i 500 zł na byłą żonę). Jego była wielokrotnie go zdradzała i ograniczała kontakt z dzieckiem, wyrok sądu był całkowicie nie adekwatny to rzeczywistej sytuacji. Jego była trzy lata temu związała się z innym facetem, ma z nim bliźniaki. Jednak jest to związek nieformalny. Jej sytuacja materialna jest dobra, pomimo że nie pracuje. Dodam że jest to osoba która jest całkowicie zdolna do pracy, ale po prostu jest "wygodna". Za miesiąc chcemy wziąć ślub a w styczniu urodzi się nasze pierwsze dziecko, mój narzeczony zarabia miesięcznie 1700 zł, ja w tej chwili jestem na zwolnieniu lekarskim ze względu na zagrożoną ciążę. Większa część jego pensji idzie na alimenty, boję się że później finansowo możemy sobie nie dać rady. Stąd moje pytanie... Czy mamy jakieś szanse aby znieść/umorzyć alimenty na jego byłą żonę? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Przeczytaj całą dyskusję (1-100)
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-105
(101-105)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.