23.11.13, 12:57
Jeszcze pozew o rozwód nie złożony, ale notarialnie podział majątku i rozdzielnosć majątkowa podpisana.

Nie wiem jak załatwić kwestię samochodu. U notariusza zalatwiliśmy kwestię nieruchomości. P. Notariusz powiedziała, ze jesli chodzi o samochód to wystarczy umowa darowizny między nami i zgłoszenie do wydziału komunikacji.

Czy ktoś orientuje się jak to powinno być załatwione. Umowa darowizny między nami? Do urzędu skarbowego coś się zgłasza, do wydziału komunikacji? W dokumentach samochodu widnieję tylko ja, no ale wiadomo wspólnota była.

Prosze o poradę.
Edytor zaawansowany
  • blue_ania37 23.11.13, 13:18
    Ja Ania Nowak przekazuje w akcie darowizny Zdzisiowi Nowakowi samochód...o numerze takim itp...
    Wzory umów znajdziesz w necie.
    Podpisujecie jedno jest twoje drugie jego, zalezy kto ma otrzymać ten samochód idzie do wydzialu komunikacji z tym aktem darowzny i przerejestruje na siebie, to samo jesli chodzi o OC.
    Nie pamiętam do jakiej kwoty nie trzeba nic zgłaszać do US, ale zadzwoń to ci powiedzą.
    Z dwa lata temu było to coś około 7 tys.
    A
    --
    www.youtube.com/watch?v=KtBbyglq37E&feature=share
  • majakowa 23.11.13, 13:25
    Ale samochód jest zapisany tylko na mnie - umowa kupna, dowód rejstracyjny, OC itp. Czy w takim wypadku wystarczy umowa darowizny i tyle? I z jaką datą? Rozdzielnosć majątkową podpisaliśmy u notariusza 15 listopada.
  • blue_ania37 23.11.13, 13:30
    starczy taka umowa.
    A
    --
    www.youtube.com/watch?v=KtBbyglq37E&feature=share
  • lampka_witoszowska 23.11.13, 16:59
    starczy, ale pamiętaj o wartości auta, żeby Ci skarbówka się nei dopieprzyła

--
    Najważniejsze są recenzje, które wystawiamy sami sobie.
  • majakowa 23.11.13, 19:25
    To jeszcze raz ja wink czy jeśli kwota darowizny będzie 8000zł a więc będzie mieścić się w limicie to tą umowę darowizny mam zgłaszać do US czy nie?
  • blue_ania37 23.11.13, 19:28
    nie, jak miescisz się w limicie nic nie musisz robić z USsmile
    A
    --
    www.youtube.com/watch?v=TwIZFPGVL4I
  • majakowa 23.11.13, 19:39
    Dziękuję wam serdecznie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka