31.05.15, 15:27
Jak już pisałam w innym wątku , będę wnosić o rozwód. Nie wiem czy jest sens skladać o podział majątku bo i tak wszystko mamy 50/50, ale oboje mamy samochody, męża jest droższy, mój tańszy, ale nie o pieniądze tutaj chodzi...Czy mogę od razu przy wniosku rozwodowym zlożyć o podział samochodów? Chciałabym żeby mój samochód był tylko mój, ponieważ boję się, że po rozwodzie , jak wrócę do nazwiska panieńskiego, będę miała problem, żeby wyrobić nowy dowód rejstracyjny, jeśli oboje jesteśmy współwłaścicielami to sama dokumentów przecież nie wyrobię...
i jeszcze jedno...mąż przelał wszystkie nasze oszczędności ( w tym darowiznę mojego taty na mnie, zgłoszoną w US). Czy mogę domagać sie zwrotu połowy tych pieniędzy?
Edytor zaawansowany
  • altz 31.05.15, 16:04
    alba27 napisała:
    > mąż przelał wszystkie nasze oszczędności ( w tym darowiznę mo
    > jego taty na mnie, zgłoszoną w US). Czy mogę domagać sie zwrotu połowy tych pie
    > niędzy?

Weź, nawet nie żartuj. Wnosisz do sądu o wyciąg z konta za ten okres i wnosisz o zwrot całej kwoty.
    Dokumentujesz to sensownie, jeśli mąż ma majątek (choćby samochód wink), to nie powinno być trudno.
  • smutnyaniol 01.06.15, 10:44
    A jaka macie sytuacje majątkową, wspólność?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka