Dodaj do ulubionych

rozliczenie podatkowe

13.02.18, 22:33
Mam pytanie, ponieważ jestem w trakcie rozwodu, a formalnie mamy z mężem nadal wspólnotę majątkową i cały ubiegły rok byliśmy małżeństwem.

Czy mogę rozliczyć się za ubiegły rok sama? Czy muszę rozliczać się z mężem (wolałabym jak najmniej mieć do czynienia). Kto może skorzystać z ulgi na dzieci? Ja? Mąż? Oboje? Rozumiem, że nie mogę się rozliczyć "z dziećmi" za okres, kiedy formalnie byłam w związku małżeńskim (tocząca sie sprawa rozwodowa - ale nie orzeczono separacji itd).

Może ktoś już zgłębił tę sytuację i podzieli się wiedzą. Dzięki wink
Edytor zaawansowany
  • argentusa 14.02.18, 08:20
    1) Możesz SAMA się rozliczyć.
    2) ulgę najbezpieczniej podzielić na 2 i odliczyć po 1/2 każde z małżonków. W przypadku, gdy oboje rozliczycie ja w 100% na bank US wezwie do wyjasnień i korekty zeznania rocznego
    3) Nie, nie możesz się rozliczyć jako osoba samotnie wychowująca dzieci jeśli przez CAŁY rok byliście małżeństwem.
    Ar.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.