Dodaj do ulubionych

Rozwód i odszkodowanie

15.11.18, 13:22
Witam.

Jestem w separacji z żoną. Żona zapowiedziała złożenie pozwu z orzeczeniem
mojej winy. Dodatkowo żąda odszkodowaniem za poniesione starty moralne (i inne) dla niej.
Kwota o jakiej mowa to ok 30-40 tys. zł. Mam pytanie czy w wypadku niekorzystnego
wyroku tj. uznania mojej winy sąd nie zasądzi jej alimentów, które w sumie przewyzszą tą kwote
W związku z tym nie próbować się dogadać się z żoną i wypłacić jej wspomniąną kwotę nie
angażując sądu?
Edytor zaawansowany
  • gazeta2345 15.11.18, 14:28
    Jest raczej oczywiste, że żona zażąda alimentów właśnie wtedy gdy wypłacisz jej odszkodowanie, bo sam przyznasz się do konieczności odszkodowania jakichś swoich czynów. Po drugie: jeśli raz dostanie łatwe pieniądze, to już nigdy nie uwolnisz się od pasożyta. Po trzecie: sam rozważ złożenie pozwu z wyłącznej winy żony, co da ci lepszą pozycję procesową.

Pytasz się jak frajer, a żona szykuje ci sznur na szyję.
  • ereaser81 15.11.18, 17:04
    Raczej o takie haniebne postępowanie żony bym nie posądzał. Raczej pytam o to czy sąd może zmienić forme zadość uczynienia z konkretnej kwoty którą ona żąda na stałe alimenty wypłacane jej do konca życia np. w wysokości 500 zł co suma sumarum przewyższy kwotę której żąda. Drugie pytanie w związku z tym, czy sądy często zasądzają alimenty w wypadku orzeczenia wyłącznej winy i roszczen finansowych jednej ze stron?
  • heniek.8 15.11.18, 17:13
    pozwać o alimenty może i to bez orzekania winy do 5 lat po rozwodzie jeżeli jej sytuacja się pogorszy

nie posądzasz jej o takie postępowanie a o ilu przypadkach słyszałeś że rodzeństwo o spadek się pożarło?
    a była żona to mniej niż rodzeństwo, to obca baba,

możesz jej wypłacić 40 tys. ale nie masz gwarancji że nie pójdzie potem pozew o alimenty
  • argentusa 15.11.18, 18:02
    albo możesz jej wypłacić te 40 tyspln - spiszcie umowę że to zaspokaja jej wszystkie finansowe roszczenia względem ciebie. Iddzie z taka umową do mediatora - możesz potem złożyć wniosek do sadu o zatwierdzenie takiej ugody wraz z tą umową-ugodą i protokołem z mediacji. Jak sąd zatwierdzi i nada klauzulę wykonalności ona ma pieniądz a Ty święty spokój, że nie będzie nic więcej chciała. W MIESIĄC (w zalaeznosci od tego jak długo sad zatwierdza) w dużej części miast -szybko to idzie.

przećwiczone.

Ar.
  • heniek.8 15.11.18, 18:11
    tylko jak będziecie u tego prawnika to zapytaj czy jeżeli po pół roku jej się odwidzi i stwierdzi że żyje w niedostatku i wystąpi o alimenty to czy sąd będzie brał pod uwagę wcześniejszą umowę
    przecież nie mogła przewidzieć że będzie w niedostatku

ja bym się skupił na tym żeby nie zgodzić się na 100% twojej winy (no chyba że tak nawywijałeś że się nie da nic zrobić)
  • koronka2012 15.11.18, 22:52
    heniek.8 napisał:

> pozwać o alimenty może i to bez orzekania winy do 5 lat po rozwodzie jeżeli jej
    > sytuacja się pogorszy

Niezupełnie - przy braku orzekania musiałaby popaść w niedostatek.
    jeśli sąd orzeknie jego winę - to bezterminowo, i wtedy wystarczy pogorszenie stopy życiowej w związku z rozwodem.
  • koronka2012 15.11.18, 23:02
    Sąd nie bawi się w odszkodowania za straty moralne, skąd w ogóle ten kuriozalny pomysł? naoglądała się Mody na Sukces, czy co? chyba, że chodzi o to, żeby jej zapłacić za odpuszczenie orzekania o winie? jak wypłacisz kasę - masz przerąbane, nie zabezpieczysz się przed zmianą zdania póki rozwód się nie uprawomocni.

Dogadywanie się z żoną - to czysty absurd, najpierw pogadaj z prawnikiem. Jakiekolwiek "odszkodowanie" nie niweluje prawa do alimentów, więc nie wychodź przed szereg. Zresztą - alimenty na współmałżonka nie są wcale tak wysokie, nie każdy to Kazio Marcinkiewicz, z tego co mówiła moja adwokat - w przypadku młodych, zdrowych to kwoty rzędu 500 zł.

• ex123 27.01.19, 21:23
    Idź do dobrego prawnika. wyjdzie taniej.
  • gosiawojcik79 04.02.19, 11:37
    Idź do prawnika albo mediatora sądowego, przy sądachpracują mediatorzy właśnie po to, żeby załatwić sprawę bez udziału sądu. Ale wszystkiego najpierw sie dowiedz u dobrego prawnika, on cię poprowadzi, co zrobić i jak z tego wszytskiego sie wykaraskać. Szybkie info możesz uzyskac mailowo, jak napiszesz do drogowskazu prawnego, odpisują tego samego dnia i dokładnie wskazują, co robić.
  • kinga82 22.02.19, 14:08
    polecam dobrego prawnika - p.Marek Kocewiak 604 701 235
  • heniek.8 24.02.19, 16:46
    dzwoniłem, ale czy dobry???
  • bulzemba 02.03.19, 17:04
    Szczerze mówiąc wydaje mi się że bardzo trudno uzyskać rozwód z wyłącznej winy jednej strony. Serio potrafisz sie przed sobą przyznać, że tak narozrabiałeś, że jej się należy odszkodowanie? Cos ty nawywijał?
  • ktos_z_kosmosu 03.03.19, 11:49
    bulzemba napisała:

> Serio potrafisz sie przed sobą przyznać, że tak narozrabiałeś, ż
    > e jej się należy odszkodowanie? Cos ty nawywijał?

Szkopuł w tym, że on nie nawywijał. Gdyby wywijał, to pewnie jego pozycja dziś byłaby inna. Możliwe, że nawet o rozwodzie by nie było mowy.
    Ot, borowik szlachetny to nie jest, a jedynie maślak. Twierdzę tak, bo na zamieszczony tu, bardo trafny osąd jego sytuacji i też trzy trafne i logiczne podpowiedzi kolegi gazeta 2345, facet zamiast zbystrzeć, w głowę się puknąć, bredzi coś o wolnej naturze od haniebnych zamiarów tej jego byłej cwaniary.
    No, chyba nie widział nigdy wizerunku Temidy, bo gdyby widział, że dama ta ma zawiązane oczy, to by pewnie się domyślił, że po to zawiązane, by w wyrokach swoich nie kierowała się ona emocjami, lecz tylko dowodami i interpretacjami tych dowodów powstałych na bazie innych dowodów. Nawet tych spreparowanych, a uległością strony atakowanej, potwierdzonych.
    Czyli im bardziej kark będzie giął, w układy się angażował, tym w ocenie Temidy, większej wagi będzie jego wina, a tym samym w większe bagno będzie się pogrążał.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.