Dodaj do ulubionych

Gdzie składać pozew rozwodowy?

27.11.18, 08:44
Zgodnie z przepisami pozew rozwodowy należy złożyć "do sądu okręgowego właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanego". Chodzi tu o faktycznie miejsce zamieszkania, czy miejsce zameldowania?
Mieszkaliśmy w wynajmowanym mieszkaniu i żona nigdy się tam nie przemeldowała (ale wciąż tam mieszka). Pytanie czy w takim razie powinienem składać pozew w sądzie miejsca jej zameldowania, czy faktycznego obecnego zamieszkania?
Edytor zaawansowany
  • wojciaszek13 29.11.18, 09:23
    wsparcie adwokata również jest potrzebne!
  • rybak 29.11.18, 18:44
    Naprawdę radzę adwokata, bo teraz Ci się dopiero zacznie. Jednorazowa porada to 200-250 zł, ale sugeruję wziąć na całą rozprawę i to sprawdzonego, i to już do pisania pozwu z uzasadnieniem, bo inaczej własnoręczna amatorszczyzna finansowo cię w efekcie zbankrutuje. A psychicznie wykończy.
  • rybak 29.11.18, 18:48
    Tak na marginesie - już bezpowrotnie straciłeś trzy lata z 20, o których cię uprzedzałem w 2015. A pisłem wtedy - nic z tego nie będzie, szkoda życia na reedukację pasożyty. Sprężaj się chłopie, bo rynek matrymonalny nie czeka i w końcu stracisz szansę na normalną rodzinę i własne (!) dzieci.
  • sasanka5 02.12.18, 11:22
    A na co Tobie to rozkminiać ? Ja się porozumiecie, to w najbliższym sądzie może nawet już w styczniu w 5 minut załatwicie sprawę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.