Dodaj do ulubionych

Dom na kredyt separacja

31.01.19, 19:57
Witam
Mąż wyprowadził się ze wspólnego domu na który mamy kredyt. Złożyłam wniosek o separacje. Czy mąż może zmusić mnie do sprzedaży domu? Czy jest zobowiązany do spłaty połowy raty zaciągniętego wspólnie kredytu hipotecznego?
Edytor zaawansowany
  • krokodil123 31.01.19, 20:54
    On nie, ale sąd poprzez komornika -tak.
  • nienamiejscu 04.02.19, 07:45
    Sad przy podziale majatku, jeśli takie postępowanie zostanie wszczęte przez któreś z Was ustali sposób podziału domu. Zarządzenie sprzedaży jest tylko jedna z opcji.
  • mia405 04.02.19, 15:34
    Ok dziękuje
  • gosiawojcik79 04.02.19, 11:31
    Wiesz co ja miałam inny problem z ex a tez jestem po rozwodzie i mi pomogł prawnik przez telefon, wszystko mi dokładnie powiedział co i jak i sprawę rozwiązałam, a strasznie sie bałam i niewiedziałam co mam robić. Mozęsz zadzwonić i spróbować sie czegoś dowiedziec, to mało kosztuje, a człowiek wie co ma robić, sprawdz sobie drogowskaz prawny w internecie, ja gadałam z panem Mateuszem przez tel
  • koronka2012 06.02.19, 15:12
    Wobec banku jesteście solidarnymi dłużnikami. Póki nie macie separacji - wszystko jedno kto płaci raty, bo idą nadal z majątku wspólnego. Czyli teraz raczej nie zdołasz go zmusić do spłaty połowy raty (można próbować złożyć pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny, ale to potrwa).

Po separacji - kwestia ustalenia kto za co płaci, ale wówczas już raty są płacone z majątków odrębnych czyli podlegają rozliczeniu przy podziale majątku.

Mąż może zmusić cię sądownie do sprzedaży domu, jeśli udowodni, że to najlepszy albo jedyny sposób na podział majątku (np. ani on ani ty nie jesteście w stanie spłacić wzajemne roszczenia).
  • zyczenia_urodzinowe 07.02.19, 22:06
    sąd i komornik tylko

Życenia urodzinowe
  • marz222 27.02.19, 20:56
    może tu znajdziesz przydatne informacje
    separacja.pl/majatek.html
  • kinga82 22.02.19, 14:02
    polecam prawnika który moze ci pomoc - p. Marek Kocewiak 604 701 235
  • kinga82 22.02.19, 14:03
    Witam, polecam prawnika, który może Ci pomóc - p. Marek Kocewiak 604 701 235

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.