11.05.19, 16:34
Witam czekam na sprawe rozwodowa z mezem nie jestem 3lata, moje malzenstwo bylo koszmarem , zdrady , wyzwiska, wyzucanie z domu maz przez 3lata trwania naszego malzenstwa przebywal 2razy w zakladzie karnym ,raz mial dozur elektroniczny , nie pracowal mamy corke ktora teraz ma 5lat gdy maz poraz kolejny trafil do aresztu wiedzialam ze bedzie to samo chodz obiecywal ze jak wyjdzie to sie zmieni chodzilam na widzenia z corka ktora miala 2,5r ale maz nie pytal co u nas, nieinteresowalo go jak sobie radze wczesniej ja pracowalam maz siedzial z corka w domu gdy poraz kolejny trafil do Zk musialam zrezygnowac z pracy pomagali mi moim rodzice ktorzy mieszkali w Niemczech po 6m tesciowa wyrzucila mnie z mieszkania z corka wiec bylam zmuszona wyjechac do rodzicow od 2lat jestem z nowym partnerem ja chcialam rozwodu bez orzekania o winie mimo ze mam dowody ze maz mnie zdradzal juz 11m po slubie ale maz chce rozwod z mojej winny bo ulozylam sobie zycie na nowo kiedy naszego malzenstwa juz dawno nie bylo dodam ze znow przebywa w zakladzie karnym czy mam szanse zeby rozwod byl bez winny lub z jego winny ?? Na rozprawie nie bede miec swaidkow tylko dowody w postaci sms i zdjec czy to wystarczy Ja nie czuje sie winna gdyz odeszlam od meza a nie zdradzałam jak on mnie . Prosze o porade
Edytor zaawansowany
  • vermieter 11.05.19, 17:03
    to znaczy jesteś teraz z nowym partnerem w Niemczech, u rodziców?
  • bulzemba 12.05.19, 17:20
    By nie było orzekania obie strony muszą się na to zgodzić. Ponieważ twój mąż siedzi to mu się nudzi więc długi proces jest mu na rękę bo to rozrywka. Nie wiem gdzie miałby odbywać się proces, ale sądzę że w PL więc dla ciebie daleko... też powud dla męża by sprawę ciągnąć i wkurzać się wyjazdami. Na razie radziłabym zasięgnąć porady prawnej w kwestii zabezpieczenia miejsca pobytu dziecka.
  • bulzemba 12.05.19, 17:30
    Co do tego że nie czujesz się winna: w oczch prawa zdradzasz męża. A co do jego zdrad: zdradził cię 11 m po ślubie? I nadal jesteś jego żoną? Można uznać, że zaakceptowałaś taki chory układ. Nie jestem tobie nieprzychylna tylko chcę ci pokazać, że wszystko można przekrę ić.
  • koronka2012 14.05.19, 01:02
    bulzemba napisała:

> Co do tego że nie czujesz się winna: w oczch prawa zdradzasz męża.

Niekoniecznie będzie to uznane za jej winę. Sąd ocenia kiedy nastąpił koniec małżeństwa w sensie zerwania więzi fizycznej, uczuciowej i gospodarczej. W sytuacji kolesia siedzącego w pierdlu jest to dość oczywiste....

prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1035236,nowy-zwiazek-nie-zawsze-jest-podstawa-do-orzekania-o-winie-przy-rozwodzie.html
    Dobra rada dla autorki: natychmiast złóż wniosek o orzeczenie rozwodu z jego wyłącznej winy. I koniecznie weź adwokata, sama się pogubisz totalnie. W waszej sytuacji najgorszy scenariusz to orzeczenie o winie was obojga.

Świadków mieć musisz, kogoś, kto potwierdzi twoją wersję wydarzeń. Same sms-y nie wystarczą, szczególnie że w sądzie trzeba to "obrobić" pisemnie, nie wystarczy pokazać telefon z fotką.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.