Dodaj do ulubionych

Rozwód z orzekaniem o winie

14.05.19, 20:47
Ja wiem, że zależy od stopnia skomplikowania sprawy ale...realnie z jakimi kosztami adwokata należy się liczyć w przypadku takiego rozwodu? Jest tu ktoś kto mógłby powiedzieć coś z własnego doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • eurekaxxx 15.05.19, 22:42
    Pewnie nie o to Ci chodzi... ale......dobra rada. Odpuść sobie. Niech idzie w p...du. Szkoda Twoich nerwów i kasy na adwokatów! Wiem, teraz czujesz inaczej, ale uwierz.... odpuść. Spokój bezcenny!
  • ktos_z_kosmosu 16.05.19, 06:22
    Wiesz co to jest papuga?
    Papuga to coś (czytaj prawnik), który gada jeśli mu za to płacą. Im więcej płacą, tym więcej gada, a gdy płacą dużo więcej, wówczas nie dość. że dużo gada, to nawet gada z sensem.
    Czyli wiesz jak liczyć.
    Adwokat analizuje o jaką kasę walczysz i wylicza sobie procent. Zatem i ty policz, a choćby po to, by ewentualna papuga w rachunkach się nie pomyliła na twoją niekorzyść.
    To tak ogólnie.
    Specem od spraw rozwodowych nie jestem i jeśli coś pochrzaniłem znawcy zagadnienia poprawią mnie.
  • zyzio1187 16.05.19, 07:27
    Niestety nie mam wyjścia bo tu idzie o zabezpieczenie finansowe. Bez orzekania o winie druga strona szybko zapuka o alimenty. I to jest realne ryzyko więc wole teraz zapłacić i potem mieć spokój
  • koronka2012 19.05.19, 20:01
    Mój rozwód trwał 5 lat, koszty adwokata to jakieś 7 tys (to bardzo mało, znajomi płacili duuużo więcej). Pytanie czy masz twarde powody (zdrada, nałogi), bo z czymś innym w ogóle nie masz co startować.

Alimenty w przypadku braku orzekania są możliwe tylko przez 5 lat i tylko w przypadku niezawinionego niedostatku. To nie jest coś, co sąd przyznaje z automatu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.