Dodaj do ulubionych

małe dziecko a rozwód na I rozprawie

22.06.19, 06:43
Dzień dobry wszystkim,
jak w tytule, dziecko 4 lata, małżeństwo rozpadło się jeszcze przed narodzinami, też 4 lata temu.
Nie było różowo, ale przede wszystkim bardzo, wręcz panicznie boję się tego rozwodu (chociaż chcę to już formalnie zamknąć).
Czy ktoś zna podobne przypadki, z małym dzieckiem, które zakończyły się na I rozprawie? Co o tym przesądziło? Jak się przygotować?
Aha, były mnie naciska, żebyśmy szli bez prawników, a wcześniej "razem" napisali pozew. Czy to coś da? Jakieś rady?
Edytor zaawansowany
  • chmurka1226 22.06.19, 07:42
    sam rozwód nie jest straszny, straszne jest to co świadkowie nagadają na ciebie, ja akurat rozwodziłam się z osobnikiem który zostawił mnie da innej i jeszcze ma pretensje ch.. go wie o co, prowadzi z mną wojnę od początku gdy wyszło na jaw że mnie zdradza, mimo iż rozwód był bez orzekania o winie jego świadek naopowiadał stek kłamstw na mój temat przed sądem, dostaliśmy rozwód na pierwszej rozprawie, myślę że to zależy od sędziny ale skoro nie jesteście razem od tylu lat to myślę że też dostaniecie na 1 rozprawie
  • treasure_peeker 06.07.19, 07:42
    Sprawę rozwodową miałam w styczniu.Mamy dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat.Przed rozwodem nie mieszkaliśmy razem przez dwa lata. Rozwód orzeczono na pierwszej rozprawie.Sędzia pytał tylko o sprawy wymienione w pozwie.Zgodnie potwierdzilismy, że małżeństwo nie istnieje.Powołany był jeden swiadek na okoliczność opieki nad dziećmi.Szybko poszło.
  • koronka2012 06.07.19, 22:55
    Przygotujcie plan wychowawczy i ugodę alimentacyjną do klepnięcia przez sąd. W pozwie wskażcie osobę, która będzie świadkiem na okoliczność sytuacji dziecka. To, czy sąd zamknie postępowanie na 1 rozprawie to widzimisię sędziego, choć u was powinna to być czysta formalność. Warto zaznaczyć, że wnosicie o rezygnację z rozprawy pojednawczej, podkreślając, że rozpad związku nastąpił 4 lata temu i obie strony chcą rozwodu.
  • vermieter 07.07.19, 00:53
    Zasada ekonomii procesowej jest w PL nieznana?
  • koronka2012 07.07.19, 18:51
    vermieter napisał(a):

> Zasada ekonomii procesowej jest w PL nieznana?

Cóż, biorąc pod uwagę realia - zasady zasadami, a życie życiem.
    Oczywiście rozsądny sędzia zamknie temat na jednej sprawie, ale 100% pewności nie ma.
    Gdyby sąd kierował się ekonomią, moja sprawa nie ciągnęłaby się 6 lat tongue_out

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.