Dodaj do ulubionych

Rozwód a kredyt wspólny na auto

28.06.19, 22:03
Witam, założyłam sprawę o rozwód bez orzekania o winie, małżonek płaci mi alimenty na dzieci w wysokości 1500zl ( na 2) ale zostałam z kredytem na wspólne auto, rata w wysokości 700zl mąż jest głównym kredytobiorcą ja dopisana jestem jako współmałżonka. Jest to w tym momencie olbrzymia rata dla mnie. MĄż mieszka za granicą i nie daje na połowę raty, co powoduje że ścigają mnie za kredyt.... Błagam doradzcie co mogę zrobić w takiej sytuacji
Edytor zaawansowany
  • szpil1 30.06.19, 14:18
    A kto jeździ tym samochodem?
  • koronka2012 02.07.19, 00:42
    Odpowiadacie za kredyt solidarnie - i nie masz niestety możliwości manewru. Do czasu rozwodu ta kasa, którą spłacasz jest traktowana jako wspólna. Kto jest wpisany jako właściciel w dowodzie rejestracyjnym?

pogadaj z prawnikiem, być może należało w pozwie zawrzeć wniosek o zobowiązanie go do spłaty połowy kredytu od dnia wniesienia pozwu (pozew można uzupełnić kolejnym pismem procesowym). Czy alimenty masz zasądzone, czy on płaci dobrowolnie (to bardzo mało jak na 2 dzieci)?
  • stasi1 02.07.19, 10:58
    1500 zł nie jest bardzo mało na dwójkę. W Polsce dużo osób nie wiele więcej zarabia
  • vermieter 02.07.19, 11:12
    alimenty wyliczane są wg indywidualnych dochodów a nie statystycznych.
  • koronka2012 02.07.19, 17:48
    stasi1 napisał:

> 1500 zł nie jest bardzo mało na dwójkę.

to jest mało na dwójkę, szczególnie że udział ojca w wychowaniu jest zerowy.

W Polsce dużo osób nie wiele więcej za
    > rabia

No i co z tego? argument z gatunku "a w Afryce żyją za 10 dolarów przez miesiąc".
  • stasi1 03.07.19, 09:42
    Więc trudno wymagać od ojca aby płacił 5000 skoro zarabia na rękę 2000. Nawet jeśli jest rzeczywiście jego wkład w wychowanie zerowy.
  • iberka 14.07.19, 08:36
    🤣🤣🤣

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.