Dodaj do ulubionych

prawnik Polak Holandia

04.07.08, 12:04
Witam,
jestem doradcą prawnym w Holandii
Pomogę wszystkim Polakom w Holandii w każdym problemie w zakresie
prawa:
pracy, podatkowego, kriminalnego, rodzinnego, cywilnego,
gospodarczego, spółek handlowych, europejskiego.
Reprezentuje klientów w urzędach i sądach
[b]Prostych porad prawnych udzielam zawsze za darmo.[/b]
Bardziej skomplikowane za niską opłatą.
Mieszkam w Maastricht w Limburgu, ale [b] dojeżdżam do klientów w
całej Holandii. [/b] Wystawiam faktury Vat.

P.Wein
Thinkwise Solutions Ltd.
Maastricht
+31613904531
Edytor zaawansowany
  • 05.07.08, 12:33
    pweein napisał:
    Mieszkam w Maastricht w Limburgu

nl Limburg = pl Limburgia, wiec w Limburgii, a nie w Limburgu. Kto
    jak kto, ale prawnik to chociaz tyle powinien wiedziec:-/
  • 05.07.08, 22:40
    pominąłem znak '. "Mieszkam w Limburg'u", ta forma w jezyku polskim
    jest również poprawna. Zapraszam do wysłuchania wykładów prof.
    Miodka.
    Pozdrawiam,
    P. Wein
  • 09.07.08, 15:28
    nie jest
  • 08.07.08, 00:45
    No nie wiem... Czego tu sie czepiac? Przeciez Pan Wein nie oglasza
    sie tu jako tlumacz, ale jako prawnik. Wiec o co bic piane? Ufam, ze
    wiedza fachowa jest na absolutnym poziomie, a jak bylaby potrzeba to
    znajda sie jezykoznawcy (i dalej sobie podyskutuja).
    Ja w kazdym razie wpisuje dane. Chyba w polskiej mentalnosci kazdy
    jest prawnikiem, jak i lekarzem. No naprawde...
  • 08.07.08, 00:47
    Panie Wein - prosze o podanie adresu mailowego.
    Dziekuje.
  • 18.01.09, 14:28
    Podaje adres:

Thinkwise Solutions Ltd, 28A High Street North, E62HT London, Wielka
    Brytania, promocja i kontakt w Holandii: Henri Jonaslaan 91, 6217NN
    Maastricht, Holandia
  • 27.11.08, 11:24
    Witam
    Pracowalem w Holandii jako firma (holenderska),prace zlecone były wykonane dobrze(wszystkie pozytywnie odebrane przez kierownika budowy),ale moj zleceniodawca do dzis nie rozliczyl sie ze mna za wystawione rachunki.Nie chce podpisac kontraktu oraz odmawia wystawienia rachunkow za mieszkanie tylko sam sobie odlicza jakies kwoty ktore nie sa zgodne z prawda.Jesli Pan moze prosze napisac co moge teraz zrobic zeby odzyskac pieniadze za rachunki.
    moj e -mail tjmbouvservice@wp.pl
    Pozdrawiam
  • 18.01.09, 14:32
    Witam, mogę dopomóc w odzyskaniu pieniędzy. Musiałbym zapoznać się z
    materiałami sprawy. Najważniesze są dokumenty, dowody na piśmie.
    Jeżeli ma Pan/Pani udekumentowaną sprawę (koszty/rachunki), nie
    bedzie problemów z egzekucją pieniędzy przez incasso. Pozdrawiam i
    proszę o kontakt:
    0031613904531

tomson1975 napisał:

> Witam
    > Pracowalem w Holandii jako firma (holenderska),prace zlecone były
    wykonane dobr
    > ze(wszystkie pozytywnie odebrane przez kierownika budowy),ale moj
    zleceniodawca
    > do dzis nie rozliczyl sie ze mna za wystawione rachunki.Nie chce
    podpisac kont
    > raktu oraz odmawia wystawienia rachunkow za mieszkanie tylko sam
    sobie odlicza
    > jakies kwoty ktore nie sa zgodne z prawda.Jesli Pan moze prosze
    napisac co moge
    > teraz zrobic zeby odzyskac pieniadze za rachunki.
    > moj e -mail tjmbouvservice@wp.pl
    > Pozdrawiam
  • 25.02.11, 22:31
    prosze o podanie adresu e-mail mam problem zwiazany z przemoca w rodzinie mieszkam i pracuje obecnie w holandii i mam utrudniony kontakt z prawnikami w polsce a bedzie mi potrzebna pomoc
  • 03.12.08, 21:02
    Witam
    Panie Wein,w jaki sposob mozna zlozyc skarge na lekarza,i
    czy to ma ses zawracac sobie glowe,moze lepiej zmienic
    lekarza.Obecny lekarz doprowadzil mnie do zlego stanu.
    Pozdrawiam
  • 18.01.09, 14:35
    O ile zły stan to zły stan fizyczny, możliwy jeszcze do
    udokumnentowania (są nadal ślady) można zażądać odszkodowania. Są to
    często niemałe sumy pieniędzy. Jest formalna procedura skarg na
    jakość usług lekarzy. Może przynieść efekt w kontroli lekarza.
    Proszę o kontakt pod numer 0031613904531 lub thinkwise@wp.eu i
    powiem krok po kroku co robić.

P.Wein
    Thinkwise Solutions LTD.
  • 04.03.09, 16:30
    Witam.mam do Pana pytanie w sprawie rozwodu.Oboje z mezem jestesmy
    Polakami i slub bralismy w PL.Jednak od 6 lat mieszkamy w
    Holandii,chcialam zapytac czy wniosek o rozwod musze zlozyc w
    pl czy mozna w kraju w ktorym obecnie mieszkam i czy stawki
    alimentow na dzieci obowiazuja wg prawa polskiego czy
    holenderskiego.Chcialabym podjac prace,ale dzieci mam w wieku
    szkolnym,najmlodsze 4 lata.czy mi rowniez naleza sie alimenty.Z
    gory dziekuje za pomoc
  • 15.03.09, 16:40
    Witam
    Jestem juz prawie 15 lat w Holandi lecz do tej pory nie
    mam paszportu holenderskiego , jeszcze niedawno trzeba bylo
    zdac kosztowny egzamin .Slyszalam ze cos sie zmienilo czy
    to prawda?
    Pozdrawiam
  • 17.03.09, 22:04
    Jesli pragniesz posiadac holenderskie obywatelstwo, zgodnie z obowiazujacym
    prawem, musisz naprzod zrzec sie polskiego. W gemeente gdzie mieszkasz otrzymasz
    wszystkie informacje (burgerzaken).
    Mozesz zachowac polskie obywatelstwo jedynie w przypadku, gdy:
    pozostajesz w zwiazku malzenskim z obywatelem tego kraju lub jesli jestes w
    (zarejestrowanym) zwiazku partnerskim z obywatelem tego kraju i zwiazek ten trwa
    conajmniej 3 lata i przez caly ten okres udokumentujesz, ze przez caly ten okres
    zamieszkujesz pod tym samym adresem, co Twoj partner. Wymagany okres
    zamieszkania dotyczy, oczywiscie, zamieszkanai (nieprzerwanie) na terenie Holandii.

--
    "Nigdy nie kłóć się z idiotami; sprowadzą cię do swojego poziomu i
    pokonają doświadczeniem" /-/
  • 18.03.09, 08:39
    Niezupelnie. zeby dostac obywatelstwo, trzeba mieszkac tu
    nieprzerwanie przez 5 lat, jesli jest sie w zwiazku, to 3 lata. zeby
    zachowac polskie obywatelstwo zwiazek nie musi trwac 3 lata, jesli
    mieszka sie w Wiatrakowie od co najmniej 5, mozna go zarejestrowac
    chocby dzien przed zlozeniem wniosku o tubylcze obywatelstwo.
    Pytanie jednak dotyczylo egzaminu. Nadal trzeba miec papier
    poswiadczajacy znajomosc jezyka, bo czas spedzony tu jeszczer o
    niczym nie swiadczy. Musi to byc albo egzamin naturalizacyjny, albo
    NT2 . Warto wybrac sie do gminy i poprosic o folder, sa w nim
    szczegolowo i jasno wymnienione wszystkie warunki i wyjatki w
    procedurze.
  • 18.03.09, 08:40
    zienilo sie tylko tyle, ze przedtem bylo NT2, teraz mozna wybrac
    egzamin naturalizacyjny.
  • 18.03.09, 15:44
    nie zamierzam polemizować z tobą,bo wie, ze "wszystko wiesz najlepiej" (odsyłam
    do mojej sygnaturki).
    Jeśli jednak nie wiesz, nie wygłaszaj osądów i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
    ŻADEN egzamin NIE jest wymagany!
    --
  • 18.03.09, 15:48
    wymieniony przeze mnie okres 3 lat dotyczy wylacznie wyjatku, gdy wchodzi w gre
    zachowanie obywatelstwa kraju pochodzenia. Protokol luksemburski wyklucza
    podwojne obywatelstwo, jednakze jest kilka wyjatkow, ktorych przyklad jeden
    wymienilam. Nie rozumiesz tego co czytasz.
    --
  • 03.05.09, 00:45
    no to ja teraz kompletnie nie wiem, mieszkam (legalnie) w NL prawie 5 lat, maz
    niepolak, nieholender, czy jestesmy w jakis sposob zmuszani do zmniany
    obywatelstwa??? A co jesli nie chcemy? Wolimy zostac wschodnioeuropejczykami,
    pomimo wieloletniego zamieszkania w NL? Jak to sie bedzie tyczyc naszych dzieci?
    --
    :)
  • 03.05.09, 16:45
    Jesli mieszkasz (=jestes zameldowana w jednej z gmin) w NL ponad 5 lat
    (nieprzerwanie), to masz prawo ubiegac sie o naturalizacje. Masz prawo, ale NIE
    MUSISZ. Mozesz sobie tu mieszkac na podstawie pozwolenia pobytu, bez
    koniecznosci dodatkowego ubiegania sie o pozwolenie na prace.
    Jesli jednak zdecydujesz sie na obywatelstwo holenderskie, bedziesz musiala
    zrzec sie polskiego. To samo dotyczy Twojego meza, jesli znajduje sie w
    analogicznej sytuacji.
    W odniesieniu do dzieci sytuacja ma sie tak (przynajmniej co sie tyczy Twojej
    strony, a wiec polskiego poawodawstwa): dzieci otrzymuja automatycznie
    obywatelstwo polskie. Moga rowniez miec obywatelstwo kraju pochodzenia Twojego
    malzonka, ale tego musisz sie dowiedziec w ambasadzie Jego kraju.
    --
  • 13.04.11, 14:17
    margotje napisała:

> Jesli mieszkasz (=jestes zameldowana w jednej z gmin) w NL ponad 5 lat
    > (nieprzerwanie), to masz prawo ubiegac sie o naturalizacje. Masz prawo, ale NI
    > E
    > MUSISZ. Mozesz sobie tu mieszkac na podstawie pozwolenia pobytu, bez
    > koniecznosci dodatkowego ubiegania sie o pozwolenie na prace.
    > Jesli jednak zdecydujesz sie na obywatelstwo holenderskie, bedziesz musiala
    > zrzec sie polskiego. To samo dotyczy Twojego meza, jesli znajduje sie w
    > analogicznej sytuacji.
    > W odniesieniu do dzieci sytuacja ma sie tak (przynajmniej co sie tyczy Twojej
    > strony, a wiec polskiego poawodawstwa): dzieci otrzymuja automatycznie
    > obywatelstwo polskie. Moga rowniez miec obywatelstwo kraju pochodzenia Twojego
    > malzonka, ale tego musisz sie dowiedziec w ambasadzie Jego kraju.

po co ludziom macisz w glowach? nikt do pozbywania sie polskiego paszportu nie zmusza,co tez to za brednie z "pozwoleniem pobytu" ? jakie znowu "pozwolenie na prace" ?

• 06.07.11, 16:00
    Dzien dobry?Czy Pana oferta pomocy prawnej jest nadal aktualna? Dziekuje marzena
  • 06.07.11, 16:03
    W nawiazaniu do wczesniejszego pytania /przepraszam,ze na raty/Jezeli tak, to prosze Pana o podanie adresu mailowego .
  • 01.05.12, 12:38
    Witam
    Przez ponad półtora roku pracowałem przez agencję pośrednictwa pracy w firmie zajmującej się testowaniem sprzętu komputerowego (Noord-Brabant). Choruję na stwardnienie rozsiane, ale powiadomiłem o tym pracodawcę (tą firmę, nie agencję pośrednictwa) gdyż musiałem co miesiąc jeździć do Polski do mojego lekarza. Początkowo to nie stanowiło problemu, ale jakieś pół roku temu powiedziano mi, że miałem dostać kontrakt w firmie, ale z racji że jestem chory nie dostanę go bo obawiają się, że mógłbym wziąć długoterminowego sicka. Pół roku później zostałem zwolniony z tej firmy tzn. firma już nie chciała za mnie płacić agencji pośrednictwa bo po jakimś czasie wzrasta opłata za pracownika jeśli nie przechodzi na kontrakt w firmie.
    Moim zdaniem jest to dyskryminacja osoby chorej i dlatego chciałem poradzić się Pana w tej sprawie. Dodam, że od lutego 2012 załatwiłem sobie leczenie w Holandii i już nie muszę jeździć do Polski.
  • 11.07.12, 22:28
    Witam. Mam pytanko...otóż pracuje w pewnej firmie już od dłuższego czasu oczywiście na terenie Holandii. Nasz szef pobiera co miesiąc 350 euro za mieszkanie...niby nic specjalnego i dziwnego ale pobiera tą sumę tez od osób nie mieszkających na zakładowym mieszkaniu tylko na swoim. Gdy człowiek poszedł do niego z pretensjami jakim prawem i w ogóle to on stwierdził, że to jest system holenderski którego on nie może zmienić. Jakby tego było mało wypłatę mamy zawsze w piątym tygodniu, jednak teraz wypadło tak, że nasz szef jedzie na urlop tydzień przed wypłatami i stwierdził iż wypłat nie będzie tylko jak ktoś chce to zaliczki może wziąć a jak nie chcą to za miesiąc będą wypłaty wypłacone podwójnie i nie interesuje go fakt, że wiele osób ma rodziny w Polsce i 500 czy 600 euro ich nie ratuje po opłaceniu własnego mieszkania. Zastanawiam się czy można coś z tym zrobić nie szkodząc ludziom bo wiem, że nikt się nie zdobędzie żeby wystąpić przeciw niemu ze względu na prace którą później mogą stracić... z góry dziękuję za odpowiedz :) Pozdrawiam
  • 12.07.12, 09:08
    Nie trzeba byc prawnikiem, zeby stwierdzic, ze jestescie ofiarami jednego z wielu nieuczciwych pracowadcow. Dzialanie Waszego "szefa" jest bezprawne, sprzeczne z prawem i karalne. Jednak jesli sami tego nigdzie nie zglosicie, pozostanie on bezkarny. usicie udac sie po pomoc do jednej z wielu organizacji pomagajacym ofiarom takich zlodziei. Jedna z nich jest FairWork: www.fairwork.nu/actueel/berichten_fairwork
    Prawdopodobnie mowia tam tez po Polsku.
    Jesli nie, chetnie Wam pomoge (oczywiscie NIEODPLATNIE!!!)

cosmopolitan85 napisał(a):

> Witam. Mam pytanko...otóż pracuje w pewnej firmie już od dłuższego czasu oczywi
    > ście na terenie Holandii. Nasz szef pobiera co miesiąc 350 euro za mieszkanie..
    > .niby nic specjalnego i dziwnego ale pobiera tą sumę tez od osób nie mieszkając
    > ych na zakładowym mieszkaniu tylko na swoim. Gdy człowiek poszedł do niego z pr
    > etensjami jakim prawem i w ogóle to on stwierdził, że to jest system holendersk
    > i którego on nie może zmienić. Jakby tego było mało wypłatę mamy zawsze w piąty
    > m tygodniu, jednak teraz wypadło tak, że nasz szef jedzie na urlop tydzień prze
    > d wypłatami i stwierdził iż wypłat nie będzie tylko jak ktoś chce to zaliczki m
    > oże wziąć a jak nie chcą to za miesiąc będą wypłaty wypłacone podwójnie i nie i
    > nteresuje go fakt, że wiele osób ma rodziny w Polsce i 500 czy 600 euro ich nie
    > ratuje po opłaceniu własnego mieszkania. Zastanawiam się czy można coś z tym z
    > robić nie szkodząc ludziom bo wiem, że nikt się nie zdobędzie żeby wystąpić prz
    > eciw niemu ze względu na prace którą później mogą stracić... z góry dziękuję za
    > odpowiedz :) Pozdrawiam

--
  • 12.07.12, 22:59
    To ja wiem że on jest oszustem....działa w firmie Holenderskiej na zasadzie koordynatora ale sam tez w niej pracuje. Sami też nic nie zrobimy bo nikt się nie zdobędzie na to żeby się wychylić pierwszemu, bo zależy ludziom na pracy a on jest mściwy. Idąc do takiej firmy musiałabym się ujawnić a ja niestety tez nie mogę tego zrobić bo mam na wychowaniu dzieci. Chciałam wiedzieć czy istnieje możliwość załatwienia tego nie ujawniając swojej tożsamości (tzn. dla bezpieczeństwa żeby on się nie dowiedział).
  • 13.07.12, 09:42
    nie, nie ma takiej mozliwosci. Nikt nie podejmuje krokow na podstawie anonimu.
    Tutaj wklejam Cilink do strony organizacji, kora zajmuje sie takimi sprawami (strona jest tez po polsku i pracownicy tej organizacji tez mowia po polsku).
    Jednak obawiam sie, ze anonimowo nikt nie bedzie si etym zajmowal
    Tacy bandyci jak Twoj szef funkcjonuja bezkarnie, bo nikt z Was nie ma odwagi tego zglosic.

www.sncu.nl/PL/Default.aspx
    --
  • 13.07.12, 10:38
    Nie chodzi mi o anonim w sensie że ja teraz mówię i tylko tyle....ale w sensie, żeby on się nie dowiedział kto doniósł na niego i żeby taka osoba nie straciła pracy. Sprawdzić go można bardzo łatwo gdyż twierdzi że jest biuro które się wszystkim zajmuje ale tak naprawdę biuro znajduje się u niego w domu...wszystkie solarisy dostajemy od niego do reki a na nich u wszystkich widnieje czarno na białym że jest odciągane za mieszkanie tak jak wcześniej wspominałam nawet u tych którzy mieszkają na swoim. Ludzie chcą mieć pewność że walcząc o swoje nie stracą pracy. Nie raz była rozmowa na temat nasłania jakiejś kontroli na niego ale żadna z nas nie odważyła się wezwać takiej kontroli, ze względu na prace i obawę że jej nazwisko zostanie podane dla niego a on ja zwolni...
  • 13.07.12, 11:00
    odpowiedz mam tylko jedna: zwrocic sie musicie do SNCU - link podalam wczesniej i o sprawie porozmawiac.
    --
  • 27.11.12, 06:44
    Dzien dobry.Pisze w takiej sprawie,bo jestem z kolezankami na fazie C,i z tego wynika ze powinnysmy miec doplacone do 40 godzin a nasze uitzenbiuro tego nie robi, tak samo powinni nam doplacic za poprzednie lata,a napisali nam list odwolalny ze nie zaplaca nam za zalegle godziny bo nie zglaszalysmy sie do dodatkowej pracy,zeby miec te 40 godz.,a o podwyzszce to ani nie ma mowy.Nasze pytanie jest takie do kogo mozemy sie zglosic w tej sprawie, zeby udalo nam sie wywalczyc to co nam sie nalezy.Z gory dziekuje za odpowiedz
  • 09.01.15, 17:15
    witam, mam mały problem odnośnie nieuczciwego najemcy mieszkania. Chodzi o to że najemca nie chce mi oddać borgu. Największy problem jest w tym, że nie miałem z nim podpisanej umowy (bo to znajomy był i ustalone było wszystko słownie). Oprócz mnie jest jeszcze jedna taka osoba, która też nie może odzyskać swoich pieniędzy. Jedyny slad to dwa razy zapłacony czynsz na jego konto bankowe. Czy da się to jakoś rozwiązać? Z góry dziękuję za wszelkie porady :)
  • 23.02.15, 15:09
    witam
    Piszę ponieważ mam takie pytanie odnośnie ubezpieczenia w Holandii. otóż pracowałem w Holandii przez 5 lat. Pracodawca ubezpieczał mnie oczywiście i dostawałem zwroty z ubezpieczenia normalnie. Pod koniec zeszłego roku umowa o pracę dobiegła końca i pracodawca nie przedłużył mi umowy. Także od początku roku jestem bez pracy ale zarejestrowałem się na zasiłek dla bezrobotnych i otrzymuję go. Ale jest fakt że dostaję nadal ten co miesięczny zwrot z belastingu za ubezpieczenie( zorgtoeslag) tak żę nie wiem czy pracodawca zgłosił do urzędu że nie jestem już ubezpieczony . Boję się żę później będe musiał zwrócić te pieniądze co dostawałem od początku roku.
    Proszę o pomoc
  • 07.06.15, 16:38
    Witam Pana chciała bym się dowiedzieć czy pomoze mi Pan w jednej nietypowej sprawie. Mąż pracował w Holandii dostał zwrot a teraz przyszly dokumenty ze musi go oddac. to tak po krótce. Czy jest do Pana jakiś kontakt telefoniczny proszę o odpisanie na e- mail szymon13122@wp.pl
    Naprawde z góry dziekuje i pozdrawiam.
  • 12.10.15, 09:24
    witam pana mam wielki problem. moj brat obecnie mieszka w polsce choc w roku 2009 pracowal w holandi na stanowisku spawacz. chlopak nie zna jezyka niczego nigdy nie podpisywal. pracodawca zalozyl mu ubezpieczenie holebderskie w cz a on zjezdzajac do polski najprawdopodobniej tego nie zamknol. i teraz bedac w polsce otrzymuje jakies listy. co mamy zrobic pomocy gdyz w najblizszym czasie chce pracowac w holandi. prosze o pomoc moj e-mail kwiatuszek2009@poczta.onet.eu
  • 08.12.15, 01:11
    Witam!
    Czy mógłby mi Pan pomóc?
    Potrzebuję podstawowych informacji o przymusie adwokacko-radcowskiem w Holandii. Coś w stylu :
    pl.wikipedia.org/wiki/Przymus_adwokacki
    Niestety nie znam niderlandzkiego...

pozdrawiam

Bożena
  • 09.01.16, 11:04
    Witam
    Chciałbym dowiedzieć się czy aby nie jest bezprawnym chęć pozbawienia mnie mieszkania słuzbowego gdy jestem na chorobowym w zwiazku z czym zostałem zwolniony z pracy , cały czas jednak pozostaje na zik a nie mam srodków by na czas trwania choroby wynająć inne lokum ?
  • 09.01.16, 11:07
    Witam
    chciałbym dowiedzieć sie czy bezprawnym nie jest chec pozbawienia mnie mieszkania słuzbowego gdy jestem na zik chorobowym w zwiazku z czym zwolniono mnie z pracy , cały czas jednak pozostaje na chorobowym a nie mam srodków by znależc inne lokum ?
  • 31.01.16, 14:58
    Witam muszę zadać te pytanie czy prawo w holandi działa na takiej zasadzie ze nie zapłacone faktury mogą łączyć się z kosztami 20e za dzienn zwłoki czy to jest prawne z prawem holenderskim pozdrawiam
  • 09.02.16, 20:46
    Witam .Czy moze pan podac nr tel bo ten chyba nie aktualny nie moge sie dodzwonic pozdrawiam G.
  • 10.02.16, 16:32
    Witam mam pytanko. Czy dało by się ściągnąć zakaz wjazdu do holadi o ile go mam. Jakiś czas temu dostałam pismo żeby zgłosić się na policje i tego nie zroiłam. Teraz chcę legalnie pracować w tym pięknym kraju. Na ile Pan może pomóc mi w tej sprawie
  • 10.05.16, 11:28
    Witam,

szukam prawnika, ktory pomoze mi odzyskac borg od najemcy, ktory bezpodstawnie odmawia oddania pieniedzy.

Prosze o kontakt:
    raj-Katarzyna@wp.pl

Z gory dziekuje
    Katarzyna Raj
  • 26.05.16, 22:48
    Witam,mam dosc pilna sprawe,chcialabym odzyskac pieniadze z banku poniewaz zostalam oszukana.Prosze o kontakt jola.410@onet.eu . Pozdrawiam.
  • 30.06.16, 14:26
    Potrzebuję pilnej pomocy! Proszę o pilny kontakt na mój E-meil aniavip2@vp.pl
  • 01.11.16, 16:25
    Witam Pana!
    jestem zona Holendra ,starszego o 21 lat.Mam pytanie :ile procent emerytury przysluguje mi po jego smierci?Ja jestem Polka.
    Z gory dziekuje ipozdrawiam serdecznie.k.welling
  • 01.11.16, 16:29
    Witam ...Ile procent emerytury przysluguje mi po smierci meza/ Ja jestem Polka ,maz byl Holendrem.Pozdrawiam.K.Welling

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.