• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

kradziez roweru... Dodaj do ulubionych

• 17.04.12, 13:49
    Jestem wsciekla,wrrrrrr....!!!gdybym zlapala tego gnojka, ktory ukradl mojemu mezowi rower to wsadzilabym mu ten rower w jego 4 litery. Mial go niecaly miesiac, byl uzywany ale fajny, dobry, z tych "lepszych"... i dziekuje naszemu lenistwu, ze nowiutkie siodelko dla corki nadal lezy w pudelku...Co robic? Ile rowerow mozna stracic w Holandii? Kiedys policja miala podobno swoje sklady rowerow, ktore oferowala za niewielka cene tym, ktorzy swoje starcili, ale teraz tego juz nie maja (nie w Rotterdamie). Czyli nic juz sie nie da zrobic? Zmarnowane 250e, wscieklosc maksymalna, zepsuty humor i kolejny wydatek? Chyba sama zaczne krasc rowery........JESTEM ZLA!!!!!!!!!!!!!!!!
    --
    www.arch-graph.com
    Edytor zaawansowany
    • 17.04.12, 15:38
      Ja kiedys w ciagu miesiaca stracilam 2 rowery, trzeci mi "rozebrali" z czego sie dalo. potem juz bylam madrzejsza, ponioslam ciut wiecej kosztow, bo dalam do zainstalowania chipa i ubezpieczylam moja karoce;) TEraz wprawdzie ubezpieczenia nie mam, ale rower w zasadzie w domu parkuje i mam zarejestrowanego chipa i numer ramy. Kiedys dojezdzalam do szkoly i rower zostawal kilka godzin przy stacji kolejowej. Ubezpieczenie na pewno sie oplaca w miejscach, gdzie kradna sporo rowerow. W miejscach o wiekszym ryzyku placi sie wiecej, ale jak masz wlasciwe zabezpieczenia i rower i tak zwina, to dostaniesz zwrot kosztow na nowy rower w tej samej wartosci (czyli jak byl uzywany, to na uzywany). Przy stacjach strasznie duzo rowerow znika i jesli maja strzezony "parking" to na pewno warto rower tam zostawiac bo koszty zakupu nowego roweru jednak moga dac mocno po kieszeni. Dobry lancuch i przypinanie ramy (nie kola) do stojaka tez utrudnia kradziez.
      Jesli znasz szczegoly roweru, potrafisz go dobrze opisac, to zglos kradziez na policji. szanse sa niewielkie, ale moze sie zdazyc, ze rower jednak znajda. Chip pozwala na natychmiastowa identyfikacje wlasciciela i odstrasza zlodziei, do tego warto zapisac przy kupnie roweru numer ramy i zamka, a na rowerze cos malnac, zeby sie wyroznial (puszke sprayu kupisz chocby w action za pare euro) i oznakowac w jakims mniej widocznym miejscu (np zrobic rysy na ramie). kradziezy nie unikniesz, ale mozesz ja utrudnic i zwiekszyc szanse odnalezienia swojej wlasnosci.
      --
      autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
      • 17.04.12, 16:29
        Tijger a ile kosztuje takie ubezpieczenie miesiecznie? Pewnie tez zalezy od wartosci roweru tak? A chipa gdzie mozna zalatwic? Zglosilismy juz na policje kradziez roweru, na szczescie dane wszstkie mielismy....ale chyba nie ma na co czekac.
        --
        www.arch-graph.com
        • 17.04.12, 18:33
          W sklepie z rowerami jak amja warsztat, to ci wszystko na miejscu powiedza. Nowe rowery maja juz chipy, starsze roznie, zwykle trzeba zakladac (jest to warunek do ubezpieczenia). Cena zalezy od wartosci roweru ale i od miejsca zamieszkania. kiedys byly 3 strefy w zaleznosci od ryzyka. w tych obszarach, gdzie ryzyko kradziezy jest najwieksze placi sie najwiecej.
          zapytaj w sklepie, powinni miec formularz i wyjasnic co i jak. Ubepieczenie placilo sie chyba na rok.
          --
          autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
          • 17.04.12, 19:04
            Dzieki!
            --
            www.arch-graph.com
            • 19.04.12, 22:18
              ja sie wlasnie niedawno zaopatrzylam w nowiutki rower - ubezpieczenie 120E na 3 lata...
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.