• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny, czy ma króraś z Was lakcid albo coś z właściwymi bakteriami co
    można podać mojemu Dawidowi? Odkupię! Albo może wiecie jaki jest tego
    odpowiednik tu w Holandii? Dawid ma strasznie dużo śluzu w kupce. Domowy
    uważa, że to oczywiście jest ok, ale dzwoniłam do PL i pediatra mi
    powiedziała, że lepiej coś podać. A wogóle to domowy stwierdził u Dawida
    reflux!!! Tak więc zastanawiamy się nad podróżą do Pl. Już sama nie wiem co
    robić...
    --
    "Spadające gwiazdy trafiają w ręce
    tych, którzy spoglądają w niebo"
    • Po pierwsze nie wpadaj w panike! Jak wyglada ten sluz? Na jakiej podstawie domowy stwerdzil reflux? Zanim sie do Polski wybierzesz, mozesz zrobic kilka rzeczy sama tutaj. Ja wiem, ze moze przesadzam, ale po moich doswiadczeniach pewnie kazdy doradzilby ci podobnie: Pisals, ze niedawno zaczelas wiecej podawac mieszanki. Napisz, jakie to mleko? To moze byc alergia na bialko mleka krowiego. Da sie z tym calkiem niezle zyc, ale im szybciej dojdziesz czy to to, czy nie, tym lepiej, bo albo trzeba szukac innej przyczyny, albo w bardzo prosty sposob poprawic stan dziecka.Z tego typu alergii dzieci szybko wyrastaja, o ile sie z nia cos robi i nie zacznie przechodzic na inne produkty. Jezeli chcesz sprawdzic, czy sluz ma zwiazek z alergia, to odstaw mieszanke. Karm jak najczesciej piersia, a zamiast zwyklej mieszanki kup mleko dla alergikow. Nie moze to byc mieszanka HA, jezeli dziecko ma juz alergie, to zareaguje na nia tak samo. W supermarkecie albo w kruidvat mozna chyba kupic mieszanke dla dzieci ze stwierdzona alergia na bialko mleka krowiego. Jezeli nie znajdziesz, zmus domowego do wypisania recepty. Mozesz powymyslac, ze alergolog z Polski ci kazal:-)Bialka te sa rozbite na jeszcze mniejsze czasteczki niz w mleku HA i sa latwiej przyswajalne, choc niektore tego typu mieszanki rowniez moga uczulac, ale to u wybitnych alergikow. Nie polecam mleka sojowego. Soja tez czesto uczula i nie powinno sie jej podawac w pierwszym roku.
      Co do medykamentow. Ja bym ci radzila najpierw wykluczyc alergie. Po zmianie mleka poprawa powinna nastapic w ciagu 3-5 dni, czasem nawet nastepnego dnia. Tu w aptece Lacidofilu chyba nie maja, ale cos z bakteriami probiotycznymi tak, bo szukalam kiedys dla mlodego, z tym, ze wszystko jest na bazie jogurtu albo mleka w proszku, wiec podziala tylko, jezeli sluz nie ma podloza alergicznego.
      Ufff, ale sie wymadrzam. Jak chcesz, to pisz na priv. Kasper mial sluz w kupie od bardzo dawna, konkretnie zareagowal dopiero na stale pokarmy i sloiczki z dodatkiem "zwyklego" mleka modyfikowanego, wczesniej na mieszanke HA nie reagowal, sluz w kupie lekarze przypisywali karmieniu piersia, i szukali cudow, ale ja jedza ich nie sluchalam, po wykluczeniu mleka po sluzu ani sladu. Pojawia sie jednak nawet po "mlekowym" ciastku:-(
      • 11.02.06, 15:18
        jedyne co udalo mi sie upolowac w Holandii, a co byc moze przypomina lakcid,
        to "ABC Dophilus". Producent to brytyjska firma Solgar. Kupilam w sklepie
        przypominajacym zielarski. Jest to bialy proszek w buteleczce (50 gr.), "ABC
        Dophilus Powder is free of sugar, salt, corn, yeast, wheat, soy and dairy
        products and is formulated without the use of preservatives, artificial
        flavours or colours" - zawiera przyjazna mikroflore: B. bifidum, S.
        thermophilus, B. infantis.
        Trzeba przechowywac po otwarciu w lodowce.
        Do najtanszych nie nalezy. Placilam za niego ok. 26 euro, jesli dobrze
        pamietam...

Polski lakcid i lacidofil tez trzeba przechowywac w lodowce, tylko trilac moze
        byc przechowywany poza lodowka.

----------\\--//-----------
        --------(@ @)---------
        --o00o--(_)--o00o--
      • 11.02.06, 22:37

-- A moze mleczko NAN HA(Nestle) ? Tez ma bakterie i jest HA.
        pozdrawiam.
        Najnowsze fotki Gabriela
        Gabriel ma...
        www.polskieserce.pl/
        • Jezeli powodem dolegliwosci jest alergia, to HA nic nie da:-(
        • 11.02.06, 23:12
          moze to zeczywiscie alergia na mleko.
          moj mlody do 1,5 roku byl na nutramigenie (tutaj w aptece strasznie drogie ale
          jesli lekarz potwierdzi ze dziecko ma alergie i tylko to mleko moze pic to
          ubezpieczalnia zwraca w 100%) - bylo to jedyne mleko modyfikowane po ktorym nie
          mial wysypki, wymiotow i rozwolnienia
      • ale nakrecilam... Dopiero teraz zauwazylam, ze o sluzie, to emilianova pisala:-(
        Sorki... Nastepnym razem bede lepiej uwazac...
    • Tijgertje,
      chyba mnie z kimś pomyliłaś, bo ja cały czas Dawida karmię piersią i nie
      próbowałam mu podawać jeszcze nic poza tym :). Dzisiaj jest na szczęście dużo
      mniej tego śluzu więc mam nadzieję, że samo mu przejdzie. Nie wiem może to była
      reakcja na marchewkę i jabłko surowe (pierwszy raz zjadłam).

--
    • 12.02.06, 22:00
      Jezeli chcesz to jutro wraca kolega z pl i moze ci kupic ten lakcid albo
      lacidofil ale musze go o tym dzisiaj poinformowac.Jestem z hagi a on z
      delft.Wiec jak chcesz to koniecznie daj znac do 23.
      • Bardzo serdecznie dziękuję, ale już udało mi się coś zorganizować od znajomych
        znajomych ;).
        --

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.