Dodaj do ulubionych

Mąż za dużo wydaje

22.06.16, 10:16
Poradzcie mi. Oboje z mężem pracujemy, nie zarabiamy najmniej, jednak po odliczeniu wszystkich kredytów, rachunków zostaje nam 2 tys. Mąż nie panuje nad wydatkami, bardzo dużo wydaje na siebie, tj. papierosy, napoje słodkie (od których jest uzależniony), fast foody, które jak twierdzi, musi jeść, ponieważ często pracuje po 12h. Kiedy wraca z naszym dzieckiem z przedszkola, kupuje całą reklamówkę słodyczy. Tłumaczę mu, że nie może tak być, bo mimo, iż nie zostaje nam mało na życie, nie wystarcza nam najczęściej kasy do końca miesiąca. Dla niego to temat bardzo drażliiwy i od razu wybucha i zaczyna mnie wyzywać. Ja na siebie praktycznie nie wydaje nic, tyle co na życie, a też mam jakieś potrzeby... nie wiem, jak to rozwiązać... w końcu też pracuję i chciałabym mieć pieniądze dla siebie, nie mówić już o oszczędnościach jakichkolwiek..
Obserwuj wątek
  • wrozbitawojciech Re: Mąż za dużo wydaje 23.06.16, 14:01
   Za miękka jesteś. Podlicz go przez miesiąc i pokaż kwotę. Zaproponuj, by skoro musi jeść takie rzeczy, wziął jakąś dodatkową pracę, by na nie zarobić, a przede wszystkim nie żałuj sobie i dziecku. Bez przesadzania, dogadzania sobie, ale bez rezygnowania z tego co ważne. Może się czegoś nauczy ...

   --
   www.wrozbitawojciech.blox.pl
  • owsianka88 Re: Mąż za dużo wydaje 30.04.17, 20:52
   Najlepszy sposób - to co Wam zostaje, podzielcie na pół. Będziecie mieć po tysiaku. Tysiaka niech każde z Was podzieli na ilość dni, która pozostała w miesiącu. Ty i mąż będziecie mieć do dyspozycji ok. 33 zł/dzień. To bardzo dużo, mojej Mamie zostaje 10 zł. Jak wydacie więcej, np. na większych zakupach 1 × w tygodniu, płacicie rachunek na pół i znowu liczycie ile Wam zostało...np. po 20 zł. System się sprawdza, człowiek dąży do oszczędzania, chce żeby zostało mu jak najwięcej pieniędzy, ma świadomość kasy, która pozostała i swoich wydatków. Podejrzewam, że mąż nie kontroluje kasy ze zmęczenia - piszesz, że dużo pracuje. Musisz mu na początku trochę pomóc. Powodzenia smile
  • xavierowy Re: Mąż za dużo wydaje 07.08.17, 13:18
   Niech będzie podział kasy. Zróbcie sobie trzecie konto - domowe, i na nie wpłacajcie miesięcznie tyle, ile potrzebujecie na rachunki i życie. Mężowi powiedz, żeby papierosy kupował za swoje, a nie za domowe. W każdym razie, życzę powodzenia.
  • hankawanka Re: Mąż za dużo wydaje 18.12.17, 15:49
   Ciężko walczyć z czyimś uzależnieniem, więc problem jest poważny. Szukanie dodatkowej pracy, z której będziecie mieć więcej pieniędzy nie przyniesie tutaj rezultatów. Wydatki nie będą maleć, a wręcz przeciwnie, bo będziecie mieć dodatków pieniądze do wydania. Warto zacząć uczyć się żyć oszczędniej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka