Dodaj do ulubionych

„Idealnego Pracodawcy 2013”

20.08.13, 14:41
Idealny pracodawca zwalnia dyscyplinarnie ciężarną ąż trudno uwierzyć, żeby to była prawda.Mam nadzieję, że to tylko dziennikarska sensacyjka sad
--
alma590=parias86=babulina6=zocha37
wiki260
Edytor zaawansowany
  • fig-a75 21.08.13, 12:25
    u najlepszego pracodawcy w ramach zwolnień grupowych zwalniają osoby samotnie wychowujące dzieci, których jedynym źródłem utrzymania jest praca w pko. tylko w moim wydziale były 2 takie osoby, a co mówić w skali kraju?
    więc taka sytuacja wcale by mnie nie zdziwiła.
  • skuter44 21.08.13, 13:55
    Wynika z tego, że kadrach i słuzbach obsługi prawnej pracują same nieuki ?
    Wynika, że bank dobrowolnie skazuje się na przegrane sprawy sądowe ?

A jeszcze figa75 uogólnia te praktyki na cały bank ?
    I ja mam w to wierzyć ? W gto, że jakoby "wyjatek potwierdza regułę ? "

A może to jest "wypadek przy pracy" jakiegoś centrum zarządzami kadrami ?
    Bo tylko w to można uwierzyć.
  • fig-a75 21.08.13, 22:16
    nieuki? - raczej cwaniaki, które pozbywają się osób, które z dużym, wg nich prawdopodobieństwem, nie będą się procesować.
  • skuter44 22.08.13, 05:26
    Może i tak ?
  • rompil 23.08.13, 16:25
    skuter44 napisał:

> Może i tak ?
    big_grin
    Zgadzam się z przedmówczynią.
    Pisz . ...."może coś mądrego zaczniesz w końcu pisać" .
  • rompil 23.08.13, 16:24
    skuter44 napisał:

> Wynika z tego, że kadrach i słuzbach obsługi prawnej pracują same nieuki ?
    > Wynika, że bank dobrowolnie skazuje się na przegrane sprawy sądowe ?
    >
    big_grin
    Znowu zamieszania c.d.

Róbta jak chceta.
  • troublemaker_recovery 23.08.13, 16:49
    skuter44 napisał:

> Wynika z tego, że kadrach i słuzbach obsługi prawnej pracują same nieuki ?

Skuter, akurat w kadrach to pewnie są najrozsądniejsi smile O zwolnieniach to raczej przełożeni decydują...

> Wynika, że bank dobrowolnie skazuje się na przegrane sprawy sądowe ?

Nie, bo sprawy nie są oczywiste, bo w ogóle mogą do sądu nie trafić, bo przegrana nie będzie dotkliwa i skończy się najwyżej niewielkim odszkodowaniem. Prawnicy nie kierują się tym co dobre i prawe ale analizują korzyści i ryzyko firmy. Jak uznają, że warto delikatnie nagiąć prawo to naginają. Poza tym ilu prawników tyle interpretacji wink

--
    idiota, manipulant, troll big_grin
  • rompil 23.08.13, 17:16
    troublemaker_recovery napisał:

> Skuter, akurat w kadrach to pewnie są najrozsądniejsi smile O zwolnieniach to racz
    > ej przełożeni decydują...
    >
    big_grin
    Tam, gdzie jest np. większa podaż siły roboczej, łatwiej jest znaleźć pracowników gotowych do pracy za niższą pensję niż ta, którą trzeba zaoferować pracownikom tam, gdzie jest niższa podaż siły roboczej. Podobnie jest, gdy mamy do czynienia z pracownikami świadczącymi pracę na obszarze o różnej sile nabywczej pieniądza. W tych sytuacjach różnicowanie wynagrodzeń wydaje się zasadne.
  • max.p 25.08.13, 19:13
    troublemaker_recovery napisał:

> Poza tym ilu prawnikó
    > w tyle interpretacji wink
    >
    No właśnie. I lu pracowników tyle interpretacji. A to w tłumaczeniu z troublemakerowego na nasze oznacza, że cale prcownik skarżący się nie musi mieć racji. Rację może mieć firma.
  • zocha37 25.08.13, 20:42
    max.p napisał:

> No właśnie. I lu pracowników tyle interpretacji. A to w tłumaczeniu z troublema
    > kerowego na nasze oznacza, że cale prcownik skarżący się nie musi mieć racji. R
    > ację może mieć firma.

Rację ma ten, kogo stać na dobrego prawnikabig_grin

--
    alma590=parias86=babulina6=zocha37
    wiki260
  • rompil 23.08.13, 16:21
    fig-a75 napisała:

> u najlepszego pracodawcy w ramach zwolnień grupowych zwalniają osoby samotnie w
    > ychowujące dzieci, których jedynym źródłem utrzymania jest praca w pko. tylko w
    > moim wydziale były 2 takie osoby, a co mówić w skali kraju?
    > więc taka sytuacja wcale by mnie nie zdziwiła.
    big_grin
    ależ ja dokładnie rozumiem, czym jest drapieżne prawo rynku: dokładnie tak jak w "ziemi obiecanej" - płacimy ci jak najmniej się da i nie obchodzi nas, czy jesteś w stanie za to wyżyć. - jak ci się nie podoba, to możesz zmienić pracę (oczywiście powiedziane w elegancki sposób)
  • rompil 23.08.13, 16:13
    zocha37 napisała:

>Mam nadzieję, że to tylko dziennika
    > rska sensacyjka sad
    big_grin
    Opluwają na tym forum co jakiś czas różni użytkownicy , bo mają taką potrzebę. Jak się komuś żółć nazbierała , to gdzieś ją musi z siebie wyrzucić. Tego się nie ustrzeżemy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka